Data: 02.11.2021 r.
Stadion: Gewiss Stadium

Atalanta: Musso – De Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler, Koopmeiners, Maehle – Ilicić (Muriel 71'), Pasalić (Dijmsiti 46') – Zapata

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Varane (Greenwood 38'), Maguire, Shaw – McTominay (Van de Beek 87'), Pogba (Matić 68'), Fernandes (Sancho 87') – Rashford (Cavani 68'), Ronaldo

Manchester United zremisował z Atalantą 2:2 (1:1) w wyjazdowym meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły na Stadio Atleti Azzurri d’Italia nie pokazały się z dobrej strony, ale cenny punkt wywalczyły dzięki niezawodnemu Cristiano Ronaldo!

Ole Gunnar Solskjaer znów zdecydował się na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami. Kontuzjowanego Victora Lindelofa zastąpił Eric Bailly. Pierwsze minuty spotkania na stadionie w Bergamo pokazały, że Czerwone Diabły nieźle czują się w takim systemie.

W 5. minucie Manchester United był bliski objęcia prowadzenia po szybkiej kontrze. W pole karne Atalanty wpadł Marcus Rashford, zakręcił obrońcami gospodarzy i oddał strzał. Piłka została zablokowana i trafiła pod nogi Paula Pogby. Ten podał ją do Scotta McTominaya, Szkot uderzył mocno, a futbolówka po rykoszecie trafiła w słupek bramki Juana Musso.

W 12. minucie z bramki otwierającej wynik meczu cieszyła się Atalanta. Gospodarze przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska. Duvan Zapata wyłożył futbolówkę do Jospia Ilicicia, ten zdecydował się na mocny strzał po ziemi, przy interwencji nie popisał się David de Gea i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po stracie bramki gra Manchesteru United wyraźnie siadła. Czerwone Diabły miały dwie niezłe sytuacje pod bramką Atalanty, ale niecelne uderzenia zanotowali Luke Shaw i Cristiano Ronaldo. Lepsze wrażenie sprawiali gracze Gian Piero Gasperiniego.

W 31. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Duvan Zapata. Stratę przed szesnastką Manchesteru United zanotował Paul Pogba, a przed szansą stanął napastnik Atalanty. Kolumbijczyk strzelił niezwykle mocno, ale trafił w głowę Erica Bailly’ego.

Gra Czerwonych Diabłów się nie kleiła, a na domiar złego w 38. minucie Ole Gunnar Solskjaer stracił Raphaela Varane’a. Francuz zszedł z boiska z urazem. W jego miejsce wszedł Mason Greenwood, co oznaczało przejście na grę dwoma środkowymi obrońcami.

Kilka minut później Greenwood brał udział w akcji bramkowej Manchesteru United. Czerwone Diabły do remisu doprowadziły w doliczonym czasie gry. Cristiano Ronaldo podał piłkę do Greenwooda, ten świetnie wypatrzył Bruno Fernandesa. Portugalczyk zagrał futbolówkę piętką do Ronaldo, który strzałem z dwunastu metrów nie dał szans Musso. Cóż to była za akcja!

Tuż po zmianie stron Cristiano Ronaldo zrewanżował się Fernandesowi za kluczowe podanie i zagrał do niego dobre podanie w szesnastce Atalanty. Bruno odwrócił się z piłką w kierunku bramki Musso, uderzył ile miał tylko sił, ale został zablokowany. Początek drugiej części pokazał, że żaden z zespołów nie jest zadowolony z remisowego rezultatu.

W 56. minucie Atalanta po raz drugi wyszła na prowadzenie. Gospodarze szybko rozegrali rzut wolny. José Luis Palomino wrzucił długą piłkę w strefę Erica Bailly’ego. Iworyjczyk przysnął, a pojedynek biegowy z Duvanem Zapatą przegrał Harry Maguire. Kolumbijczyk wpakował futbolówkę do siatki z sześciu metrów. Akcję gospodarzy długo analizował VAR, ale nie dopatrzył się pozycji spalonej Zapaty.

Gra Manchesteru United się nie kleiła. W 68. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę. Bezbarwnego Paula Pogbę zastąpił Nemanja Matić. W miejsce mało widocznego Marcusa Rashforda pojawił się natomiast Edinson Cavani.

Czerwone Diabły w kolejnych minutach częściej utrzymywały się przy piłce, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Atalanty. W 86. minucie to gospodarze byli bliżsi strzelenia gola. Na zaskakujące uderzenie zza pola karnego zdecydował się Zapata i tylko dobra postawa De Gei zapobiegła utracie bramki.

Manchesterowi United nie szło, ale w doliczonym czasie gry sprawy w swoje ręce wziął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował się na sytuacyjne uderzenie z woleja z linii szesnastu metrów i doprowadził do remisu! Chwilę później niezłą okazję miał Donny van de Beek, lecz dobrą interwencją popisał się Musso.