Data: 08.12.2015 r.
Stadion: Volskwagen-Arena

VfL Wolfsburg:Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Rodriguez (Schäfer 16'), Arnold, Guilavogui, Vieirinha, Kruse, Draxler, Schürrle

Manchester United: De Gea - Varela, Smalling, Blind, Darmian (Borthwick-Jackson 43'), Fellaini, Schweinsteiger (Carrick 69'), Lingard, Mata (Powell 69'), Depay, Martial

Czerwone Diabły odpadły z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, po tym, jak doznały kolejnej porażki. VfL Wolfsburg wygrał na własnym stadionie z Manchesterem United 3:2. Ekipa Louisa van Gaala zakończyła fazę grupową Champions League na 3. miejscu i swoją przygodę z europejskim futbolem będzie kontynuować w Lidze Europejskiej.

Spotkanie mogło rozpocząć się bardzo źle dla podopiecznych Louisa van Gaala. Piłkę w polu karnym otrzymał Schürrle. Napastnik stanął oko w oko z Davidem de Geą. Niemiec uderzył wolejem, ale widać było, że jest jeszcze nierozgrzany, ponieważ piłka poszybowała ponad bramką Manchesteru United.

Sytuacja zemściła się w 10. minucie. Akcję rozpoczął Blind, podał do Maty, a ten w swoim stylu obrócił się z piłką i wystawił prostopadłe zagranie za plecy obrońców. Z granicy spalonego uciekł Martial, podbiegł kilka metrów i pewnym uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do siatki Benaglio.

Wyrównanie dla VfL przyszło nadspodziewanie szybko. Już w 14. minucie piłkę z rzutu wolnego po faulu Blinda, dośrodkował Rodriquez. Pod bramką De Gei było dosyć ciasno, ale miejsce znalazł sobie Naldo, które przedłużył piłkę celnym strzałem z woleja. Futbolówka wpadła do siatki bramki De Gei tuż przy słupku. Hiszpan nie miał szans, aby wybronić to uderzenia.

Marouane Fellaini w 27. minucie oddał groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzut rożnego. W akcji tej jednak górą okazał się Benaglio, który instynktownie powstrzymał piłkę przed przekroczeniem linii bramkowej, a po ułamku sekundy jeden z obrońców Wolfsburga wykopał ją daleko spod bramki.

Minutę później gospodarze cieszyli się już z prowadzenia. Obrona United została rozłożona na czynniki pierwsze. Prosta gra na jeden kontakt w okolicy pola karnego zaowocowała piękną wymianą podań i bramką Vieirinhy. Asystował Draxler.

Julian Draxler miał okazję na dobicie Manchesteru United w 39. minucie. Po podanie z boku znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Zamiast uderzać, zrobił zwód, „położył” Varelę i staną sam na sam z De Geą. Na szczęście dla Diabłów, tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Hiszpan.

Przed przerwą na murawie pojawił się Borthwick-Jackson, który zastąpił kontuzjowanego Darmiana. Tuż przed końcem pierwszej połowy, bramkę na 2:2 z narożnika boiska zdobył Jesse Lingard. Po chwili radości sędziowie jednak bramki nie uznali, ponieważ na spalonym był Juan Mata, który wziął czynny udział w akcji.

Druga połowa zdecydowanie nie odbiegała od pierwszej, jeżeli chodzi o emocje i liczbę groźnych akcji. Zaczęło się od uderzenia Memphisa Depaya z narożnika pola karnego. Po dośrodkowaniu piłkę głową do May zgrywał Fellaini. Ta jednak nie doleciała do Maty, a została wybita na bok. Tam zgarnął ją Depay, uderzając efektownymi nożycami. Niestety dobrze ustawiony był Benaglio.

64. minuta to podanie do Schürrle. Do piłki poza pole karne ruszył De Gea, ale będąc na linii 16 metrów, zmienił zdanie i zaczął wracać się do bramki. Sytuację próbował wykorzystać napastnik Wilków i posłał piłkę nad De Geą. Hiszpan w ostatniej chwili rzucił się i ręką wygarnął futbolówkę na rzut rożny.

Był to początek krótkiego, ale potężnego oblężenia bramki Hiszpana. W 66. David ponownie popisał się instynktowną interwencją po uderzeniu Schürrle z bliskiej odległości. Po kolejnych 2 minutach, Arnold przetestował czujność bramkarz United, posyłając prawdziwą petardę z 35 metrów. De Gea był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu potężnego woleja w kierunku bramki posłał Kruse. Ta minęła światło bramki o zaledwie kilka centymetrów

Depay był bliski doprowadzenia do remisu po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Holender uderzał tuż sprzed linii pola karnego. Strzał był dobry, jednak zabrakło w nim minimalnie precyzji. Piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Wolfsburga.

Pech chciał, że w 77. minucie uraz odniósł Chris Smalling, a Van Gaal nie miał już zmian, gdyż kilka minut wcześniej dokonał podwójnej roszady, wprowadzając Powella oraz Carrick.

Bramka dla Manchesteru United padła w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówkę uderzył Fellaini. Strzał Belga był słaby, jednak po koźle źle głową interweniował Guilavogui, który przelobował bramkarza i kolegą z drużyny, strzelając bramkę samobójczą.

Radość fanów United nie trwałą długo. Minutę później Wilki ponownie prowadziły. Drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Naldo. Obrońca VfL skierował piłkę do siatki głową, po dośrodkowaniu z kornera.

Kontuzjowany Smalling, który niemal cały czas ze względu na kontuzje stał pod polem karnym rywala, był bliski strzelenia gola. W sporym zamieszaniu strzał Anglika został jednak zablokowany. Mimo wysokiego tempa i kilku drobniejszych ataków, Manchesterowi United nie udało się już odmienić losów tego spotkania. Tym samym podopieczni Louisa van Gaala pożegnali się z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów.