15' Seydou Doumbia Anthony Martial 14'
Anthony Martial 65'
Ander Herrera 80'
Marouane Fellaini 90'
Data: 21.10.2015 r.
Stadion: Chimki Arena

CSKA Moskwa: Akinfiejew, Fernandes, Ignaszewicz, W. Bieriezucki (A. Bieriezucki 41’), Szczennikow, Wernbloom, Tošić, Dzagojew (Cauna 86’), Eremenko (Panczenko 83’), Musa, Doumbia.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Jones, Rojo (Blind 63’), Schweinsteiger (Fellani 46’), Schneiderlin, Lingard (Depay 79’), Herrera, Martial, Rooney.

Rywalizacja CSKA Moskwa z Manchesterem United w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów zakończyła się remisem 1:1. Udział przy obu trafieniach miał Anthony Martial. Francuz najpierw sprokurował rzut karny, a potem wyrównał uderzeniem piłki głową. Czerwone Diabły po trzech meczach mają cztery punkty.

Wobec rezultatów wcześniejszych meczów grupy B spotkanie na Arena Chimki zapowiadało się niezwykle interesująco. Czerwone Diabły wybrały się do Rosji z bardzo dobrymi wspomnieniami, związanymi ze zwycięstwem w Lidze Mistrzów w 2008 roku.

Louis van Gaal dokonał dwóch zmian w porównaniu do starcia z Evertonem. Miejsce Matteo Darmiana zajął Antonio Valencia, natomiast Juan Matę zastąpił debiutujący w Lidze Mistrzów Jesse Lingard.

W początkowych fragmentach to goście dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali znaleźć luki w obronie rywali.

Pierwsza próba uderzenia na bramkę Igora Akinfiejewa miała miejsce w dziesiątej minucie. Wówczas Anthony Martial starał się zaskoczyć Rosjanina zza pola karnego, jednak futbolówka poleciała obok bramki.

Chwilę później groźnie było pod bramką Davida de Gei. Niecelny strzał oddał były Czerwony Diabeł, Zoran Tošić.

W 13. minucie Anthony Martial zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Carlos Velasco Carballo podyktował rzut karny. Choć David de Gea obronił strzał Romana Eremenki, to ze skuteczną dobitką pospieszył Seydou Doumbia. Warto dodać, iż Martial obejrzał żółtą kartkę.

Po upływie pół godziny gry fenomenalnym strzałem popisał się Ahmed Musa. Nigeryjczyk starał się zaskoczyć De Geę strzałem w okienko, ale Hiszpan zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

36. minuta spotkania przyniosła pierwszy strzał niewidocznego Wayne’a Rooneya. Kapitan Manchesteru United nie potrafił jednak trafić w bramkę. Niedługo potem dokonana została pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Kontuzjowanego Wasilija Bieriezuckiego zastąpił jego brat, Aleksiej.

Arbiter doliczył do pierwszej połowy tylko minutę. Pierwsza odsłona tego meczu nie obfitowała w sytuacje mogące skutkować strzeleniem gola. Choć to Manchester United miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, to groźniejsze ataki wyprowadzała drużyna CSKA.

Louis van Gaal zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę w przerwie spotkania. Na placu gry pojawił się Marouane Fellaini, który zastąpił Bastiana Schweinsteigera.

W 54. minucie spotkania gospodarzom należał się rzut karny, bowiem Marcos Rojo dotknął piłkę ręką. Tym razem Czerwonym Diabłom dopisało jednak szczęście.

Dwie minuty później agresywny pressing United zaowocował dobrą szansą dla Jessego Lingarda. Wychowanek Manchesteru United oddał strzał celny, ale wcześniej asystent arbitra dopatrzył się spalonego.

Drugim piłkarzem wprowadzonym na boisko przez Louisa van Gaala był Daley Blind, który zmienił Marcosa Rojo.

W 65. minucie Manchester United wreszcie odrobił straty. Antonio Valencia świetnie podłączył się do akcji prawym skrzydłem i dośrodkował na głowę Anthony'ego Martiala, który zrehabilitował się za spowodowanie rzutu karnego.

Goście postanowili iść za ciosem, a skutecznym sposobem na atakowanie rosyjskiego klubu okazały się dośrodkowania Valencii. Po kolejnej wrzutce Ekwadorczyka celny strzał oddał Fellaini.

W 79. minucie na murawie pojawił się Memphis Depay. Plac gry opuścił Jesse Lingard. Kilkanaście sekund później Ander Herrera niezgodnie z przepisami zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy, za co obejrzał żółtą kartkę.

Później do roszady doszło także w szeregach CSKA. Kirill Panczenko zastąpił Romana Eremenkę.

W ostatnich minutach tej konfrontacji gospodarze wyraźnie cofnęli się do obrony i oddali inicjatywę w ręce Czerwonych Diabłów.

W 86. minucie meczu Ałan Dzagojew opuścił plac gry na rzecz Aleksandrs Cauņy.

W końcówce regulaminowego czasu gry żółtą kartką napomniany został Marouane Fellaini.

Carlos Velasco Carballo doliczył do drugiej połowy trzy minuty, jednak rezultat spotkania nie uległ już zmianie.