-
Godzina: 17:00
Data: 12.07.2023 r.
Stadion: Ullevaal Stadion

Manchester United – I połowa: Heaton – Wan-Bissaka, Martinez, Varane, Fernandez – Mainoo, Hannibal, Mount – Amad, Sancho, Forson

Manchester United – II połowa: Kovar – Jurado, Fish, Bennett, Williams – Gore, Hansen-Aaroen, Savage – Emeran, Hugill, Shoretire

Leeds United: Klaesson – Drameh, Cooper, Mullen, Hjelde – Gyabi, Greenwood, Shackleton, Poveda – Sinisterra, Rutter

Manchester United w dobrym stylu rozpoczął przygotowania do sezonu 2023/2024. Czerwone Diabły w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Oslo pokonały Leeds United (2:0). Bramki zdobyli Noam Emeran i Joe Hugill, a pierwszy występ w diabelskiej koszulce zanotował Mason Mount.

Erik ten Hag w pierwszym meczu kontrolnym nie miał do dyspozycji pełnego składu, dlatego wyjściową jedenastkę Manchesteru United musiał uzupełnić młodzieżowcami. Szansę od Holendra otrzymali m.in. Alvaro Fernandez, Kobbie Mainoo i Omari Forson. Nieoficjalny debiut zanotował również Mason Mount.

Manchester United mecz z Leeds United zaczął nieźle. W 10. minucie kapitalnym podaniem do Amada Diallo popisał się Mason Mount. Iworyjczyk ściął akcję do środka, podał do Hannibala Mejbriego, ale Tunezyjczyk z dziesięciu metrów uderzył prosto w bramkarza Leeds. Dobitka Amada była niecelna.

Chwilę później swoją szansę miał Mount. Anglik za sprawą pressingu odebrał piłkę obrońcy Leeds i postanowił przelobować wysuniętego z bramki Kristoffer Klaesson. 24-latek pomylił się naprawdę niewiele.

W 19. minucie swoją okazję miało Leeds United. Piłkarze z Elland Road wyprowadzili szybką kontrę po błędzie Kobbiego Mainoo. Tylko ofiarna interwencja Hannibala we własnym polu karnym uratowała Czerwone Diabły przed stratą bramki.

Hannibal był jednym z najbardziej aktywnych zawodników w środowe popołudnie. W 22. minucie przejął piłkę źle zagraną przez Klaessona. Tunezyjczyk zagrał do Jadona Sancho, lecz ten źle przyjął futbolówkę w szesnastce. Po chwili strzał oddał Omari Forson, lecz został zablokowany.

Kilka minut później szansę na bramkę dla Manchesteru United miał Alvaro Fernandez. Boczny obrońca Czerwonych Diabłów dobrze znalazł się na szóstym metrze po dośrodkowaniu Mounta z rzutu wolnego – Hiszpan uderzył niecelnie głową.

Przed przerwą piłkarze Ten Haga mieli jeszcze jedną naprawdę dobrą okazję. W 41. minucie Hannibal zagrał dobrą piłkę do Amada Diallo. Iworyjczyk wpadł w szesnastkę, ściął akcję do środka i uderzył z linii szesnastu metrów. Strzał 21-latka był niecelny.

Erik ten Hag na drugą połowę zdecydował się wystawić zupełnie inną jedenastkę. Na placu gry, poza Brandonem Williamsem, obserwowaliśmy graczy bez większego doświadczenia w pierwszym składzie Czerwonych Diabłów. W drużynie Leeds pojawili się Daniel James, Patrick Bamford i Luke Ayling, co sprawiło, że początkowo to gracze The Peacocks przejawiali większą inicjatywę.

W 67. minucie Manchester United objął prowadzenie za sprawą Noama Emerana. 20-letni skrzydłowy dostał świetne podanie od Isaka Hansena-Aaroena, wpadł w szesnastkę Leeds United i płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Piłkarze z Elland Road mogli odpowiedzieć kilka minut później. Potężnym strzałem zza pola karnego popisał się Archie Gray. Angielski pomocnik trafił tylko w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Mateja Kovara. Następnie obserwowaliśmy niecelne uderzenia Daniela Jamesa i Joe’a Gelhardta.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Leeds, bo w 81. minucie Czerwone Diabły podwyższyły na 2:0! Emeran zagrał sprytną piłkę w pole karne, Joe Hugill nie dał złapać się w pułapkę ofsajdową i strzałem z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

W ostatniej akcji meczu bliski wpisania się na listę strzelców był Rhys Bennett, ale trafił piłką w słupek.

Manchester United kolejne sparingowe spotkanie rozegra już 19 lipca. Czerwone Diabły tym razem zagrają w Edynburgu, a rywalem drużyny Ten Haga będzie Olympique Lyon.