90' Fred Joao Felix 87'
Godzina: 13:45
Data: 30.07.2022 r.
Stadion: Ullevaal Stadion

Manchester United: De Gea – Dalot, Maguire, Lindelof, Malacia – McTominay (Van de Beek 69’), Fred – Elanga (Pellistri 76’ (Garner 90’)), Fernandes, Rashford – Martial (Eriksen 69’)

Atletico Madryt: Oblak – Molina (Wass 59’), Gimenez (Witsel 59’), Savić (Niguez 59’), Reinildo – Kondogbia (De Paul 59’) – Llorente (Diez 59’), Lemar (Koke 59’), Carrasco (Felix 59’) – Cunha (Morata 59’), Correa (Griezmann 59’)

Manchester United przegrał w Oslo z Atletico Madryt 0:1 (0:0) w przedostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu 2022/2023. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce spotkania Joao Felix. Piłkarzy Erika ten Haga już w niedzielę czeka kolejny sprawdzian – mecz z Rayo Vallecano. Na Old Trafford zobaczymy jednak zupełnie inną jedenastkę.

Erik ten Hag dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do spotkania z Aston Villą (2:2). W ostatniej chwili z kadry meczowej wypadł Jadon Sancho, który w nocy zachorował i nie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu. Holenderski menadżer uznał, że Lisandro Martinez i Christian Eriksen nie są jeszcze gotowi na grę od pierwszej minuty, dlatego nowi piłkarze Czerwonych Diabłów usiedli na ławce rezerwowych.

Manchester United mecz z Atletico Madryt zaczął od zdecydowanych ataków. Już w 3. minucie z dobrej strony pokazał się Marcus Rashford. Anglik zszedł z lewego skrzydła do środka, minął Stefana Savicia i oddał groźne uderzenie w krótki róg. Tam dobrą interwencję zanotował Jan Oblak.

Chwilę później błąd popełniła defensywa Atletico. Złe zagranie zanotował José María Giménez. W szesnastkę Hiszpanów wpadł Anthony Martial, uderzył jednak nad poprzeczką. Niedługo później Francuz miał kolejną okazję – dostał kapitalną piłkę od Tyrella Malacii, a w ostatniej chwili w polu karnym powstrzymał go Reinildo.

Z czasem zdecydowane ataki Manchesteru United straciły impet. W 25 minucie było gorąco w polu karnym Czerwonych Diabłów. Najpierw niezłą okazję po dośrodkowaniu Marcosa Llorente miał Thomas Lemar, ale minął się z futbolówką. Po chwili w niezłej sytuacji strzeleckiej znalazł się Geoffrey Kondogbia, któremu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wygarnął Victor Lindelof.

Mecz na Ullevaal Stadion w Oslo miał wymiar towarzyski, ale na murawie chwilami iskrzyło. Sędzia w pierwszej połowie pokazał aż 5 żółtych kartek. Do największego zamieszania doszło w 41. minucie, kiedy to Scott McTominay sfaulował Jana Oblaka w walce o górną piłkę. Słoweński bramkarz upadając próbował następnie zahaczyć nogą Szkota. Na boisku wywiązała się mała szamotanina, a sędzia wlepił graczom żółte kartki.

Tuż przed przerwą znakomitą okazję na otworzenie wyniku meczu miał Anthony Elanga. Szwed został znakomicie zauważony w szesnastce przez Marcusa Rashforda. Przyjął jednak piłkę niedokładnie i w efekcie zdołał oddać tylko lekki strzał z jedenastu metrów. Oblak poradził sobie z nim bez trudu.

Po godzinie gry Diego Simeone zdecydował się wymienić niemal całą wyjściową jedenastkę. Dla Atletico Madryt było to dopiero drugie spotkanie kontrolne przed startem sezonu 2022/2023, więc argentyński szkoleniowiec chciał, aby jak największa liczba zawodników złapała cenne boiskowe minuty.

W 62. minucie na zaskakujący strzał z rzutu wolnego zdecydował się Bruno Fernandes. Wszyscy spodziewali się dośrodkowania Portugalczyka w pole karne, ten zdecydował się na sprytne uderzenie i niewiele brakowało, aby zaskoczył Oblaka.

W 68. minucie Atletico Madryt powinno objąć prowadzenie. Dynamiczną akcję na lewym skrzydle przeprowadził Joao Felix, który wstrzelił piłkę na siódmy metr. Tam znakomicie znalazł się Saul Niguez, ale tylko we wiadomy sobie sposób posłał futbolówkę na trybuny.

Chwilę później na pierwsze zmiany zdecydował się Erik ten Hag. Na boisku pojawili się Christian Eriksen i Donny van de Beek. Duńczyk mógł zanotować znakomite wejście w mecz – Eriksen posłał świetne podanie w pole karne Atletico Madryt, a z piłką w szesnastce minął się Anthony Elanga. W 74. minucie do wysiłku zmuszony został David de Gea. Hiszpan dobrze obronił uderzenie Rodrigo de Paula z woleja. Czerwone Diabły odpowiedziały szybką akcją, którą niecelnym strzałem zakończył Tyrell Malacia.

W 75. minucie bliski zdobycia gola był Harry Maguire. Świetne dośrodkowanie w pole karne Atletico z rzutu rożnego posłał Eriksen. Kapitan Manchesteru United urwał się spod opieki rywala, uderzył piłkę głową obok bramki.

Atletico Madryt w sobotnim spotkaniu nie stworzyło sobie wielu sytuacji, ale okazało się zabójczo skuteczne. W 87. minucie piłkę na skraju pola karnego otrzymał Joao Felix, od razu zdecydował się na mocne uderzenie, a z blokiem nie zdążył Diogo Dalot. W ten sposób Hiszpanie zdobyli zwycięskiego gola.

Manchester United spotkanie z Atletico kończył w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę wyłapał Fred.