55' Edin Dzeko Michael Owen 44'
Michael Owen 83'
Michael Owen 90'
Data: 08.12.2009 r.
Stadion: Volkswagen Arena

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Barzagli, Schafer - Josué, Hasebe (Ziani 72'), Gentner, Misimovic - Grafite (Dejagah 72'), Dzeko

Man Utd: Kuszczak - Park, Fletcher, Carrick, Evra - Nani (Valencia 73'), Anderson, Scholes, Gibson - Welbeck (Obertan 73'), Owen

Manchester United dzięki trzem bramkom Michaela Owena rozprawił się bezlitośnie z Wolfsburgiem, wygrywając 3:1 i awansował z pierwszego miejsca! Bardzo dobry mecz rozegrał Obertan, który zaliczył dzisiaj dwie asysty.

Pierwszy strzał gracze Wolsburga oddali już w 2 minucie meczu. Dyspozycję Tomka sprawdził Grafite, jednak jego uderzenie z dystansu nie sprawiło problemów polskiemu golkiperowi.

W 18 minucie korner dla Wilków. Niezdecydowanie Kuszczaka wykorzystuje źle pilnowany Barzagli, który dochodzi do dośrodkowania na 5 metr i strzela tuż nad poprzeczką!

W 21 minucie serce mogło zabić mocniej. Groźne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Diabłów. Na nasze szczęście Misimovic z bliskiej odległości przenosi futbolówkę nad poprzeczką.

W 30 minucie świetne prostopadłe podanie Andersona do Welbeck’a, które młody Anglik zamienia na bramkę. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego, który rzeczywiście był. Minimalny bo minimalny, ale niestety był.

W 42 minucie bliski powodzenia Hasebe. Zawodnik Wolsburga uwolnił się z pod opieki obrońców i oddał groźny strzał zza pola karnego. Kapitalną paradą popisał się jednak Kuszczak, przerzucając piłkę nad poprzeczką. Z rzutu rożnego nie wynikło dla nas żadne zagrożenie.

44 minuta i mamy bramkę. Doskonałe dośrodkowanie Naniego z lewej strony wykorzystuje Michael Owen,który ładnym strzałem głową kieruje piłkę do siatki i United obejmuje prowadzenie.

W drugiej połowie pierwszą sytuację tworzą sobie gracze Wilków. Strata United w środku pola, piłkę do nogi otrzymał Dzeko i świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Grafite. Brazylijski napastnik wychodził jeden na jeden z polskim golkiperem, jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonego.

55 minuta i niestety mamy remis. Schafer poradził sobie z Parkiem i dośrodkował z lewej strony pola karnego. Na 5 metrze już czekał na piłkę Dzeko, który nieupilnowany przez Cariccka, doprowadza silnym strzałem głową do wyrównania. Kuszczak bez szans.

Dobry okres gry Wolsburga bramką mógł udokumentować Grafite. W 71 minucie spotkania strzał Brazylijczyka z 16 metrów po raz kolejny świetnie broni nasz rodak wybijając piłkę na rzut rożny. Z korneru nie wynika nic groźnego.

Chwilę później kolejna szansa Wilków. Długie podanie z linii obrony dochodzi do Dzeko, który znajduje się na granicy spalonego. Bośniak przyjął piłkę na pograniczu pola karnego i zdecydował się na strzał, nie dał rady zaskoczyć jednak Kuszczaka, który przeniósł piłkę obok bramki.

Niemiecka drużyna raz za razem przebijała się przez naszą obronę. Próbował z dystansu Dzeko, jednak za słabo i piłka w rękach polskiego bramkarza. Kilka chwil później kolejna próba Dzeko, tym razem głową po podaniu Misimovicia, na szczęście obok bramki.

W 83 minucie mamy drugą bramkę dla United! Evra do Obertana, który przedryblował 3 rywali i podał wzdłuż linii pola bramkowego. Tam na piłkę czekał już Owen, który tylko dopełnił formalności! Świetna akcja Francuza!

Wolsburg rzucił się do odrabiania strat. Z 25 metrów próbuje Dago, Kuszczak łatwo łapie futbolówkę. Po kilku chwilach kolejną szanse marnuje Misimovic, który z rzutu wolnego odległości około 30 metrów uderza wprost w ręce Polaka.

W 90 minucie hat-trick Owena! Dzeko nie wykorzystuje stuprocentowej sytuacji nie trafiając w piłkę, United wychodzi z kontrą. Obertan podaje do Owena, który przebiega kilkanaście metrów i ze spokojem podcina piłkę nad głową bramkarza. 3-1!

Mimo starań, Niemiecki zespół nie jest w stanie strzelić kolejnej bramki, a my dowozimy korzystny rezultat do końca. Wygrywamy 3-1 i awansujemy z pierwszego miejsca do 1/8!