Data: 04.08.2024 r.
Stadion: Wembley

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka (Scanlon 83’), Evans (Fish 46’ (Oyedele 72’)), Lindelof (Bennett 46’), Amass (Murray 72’) – Casemiro, Collyer (Eriksen 62’) – Diallo (Antony 62’), Mount (Wheatley 62’), Sancho (Mather 72’) – Rashford (McTominay 46’)

Liverpool FC: Kelleher (Jaros 46’) – Bradley (Stephenson 72’), Konate (Van den Berg 46’), Quansah (Phillips 65’), Tsimikas (Chambers 65’) – Gravenberch (Endo 65’), Elliott (Bajcetic 65’) – Salah (Doal 65’), Carvalho (Morton 65’), Jones (Nyoni 60’) – Jota (Blair 65’)

Manchester United przegrał z Liverpoolem 0:3 (0:1) na zakończenie przedsezonowego zgrupowania w Stanach Zjednoczonych. Gra Czerwonych Diabłów wyglądała lepiej niż sugerowałby to wynik. Na Williams-Brice Stadium mocno zawiodła skuteczność.

Erik ten Hag w porównaniu do meczu z Realem Betis (3:2) dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Spotkanie od pierwszej minuty zaczęli Andre Onana, Jonny Evans, Toby Collyer i Mason Mount. Z powodów ostrożnościowych starcie opuścił Harry Maguire.

Najlepszym zawodnikiem Czerwonych Diabłów na tegorocznym tournée po USA był Amad Diallo i młody skrzydłowy szybko próbował zaznaczyć swoją obecność w spotkaniu. W 5. minucie Iworyjczyk zszedł ze skrzydła, ale oddał niecelny strzał z lewej nogi zza pola karnego.

Trzy minuty później Manchester United skonstruował kolejną niezłą akcję. Piłkę na połowie Liverpoolu przejął Toby Collyer, zagrał do lepiej ustawionego Masona Mounta, Anglik oddał mocny strzał, a bez zarzutów w bramce spisał się Caoimhín Kelleher, który obronił uderzenie.

Liverpool odpowiedział w 10. minucie i zrobił to niezwykle skutecznie. Fabio Carvalho miał za dużo miejsca na linii szesnastu metrów, wpadł w pole karne, a piłka po uderzeniu Portugalczyka dostała małego rykoszetu i zaskoczyła Andre Onanę.

Manchester United mógł doprowadzić do remisu w 12. minucie. Świetną piłkę w pole karne zagrał Casemiro, tam opanował ją Mount, ale dobrze interweniował Kelleher. Chwilę później gracze The Reds popełnili błąd przy wyprowadzaniu akcji, co natychmiastowo chciał wykorzystać Marcus Rashford. Strzał Anglika zza pola karnego minął bramkę o dobry metr.

W 22. minucie swoją szansę miał Jadon Sancho. Anglik doszedł do dobrego dośrodkowania Masona Mounta w polu karnym Liverpoolu, oddał strzał głową, lecz posłał futbolówkę obok bramki. Dwie minuty później błyskotliwą akcję zakończoną strzałem przeprowadził Marcus Rashford. Uderzenie Anglika obronił Kelleher. Gra Rashforda w tym spotkaniu musiała się podobać. W 25. minucie skrzydłowy Czerwonych Diabłów oddał kolejne kąśliwe uderzenie, tym razem po długim rogu i nieznacznie obok słupka.

W kolejnych minutach Liverpool umiejętnie schłodził temperaturę spotkania. Piłkarze Arne Slota cierpliwie rozgrywali piłkę i rzadko pozwalali Czerwonym Diabłom dłużej ją mieć przy nodze. The Reds wyczekiwali swojej szansy i w 36. minucie znów zaskoczyli zespól Ten Haga. Mohamed Salah na prawym skrzydle ograł Toby’ego Collyera, spod linii końcowej dograł precyzyjne podanie do wbiegającego Curtisa Jonesa, który podwyższył na 2:0.

Manchester United po drugiej straconej bramce długo nie mógł się pozbierać. W 42. minucie piłkarze Ten Haga zawiązali w końcu akcję zakończoną groźnym strzałem. Harry Amass podaniem w uliczkę uruchomił Toby’ego Collyera, ten uderzył mocno z ostrego kąta, a dobrą interwencję zanotował golkiper Liverpoolu.

Czerwone Diabły na przerwę zeszły przy stanie 0:2. Gra piłkarzy Erika ten Haga nie była tak zła jak wynik. Manchester United po prostu słono zapłacił za niewykorzystane okazje pod bramką The Reds.

Erik ten Hag od początku drugiej połowy zdecydował się na trzy zmiany. Miejsce Jonny’ego Evansa i Victora Lindelofa zajęli Will Fish oraz Rhys Bennett. Marcusa Rashforda zamienił natomiast Scott McTominay. W ekipie Liverpoolu pojawili się Vítezslav Jaros i Sepp van den Berg.

W 50. minucie Manchester United miał szansę na gola kontaktowego po dynamicznym ataku Amada Diallo. Iworyjczyk trącił futbolówkę do niepilnowanego Casemiro, Brazylijczyk uderzył mocno, ale jego intencje odczytał rezerwowy Jaros.

W 56. minucie na listę strzelców powinien wpisać się Scott McTominay, który dobrze opanował w szesnastce dośrodkowanie Harry’ego Amassa. Ze strzalem Szkotowi nie poszło już tak dobrze i Manchester United zapisał na swoim koncie kolejną zmarnowaną okazję.

Stare piłkarskie porzekadło sprawdziło się po raz kolejny. W 61. minucie Manchester United stracił trzeciego gola. Liverpool przeprowadził dynamiczną akcję i choć Andre Onana obronił uderzenie Diogo Joty, to przy dobitce Kostasa Tsimikasa był już bezradny. The Reds prowadzili 3:0.

Manchester United mógł zmniejszyć straty w 64. minucie. Groźny strzał na bramkę Jarosa oddał wprowadzony chwilę wcześniej Ethan Wheatley. Golkiper Liverpoolu spisał się jednak bez zarzutu.

W 71. minucie Erik ten Hag został zmuszony dokonać zmiany. Boisko na noszach, z powodu kontuzji kostki, musiał opuścić Will Fish. Na środek defensywy z konieczności przesunięty został Casemiro. Nie był to jednak koniec problemów zdrowotnych Czerwonych Diabłów w 83. minucie James Scanlon zastąpił Aarona Wana-Bissakę, który doznał urazu.

Spotkanie na Williams-Brice Stadium do samego końca było już mocno sparingowe. Czerwone Diabły zgrupowanie w USA zakończyły więc dotkliwą porażką. Piłkarze Erika ten Haga w niedzielę zameldują się z powrotem w Manchesterze, a w poniedziałek rozpoczną przygotowania do meczu o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City (10 sierpnia).