Man Utd: Van der Sar - Bardsley, Ferdinand, Silvestre, O'Shea - Fletcher, Scholes, Smith - Ronaldo, van Nistelrooy, Giggs (Park 83')

Rezerwowi: Howard, Park, Miller, Pique, Ebanks-Blake, Rossi, Martin

Lille: Sylva - Vitakic, Tavlaridis, Schmitz, Tafforeau - Debuchy (Keita 83'), Makoun, Bodmer, Chalme - Odemwingie (Moussilou 73'), Acimovic (Dernis 59')

Rezerwowi: Malicki, Cabaye, Dernis, Moussilou, Gygax, Keita, Plestan

Dziś wieczorem w Teatrze Marzeń odbył się trzeci mecz z cyklu grupowych rozgrywek Ligi Mistrzów 2005/2006. Tym razem „aktorzy z piekła rodem” podejmowali na swej scenie gości z francuskiego „teatru” OSC Lille. Po elektryzującej pierwszej połowie meczu, Diabełki sprawiały wrażenie drużyny przeważającej. Niestety druga odsłona spotkania pokazała, że zawodnicy United mają znaczne problemy ze skutecznością. Po 93 minutach gry, Manchester United tylko zremisował z OSC Lille 0-0

Piłkarze Lille już od pierwszej minuty starali się zaskoczyć bramkarza „Czerwonych Diabłów”. Tuż po rozpoczęciu meczu Peter Odemwingie oddał strzał na bramkę Van Der Sar’a. Piłka jednak lekko wylądowała w czułych objęciach naszego goalkeepera.

W 12 minucie Odemwingie próbował wymusić rzut karny na arbitrze, jednak jego upadek wyglądał zbyt „sztucznie” by sędzia dał się nabrać. Po chwili rzut wolny wykonany przez Acimovica został zakończony kolejnym strzałem Odemwingie’go. Na szczęście nie wykorzystał sytuacji.

Po szybkiej akcji zawodników Manchesteru, Nistelrooy oddał „kopa” na bramkę francuzów. Niestety Sylva pewnie przechwycił piłkę i rozpoczął kolejną akcję swego zespołu. Gospodarze mieli niemałe kłopoty z przedarciem się przez środek boiska.

W 22 minucie John O’Shea wywalczył pierwszy rzut rożny. Scholes rozegrał go razem z Giggs’ym, niestety ten stracił piłkę i akcję spod bramki Lille rozpoczął Sylva. Mecz w wykonaniu Lille zrobił się nieco nerwowy. Po spalonym, Van Der Sar rozpoczął kolejną akcję „Czerwonych Diabłów”. Niestety została ona przerwana faulem. Po rzucie wolnym wykonanym przez Alana Smith’a doszło do kolejnego przewinienia, tym razem na zawodniku gości.

W 27 minucie, nasz latający Holender próbował rozegrać piłkę ze Scholesem. Niestety podanie przeciął zawodnik Lille, który po chwili podał do Bodmera. Paul próbował odzyskać piłkę, lecz niestety zrobił to nieprzepisowo, za co otrzymał żółtą kartkę- pierwszą w tym meczu.

Po kilku chwilach, piłka znów znajdowała się w okolicach bramki Lille. Cristiano zdołał w 30 minucie wywalczyć kolejny rzut rożny. Po zagraniu przed pole karne, Ronaldo został jednak sfaulowany przez Schmitz’a- kolejny żółty kartonik. Zaczęło się robić nerwowo. Rzut wolny w swoim stylu wykonał Ryan Giggs a piłka o centymetry minęła bramkę.

Przez kolejne minuty piłka wędrowała od bramki do bramki, aż do 35 minuty, kiedy to kolejny rzut wolny dla naszej drużyny wykonał John O’Shea. Minutę później kolejny raz żółta kartka pokazana została zawodnikowi Manchesteru. Za przytrzymywanie Odemwingie otrzymał ją Rio Ferdinand.

Po szybkim wznowieniu gry, do ofensywy włączył się Bardsley, który ładnie wrzucił piłkę na pole karne. Niestety gładko przechwycił ją goalkeeper Lille. Defensywa United szybko uporała się z atakiem przeciwników zainicjowanym długim wykopem Sylvy.

W dalszej części pierwszej połowy mogliśmy zaobserwować kilka błyskotliwych i szybkich akcji podopiecznych Sir Alexa Fergusona. Niestety żaden z naszych piłkarzy nie zwieńczył tych wysiłków bramką, która dawałaby prowadzenie „do szatni”.

Tuż przed przerwą, po faulu Ruud’a na Tavlaridisie zespół Lille miał szanse na zdobycie gola. Z rzutu wolnego potężnie uderzył Milenko Acimovic. Piłka minęła bramkę tuż nad poprzeczką. Po chwili arbiter główny zakończył pierwszy akt przedstawienia w Teatrze Marzeń.

Po przerwie drużyny wbiegły na boisko bez żadnych zmian. Już na początku po podaniu Ronaldo, Fletcher wrzucił piłkę w pole karne, jednak defensywa przyjezdnych spisała się bez zarzutu. Po aucie dla Lille, Ronaldo na spółę z Fletcherem wywalczyli kolejny rzut rożny wykonany przez Giggs’a. Wrzutka na Rio, zgranie do Ronaldo i... jego strzał głową przejął Sylva.

Po raz kolejny, na murawie zrobiło się nerwowo. Cris biegnąc po prawej flance został uderzony łokciem w twarz przez któregoś z graczy Lille. W 52 minucie zawodnik Lille- Milivoje Vitkic za ten faul zostaje ukarany żółtą kartką. Ronaldo jak na złość po chwili sfaulował Vitkica, jednak gościom nie został przyznany rzut wolny.

W 55 minucie, kolejny rzut wolny wywalczył Smith. W tym samym czasie, przy bocznej linii boiska rozgrzewali się już Park Ji-Sung oraz Giuseppe Rossi. Po chwili kolejny faul. Tym razem na ziemi wylądował Debuchy i za ten faul arbiter pokazał żółty kartonik John’owi O’Shea.

United nieco niemrawo rozpoczęło drugą połowę. Jakby byli rozkojarzeni. Czyżby myśleli o swoich żonach i narzeczonych leżących już w ciepłych łóżeczkach? Kto wie. Zresztą to nieważne, gdyż Silvestre przechwycił piłkę i rozpoczął kolejną ofensywę gospodarzy. Jednak podanie do Ruud’a zostało przecięte przez Schmitz’a.

W 59 minucie dochodzi do pierwszej zmiany. Za Milenko Acimovica wszedł Geoffrey Dernis. Dwie minuty później, strzał na bramkę Edwina Van Der Sara oddał Bodmer. Piłka poraz kolejny o centymetry ominęła słupek bramki.

Niestety w 63 minucie Paul Scholes obejrzał drugi raz żółty kartonik w tym spotkaniu, wynikiem czego otrzymał czerwoną kartkę i został zmuszony do opuszczenia murawy. Przez kolejne 30 minut United będą sobie musieli radzić w 10.

Po wykonaniu rzutu wolnego, piłkę przejmują „Czerwone Diabły”. W 65 minucie Ronaldo strzelił z prawej strony. Mogło być 1-0 dla gospodarzy, gdyż piłka po rykoszecie mało co nie wpadła do bramki. Jednak Sylva przytomnie wybijając ją. Po chwili kolejny strzał na bramkę Lille, tym razem w wykonaniu Giggs’a. Niestety całkowicie mu to nie wyszło.

W 71 minucie Ronaldo stracił piłkę w środku boiska. Po zejściu Scholesa, zawodnicy gości mają więcej miejsca na rozgrywanie akcji. W 73 minucie dochodzi do kolejnej zmiany w zespole Lille. Za Odemwingie wchodzi na boisko Matt Moussilou.

W 76 minucie z rzutu rożnego O’Shea strzelał głową na bramkę, niestety gola jak nie było, tak nadal nie ma. Po chwili Rio wywalczył kolejny korner. Po chwili jednak piłka „przeniosła się” na drugą stronę boiska, gdzie tym razem zawodnicy Lille wywalczyli sobie rzut rożny.

W 81 minucie Ronaldo wywalczył rzut wolny w odległości dogodnej do wykonania strzału. Niestety strzał Giggs’a odbił się od muru. W 83 minucie dokonano dwóch zmian. Za Giggs’a wszedł Park Ji-Sung, a za Debuchy’ego wszedł Keita. Ogólne zdziwienie wzbudziło przejęcie przez Parka roli kapitana.

Po chwili rzut rożny dla United. Dobre dośrodkowanie, lecz strzał głową Ferdinanda zakończył się w ramionach Sylvy. Park biega jak nakręcony, w końcu dopiero co wszedł. Za faul na Parku Tafforeau został ukarany żółtą kartką. Wrzutka na pole karne. Piłka spadła nieopodal Ruud’a, lecz nie był w stanie jej dosięgnąć. [przypominam, że zawodnicy grali na trzeźwo]

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry. W tym czasie, Czerwone Diabły nie były już w stanie zorbić nic nadzwyczajnego. Po kiepskiej drugiej połowie, arbiter długim gwizdem zakończył mecz. Osobiście, po pierwszej połowie spodziewałem się porywającej drugiej odsłony meczu. Niestety bardzo się zawiodłem. Wynik 0-0 to na pewno nie będzie satysfakcjonujący ani dla Sir Alexa Fergusona, ani dla jego zawodników.