Jonathan Parr 84'
Data: 23.09.2015 r.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling (Jones 69'), Blind, Young, Schweinsteiger, Herrera, Mata (Martial 69'), Fellaini, Pereira, Rooney (Depay 81')

Ipswich Town: Białkowski, Emmanuel, Yorwerth, Malarczyk, Parr, Coke, Bru, Tabb (Toure 75'), Oar, Murphy, McGoldrick (Sears 61')

Zespól Louisa van Gaala bez problemów wyeliminował Ipswich Town z rozgrywek Capital One Cup w meczu 3. rundy rozegranym na Old Trafford. Manchester United wygrał 3:0 po bramkach Wayne'a Rooneya, Andreasa Pereiry oraz Anthony'ego Martiala.

Spotkanie mogło zacząć się dla Manchesteru United bardzo dobrze już w 2. minucie meczu. Po dośrodkowaniu w kierunku długiego słupka z rzutu wolnego przez Matę, Herrera zgrał piłkę przed pole karne. Tam uderzył ją Marouane Fellaini i trafił w słupek. Sędzia po chwili przerwał jednak grę ze względu na pozycję spaloną.

Chwilę potem mocnym uderzeniem w stylu Memphisa Depay popisał się Andreas Pereira. Młody pomocnik uderzył futbolówkę z narożnika pola karnego. Piłkę pewnie wybronił jednak polski bramkarza Ipswich Town – Bartosz Białkowski.

Pierwsza bramka spotkania padła w 23. minucie i była autorstwa Wayne’a Rooneya. Anglik otrzymał świetne podanie z linii defensywnej od Daleya Blinda. Wazza opanował podanie, pokonując przy okazji jednego defensora, po czym w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił po ziemi i umieścił piłkę w siatce.

29. minuta to ładna, kombinacyjna akcja United. Najpierw Blinda zagrał do Marouane’a Fellainiego, ten od razu wystawił piłkę do Juana Maty przed polem karnym, a Hiszpan uderzył mocno lewą nogą z woleja. I tym razem dobrze spisał się bramkarz gości, który wyłapał strzał Maty.

Niegroźną szansę na wyrównanie goście zaliczyli w 45. minucie. Oar przejął piłkę w okolicy pola karnego i zdecydował się na strzał. Okazał się on jednak mocno niecelny.

Po przerwie goście wyglądali na dużo lepiej zmotywowanych i dużo groźniejszych. Przez pierwszy kwadrans kontrolowali grę i wywierali mocny nacisk na ekipę Louisa van Gaala. W 52. minucie McGoldrick dograł mocną piłkę wzdłuż pola karnego De Gei. Na szczęście dla United nikt nie zamknął tej akcji.

Wynik na 2:0 w 60. minucie podwyższył Andreas Pereira. Młody pomocnik popisał się pięknym, technicznym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego tuż przed polem karym. Piłka zakręciła się nad murem bramki i wpadła obok słupka do siatki. Białkowski nie zdołał nawet się do niej ruszyć.

Na ostatnie 20 minut na boisku pojawił się Martial i Jones. Ten pierwszy już chwile później miał dobrą okazję strzelecką. Francuz podał piłkę do Rooneya w środku pola karnego, Anglik momentalnie odegrał obiegającemu napastnikowi, a ten mocno uderzył piłkę zewnętrzną częścią stopy. Niestety obok bramki.

Kilka minut przed końcem spotkania szansę na podwyższenie dorobku punktowego miał Andreas Pereira. Pomocnik otrzymał podanie spod linii końcowej, będą w środku pola karnego. Pereira oddał strzał w światło bramki, jednak zbyt słaby i Białkowski zdołał wybronić go nogą.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił nie kto inny jak Anthony Martial. Dalekie podanie z głębi pola do Depaya, ten próbując przyjąć piłkę klatką zgrał ją pod nogi Martiala, a Francuz przebiegł z nią jeszcze kilka metrów i w sytuacji sam na sam z niezwykły spokojem pokonał Białkowskiego strzałem po ziemi.