53' Marcus Rashford
64' Luke Shaw
75' Harry Maguire
81' Cristiano Ronaldo
90' Nemanja Matić
90' Edinson Cavani
Data: 20.10.2021 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred (Matić 87'), McTominay (Pogba 66') – Greenwood (Sancho 72'), Fernandes, Rashford (Cavani 66') – Ronaldo

Atalanta: Musso – De Roon, Palomino, Demiral (Lovato 46') – Zappacosta, Koopmeiners (Pezzella 80'), Freuler, Maehle – Pasalić (Malinowski 67') – Ilicić (Miranczuk 67'), Muriel (Zapata 56')

Manchester United po emocjonującym meczu pokonał Atalantę 3:2 (0:2) w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły na Old Trafford wróciły z dalekiej podróży, bo do przerwy przegrywały 0:2. Cenne trzy punkty dały bramki Marcusa Rashforda, Harry’ego Maguire’a i Cristiano Ronaldo.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United. Szansę od pierwszych minut dostali Fred, Scott McTominay i Marcus Rashford. Dla Anglika był to pierwszy start od maja 2021 roku.

Rashford już w 3. minucie mógł wpisać się na listę strzelców. McTominay uruchomił Anglika dobrym podaniem i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Atalanty – z dogodnej pozycji strzelił jednak obok bramki.

W 15. minucie Manchester United słono zapłacił za gapiostwo w defensywie. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dograł Davide Zappacosta, na krótkim słupku nie przypilnowany został Mario Pasalić i strzałem z bliskiej odległości zaskoczył Davida de Geę.

Manchester United odpowiedział niezłą akcją w 20. minucie. Cristiano Ronaldo wrzucił piłkę spod linii końcowej na dalszy słupek. Akcję zamykał Fred, który oddał mocny strzał z półwoleja. Świetną interwencją w bramce Włochów popisał się Juan Musso.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Czerwonych Diabłach w 29. minucie. Sytuacja gospodarzy z trudnej stała się beznadziejna. Atalanta miała rzut rożny, a Luke Shaw i Harry Maguire nie upilnowali w szesnastce Meriha Demirala. Turecki defensor strzałem głową z pięciu metrów nie dał szans De Gei.

Manchester United przed przerwą mógł wrócić do gry, ale raził nieskutecznością. Dwie znakomite sytuacje miał Marcus Rashford. Najpierw Anglik przegrał pojedynek z Demiralem, a następnie trafił z bliskiej odległości w poprzeczkę. Swoją szansę miał też Fred. Brazylijczyk ładnie wszedł w pole karne po podaniu Cristiano Ronaldo, strzelił natomiast obok bramki.

Po zmianie stron Czerwone Diabły mogły szybko złapać kontakt. W 48. minucie Fernandes obsłużył idealnym podaniem Ronaldo. Portugalczyk miał przed sobą tylko bramkarza Atalanty, lecz trafił prosto z niego. Z dobitką pospieszył Rashford, strzelił natomiast obok bramki.

W 53. minucie Manchester United w końcu dopiął swego. Kapitalną prostopadłą piłkę do Rashforda posłał Fernandes. Anglik znalazł się sam na sam z Musso po lewej stronie pola karnego, uderzył płasko po długim rogu i w końcu przechytrzył golkipera Atalanty. Czerwone Diabły zdobyły bramkę kontaktową.

Manchester United po strzelonym golu wyraźnie przycisnął Atalantę. W 58. minucie bliski doprowadzenia do remisu był Scott McTominay. Szkot uderzył sytuacyjnie piłkę z sześciu metrów po dośrodkowaniu Masona Greenwooda. Futbolówka trafiła natomiast tylko w słupek.

Czerwone Diabły często gościły pod polem karnym Atalanty. W 64. minucie kolejne dobre zagranie na swoim koncie zapisał Bruno Fernandes. Portugalczyk zagrał sprytnie do Ronaldo, ten uderzył sprytnie zza obrońcy, lecz bramkarz włoskiego zespołu nie dał się zaskoczyć.

W 71. minucie okazję na podwyższenie prowadzenia miała Atalanta. Dwie fantastyczne interwencje w odstępie kilkunastu sekund zanotował David de Gea. Hiszpan najpierw obronił potężne uderzenie Duvana Zapaty, który z łatwością ograł Victora Lindelofa. Po chwili z dobitką pospieszył Rusłan Malinowski, ale i tym razem De Gea wyszedł z tego pojedynku obronną ręką!

Na kwadrans przed końcem Manchester United doprowadził do remisu. Czerwone Diabły miały rzut rożny, a Atalanta na chwilę oddaliła grę od własnej szesnastki. Piłka szybko jednak znów powędrowała w pole karne Włochów. Dośrodkował Fernandes, futbolówkę przepuścił Edinson Cavani, a akcję na dalszym słupku zamknął Harry Maguire. Kapitan United popisał się uderzeniem z dziesięciu metrów, niczym rasowy snajper!

Manchester United poszedł za ciosem i sześć minut później było już 3:2! Luke Shaw wrzucił piłkę z lewej strony boiska, najwyżej w polu karnym wyskoczył Cristiano Ronaldo i strzałem głową z jedenastu metrów nie dał szans Juanowi Musso! Czerwone Diabły wróciły z dalekiej podroży!

Manchester United do końca spotkania nie oddał już kontroli nad boiskowymi wydarzeniami i zgarnął cenne trzy punkty na Old Trafford.