48' Amad Diallo Alvaro Garcia 57'
Godzina: 17:00
Data: 31.07.2022 r.

Manchester United: Heaton – Laird, Varane, Martinez (Bailly 60’), Telles – Garner (Iqbal 74’), Van de Beek – Chong (Hansen-Aarøen 85’), Eriksen (Hannibal 60’), Garnacho (Shoretire 73’) – Ronaldo (Diallo 46’)

Rayo Vallecano: Dimitrievski (Lopez 46’) – Balliu, Garcia, Catena, Lopez (Pozo 65’) – Suarez, Ciss – A. Garcia, Trejo (Valentin 65’), Palzon (Nteka 74’) – Falcao (Sanchez 65’)

Manchester United w niedzielę zakończył przygotowania do sezonu 2022/2023. Czerwone Diabły w ostatnim meczu sparingowym zremisowały z Rayo Vallecano 1:1 (0:0). Za tydzień na Old Trafford przyjedzie Brighton & Hove Albion, a stawka będzie dużo poważniejsza – pierwsze ligowe punkty.

Erik ten Hag zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wymienił całą wyjściową jedenastkę w porównaniu do sobotniego sparingu z Atletico Madryt (0:1). Szansę z Rayo Vallecano dostał Cristiano Ronaldo, dla którego był to pierwszy mecz po wakacyjnej przerwie. Spotkanie od pierwszej minuty zaczęli m.in. Alejandro Garnacho i James Garner.

Niedzielny sparing mógł zacząć się fatalnie dla Manchesteru United. Rayo Vallecano tuż po rozpoczęciu posłało długą piłkę na prawą stronę, tam zaspał Ethan Laird i szybko ze strzałem w krótki róg musiał radzić sobie Tom Heaton. Doświadczony bramkarz spisał się bez zarzutu.

Manchester United pierwszy groźny atak przeprowadził w 11. minucie za sprawą Alejandro Garnacho. Argentyńczyk pokazał się z bardzo dobrej strony na lewym skrzydle, zszedł z piłką do środka, oddał strzał, lecz został zablokowany. Z nieskuteczną dobitką pospieszył Alex Telles.

Chwilę później dobry przechwyt po złym zagraniu Alejandro Cateny zanotował Donny van de Beek. Holender błyskawicznie odegrał do wychodzącego na czystą pozycję Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wpadł w szesnastkę Rayo Vallecano, uderzył z lewej nogi bardzo mocno, ale posłał futbolówkę nad bramką.

W 15. minucie znów z dobrej strony pokazał się Garnacho. Argentyńczyk zanotował krótki sprint z piłką, podał do lepiej ustawionego Tahitha Chonga. Holender próbował technicznego uderzenia, ale strzelił w środek bramki Rayo Vallecano.

Hiszpanie rzadko zagrażali bramce Manchesteru United. W 21. minucie bliski dojścia do dośrodkowania na krótki słupek był Radamel Falcao. Kolumbijczyka w ostatniej chwili zablokował Lisandro Martinez, dla którego był to nieoficjalny debiut na Old Trafford.

W 30. minucie z dobrej strony pokazał się drugi z letnich nabytków Manchesteru United. Christian Eriksen oddał niezły strzał zza pola karnego po zablokowanym uderzeniu Tahitha Chonga. Duńczyk pomylił się o kilkanaście centymetrów.

Manchester United przed przerwą miał jeszcze jedną niezłą okazję. W 44. minucie na lewej stronie znów błysnął Garnacho. Argentyńczyk dobrze wypatrzył Chonga przed szesnastką, Holender znów zanotował kiepski strzał.

Erik ten Hag w przerwie zdecydował się na jedną zmianę – Amad Diallo zastąpił Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka było to pierwsze przetarcie przed nowym sezonem, dlatego Holender uznał, że 45 minut to wystarczające obciążenie dla 37-latka na obecnym etapie przygotowań.

W 48. minucie Diallo otworzył wynik spotkania na Old Trafford! Na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Telles, Diego Lopez odbił piłkę przed siebie, a tam na szóstym metrze zgarnął ją Amad Diallo. Iworyjczyk mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Rayo Vallecano.

Goście byli blisko wyrównania stanu rywalizacji kilka minut później. Sprytny strzał zza pola karnego oddał Radamel Falcao. Tom Heaton wyciągnął się jak długi, ale nie sięgnął piłki. Ta na szczęście odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki Manchesteru United.

W 57. minucie Rayo Vallecano dopięło swego. Isi Palazón miał sporo miejsca na prawej stronie boiska i wpadł w pole karne Manchesteru United – oddał mocny strzał w kierunku długiego rogu. Tom Heaton zanotował dobrą interwencję, strącił piłkę wzdłuż linii końcowej boiska. Tam do futbolówki pierwszy dopadł Álvaro García i strzałem z ostrego kąta zdobył gola na 1:1.

Po godzinie gry Erik ten Hag uznał, że czas na kolejne zmiany w Manchesterze United. Boisko opuścili Christian Eriksen i Lisandro Martinez. Nowi zawodnicy Czerwonych Diabłów nie są jeszcze gotowi do gry w pełnym wymiarze czasowym. W miejsce Duńczyka i Argentyńczyka pojawili się Hannibal Mejbri i Eric Bailly.

W 64. minucie Rayo Vallecano przeprowadziło błyskawiczną kontrę. Świetną okazję strzelecką znów miał Álvaro García, w ostatniej chwili powstrzymał go Ethan Laird. Hiszpanie po zmianie stron grali odważniejszą piłkę i częściej gościli pod polem karnym Manchesteru United.

Przez kolejny kwadrans na Old Trafford nie działo się nic ciekawego. W 82. minucie Czerwone Diabły w końcu wyprowadziły błyskawiczną kontrę za sprawą Ethana Lairda. Po chwili piłkę dostał Amad Diallo, który odegrał ją do Zidane’a Iqbala. Irakijczyk zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego i posłał piłkę nieznacznie obok lewego słupka. Wysiłek 19-latka został jednak nagrodzony gromkimi brawami.

W 85. minucie w szeregach Manchesteru United pojawił się Isak Hansen-Aarøen. 17-letni Norweg przy pierwszym kontakcie z piłką oddał strzał na bramkę Lopeza, został jednak zablokowany. Dwie minuty później Norweg przytomnie wycofał futbolówkę do Alexa Tellesa przed pole karne. Brazylijczyk uderzył nad poprzeczką.

Żadnej z drużyn nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W niedzielę to jednak nie wynik był najważniejszy. Kolejni piłkarze zaliczyli cenne minuty. Manchester United nowy sezon w Premier League zainauguruje w niedzielę 7 sierpnia. Na Old Trafford przyjedzie Brighton & Hove Albion.