Data: 19.01.2005 r.
Stadion: St. James Park

Exeter City: P. Jones - S. Hiley, G. Sawyer, S. Gaia, A. Jeannin - D. Moxey, A. Taylor ( M. Martin 88' ), K. Ampadu ( L. Afful 69' ), D. Clay - S. Flack ( J. Edwards 74' ), S. Devine

Man Utd: T. Howard - P. Neville, G. Neville, J. O'Shea, Q. Fortune - R. Giggs ( L. Saha 70' ), L. Miller ( D. Fletcher 54' ), P. Scholes, E. Djemba-Djemba ( M. Silvestre 81' ), C. Ronaldo - W. Rooney

Dziś o godzinie 20:45 Manchester United rozegrał rewanżowe spotkanie z Exeter City w ramach FA Cup. Przypomnę że w pierwszym spotkaniu padł remis 0:0 i dlatego mecz musiał zostać powtórzony tym razem na obiekcie Exeter. Wzbudziło ono wielkie zainteresowanie w całej Anglii gdyż wczoraj Liverpool został wyeliminowany przez drugoligowy zespół Burnley. Wszystkich fanów którzy nie mogli obejrzeć tego spotkania zapraszam do przeczytania poniższej relacji.

Spotkanie rozpoczęło się od autu dla Exeter którzy już w 2 minucie spotkania oddali strzał, wychwycony przez Howarda. Chwilę później akcja ofensywna United ale przerwana przez gospodarzy. W 5 minucie próba skonstruowania kolejnej akcji i przytomne rozciągnięcie do Ronaldo. Ten nie opanowuje piłki.

Szybko bo już w 9 minucie meczu prowadzenie dla Manchesteru United zdobywa Cristiano Ronaldo. Młody gwiazdor United strzela po podaniu Scholesa i piłka wpada do siatki Exeter. 1-0.

Od środka gospodarze ale „Diabły” ponownie w natarciu, kolejna akcja Giggsa ale zatrzymany Walijczyk. W ataku na zmianę Ronaldo i Giggs, widać ten pierwszy odzyskał formę. Chwilę później kolejna akcja Ryana ale piłka wychodzi poza boisko. Phil Neville także był aktywny, jego akcja w 17 minucie zatrzymana przez obrońców.

W 18 minucie akcja Scholesa który podawał do Ronaldo. Jednak strzał Cristiano poszybował ponad bramką. Kompletna dominacja piłkarzy United w pierwszych 20 minutach gry. W 23 minucie jedna z nielicznych akcji Exeter. Flack był przy piłce jednak zatrzymany przez Phila Neville’a.

26 minuta meczu to najgroźniejsza akcja Exeter. Po strzale Jeannina złapana przez Howarda piłka wypada mu z rąk, ale po raz kolejny na miejscu był Phil. W rewanżu akcja United chwilę później, ale strzał Giggsa z lekki. W 31 minucie atak pozycyjny United, piłkę dostał Giggs który dośrodkował do O’Shea ale ten nieudolnie strzela.

W 33 minucie fenomenalna akcja Garego Neville’a. Anglik przeszedł całe boisko ale jego strzał był za słaby. Chwilę później faul na Rooneyu ale także przwinienie Djemby. 5 minut później dobre długie podanie do Devinea ale Howard uprzedza napastnika Exeter.

Do końca pierwszej części gry nic się nie zmieniło i Manchester United zszedł do szatni z jedno-bramkowym prowadzeniem. Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły bez zmian kadrowych.

Mocnym ciosem drugą połowę chciał zacząć Scholes który mocno uderzył nad bramką. Chwilę później faulował Ronaldo. W 49 minucie meczu strzelał Ronaldo ale piłka przelatuje obok słupka. Trzy minuty później akcja Exetru ale Howard łapie dośrodkowanie.

W 56 minucie dobra akcja Giggsa który podał do Rooneya, młody Anglik strzelił ale piłka lobując bramkarza zatrzymała się na grzęskiej murawie. Minutę później akcja Exeter i „Diabły” zmuszone do wybicia piłki na aut.

Na pół godziny przed końcem spotkania, gracz Exeteru Devinea uderza z woleja i piłka w małej odległości mija słupek bramki Howarda. To była jedna z najlepszych akcji gospodarzy w tym meczu. Kilka minut później wrzutka w pole karne United ale czujny tym razem Tim.
W 66 minucie Eric Djemba-Djemba brutalnie faulowany przez gracza gospodarzy. Minutę później żółta kartka dla Ampadu. A dwie minuty później zmiana – schodzi z boiska właśnie Ampadu a wchodzi Afful. W 74 zaś minucie kolejne mocne uderzenie tym razem Taylora ale świetnie Howard.

Na kwadrans przed końcem gola zdobywa Exeter ale sędzia nie uznaje bramki sądząc iż był spalony. Strzelcem Devine. Dwie minuty później korner dla United, wywalczył Ronaldo, wrzucał Scholes ale piąstkował bramkarz. W 79 minucie doskonałą akcję do podwyższenia wyniku miał Rooney, Wayne otrzymał dobre podanie od Fletchera ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Na dziesięć minut przed końcem piłka pada pod nogami Ronaldo jednak ten z bliskiej odległości nie trafia do bramki. Po tej akcji zmiana, Silvestre zastępuje Djembę. W 83 minucie ponownie swoich sił próbował Taylor ale nad poprzeczką. Następne uderzenie odbija się od gracza United i ląduje poza bramką.

Wayne Rooney w 87 minucie podwyższył na 2:0 dla Manchesteru United. Ładna indywidualna akcja byłego gracza Evertonu. Rooney zmylił bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Tuż po rozpoczęciu żółta kartka dla Claya za faul na Ronaldo. Do spotkania zostały doliczone 3 minuty. W tym czasie gracze z Old Trafford przeprowadzili kolejną akcję ale Ronaldo powstrzymany. Do końca nic się nie zmieniło i Manchester gra dalej w FA Cup