25' Kostas Katsouranis
88' Armando Petit
Michael Carrick 7'
Paul Scholes 9'
Louis Saha 60'
Gabriel Heinze 65'
Data: 26.09.2006 r.
Stadion: Estadio da Luz

Benfica: Quim - Alcides, Luisao, Anderson (Mantorras 82'), Leo - Petit, Katsouranis, Karagounis (Nuno Assis 62'), Paulo Jorge (Micoli 63') - Nuno Gomes, Simao

Man Utd: Van Der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Heinze - Ronaldo, Carrick, O'Shea, Scholes - Rooney (Fletcher 84'), Saha (Smith 85')

Dzisiaj o godzinie 20:45 na stadionie Estádio da Luz został rozegrany mecz drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły po haniebnej porażce z przed roku byli zdeterminowani do wygrania. Mając trzy punkty na koncie po wygranym 3:2 meczu z Celticiem, podopieczni sir Alexa Fergusona, pełni zapału ruszyli na podbój Lizbony. Sędzią spotkania był Belg - Frank De Bleeckere. Z pierwszym gwizdkiem, Diabły ruszyły do ataku.

Pierwszy kwadrans meczu przyniósł dosyć asekuracyjną grę z obu stron. Nemanja Vidić, debiutant w Lidze Mistrzów starał się być wraz z partnerami z formacji obronnej bardzo skoncentrowanym, tak aby niedoszło do groźnych sytuacji podbramkowych. W 7 minucie belgijski sędzia pokazał żółty kartonik Michaelowi Carrickowi za faul na Leo. Minęły zaledwie 2 minuty, a sędzia pokazał kolejną kartkę tego samego koloru – tym razem został ukarany Paul Scholes, ponieważ nieprzepisowo starał się zatrzymać obrońcę gospodarzy – Petita.

W 11 minucie zawodnicy z Lizbony próbują pierwszy raz zagrozić bramce Manchesteru, jednak strzał Karagounisa został pewnie obroniony przez Van Der Sara. Chwilę później na bramkę Benfiki strzela Ronaldo, ale Quim broni. W 17 minucie szczęścia próbuje pomocnik Benfiki, ale strzał Petita nie sprawił żadnych problemów golkiperowi Man Utd.

W 25 minucie jest już 1-2, ale niestety tylko w kartkach – belgijski arbiter karze Katsouranisa za faul na Heinze. Chwilę potem Nuno Gomes uderza na bramkę strzeżoną przez Van Der Sara, ale nie trafia w bramkę. Goście, jak i gospodarze nadal grają bardzo ostrożnie, co z pewnością nie daje kibicom zgromadzonym na Estádio da Luz pożądanych przez nich emocji. Do tego dochodzą niezliczone faule i brzydka gra na środku boiska.

W 41 minucie piłka po strzale Ronaldo odbija się od obrońców gospodarzy i nie zagraża bramce Quima. Dwie minuty później piłka wpada do siatki Manchesteru United, ale na całe szczęście bramka została nie uznana, ponieważ wcześniej jeden z zawodników MU był faulowany. Jeśli bramka została by zdobyta prawidłowo to z pewnością była by to jedna z piękniejszych bramek rundy. W ostatnich sekundach pierwszej połowy przed szansą na zdobycie bramki stanęli gracze Benfiki, ale nie zdołali zmienić wyniku spotkania. Chwilę później zawodnicy schodzą do szatni.

W 46 minucie bramce Manchesteru ponownie zagrażają gospodarze, ale bramkarz Czerwonych Diabłów jest na posterunku. W 51 minucie na strzał decyduje się pomocnik Man Utd, jednak uderzenie Michaela Carricka z odległości 25 jardów zostało obronione przez Quima.

Piłkarze United w natarciu, w 53 minucie faulowany zostaje Saha, rzut wolny wykonuje Ronaldo, ale po jego strzale piłka trafia w mur. Następnie gospodarze próbują zagrozić bramce Man Utd, ale na próbach się skończyło.

W 60 minucie pada pierwsza bramka w tym spotkaniu! Manchester United obejmuje prowadzenie! Niezawodny ostatnio Louis Saha otrzymuje podanie od Cristiano Ronaldo, przymierza z 25 jardów i… piłka wpada do bramki! Na pół godziny przed końcem meczu, po bramce francuskiego napastnika Czerwone Diabły wygrywają 0-1.

Chwilę później trener gospodarzy, Fernando Santos decyduje się na pierwsze zmiany, na boisko wchodzi Miccoli, a schodzi Jorge, a w miejsce Giorgosa Karagounisa na boisku mamy Nuno Aksisa. Gra się zaostrza, Man Utd chcę utrzymać korzystny rezultat – w 65 minucie sędzia pokazuje żółtą kartkę obrońcy MU, Gabrielowi Heine.

W 68 minucie na bramkę gospodarzy uderza Carrick, ale piłka po jego strzale z 20 jardów przelatuje obok bramki. W 72 minucie gracze z Lizbony próbują zdobyć bramkę z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje nad bramką. W 76 minucie mogło już być 0-2, jednak po podaniu Carricka Saha minimalnie się pomylił i futbolówka przelatuje obok prawego słupka bramki Benfiki.

W 82 minucie Mantorras wchodzi za Andersona, a 2 minuty później Ferguson decyduje się na pierwszą zmianę – Rooney zostaje zmieniony przez Darrena Fletchera. A następnie szkoleniowiec Manchesteru daje pograć Alanowi Smithowi, który wchodzi za zdobywcę bramki - Louisa Sahę.

Manchester United za wszelką cenę chce utrzymać wynik do końca spotkana, a gospodarze nieumiejętnie atakują. W 88 minucie Armando Petit zostaje ukarany żółtą kartką za faul na Ronaldo

W ostatnich minutach spotkana już nic ciekawego się nie dzieje i sędzia kończy mecz! W końcu, po ostatnich stratach punktowych w Premiership, udało się graczom z Old Trafford wygrać mecz. Jak na razie w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów Czerwone Diabły zdobyli komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie F. Następnym rywalem Man Utd w ramach Champions League będzie FC Kopenhaga.