Leander Dendoncker 84'
Data: 15.01.2020 r.

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams – Matić, Fred – Greenwood (Pereira 64'), Mata, James (Rashford 64' (Lingard 80')) – Martial

Wolverhampton: Ruddy – Saiss, Coady, Dendoncker – Castro (Vinagre 75'), Neves, Moutinho, Doherty – Neto (Gibbs-White 71'), Jimenez, Adama (Buur 88')

Manchester United pokonał Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0) w powtórkowym meczu III rundy Pucharu Anglii, który w środowy wieczór odbył się na Old Trafford. Bramkę na wagę awansu zdobył Juan Mata.

Pierwsze spotkanie na Molienux, które nie przyniosło rozstrzygnięcia, długimi okresami nużyło kibiców. Mecz na Old Trafford mógł natomiast zacząć się od mocnego uderzenia Manchesteru United. W 3. minucie kapitalną piłkę nad linią obrońców Wolves posłał Juan Mata. Dopadł do niej Daniel James, chciał minąć Johna Ruddy’ego, ale angielski bramkarz Wilków wygrał ten pojedynek.

Goście odpowiedzieli świetną indywidualną akcją Raula Jimeneza. Piłkę w pole karne dorzucił Adama Traore. Jimenez efektownym zwodem zgubił Harry’ego Maguire’a i Brandona Williamsa. Meksykanin uderzył jednak za lekko, aby zaskoczyć Sergio Romero.

W 10. minucie Wolverhampton cieszyło się z trafienia otwierającego mecz. Błąd przy wznowieniu gry popełnił Fred, który mocnym wolejem trafił Nemanję Maticia. Piłkę przejął Jimenez, wyłożył ją do Pedro Neto, który pokonał Romero. Gol został sprawdzony przez VAR i sędzia Kevin Friend nie uznał bramki, bo Jimenez przed zagraniem piłki do Neto dotknął jej ręką.

W 14. minucie swoją szansę miał Martial. Manchester United znów otworzył defensywę Wilków dalekim zagraniem nad linią obrony. Mason Greenwood szybko odegrał piłkę do Martiala, ten strzelił z pierwszej piłki, lecz bardzo niecelnie.

Po intensywnym kwadransie na Old Trafford mecz zaczął przypominać spotkanie na Molineux. Na kolejną dobrą akcję przyszło czekać dopiero do 28. minuty. Szybką kontrę strzałem zakończył Juan Mata. W bramce Wilków pewnie interweniował Ruddy.

Golkiper Wilków był bezapelacyjnie najlepszym graczem pierwszej połowy. W 42. minucie daleką piłkę nad defensywą gości zagrał Fred. Futbolówkę dobrze przyjął James, strzelił z lewej nogi, ale trafił w Ruddy’ego. W efekcie drużyny zeszły do szatni z bezbramkowym remisem.

Manchester United drugą połowę zaczął nieźle, od strzału Juana Maty zza pola karnego. W 52. minucie Daniel James stworzył dobrą akcję z Brandonem Williamsem. Walijczyk wpadł w pole karne Wilków, uderzył mocno z lewej strony w długi róg, piłka nieznacznie minęła jednak bramkę Ruddy’ego.

W kolejnych minutach na murawie Old Trafford nie działo się wiele, dlatego Ole Gunnar Solskjaer w 64. minucie dokonał podwójnej zmiany – Marcus Rashford zmienił Daniela Jamesa, a Andreas Pereira zastąpił Masona Greenwooda.

Zmiana na boisku przyszła szybko, bo wynik spotkania udało się otworzyć w 67. minucie. Akcję dalekim wykopem zainicjował Maguire. Piłkę przejął Martial i znakomicie podał ją do rozpędzonego Juana Maty. Hiszpan stanął oko w oko z Ruddym, wyczekał angielskiego golkipera do samego końca i techniczną podcinką przerzucił nad nim piłkę.

Po dobrej wiadomości dla Czerwonych Diabłów szybko nadeszła zła. W 79. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Marcus Rashford. Anglik nabawił się urazu w starciu z rywalem i choć próbował wrócić do gry, to szybko zrezygnował z tego pomysłu. Zmienił go Jesse Lingard.

W końcówce regulaminowego czasu gry inicjatywa należała do Wolverhampton, które szukało wyrównującego trafienia. Defensywa Czerwonych Diabłów prezentowała się solidnie i nie dopuszczała do wielu okazji dla rywali. W 82. minucie mocno zza pola karnego uderzył Ruben Neves. Piłka na szczęście przeleciała nad poprzeczką bramki Romero.

Manchester United korzystny wynik utrzymał do samego końca i w IV rundzie zagra na wyjeździe ze zwycięzcą rywalizacji Tranmere - Watford.