Luke Matheson 76'
Data: 25.09.2019 r.

Manchester United: Romero, Wan-Bissaka, Jones (Williams 46'), Tuanzebe, Marcos Rojo - Fred, Pogba, Andreas - Lingard (Mata 85'), Chong (James 60'), Greenwood

Rochdale: Sanchez - Norrington-Davies, McNulty, Dooley (Wilbraham 74'), Williams, Camps,Keohane, Rathbone (Andrew 81'), Morley, Henderson (Ryan 90'), Matheson

Manchester United po męczarniach z trzecioligowym Rochdale awansował do IV rundy Pucharu Ligi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1.

W kolejnej rundzie na piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera czeka Chelsea. Spotkanie odbędzie się w październiku na Stamford Bridge.

W wyjściowym składzie Manchesteru United zobaczyliśmy aż dziewięć zmian w porównaniu do ostatniego meczu z West Hamem United. Miejsce w drużynie zachowali jedynie Aaron Wan-Bissaka i Andreas Pereira.

Duża liczba roszad sprawiła, że gra Czerwonych Diabłów w pierwszym kwadransie nie wyglądała dobrze. Widać było niedokładność w rozegraniu akcji, nie było także zagrożenia pod bramką Rochdale. Pierwszy strzał na bramkę oddał w 15. minucie Pogba. Uderzenie zza linii szesnastu metrów było bardzo niecelne.

Później bramkarza The Dale postraszył Andreas Pereira – Robert Sanchez z lekkimi problemami, ale złapał strzał Brazylijczyka.

W 26. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły naprawdę szybką kontrę, która mogła się podobać. Z prawego skrzydła piłkę na dalszy słupek do rozpędzonego Marcosa Rojo dorzucił Pereira. Argentyńczyk uderzył futbolówkę szczupakiem, golkiper Rochdale spisał się jednak bez zarzutu. Rojo w krótkim odstępie uderzał na bramkę Sancheza jeszcze dwukrotnie, ale bez wymiernego efektu.

W 34. minucie Manchester United miał najlepszą okazję na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie. Idealną piłkę w pole karne Rochdale posłał Mason Greenwood. W linię obrońców „wkleił” się Pogba, świetnie wyszedł do dośrodkowania i znalazł się niepilnowany na szóstym metrze. Francuz z bliskiej odległości głową posłał piłkę nad poprzeczką.

Przed przerwą Czerwone Diabły miały jeszcze dwie dobre okazje. Najpierw strzał Greenwooda po błędzie defensywy Rochdale obronił Sanchez. W 43. minucie ładną główką popisał się Jesse Lingard. Piłka po uderzeniu Anglika nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

Po drugiej stronie boiska Sergio Romero był kompletnie bezrobotny, bo trzecioligowiec nie oddał żadnego strzału na jego bramkę.

W przerwie meczu Ole Gunnar Solskjaer dokonał jednej zmiany – Phila Jonesa zastąpił debiutant, 19-letni Brandon Williams. Na środek obrony został przesunięty Marcos Rojo, a młody gracz zajął pozycję na lewej defensywie.

W drugiej połowie pierwszy groźny strzał oddał Andreas Pereira. Brazylijczyk w 51. minucie uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od gracza Rochdale i przeleciała obok słupka.

Minutę później akcja przeniosła się pod pole karne Manchesteru United. Pierwszy strzał na bramkę Sergio Romero mógł zakończyć się golem. Luke Matheson podał piłkę w polu karnym do Olivera Rathbone’a. Ten zszedł pod linię końcową i wycofał futbolówkę do Calluma Campsa. Anglik oddał strzał na bramkę, a piłkę z linii bramkowej wybił Aaron Wan-Bissaka. Gdyby pomocnik The Dale lepiej przymierzył, to mielibyśmy bramkę otwierającą wynik meczu.

Chwilę później swoją szansę miał Mason Greenwood. Anglik dostał dobre podanie z prawego skrzydła od Wana-Bissaki. Strzał 17-latka z bliskiej odległości instynktownie odbił bramkarz Rochdale i na Old Trafford wciąż było bez bramek.

W 62. minucie przed kolejną szansą środowego wieczoru stanął Greenwood. Tym razem Anglik dostał dobre podanie od wpuszczonego chwilę wcześniej na boisko Daniela Jamesa. Uderzenie Greenwooda z ostrego kąta wybronił jednak Sanchez.

Sześć minut później padła długo wyczekiwana bramka dla Manchesteru United. Greenwood dostał podanie w polu karnym od Jessego Lingarda, zamarkował uderzenie prawą nogą, przełożył sobie na lewą i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi Rochdale.

Manchester United po zdobytej bramce nie poszedł za ciosem i w 76. minucie został za to skarcony. Spod linii końcowej wysoką piłkę na szósty metr zagrał Rathbone. Do futbolówki jako pierwszy dopadł rozpędzony Luke Matheson, którego nie upilnował Andreas Pereira. Szesnastolatek mocnym uderzeniem nie dał szans Romero i doprowadził do remisu.

Goście po wyrównaniu stanu rywalizacji postanowili zamurować swoją bramkę i rozpoczęli obronę całym zespołem. Manchesterowi United stwarzanie sytuacji nie przychodziło łatwo. Dobre sytuacje mieli Wan-Bissaka i Fred. Pierwszy został idealnie obsłużony przez Daniela Jamesa, lecz nie trafił w światło bramki. Strzał Brazylijczyka świetnie obronił natomiast bramkarz Rochdale.

Sędzia przedłużył mecz na Old Trafford o sześć minut. W tym czasie Czerwonym Diabłom nie udało się rozstrzygnąć losów rywalizacji na własną korzyść i o awansie do IV rundy musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Ole Gunnara Solskjaera i to oni będą rywalizować dalej w rozgrywkach o Puchar Ligi.