FA CUP

55' Scott Davies Phil Jones 4'
Stadion: Prenton Park

Tranmere Rovers: Davies – Caprice, Clarke, Monthe, Ridehalgh – Danns, Perkins (Gilmour 65') – Morris, Jennings, Taylor (Hepburn-Murphy 74') – Ferrier (Mullin 74')<

Manchester United: Romero – Dalot, Lindelof, Maguire (Williams 64'), Jones, Shaw – Matić (Fred 46'), Pereira, Lingard – Martial (Chong 46'), Greenwood

Manchester United rozstrzelał zespół Tranmere Rovers w meczu IV rundy FA Cup wygrywając aż 6:0. Pomimo bardzo złego stanu murawy, zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera wykazali się bardzo wysoką skutecznością. Gole zdobywali Maguire, Dalot, Lingard, Jones, Martial i Greenwood.

Czerwone Diabły wynik spotkania otworzyły już w 10. minucie spotkania. Sprawy w swoje wziął kapitan zespołu - Harry Maguire. Anglik podprowadził piłkę pod szesnastkę Tranmere, zdecydował się na potężny strzał, piłka po drodze odbija się od głowy gracza Tranmere i wpada do siatki. Warto podkreślić, że było to pierwsze trafienie Maguire’a w barwach Manchesteru United.

Zespół Solskjaera szybko poszedł za ciosem i wykorzystał chwilę rozkojarzenia gospodarzy po stracie gola. Piłkę do boku zagrał Anthony Martial, Diogo Dalot wpadł w pole karne, przełożył piłkę na prawą nogę i posłał ją mocnym uderzeniem w kierunku długiego słupka. Bramkarz Tranmere nie miał szans i zawodnicy United świętowali prowadzenie 2:0.

Na trzeciego gola czekaliśmy zaledwie trzy minuty. Wynik ładnym, technicznym strzałem podwyższył Jesse Lingard. Anglik otrzymał podanie od Maguire’a, podkręcił piłkę spod linii 16 metrów i pewnie pokonał goalkeepera Tranmere.

Groźnie pod bramką Sergio Romero zrobiło się w 20. minucie za sprawą Ferriera. Napastnik uciekł do boku Philowi Jonesowi i strzelił bardzo mocno z ostrego kąta przy krótkim słupku. Argentyńczyk łapał futbolówkę na raty.

Jesse Lingard miał okazję na podwyższenie wyniku w 34. minucie. Pomocnik dostał idealnie podanie z lewej flanki od Luke’a Shawa. Wydawało się, że Jesse musi tylko dostawić nogę, ale fatalnie skiksował z bliskiej odległości.

Jeszcze przed przerwą zawodnicy United zwiększyli swoje prowadzenie do czterech goli. Strzelcem gola został Phil Jones, który uderzył głową po rzucie rożnym Andreasa Pereiry i zmieścił piłkę nad bramkarzem i tuż pod poprzeczką.

Nie był to jednak ostatni gol w tej części meczu - piąte trafienie jeszcze przed gwizdkiem na przerwę dołożył Anthony Martial. Francuz znalazł się z futbolówką w narożniku pola karnego i zdecydował się na techniczne uderzenie. Piłka wpadła do siatki przy długim słupku, a bramkarz Tranmere był całkowicie bezradny.

Po przerwie Ole postanowił dał odpocząć Martialowi i Maticiowi. W jego miejsce zostali wprowadzeni Chong oraz Fred. Ten pierwszy już w 56. minucie zasłużył się dla drużyny, wywalczając rzut karny. Jedenastkę pewnym strzałem po ziemi na bramkę zamienił Mason Greenwood.

Gospodarze zaatakowali w 61. minucie gdy Ferrier uciekł Philowi Jonesowi przy linii środkowej. Anglik gonił napastnika do samego pola karnego gdzie na szczęście Ferrier potknął się przy próbie oddania strzały i atak został zakończony bez zagrożenia dla Manchesteru United.

65. minuta nie niezły strzał Andreasa Pereiry z rzutu wolnego. Brazylijczyk uderzył mocno w kierunku okienka bramki Daviesa z boku pola karnego. Futbolówka przeleciała około pół metra nad światłem bramki gospodarzy.

Jesse Lingard był bliski podwyższenia wyniku w 76. minucie. Anglik uderzył technicznie z okolic linii pola karnego w kierunku długiego słupka. Futbolówka minęła jednak światło bramki o kilka centymetrów.

Gospodarze stanęli przed dobrą okazją na zdobycie honorowego gola dwie minuty później, gdy Pereira sfaulował Jenningsa tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Mullin, który zdobył gola w ostatnim meczu z Watford. Tym razem jednak zawodnik mocno przestrzelił i posłał futbolówkę wysoko w trybuny.

Groźny strzał w 82. minucie na bramkę Romero zaliczył Hepburn-Murphy. Zmiennik Tranmere uderzył zza pola karnego, podkręcił piłkę prawą nogą, ale ta minęła nieznacznie bramkę Manchesteru United.

Powody do niezadowolenia mógł mieć Tahit Chong. Zawodnik po wejściu na boisko ożywił grę Manchesteru United i mógł to zwieńczyć ładnym gole w 86. minucie spotkania. Niestety po strzale młodego zawodnika z lewej strony, piłka z impetem odbiła się od poprzeczki bramki Daviesa.

Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie. Czerwone Diabły odnotowały pewne i bardzo wysokie zwycięstwo nad zespołem z League One – Tranmere Rovers. Wygrana ta zapewniła awans ekipie Solskjaera do V rundy Pucharu Anglii.