Godzina: 18:00
Data: 24.01.2021 r.

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Pogba – Greenwood (Fred 66'), Van de Beek (Fernandes 66'), Rashford (Martial 86') – Cavani

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, R. Williams, Fabinho, Robertson – Thiago (Shaqiri 81'), Wijnaldum (Mane 62'), Milner – Jones, Salah, Firmino (Origi 81')

Manchester United i Liverpool stworzyły kapitalne widowisko w IV rundzie Pucharu Anglii. Sytuacja na Old Trafford zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale to Czerwone Diabły wyszły zwycięsko z tego pojedynku! Wygrana 3:2 sprawia, że to piłkarze Ole Gunnara Solskjaera zagrają w kolejnej rundzie z West Hamem United.

Ole Gunnar Solskjaer i Juergen Klopp wystawili mocne jedenastki i dali wyraźny sygnał zawodnikom, że nie zamierzają odpuszczać rozgrywek o Puchar Anglii. Długo wyczekiwaną szansę w ekipie United dostał Donny van de Beek. Od początku spotkanie na Old Trafford toczone było w bardzo dobrym tempie.

Czerwone Diabły pierwszą okazję miały w 10. minucie. Mason Greenwood podciągnął z piłką kilkadziesiąt metrów na skrzydle, czekał na Donny’ego van de Beeka, ale zdecydował się sam skończyć akcję. Strzał w krótki róg dobrze obronił Alisson.

Kilka minut później błąd na środku boiska popełnił Rhys Williams i na bramkę gości kontrę wyprowadził Edinson Cavani. Piłkę na prawej stronie dostał Greenwood i znów postanowił sam wykończyć akcję. Tym razem Anglik posłał piłkę obok bramki.

Liverpool nieco uśpił czujność Manchesteru United i w 18. minucie objął prowadzenie. Znakomitą prostopadłą piłkę między Victora Lindelofa i Luke’a Shawa posłał Firmino. W szesnastce do piłki dopadł Mohamed Salah i techniczną podcinką nie dał szans Deanowi Hendersonowi.

Po zdobytym golu Liverpool szukał kolejnego trafienia. Mocny strzał na bramkę Hendersona oddał Curtis Jones, a pewną interwencję zanotował bramkarz Manchesteru United.

W 26. minucie Manchester United doprowadził do wyrównania. Piłkę pod własnym polem karnym przejął ambitnie walczący Paul Pogba. Po chwili futbolówkę na lewej stronie dostał Marcus Rashford, który popisał się kapitalnym dalekim zagraniem nad linią obrońców Liverpoolu. Na końcu podania był Mason Greenwood. Anglik wpadł w szesnastkę The Reds i mocnym strzałem w długi róg posłał piłkę do bramki!

Po strzelonym golu Manchester United nabrał wiatru w żagle i często gościł pod bramką Liverpoolu. Gospodarze raz po raz mieli rzuty rożne, które dobrze egzekwował Luke Shaw. Do sytuacji strzeleckich po dośrodkowaniu Anglika dwukrotnie doszedł Pogba, a raz McTominay. Piłkarze United uderzali jednak futbolówkę nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą Czerwone Diabły miały niezłą okazję na podwyższenie prowadzenia. Rashford zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Greenwooda, ten odegrał ją do Pogby, który zdecydował się na mocny strzał zza szesnastki. Francuz włożył w uderzenie dużo siły, ale strzelił niecelnie. Ole Gunnar Solskjaer mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Manchesteru United. W 48. minucie Czerwone Diabły objęły prowadzenie! Piłkę na własnej połowie odzyskał Edinson Cavani. Urugwajczyk trącił futbolówkę do Masona Greenwooda, a ten popisał się kapitalnym przerzutem nad linią obrońców do Rashforda. Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem i z dużym spokojem wykończył akcję! Gol był bliźniaczo podobny do tego z pierwszej połowy. Tym razem w roli asystującego wystąpił Greenwood, a Rashford wpisał się na listę strzelców.

Manchester United po zdobyciu bramki nieco się cofnął i dość szybko zapłacił za to cenę. W 59. minucie Liverpool doprowadził do remisu. Czerwone Diabły źle wyprowadziły piłkę od własnej bramki, a przed szesnastką futbolówkę stracił Cavani. Gracze Liverpoolu wymienili kilka podań, na jedenastym metrze piłkę dostał Mohamed Salah i pokonał Deana Hendersona mocnym strzałem z około dziesięciu metrów.

Chwilę później znów było groźnie pod bramką Czerwonych Diabłów. Mocne uderzenie z ostrego kąta zanotował Trent Alexander-Arnold. Piłkę po strzale Anglika świetnie obronił jednak Dean Henderson.

Gra Manchesteru United przestała się kleić, dlatego w 66. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Bruno Fernandes i Fred. Chwilę później to jednak goście mieli znakomitą sytuację. W polu karnym Czerwonych Diabłów znów szarżował Salah po świetnym podaniu Firmino, strzelił z ostrego kąta, a dobrą interwencję zanotował Henderson.

Liverpool miał dobry okres, ale to Manchester United w 78. minucie znów objął prowadzenie! Tuż przed polem karnym The Reds sfaulowany został Edinson Cavani, który próbował przyjąć prostopadłe podanie od Freda. Piłkę na szesnastym metrze ustawił Bruno Fernandes i potężnym strzałem nie dał szans Alissonowi!

Manchester United tuż po bramce Fernandesa mógł skończyć mecz. Czerwone Diabły przeprowadziły szybki atak, piłkę na daszym słupku dostał Marcus Rashford, zdecydował się na uderzenie z woleja, ale nie sprawił kłopotów Alissonowi. To zwiastowało dalsze emocje w końcówce.

W 88. minucie świetną sytuację miał Edinson Cavani. Urugwajczyk dostał kapitalną piłkę od Bruno Fernandesa, strzelił głową, lecz futbolówka odbiła się tylko od słupka bramki Alissona. Zabrakło centymetrów, aby zamknąć mecz.

Czerwone Diabły nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa w końcówce i zameldowały się w V rundzie Pucharu Anglii!