Data: 07.11.2012 r.
Stadion: Estádio Municipal de Braga

SC Braga: Beto, Coelho, Elderson (Ze Luis 90'), Amorim (Barbosa 85'), Micael, Salino, Custódio, Alan, Hugo Viana (Mossoro 86'), Eder

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Evans (Ferdinand 58'), Evra, Nani (Rafael 74'), Anderson, Giggs, Welbeck (van Persie 68'), Rooney, Hernandez

Manchester United po nierównym meczu pokonał na wyjeździe SC Braga 3:1. Dzięki tej wygranej Czerwone Diabły z kompletem punktów awansowały do 1/8. Gole dla wicemistrzów Anglii strzelali Robin van Persie, Wayne Rooney i Javier Hernandez. Honor gospodarzy uratował Alan golem z rzutu karnego.

W 5. minucie Eder wpadł w pole karne Manchesteru United i z ostrego kąta uderzył mocno po ziemi wzdłuż bramki. Na szczęście dla Davida de Gei strzał Brazylijczyka był mocno niecelny. 10 minut później dobrym uderzeniem popisał się Ruben Micael, ale piłka o dobry metr minęła bramkę hiszpańskiego golkipera MU. Chwilę później znowu przed dobrą okazją stanął Micael, ale jego strzał z pierwszej piłki poleciał nad bramką wicemistrza Anglii.

W 22. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Amorima do główki wyskoczył Eder uprzedzając Evansa. Piłka po strzale Brazylijczyka trafiła w słupek. To było kolejne ostrzeżenie dla podopiecznych Fergusona. Braga grała bardzo dobrze i miała dużą przewagę w tej części spotkania.

Dopiero w 30.minucie MU oddał pierwszy celny strzał na bramkę Bragi. Po centrze z prawej strony Rooneya do główki wyskoczył Jonny Evans, ale jego uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Beto. Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego odnotowania i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 0:0.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Manchesteru United. W 48. minucie Jonny Evans sfaulował w polu karnym Custodio. Sędzia Felix Brych nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Bragi. Do piłki podbiegł Alan i mocnym precyzyjnym strzałem nie dał szans de Gei. Braga objęła zasłużone prowadzenie. 10 minut później posłuszeństwa odmówiło…oświetlenie na stadionie w Bradze i przez około kwadrans zapadła ciemność na Estadio AXA.

Ten czas wykorzystał sir Alex Ferguson, by zmotywować swoich podopiecznych i…dokonał jednej zmiany. Za słabo spisującego się Evansa wszedł Rio Ferdinand. Awaria oświetlenia wywołała podobne emocje na trybunach, jak bramka zdobyta z rzutu karnego przez Alana. Niestety słowa szkockiego szkoleniowca na niewiele się zdały.

W 64. minucie Coelho oddał świetny strzał z około 25 metrów z rzutu wolnego. Piłkę po jego strzale odbił do boku de Gea, gdzie znajdował się Alan. Strzał Brazylijczyka na szczęście zostałzablokowany przez Andersona i wciąż było tylko 1:0. Chwilę później Valencia uprzedził Micaela po dośrodkowaniu Custodio. W 70. minucie Eder dostał dobre podanie od Micaela i wpadł w pole karne, ale pod naciskiem Valencii stracił futbolówkę.

W 77.minucie Rooney oddał strzał z dystansu, który został zablokowany przez gracza Bragi. Po rzucie rożnym poszła błyskawiczna kontra, w który siły rozkładały się 3 do 2 na korzyść Portugalczyków. Na szczęście United, Ruben Micael źle zagrał w pole karne do Edera i po dobrze zapowiadającej się akcji pozostało wspomnienie.

W futbolu często zdarza się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tej maksymie stało się zadość chwilę potem. Po bardzo dobrym podaniu Rafaela i niepotrzebnym wyjściu z bramki Beto, do piłki dopadł van Persie i strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Bragi. Było 1:1 i trzeba przyznać, że ogromny błąd w tej sytuacji popełnił golkiper gospodarzy.

Manchester United poszedł za ciosem i po chwili…objął prowadzenie. Giggs podał piłkę do Hernandeza, który wbiegł w pole karne i na wślizgu oddał strzał, który odbił przed siebie Beto. Szybko do futbolówki dobiegł Rooney, który nie zdołał uderzyć na bramkę, ponieważ został sfaulowany przez obrońcę Bragi. Sędzia po chwili zawahania podyktował drugi w tym meczu rzut karny. Do piłki podbiegł sam poszkodowany i kompletnie zmylił Beto dając prowadzenie gościom 2:1.

W końcówce gospodarze odkryli się i nadziali się na kontrę Manchesteru. Valencia popędził skrzydłem i dośrodkował po ziemi w pole karne. Tam znalazł się Wayne Rooney, który zamiast strzelać odegrał piętką do Hernandeza. Meksykanin przyjął piłkę, położył bramkarza i nie bez trudów podwyższył na 3:1. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie. Manchester United po bardzo nierównym meczu pokonał Bragę 3:1 i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów.