Data: 17.02.2018 r.
Stadion: John Smith’s Stadium

Huddersfield Town: Lossl, Kongolo (Malone 70'), Billing, Van La Parra (Sabiri 84'), Williams, Ince, Quaner, Mounie, Zanka, Schindler, Hadergjonaj (Smith 70')

Manchester United: Romero – Young, Lindelof, Smalling, Shaw – Matić, Carrick, McTominay – Mata (Lingard 81'), Lukaku (Bailly 90'), Sanchez (Martial 75')

Manchester United pokonał w wyjazdowym meczu V rundy FA Cup zespół Huddersfield Town 2:0. Obie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył Romelu Lukaku. Ekipa Jose Mourinho kolejnego rywala w Pucharze Anglii pozna o godzinie 21:00.

Spotkanie na John Smith’s Stadium rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Jose Mourinho. Po krótkiej wymianie podań Lukaku i Maty, Hiszpan uruchomił napastnika United długim, prostopadłym podaniem. Belg dobrze zastawił się przed jednym z defensorów, przełożył piłkę na prawą nogę i strzałem w krótki słupek całkowicie zmylił Lossla.

Kilka minut później zrobiło się groźnie pod bramką Romero, kiedy to Shaw zagapił się i złamał linię spalonego. Dzięki temu zawodnik Huddersfield oddał groźny strzał z ostrego kąta na bramkę United. Na szczęście futbolówka przeleciała obok słupka.

Huddersfield ponownie dało o sobie znać w 22. minucie meczu. Tom Ince oddał strzał wślizgiem po dograniu wzdłuż linii końcowej od Hadergjonaja. Napastnik trącił piłkę, ale ta nie trafiła w światło bramki.

28. minuta to bardzo mocne uderzenie Williamsa z 40 metrów. Strzał był celny, ale skierowany prosto w stojącego Sergio Romero, który bez problemów wyłapał futbolówkę.

Przed końcem pierwszej połowy Juan Mata umieścił piłkę w siatce rywali po podaniu od Younga i minięciu bramkarza. Po długiej analizie w technologii VAR sędzia jednak bramki nie uznał, chociaż spalonego nie było. Zaprezentowane linii, które miały pomagać w ocenie sytuacji nie były równoległe do boiska i całkowicie pofalowane. Sytuacja ta z pewnością będzie głośno komentowana w piłkarskim świecie.

W doliczonym czasie gry padła kolejna bramka, po dośrodkowaniu Sancheza i strzale Nemanji Maticia. Serb tym razem był na ewidentnym spalonym i bramka nie została uznana.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszych 45. minut. To Huddersfield częściej napierało i atakowało pole karne Manchesteru United. Jednak to goście w 56. minucie zwiększyli prowadzenie za sprawą Romelu Lukaku. Belg rozpoczął kontratak, podał do Alexisa Sancheza, a ten po chwili uruchomił napastnika Diabłów prostopadłym podaniem. Lukaku nie dał się już dogonić i w sytuacji sam na sam spokojnie wpakował piłkę do siatki.

Belg miał okazję do strzelenia hat-tricka w 72. minucie meczu. Lukaku otrzymał podanie z prawej flanki, ale zbyt długo zwlekał z decyzją o oddaniu strzału, w wyniku czego został finalnie zablokowany przez defensywę gospodarzy.

W 83. minucie w polu karnym gospodarzy spore zamieszanie zrobił wprowadzony Martial do spółki z Lingardem. Anglik otrzymał podanie piętką od kolegi z drużyny, szukał Lukaku w polu karnym, ale jego podanie okazało się niecelne. Być może byłoby lepiej, gdyby Jesse zdecydował się na oddanie bezpośredniego strzału na bramkę. Do końca meczu sytuacja się już nie zmieniła i Manchester United pewnym zwycięstwem przypieczętował awans do ćwierćfinałów FA Cup.