Godzina: 20:45
Data: 22.09.2021 r.

Manchester United: Henderson – Dalot, Lindelof, Bailly, Telles (Elanga 72') – Van de Beek, Matić – Sancho, Lingard (Fernandes 72'), Mata (Greenwood 62') – Martial

West Ham United: Areola – Johnson, Dawson, Diop, Fredericks (Coufal 17') – Noble, Kral – Jarmołenko, Lanzini (Fornals 69'), Masuaku (Vlasić 69') – Bowen

-Manchester United zakończył swoją przygodę z Carabao Cup na III rundzie. Czerwone Diabły przegrały z West Hamem United 0:1 (0:1). Jedyną bramkę na Old Trafford zdobył Manuel Lanzini.

Ole Gunnar Solskjaer mocno zamieszał składem Manchesteru United, bo w porównaniu do ligowego starcia z West Hamem (2:1) na London Stadium wymienił całą jedenastkę. Szansę od pierwszych minuty dostali m.in. Dean Henderson i Juan Mata.

Pierwsze minuty środowej konfrontacji należały do West Hamu United. Goście już w 3. minucie przeprowadzili ciekawą akcję. Andrij Jarmołenko z łatwością ograł Alexa Tellesa i wyłożył piłkę do Jarroda Bowena, ale ten z dogodnej pozycji strzelił obok bramki. Kilka minut później kluczowy blok w polu karnym Manchesteru United zanotował Eric Bailly. Iworyjczyk powstrzymał uderzenie Alexa Krala.

West Ham United atakował niestrudzenie i za swoje wysiłki został wynagrodzony w 9. minucie. Na prawym skrzydle kapitalną akcję przeprowadził Ryan Fredericks. Anglik z dużą swobodą minął Tellesa, zszedł pod linię końcową i wyłożył piłkę na ósmy metr do Manuela Lanziniego. Argentyńczyk strzałem w długi róg nie dał szans Hendersonowi.

Stracony gol podziałał na piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera mobilizująco. Manchester United chciał szybko odrobić straty i wrócić do gry. W 13. minucie bliski wyrównania był Juan Mata. Po rzucie rożnym dla Czerwonych Diabłów w szesnastce Młotów mieliśmy spore zamieszanie. Po chwili piłka trafiła pod linię końcową do Maty, który oddał strzał z woleja. Futbolówka zmierzała do bramki, ale końcówkami palców trącił ją Alphonse Areola i ta ostatecznie trafiła w poprzeczkę.

W kolejnych minutach piłkarze Manchesteru United często gościli pod polem karnym West Hamu. Na bramkę Młotów uderzali Jadon Sancho, Jesse Lingard i Anthony Martial. Albo były to uderzenia niecelne, albo dobrze między słupkami spisywał się Areola. W ofensywie aktywny był zwłaszcza Lingard.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć do przerwy Manchester United oddał łącznie 13 strzałów. West Ham United na bramkę Deana Hendersona strzelał tylko raz, ale za to skutecznie.

Manchester United na drugą połowę wyszedł naładowany energią i szybko zepchnął West Ham do defensywy. W 50. minucie Czerwone Diabły zawiązały ciekawą akcję. Juan Mata przerzucił piłkę nad linią obrońców Młotów, a spod opieki rywali urwał się Jadon Sancho. Anglik oddał sytuacyjny strzał z ostrego kąta, pomylił się natomiast o dobry metr.

W 62. minucie prawdziwe „wejście smoka” mógł zanotować Mason Greenwood. Anglik zameldował się na murawie chwilę wcześniej i od razu dostał znakomite podanie od Van de Beeka nad linią obrońców. 19-latek dobrze przyjął futbolówkę, ale przegrał pojedynek z Areolą, który obronił jego strzał.

Manchester United często gościł pod szesnastką West Hamu, ale nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. W 72. minucie na placu gry pojawili się Bruno Fernandes i Antony Elanga. Przekaz był prosty – szukamy wyrównującego trafienia.

W 78. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły składną akcję, którą strzałem zza pola karnego zakończył Fernandes. Uderzenie Portugalczyka było mocne, lecz minęło bramkę Areoli o dobre dwa metry.

Manchester United atakował, ale to West Ham United w 87. minucie mógł rozstrzygnąć losy rywalizacji. W pole karne Czerwonych Diabłów wpadł Andrij Jarmołenko, ograł Hendersona, ale zamiast do pustej bramki trafił z ostrego kąta w słupek. Gospodarze wyraźnie się odsłonili i chwilę później na bramkę Manchesteru United sunęła kolejna kontra. Tym razem dogodną okazję zmarnował Mark Noble, który przegrał pojedynek jeden na jednego z Hendersonem.

Czerwone Diabły do końcowego gwizdka próbowały odwrócić losy rywalizacji, ale West Ham nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.