33' Yeremi Pino Donny van de Beek 41'
Cristiano Ronaldo 78'
Jadon Sancho 90'
Godzina: 18:45
Data: 23.11.2021 r.
Stadion: Estadio de la Ceramica

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Estupinan (Raba 79') – Capoue – Trigueros (Moreno 73'), Parejo – Gomez (Dia 84') – Pino (Chukwueze 73'), Danjuma

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles – McTominay, Fred – Sancho (Mata 90'), Van de Beek (Fernandes 66'), Martial (Rashford 66') – Ronaldo (Matić 90')

Manchester United pokonał Villarreal 2:0 (0:0) w 5. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły dzięki wygranej na Estadio de la Ceramica zapewniły sobie awans do 1/8 finału Champions League. Gole na wagę trzech punktów zdobyli Cristiano Ronaldo i Jadon Sancho.

Pełniący rolę tymczasowego menadżera Michael Carrick dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United. Największym zaskoczeniem był brak Bruno Fernandesa, którego miejsce zajął Donny van de Beek. Portugalczyk, który ostatnio jest bez formy, usiadł na rezerwie.

Od początku spotkania na Estadio de la Ceramica swoje warunki gry próbował narzucić Villarreal. Gospodarze już w 5. minucie zagrozili bramce Davida de Gei. Kąśliwe uderzenie zza pola karnego oddał Moi Gomez, a bramkarz Manchesteru United zanotował dobrą interwencję. Kilka minut później mocny strzał w boczną siatkę odnotował Yeremi Pino.

Manchester United sprawiał wrażenie drużyny zadowolonej z remisu. Czerwone Diabły sporadycznie przedostawały się pod bramkę Gerónimo Rulliego.

W 26. minucie do poważniejszego wysiłku został zmuszony De Gea. Akcję dalekim wykopem zainicjował bramkarz Villarrealu. Piłka trafiła na prawe skrzydło, a następnie do Manu Triguerosa. Hiszpan uderzył mocno, ale czujność w bramce zachował golkiper Manchesteru United.

Czerwone Diabły w pierwszej połowie miały zaledwie jeden celny strzał. Dośrodkowanie w pole karne Villarrealu posłał Alex Telles, a piłkę głową uderzył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk włożył w to za mało siły, aby zaskoczyć bramkarza Żółtej Łodzi Podwodnej.

Villarreal przed przerwą miał jeszcze kilka strzałów w kierunku bramki Davida de Gei, ale były to próby niecelne.

W drugiej połowie gra Manchesteru United nie uległa zmianie. Inicjatywa nadal była po stronie Villarrealu. W 59. minucie gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia. Mocne uderzenie z woleja, między nogami Harry’ego Maguire’a, oddał Trigueros. Fantastyczną paradą popisał się David de Gea!

Manchesterowi United brakowało pomysłów na rozegranie akcji, więc w 66. minucie Michael Carrick zdecydował się na podwójną zmianę. Bruno Fernandes wszedł w miejsce Donny’ego van de Beeka, a Marcus Rashford zastąpił Anthony’ego Martiala. Ani Francuz, ani Holender nie mogli być zadowoleni ze swojego występu we wtorkowy wieczór.

Fernandes sytuację strzelecką wykreował już pięć minut po wejściu na boisku. Portugalczyk zagrał kapitalną piłkę do Jadona Sancho w pole karne. Anglik ładnym zwodem minął defensora Villarrealu, znalazł się w sytuacji sam na sam z Rullim, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Żółtej Łodzi Podwodnej.

W 78. minucie Manchester United objął prowadzenie! Błąd przy wznawianiu akcji od bramki popełnił Rulli. Fred nacisnął następnie na Étienne’a Capoue, a piłka trafiła do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zauważył wysuniętego z bramki golkipera Villarrealu i wrzucił u futbolówkę „za kołnierz”.

Strzelony gol sprawił, że Manchesterowi United grało się łatwiej. W odstępie kilku minut na listę strzelców mogli wpisać się Cristiano Ronaldo i Marcus Rashford. Portugalczyk lekko trącił piłkę po błędzie defensora Villarrealu, pomylił się nieznacznie. Strzał Anglika dobrze obronił Rulli.

W 90. minucie awans Manchesteru United do fazy pucharowej Ligi Mistrzów przypieczętował Jadon Sancho! Czerwone Diabły wyprowadziły szybką kontrę – Rashford zagrał do Fernandesa, ten wypatrzył w szesnastce Sancho, który strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania na 2:0! Był to pierwszy gol Anglika w barwach United.