7' Joao Felix
45' Hector Herrera
63' Reinildo Mandava
77' Marcos Llorente
78' Jose Maria Gimenez
Stadion: Wanda Metropolitano

Atletico Madryt: Oblak – Gimenez, Vrsaljko, Savić, Lodi (Lemar 75'), Reinildo – Kondogbia, Herrera, Marcos Llorente – Correa, Felix (Griezmann 75')

Manchester United: De Gea – Shaw (Telles 66'), Maguire, Varane, Lindelof (Wan-Bissaka 66') – Pogba (Matić 66'), Fred – Sancho (Lingard 82'), Fernandes, Rashford (Elanga 75') – Ronaldo

Manchester United zremisował z Atletico Madryt 1:1 (0:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem Czerwonych Diabłów był Anthony Elanga, który w końcówce spotkania zdobył wyrównującego gola. Rewanż 15 marca na Old Trafford.

Ralf Rangnick dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do ostatniego spotkania z Leeds United. Największą niespodzianką było wystawienie trzech środkowych obrońców. Nie obserwowaliśmy jednak ustawienia z wahadłowymi. W nietypowej roli wystąpił Victor Lindelof, który zagrał na prawej stronie defensywy.

Szwedzki obrońca w 3. minucie zanotował kapitalną interwencję wślizgiem po strzale Jose Marii Gimeneza. Gdyby nie ofiarna interwencja, to David de Gea musiałby wyciągać piłkę z siatki. Już pierwsze minuty spotkania na Wanda Metropolitano Stadium pokazały, że Czerwone Diabły czeka trudna przeprawa.

Dobry początek Atletico zaowocował bramką już w 7. minucie meczu. Z lewej strony boiska znakomite dośrodkowanie na jedenasty metr posłał Renan Lodi. Harry Maguire do spółki z Raphaelem Varanem nie upilnowali Joao Felixa, a ten efektownym szczupakiem zaskoczył De Geę. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce.

Manchester United po straconej bramce nie zareagował. Gracze Ralfa Rangnicka sprawiali wrażenie zagubionych i nie mieli pomysłu, jak zagrozić bramce Jana Oblaka. W 15. minucie strzał zza pola karnego oddał Bruno Fernandes, ale wywalczył tylko rzut rożny.

W kolejnych minutach Atletico stosunkowo łatwo dochodziło pod pole karne Manchesteru United, lecz De Gea nie miał zbyt wiele pracy. Czerwone Diabły również nie zagrażały poważnie bramce Atletico. W 37. minucie desperacką próbę strzału z 25 metrów zanotował Cristiano Ronaldo – pomylił się o kilka metrów.

Atletico swoją dominację mogło potwierdzić w 45. minucie. Z lewego skrzydła kolejne dobre dośrodkowanie w szesnastkę posłał Lodi. Tym razem akcję na dalszym słupku zamykał Šime Vrsaljko. Piłka po strzale Chorwata głową odbiła się od poprzeczki i wróciła na plac gry. Czerwone Diabły zeszły więc na przerwę przy stanie 0:1.

Manchester United drugą połowę rozpoczął z większą agresywnością, co przełożyło się na więcej sytuacji pod polem karnym Atletico Madryt. Gospodarze albo skutecznie blokowali strzały Anglików, albo Czerwone Diabły uderzały bardzo niecelnie, jak Marcus Rashford w 57. minucie.

W 66. minucie Ralf Rangnick zdecydował się na potrójną zmianę. Na placu gry pojawili się Alex Telles, Aaron Wan-Bissaka i Nemanja Matić. Czerwone Diabły wróciły więc do gry dwoma nominalnymi bocznymi defensorami. Matić zajął miejsce Paula Pogby na środku pola. Eksperyment niemieckiego szkoleniowca z Lindelofem na boku obrony był zaskakujący tylko na papierze, bo na boisku nie przyniósł pożądanych efektów.

Manchester United miał problemy ze stwarzaniem groźnych akcji, ale w 80. minucie Czerwone Diabły w końcu uszczęśliwiły swoich kibiców, którzy przyjechali na Wanda Metropolitano. Bruno Fernandes zagrał prostopadłą piłkę do wprowadzonego kilka minut wcześniej Anthony’ego Elangi. Szwed ograł Reinildo, wpadł w szesnastkę Atletico i strzałem po ziemi pokonał Jana Oblaka, wyrównując stan rywalizacji! Warto odnotować, że był to gol numer 400 Manchesteru United w Lidze Mistrzów.

Atletico Madryt po straconej bramce było wyraźnie podrażnione i zaczęło atakować z dużo większą zawziętością. W 87. minucie gospodarze byli blisko ponownego objęcia prowadzenia. Piłkę z prawej strony pola karnego dostał Antoine Griezmann. Francuz uderzył instynktownie, lecz ku rozpaczy miejscowych fanów trafił tylko w poprzeczkę.

Więcej bramek w środowy wieczór już nie padło. W doliczonym czasie gry niezły strzał zanotował jeszcze Jesse Lingard. Remis sprawia, że losy dwumeczu nadal pozostają sprawą otwartą. Przypomnijmy, że od tego sezonu nie obowiązuje już zasada bramek zdobytych na wyjeździe. Wszystko wyjaśni się 15 marca na Old Trafford.