PUCHAR LIGI

12' Oriol Romeu
24' John Obi Mikel
31' David Luiz 31' [k.]
52' Gary Cahill
90+ Eden Hazard [k.]
90+ David Luiz
97' Daniel Sturridge
100' Oscar
115' Ramires
116' Ramires
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Cech - Azpilicueta, Cahill, Luiz, Bertrand - Romeu, Obi Mikel (Ramires 46') - Moses, Mata, Piazon (Hazard 55') - Sturridge

Man Utd: Lindegaard - Rafael, Keane, Wootton, Buttner (Powell 46') - Nani, Fletcher, Anderson (Tunnicliffe 81'), Giggs - Hernandez, Welbeck (Macheda 97')

Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge byli świadkami prawdziwego festiwalu strzeleckiego w meczu pomiędzy Chelsea a Manchesterem United. Spotkanie zakończyło się wygraną The Blues 5:4.

W 8. minucie spotkania Moses posłał bardzo dobre długie podanie w pole karne z prawej flanki. Daniel Sturridge miał okazję stanąć oko w oko z Andersem Lindegaardem, jednak napastnik Chelsea nie opanował piłki i przewrócił się w polu karnym Manchesteru United.

Po kwadransie gry ładnym trickiem w środku pola popisał się Anderson. Pozwoliło to na natychmiastowe wyprowadzenie ataku. Piłka przez Giggsa trafiła do Danny’ego Welbecka. Anglik zdecydował się na strzał z narożnika boiska. Trafił jednak prosto w Petra Cecha.

Pierwsza bramka meczu padła w 22. minucie. Gol był bezpośrednim wynikiem błędu Petra Cecha, który podawał do Romeu. Do obrońcy Chelsea natychmiast doskoczył Anderson, odebrał piłkę i podał do Ryana Giggsa. Walijczyk spokojnie przymierzył i bez problemu umieścił piłkę w siatce rywali tuż obok słupka.

W 31. minucie Moses zaatakował pole karne Manchesteru United. Naprzeciw niemu stanął Alexander Büttner. Holender niestety spóźnił wślizg i trafił prosto w nogi zawodnika Chelsea. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Mocny strzał po ziemi na bramkę zamienił David Luiz. Anders Lindegaard był jednak bliski wybronienie strzału z rzutu karnego.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy błąd Chelsea zapoczątkował kolejny atak Manchesteru United. Anderson nie tracąc czasu posłał prostopadłe podanie do Javiera Hernandeza. Chicharito świetnie przyjął piłkę, podbiegł z nią kilka metrów i technicznym strzałem zmieścił ją między Cecha a słupek bramki.

Po przerwie na murawie pojawił się Nick Powell. Młody pomocnik zastąpił słabo grającego Alexandra Büttnera. Do linii obrony przesunięty tym samym został Darren Fletcher. Powell już po 2 minutach gry oddał niezły strzał na długi słupek. Cech dobrze jednak interweniował.

W odpowiedzi Daniel Sturridge w 49. minucie bez problemu uciekł dwóm stoperom Czerwonych Diabłów. Napastnika powstrzymała dopiero dobra i zdecydowana interwencja Rafaela.

Dwie minut później londyńczycy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu mocno głową uderzał Tim Cahill. Piłkę zdołał wybić jeszcze Rafael, jednak ta ewidentnie przekroczyła linię bramkową i gol został zaliczony poprawnie.

Po bramce Cahilla ataki The Blues znacznie się nasiliły. Jednak to cierpliwość Manchesteru United przyniosła korzyść w postaci kolejnej bramki. Nani do spółki z Andersonem prostą klepką wykiwali obrońców Chelsea, po czym Nani lekkim podcięciem przeniósł piłkę nad głową Petra Cecha.

Chwilę potem bardzo dobrą okazję strzelecką miał Anderson. Piłkę z pola karnego wycofał Ryan Giggs, jednak strzał Brazylijczyka odbił się od obrońców Chelsea. Szybkiej dobitki próbował jeszcze Javier Hernandez. Meksykanin jednak tym razem mocno przestrzelił.

W 65. minucie bardzo bliski pokonania Lindegaarda był Moses. Niebezpieczną piłkę na 5. metr posłał Eden Hazard. Po uderzeniu Mosesa Anders nie miał czasu na reakcję. Na szczęście futbolówka przeleciała lekko ponad poprzeczką.

Na kolejną groźną akcję Chelsea nie trzeba było czekać długo. W 69. minucie po dośrodkowaniu na długi słupek akcję strzałem głową zamknął obrońca Azpilicueta. Wszystko ponownie skończyło się dobrze dla drużyny Fergusona, gdyż po strzale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Wrzawa na Stamford Bridge podniosła się ponownie w 73. minucie. Tym razem za sprawą dośrodkowania Juana Maty, które trafiło w rękę blisko stojącego Scotta Woottona. Arbiter główny spotkania nie zdecydował się jednak po raz drugi w tym spotkaniu wskazać na rzut karny.

86. minuta to kolejny już atak ekipy Roberto Di Matteo. Tym razem prostym zwodem ciała Oscar uwolnił się spod opieki Woottona i momentalnie huknął prawą nogą na bramkę Lindegaarda. Duńczyk był dobrze ustawiony i skutecznie sparował strzał rywala.

Wydawało się, że Czerwone Diabły za chwile będą świętować awans do V rundy Capital One Cup. Chelsea w 93. minucie przypuściła ostatni atak, który okazał się strzałem w 10. W polu karnym znalazło się trzech graczy w niebieskich koszulkach, Ramires opanował piłkę, lecz od tyłu wpadł na niego Scott Wootton. Sędzia od razu odgwizdał faul i wskazał na wapno. Piłkę na 11. metrze ustawił Eden Hazard. Belg z zimną krwią skierował piłkę w środek bramki, nie dając Lindegaardowi szans. Wszystkich czekała zatem dogrywka.

W 93. minucie lewą flanką pole karne United zaatakował Eden Hazard. Piłka szybko znalazła się pod bramką Lindegaarda, gdzie dopadł jej Daniel Sturridge. Napastnik oddał strzał, ale piłka została zablokowana przez obronę Diabłów.

Nieustanne ataki Chelsea w końcu przyniosły rezultat. Znaczący udział w tej akcji miał Michael Keane, który próbując odegrać piłkę głową do bramkarza, oddał ją prosto pod nogi pędzącego Sturridge’a. Napastnik Chelsea uciekł jeszcze na bok wymijając Andersa Lindegaarda po czym umieścił piłkę w pustej bramce.

Na zakończenie pierwszej części dogrywki Chelsea wywalczyła rzut wolny tuż przed polem karnym Manchesteru United. Piłkę technicznym strzałem uderzył David Luiz. Futbolówka przeleciała nad ręką Lindegaardem uderzyła w poprzeczkę, następnie w głowę bramkarza i wyleciała na bok boiska.

112. minuta to podanie za plecy obrońców w stronę Mosesa. Zawodnik Chelsea znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem United. Anders instynktownie obronił strzał po ziemi nogą. Do pleców Mosesa cały czas przyklejony był Rafael, który jako jedyny z obrońców nie popełniał w tym meczu błędów.

Awans Chelsea w 117. minucie meczu przypieczętował Ramires. Po nieudanym rzucie rożnym Manchesteru United, Chelsea ruszyła z szybkim kontratakiem. Obrona Diabłów była całkowicie rozbita. Hazard jednym podaniem ustawił Ramiresa w sytuacji sam na sam. Ten Giggs.bez problemu minął Andersa i posłał piłkę do pustek bramki.

W 119. minucie nadzieje United na chwilę odżyły, kiedy to Javier Hernandez został sfaulowany w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Ryan Giggs i pewnym strzałem zmniejszył straty do jednego gola.

Na sam koniec meczu Chelsea przeprowadziła kolejny kontratak po stracie Czerwonych Diabłów. Eden Hazard uderzał z granicy pola karnego i tylko słupek uratował graczy Fergusona od straty 6. gola.