Suazo 34'
Data: 01.08.2007 r.

Man Utd: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Eagles, Carrick, O'Shea - Ronaldo, Rooney, Giggs

Inter Milan: Cesar (Toldo 76') - Maxwell (Fatic 90'), Materazzi (Cesar 46'), Samuel, Chivu - Dacourt (Filicor 76'), Solari (Defenclous), Figo (Jiminez), Stankovic - Ibrahimovic (Adriano 46'), Suazo (Cruz 60)

W kolejnym spotkaniu w ramach przygotowań do nachodzącego sezonu, Manchester United przegrał z zespołem Interu Mediolan, 2:3. Sir Alex Ferguson z pewnością miał wiele pretensji do gry linii obronnej, która popełniła kosztowne błędy.

Na Old Trafford stawiło się 73738 kibiców, którzy liczyli, że "Czerwone Diabły" w końcu pokonają w trakcie przygotowań zespół z wyższej półki.

Oprócz kosztownych błędów w obronie, należy także szukać pozytywnych stron w spotkaniu. Wayne Rooney zagrał całkiem dobre zawody, podobnie zresztą jak Cristiano Ronaldo. Jednak najlepszy na boisku Portugalczyk nie grał w tym meczu w czerwonym trykocie...

To Luis Figo, pomocnik Interu potwierdził swoją klasę i poprowadził zespół Mistrzów Włoch do zwycięstwa. Z początku nie zapowiadało się na zwycięstwo, gdyż pierwsi bramkę strzelili gospodarze.

W odpowiedzi na strzał Santiago Solariego, Manchester United przeprowadził akcję, która dała prowadzenie Mistrzom Anglii. Ryan Giggs rozegrał piłkę z Patrice Evrą, futbolówka wpadła pod nogi Wayne'a Rooney'a, który pokonał bezradnego Cesara. Nie pomogła w tej sytuacji ofiarna interwencja Waltera Samuela.

Szybko jednak bramkę wyrównującą zdobyli goście. Po dośrodkowaniu Luisa Figo, Nemanja Vidic i Patrice Evra sprezentowali gola rywalom. Suazo musiał tylko dopełnić formalności.

Chwilę później kolejna bramka dla Interu. Ta jednak została zdominowana przez kontrowersje. Patrice Evra sygnalizował, iż był faulowany przez Dejana Stankovica. Sędzia nie przerwał gry, piłka została zagrana w kierunku Ibrahimovicha, który dał prowadzenie gościom.

W 34 minucie, bramkę zdobył Suazo, ale główną rolę w akcji odegrali Ibrahimovic i Figo, którzy przeprowadzili składną akcję. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:3. W ciągu ostatnich 10 minut pierwszej połowy, gospodarze stworzyli kilka akcji, ale strzały z dystansu Johna O'Shea i Wayne'a Rooney'a nie znalazły drogi do bramki.

W 57 minucie, Cristiano Ronaldo zagrywał z rzutu wolnego z lewej strony. Żaden z napastników gospodarzy nie doszedł do piłki. Wyręczył ich jednak napastnik Interu, Adriano, który niefortunnym zagraniem głową wpakował futbolówkę do własnej bramki. Gol ten spotkał się z bardzo sympatyczną reakcją kibiców Old Trafford, którzy mimo kiepskiej sytuacji Manchesteru United na boisku, tworzyli miłą atmosferę.

Gospodarze uwierzyli jeszcze, że można coś zmienić w tym spotkaniu. Cesar popisał sie kapitalną interwencją po strzale Cristiano Ronaldo, który jednak rzadko miał wsparcie ze strony partnerów w akcjach ofensywnych.

Mecz zakończył się wynikiem 2-3. Przed końcem spotkania swoje okazje mieli także zawodnicy Interu, jednak grający przez cały mecz van der Sar nie musiał już wyjmować piłki ze swojej bramki.

Po spotkaniu, Sir Alex Ferguson skrytykował grę linii obronnej swojego zespołu i jednocześnie pochwalił rywali za dobrą i mimo wszystko skuteczną grę. Kibicom United pozostaje czekać na piątkowy mecz z Doncaster Rovers, w którym wystąpią zawodnicy przybyli w trakcie tego okna transferowego.