Data: 30.07.2019 r.
Stadion: Ullevaal Stadion

Kristiansund: McDermott (Mbaye 46' (Vaikla 86')) – Coly (Williamson 87'), D.Ulvestad (Sormo 46'), Psyche (Gjesdal 66'), Aasbak (Sivertsen 46') – Cirak (Isaksen 66'), Diop (P. Ulvestad 75'), Kalludra (Sorli 46') – Bye (Hoven 66'), Kastrati (Amang 46' (Solskjaer 86')), Gjertesen (Olsen 66')

Manchester United: De Gea (Romero 59’) – Wan-Bissaka (Young 59’), Jones (Tuanzebe 59’), Lindelof (Rojo 59’), Shaw (Dalot 59’) – Matić (Pogba 59’), McTominay (Fred 59’) – James (Chong 59’), Lingard (Mata 59’), Rashford (Pereira 59’) – Martial (Greenwood 59’)

Manchester United wygrał z Kristiansund 1:0 (0:0) w piątym meczu kontrolnym przed starciem sezonu 2019/2020. Czerwone Diabły długo nie potrafiły poradzić sobie z dobrze funkcjonująca defensywą norweskiego rywala. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył Juan Mata.

Manchester United do meczu z Kristiansund przystąpił w roli zdecydowanego faworyta i wielu kibiców spodziewało się kanonady na Ullevaal Stadion w Oslo. Pierwsze minuty mogły jednak rozczarować kibiców. Czerwone Diabły utrzymywały się przy piłce, ale nie zagrażały poważnie bramce Seana McDermotta.

Kristiansund cofnęło się głęboko do defensywy, więc Czerwone Diabły próbowały strzałów z dystansu. Uderzenia Jessego Lingarda i Marcusa Rashforda były jednak niecelne. Gospodarze odpowiedzieli również niecelnym strzałem Amidou Diopa.

Im dłużej trwał mecz, tym akcje Czerwonych Diabłów zazębiały się coraz bardziej i pod bramką McDermotta było coraz ciekawiej. W 20. minucie rzut rożny krótko rozegrali Daniel James i Jesse Lingard. Anglik dorzucił piłkę w pole karne na szósty metr, a tam niewiele brakowało, aby do podania dopadł Phil Jones.

W 28. minucie McDermott musiał mocno nagimnastykować się w bramce po strzale Anthony’ego Martiala. Francuz znakomicie odwrócił się z piłką przed szesnastką, jego intencje dobrze jednak odczytał golkiper gospodarz i obronił mocny strzał. Kilka minut później irlandzki bramkarz znów zanotował kapitaną interwencję, tym razem po kąśliwym uderzeniu Marcusa Rashforda z rzutu wolnego.

W kolejnych minutach defensywie gospodarzy mocno dał się we znaki Scott McTominay. Szkocki pomocnik w odstępie kilku minut trzykrotne uderzał na bramkę Kristiansund. W 42. minucie był od włos od wpisania się na listę strzelców. Szkot wymienił podanie z Jamesem, uderzył z ostrego kąta, ale piłka tylko odbiła się od słupka.

Czerwone Diabły w pierwszej połowie utrzymywały się przy piłce przez 72% czasu gry, oddały 15 strzałów, ale nie udało im się posłać piłki do siatki przed przerwą.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni w 51. minucie mogli otworzyć wynik meczu. Do głębokiego dośrodkowania w szesnastce dopadł niepilnowany rezerwowy Sondre Sorli, uderzył piłkę głową z bliskiej odległości, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów pomylił się. Piłkarze Solskjaera odpowiedzieli dwie minuty później mocnym strzałem Daniela Jamesa zza linii szesnastu metrów.

W 56. minucie znakomitą interwencję między słupkami Kristiansund zanotował wprowadzony po przerwie Mor Mbaye. Bramkarz gospodarzy w efektownym stylu obronił potężne uderzenie Marcusa Rashforda zza linii szesnastu metrów. Chwilę wcześniej senegalski bramkarz powstrzymał w polu karnym rozpędzonego Daniela Jamesa.

Po godzinie gry Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na wymianę całej jedenastki Manchesteru United. Chwilę po wejściu na boisku swoją szansę miał Chong. Strzał Holendra obronił natomiast bramkarz Kristiansund.

W 75. minucie swoją szansę miał Mason Greenwood. Akcję dobrym przejęciem zainicjował Andreas Pereira, odegrał ją do Anglika, ten zszedł na krótki słupek, kiwnął obrońcę Kristiansund, ale trafił tylko w boczną siatkę. Minutę później bliski szczęścia był Fred. Strzał Brazylijczyka zza pola karnego o centymetry minął okienko bramki gospodarzy.

Później swoje okazje miał Tahith Chong. Holender dwukrotnie mocno uderzał na bramkę Kristiansund, ale dwukrotnie dobrze spisał się bramkarz gospodarzy. W 86. minucie na boisku pojawił się natomiast Noah Solskjaer, syn Ole Gunnara Solskjaera, dla którego był to debiut w pierwszym zespole norweskiego zespołu.

W doliczonym czasie gry Manchester United przeprowadził akcję, która dała rzut karny. Pogba zagrał kapitalną prostopadłą piłkę do Juana Maty, a ten został ścięty przez bramkarza gospodarzy. Sam poszkodowany pewnie wymierzył sprawiedliwość i dał zwycięstwo Czerwonym Diabłom.