LIGA MISTRZÓW

54' Alex Sandro
65' Cristiano Ronaldo
75' Paulo Dybala
Stadion: Allianz Stadium

Juventus: Szczęsny – De Sciglio (Barzagli 83'), Chiellini, Bonucci, Alex Sandro – Khedira (Matuidi 61'), Pjanić, Bentancur – Dybala, Cristiano Ronaldo, Cuadrado (Madżukicz 90')

Manchester United: De Gea – Young, Smalling, Lindelof, Shaw – Herrera (Mata 79'), Matić, Pogba – Lingard (Rashford 70'), Sanchez (Fellaini 79'), Martial

Manchester United pokonał Juventus 2:1 (0:0) w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły zwycięstwo na Allianz Stadium zapewniły sobie po emocjonującej końcówce spotkania.

Czerwone Diabły mecz zaczęły dużo lepiej niż spotkanie z Juve na Old Trafford. Przyczyna była jednak bardzo prosta – bardziej statycznie po prostu zagrać się nie dało. Zgodnie z oczekiwaniami to Stara Dama prowadziła grę, ale piłkarze Jose Mournho czasami się odgryzali.

Przez pierwsze trzydzieści minut zarówno David de Gea, jak i Wojciech Szczęsny nie mieli zbyt wiele pracy. Juve próbowało zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza strzałami z dystansu. Uderzenie Paulo Dybali zostało jednak zablokowane, a Cristiano Ronaldo strzelał niecelnie.

W 29. minucie Manchester United skonstruował składną akcję. Piłkę nad defensorami Juventusu przerzucił Nemanja Matić, a bliski trącenia futbolówki był Alexis Sanchez. Ostatecznie Chilijczyk nie oddał strzału przy krótkim słupku.

Z każdą kolejną minutą coraz bliżej zdobycia bramki byli gracze Juventusu. Najpierw mieliśmy mocny strzał Samiego Khediry, który został obroniony przez De Geę. Później piłka o mało nie wpadła do siatki po strzale Juana Cuadardo i rykoszecie od Maticia. W 34. minucie gospodarze trafili natomiast w słupek. Akcję na prawej stronie przeprowadził Cristiano Ronaldo, wyłożył piłkę na 9 metr do Khediry. Reprezentant Niemiec był niepilnowany, ale z dogodnej pozycji trafił futbolówką w słupek.

Manchester United jedyny celny strzał w pierwszej połowie oddał w doliczonym czasie gry. Zza pola karnego o ambitną próbę pokusił się Paul Pogba. Uderzenie Francuza nie sprawiło problemów Szczęsnemu. Pogba na „starych śmieciach” wyglądał na nieco stremowanego.

Po przerwie Czerwone Diabły zaczęły odważnie. Szybko swoją szansę miał Anthony Martial. Francuz rozegrał akcję z Lukiem Shawem, oddał strzał zza pola karnego, ale niestety uderzył obok bramki.

W 50. minucie De Gea odprowadził piłkę wzrokiem i miał sporo szczęścia. Futbolówkę lewą nogą mocno zakręcił Dybala, a ta po chwili odbiła się od poprzeczki. Przez trybuny Allianz Stadium przeszedł jęk zawodu.

Kwadrans później o szczęściu nie mogło być mowy, bo sprawy w swoje ręce wziął Ronaldo. Daleką piłkę w pole karne nad linią obrony posłał Leonardo Bonucci, a Portugalczyk popisał się kapitalnym wolejem. CR7 nie kombinował, nie przyjmował, uderzył nie do obrony dla De Gei.

Po chwili Juventus znów przycisnął i gdyby nie dobra interwencja De Gei, to byłoby 2:0. Hiszpan w wielkim stylu obronił groźny strzał Miralema Pjanicia. Bośniak kilka minut później zmarnował także doskonałe podanie od Cuadrado. Kolumbijczyk fatalnie spudłował natomiast w 73. minucie, posyłając piłkę nad bramką po zagraniu Ronaldo. Napór Starej Damy nie ustawał.

Czerwonym Diabłom z trudem przychodziło konstruowanie akcji. Dopiero w 78. minucie Anglicy mieli kolejną szansę. Na strzał zza pola karnego zdecydował się wprowadzony z ławki Marcus Rashford. 21-latek przymierzył niecelnie i w efekcie Szczęsny nie musiał interweniować.

W 83. minucie polski bramkarz dobrze odczytał intencje Martiala i sparował groźne dośrodkowanie na które czekał Rashford. Po chwili przed szesnastką faulowany był Paul Pogba. Piłkę ustawił Juan Mata i precyzyjnym strzałem posłał ją do siatki! Manchester United niespodziewanie wyrównał stan rywalizacji. Trzeba natomiast przyznać, że zrobił to po krótkim, bo krótkim, ale okresie dobrej gry.

W 90. minucie Manchester United objął prowadzenie! Czerwone Diabły egzekwowały rzut wolny z lewej strony boiska. Piłkę w pole karne posłał Young, dośrodkowanie przedłużył Fellaini, Szczęsny odbił futbolówkę, ale ta trafiła w Alexa Sandro i ugrzęzła w siatce!

W doliczonym czasie gry wynik mógł podwyższyć Marcus Rashford. Czerwone Diabły przeprowadziły błyskawiczną kontrę, Anglik stanął oko w oko ze Szczęsnym, ale przegrał ten pojedynek.