LIGA MISTRZÓW

35' Marouane Fellaini
38' Ashley Young
53' Romelu Lukaku
58' Daley Blind
84' Marcus Rashford
Eder Balanta 28'
Michael Lang 61'
Taulant Xhaka 83'
Godzina: 20:45
Data: 12.09.2017 r.

Manchester United: De Gea - Young, Smalling, Lindelof, Blind, Matic, Pogba (Fellaini 19'), Mata (Rashford 77'), Mychitarian, Martial (Lingard 69'), Lukaku

FC Basel: Vaclik - Akanji, Suchy, Balanta, Lang, Xhaka, Zuffi, Riveros (Oberlin 77'), Steffen, Elyounoussi, Van Wolfswinkel (Bua 66')

Pierwsze spotkanie Manchesteru United w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zakończyło się pełnym sukcesem. Ekipa Jose Mourinho zagwarantowała sobie komplet punktów po zwycięstwie 3:0 na Old Trfford z FC Basel. Bramki zdobyli Marouane Fellaini, Romelu Lukaku oraz Marcus Rashford.

Pierwszą niezłą okazję do strzelenia bramki miał w 13. minucie Henrich Mychitarian. Ormianin popisał się dobrą wymianą podań z Juanem Matą i po odegraniu futbolówki przez Hiszpana, Miki uderzył ją głową. Niestety niecelnie.

Dwie minuty potem, przed polem karnym z piłką znalazł się Lukaku. Belg miał sporo miejsca, zdecydował się na uderzenie z dystansu. Vaclik pewnie zdołał chwycić strzał rywala.

W 23. minucie ekipa United powinna cieszyć się już z jednobramkowego prowadzenia. Niestety tak nie było. Mychitarian po podaniu od Lukaku z prawej flanki, uderzył z około 6. metrów, trafiając w słupek. Pomocnik MU miał okazję jeszcze dobijać strzał, ale tym razem piłka wpadła w objęcia bramkarza FC Basel, leżącego na murawie.

Miażdżąca przewaga zawodników United przełożyła się na gola dopiero w 35. minucie za sprawą główki Fellainiego. Belg zastąpił kontuzjowanego Pogbę i szybko zaznaczył swoją obecność na murawie. Celne dośrodkowanie na głowę Fellainiego z prawej flanki posłał Ashley Young.

Chwilę potem swój pierwszy groźny strzał oddali Szwajcarzy za sprawą Xhaki. Piłkarz Basel oddał strzał głową po koźlę z niedużej odległości. Był on jednak zbyt słaby, aby zaskoczyć czujnego De Geę.

Ekipa Manchesteru United zdołał podwyższyć prowadzenie w 1. kolejce fazy grupowej w 53. minucie. Akcja rozpoczęła się od krótkiego rozegrania rzutu rożnego, następnie Blind dośrodkował piłkę kilka metrów przed bramką, gdzie najwyżej wyskoczył Lukaku i pewnie skierował piłkę do siatki.

64. minuta to popis Elyounoussiego, który wpadł w pole karne, zakręcił Lindelofem, i oddał mocny strzał z ostrego kąta. Na szczęści United, fantastycznie interweniował De Gea, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką na rzut rożny. Była to najlepsza akcja FC Basel w tym spotkaniu.

Chwilę potem United miało dwie dobre okazje strzeleckie. Najpierw po ziemi z dystansu szczęścia próbował Young. Strzał był celny, ale Vaclik skutecznie zdołał sparować na rzut rożny. Druga próba to zagranie wzdłuż linii końcowej do niepilnowanego Martiala. Francuzowi zabrakło jednak kilku centymetrów, aby celnie skierować nadlatującą futbolówkę do siatki.

Wynik spotkania został ustalony w 84. minucie za sprawą zmiennika Mourinho - Marcusa Rashforda. Akcję rozpoczął Lukaku dobrym zagraniem za linię obrońców do Fellainiego. Marouane odegrał świetnie w pole karne. W piłkę nie trafił Mychitarian, ale akcję zamykał Rashford, który mocnym uderzeniem skierował piłkę pod poprzeczką bramki FC Basel.