INNE ROZGRYWKI

[Relacje]

90' Noah Emmanuel Jean Holm -
Godzina: 18:00
Data: 15.07.2024 r.
Stadion: Lerkendal Stadion

Rosenborg: Tangvik (Sandberg 46’)– Cornic (Andersson 62’), Ceide (Volden 62’), Nemcik (Jenssen 46’), Reitan (Solheim 62’) – Tagseth (Sanderod 62’), Selnaes (Boerkeeiet 62’), Nypan (Frederiksen 46’) – Broholm (Holte 62’), Saeter (Holm 62’), Sunde (Sadiku 62’)

Manchester United: Vitek – Wan-Bissaka (Ogunneye 46’), Evans (Bennett 46’), Fish (Aljofree 46’), Murray (Amass 46’) – Casemiro (Oyedele 46’), Hannibal (Hugill 46’) – Rashford, Mount (Collyer 46’), Williams (Scanlon 46’) – Wheatley (Fletcher 46’)

Manchester United ma za sobą pierwsze kontrolne spotkanie przed startem sezonu 2024/2025. Czerwone Diabły na Lerkendal Stadion przegrały z Rosenborgiem (0:1). Wynik na tym etapie przygotowań miał jednak najmniejsze znaczenie.

Erik ten Hag w pierwszym meczu przedsezonowym musiał uzupełnić kadrę pierwszego zespołu zawodnikami Akademii United. Niektórzy piłkarze Czerwonych Diabłów nie zakończyli jeszcze urlopów po EURO 2024 i Copa America.

Spotkanie w Trondheim miało spodziewany przebieg. Rosenborg jest w trakcie sezonu, a Czerwone Diabły dopiero rozpoczynają przygotowania. Kondycyjnie dużo lepiej prezentowała się więc norweska drużyna. Gospodarze już w 3. minucie zagrozili bramce United. Strzał zza pola karnego oddał Sverre Nypan, a zablokował go Will Fish.

Niezwykle aktywny w zespole gospodarzy był 19-letni Marius Broholm. O tym, że gospodarze traktują poważnie sparingowe starcie z Manchesterem United świadczyła duża agresja w poczynaniach graczy Rosenborga. W 18. minucie mocno ucierpiał Casemiro, którego zaatakował Tomas Nemcik. Choć to raczej rzadkość w meczach sparingowych, to zawodnik został upomniany żółtą kartką. W spotkaniu o stawkę sędzia mógł pokusić się o wyrzucenie piłkarza z boiska.

W 27. minucie Rosenborg był bliski objęcia prowadzenia. Z dobrej strony pokazał się Broholm, który uderzył z 15 metrów po długim rogu. Radek Vitek wyciągnął się jak długi, nie zdołał trącić futbolówki, ale ta na szczęście odbiła się od słupka.

Czeski bramkarz musiał być cały czas czujny, bo Rosenborg atakował zaciekle. W 32. minucie groźny strzał na swoim koncie zapisał Jesper Reitan-Sunde. Chwilę później Vitek dobrze interweniował po strzale Broholma.

Manchester United w pierwszej połowie wyprowadził jedną ciekawą akcję. W 39. minucie piłkę na połowie gospodarzy wywalczył Mason Mount. Anglik szybkim podaniem uruchomił Ethana Wheatleya. 18-latek zdecydował się na strzał w krótki róg z lewej nogi, a dobrą paradę na swoim koncie zapisał Sander Tangvik. Wheatleya mógł zachować się lepiej, bo dobrze ustawiony na prawej stronie był niepilnowany Ethan Williams.

W 42. minucie Manchester United mógł znów mówić o sporym szczęściu. W polu karnym Vitka mieliśmy duże zamieszanie. Najpierw w poprzeczkę trafił Broholm, a chwilę później doskonałą okazję zmarnował Nypan.

Na drugą połowę Erik ten Hag desygnował do gry zupełnie nowy zespół. Miejsce w bramce zachował jedynie Radek Vitek. W roli kapitana pojawił się Toby Collyer, który ostatnio podpisał nowy kontrakt z Czerwonymi Diabłami. Defensywny pomocnik ma spore szanse, aby zanotować oficjalny debiut w pierwszym zespole w sezonie 2024/2025.

W 64. minucie ze znakomitej strony znów pokazał się Radek Vitek. Tym razem czeski bramkarz popisał się efektowną paradą po mocnym strzale Tobiasa Boerkeeieta. Kilka minut później efektowną akcję pod linią bramkową przeprowadził Emil Frederiksen, Vitek znów spisał się bez zarzutów.

Manchester United po przerwie zagroził bramce Norwegów w 71. minucie. Indywidualną akcją błysnął Ethan Ennis. 19-letni skrzydłowy ściął akcję ze skrzydła do środka, uderzył potężnie zza pola karnego, a dobrą interwencję w bramce zanotował Rasmus Sandberg.

Radek Vitek był mocno zdeterminowany, aby w poniedziałek zachować czyste konto. W 86. minucie 20-latek obronił uderzenie z bliskiej odległości w wykonaniu Magnusa Holte’a. Czeski golkiper był bezsprzecznie najlepszym piłkarzem Manchesteru United w tym spotkaniu.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Vitka zawiedli młodzi koledzy z defensywy. Piłka szczęśliwie spadła pod nogi Noaha Holma, który strzałem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki i dał Rosenborgowi zwcyięstwo.

Manchester United kolejny mecz przedsezonowy rozegra 20 lipca. Czerwone Diabły zmierzą się w Edynburgu z Rangersami. W Szkocji do dyspozycji Erika ten Haga powinni być Jadon Sancho, Antony, Victor Lindelof, Amad Diallo i Andre Onana.