41' Cristiano Ronaldo
72' Henrik Larsson
85' Kieran Richardson
Jean Makoun 30'
Mathieu Chalme 34'
Gregory Tafforeau 48'
Nicolas Plestan 62'
Data: 07.03.2007 r.

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Silvestre - Carrick, Scholes, O'Shea, Ronaldo(Richardson 71') - Rooney(Park 81'), Larsson(Smith 73')

Lille: Sylva - Chalme, Tavlaridis, Plestan, Tafforeau - Makoun, Dumont(Fauvergue 73'), Keita, Obraniak - Michel Bastos, Odemwingie(Mirallas 73')

O 20:45 naszego czasu rozpoczął się rewanżowy mecz pomiędzy Manchesterem United, a OSC Lille. Dwa tygodnie temu, po niemałych kontrowersjach zwycięstwo z Francji wywiozły Czerwone Diabły (1:0).

Spotkanie od razu rozpoczęło się w szybkim tempie. W 2 minucie szybka akcję zapoczątkowało United, ale Sylva rozpoczynał od bramki. W pierwszym 10 minutach nic specjalnego się nie działo. Oba zespoły wkraczały w swoje tempo.

Po pierwszym 10 minutach, Diabły były w posiadaniu piłki przez 60% czasu gry. W 14 minucie zza pola karnego uderzał Ronaldo. Jego strzał odbił się jednak o jednego z rywali i wyszedł poza boisko. Rzut rożny. Wykonuje Carrick – piłkę uderza O’Shea i poprzeczka ratuje rywali. Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu!

Lille odpowiada minutę później, ale strzał Odemwingie nie miał prawa zaskoczyć VDS'a. Przez najbliższe 5 minut nic się nie dzieje, aż do momentu w 20 minucie, gdy Vidic fauluje Odemwingie. Goście dobrze wykonują stały fragment gry. Piłka zagrana jest na świetnie ustawionego Makoununa, ale jego strzał głową z najbliższej odległości nie zaskoczył naszego bramkarza.

W 23 minucie Dumont fauluje Larssona. Z prawego skrzydła rozpoczyna Neville, ale nic ta akcja nie przynosi. 2 minuty później Paul Scholes decyduje się na uderzenie zza pola karnego. Dobra decyzja aczkolwiek brakuje dokładności. Od 27 minuty to goście przejmują inicjatywę, ale zapora, którą jest Vidic wydaje się nie do przejścia. Chalme próbuje w 29 minucie zaskoczyć Van der Sara, ale nic z tego nie wychodzi, nie licząc żółtej karki dla Jeana Makouna za nieprzepisowe zagranie w 31 minucie.

Przez kolejne 5 minut nic się nie dzieje, aż do momentu, w którym Chalme dostaje od sędziego żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 37 minucie goście przeprowadzili dobrą akcję, ale na spalonym został złapany Keita. Lille nie przestaje atakować. Chalme dośrodkowuje, ale do piłki nie udało się doskoczyć Odemwingie. Od bramki Edwin.

Przed następne minuty gra mocno szarpana. W 41 minucie ukarany żółtą kartką za nurkowanie został Ronaldo. Powtórka pokazała, że sędzia chyba nie miał racji. Aż do 45 minuty nic się nie wydarzyło. Sędzia przedłużył pierwsze 45 minut tylko minutę po czym zagwizdał po raz ostatni. Do przerwy 0:0 – taki wynik wystarczał Czerwonym Diabłom do awansu.

Po 15 minutach na odpoczynek sędzia wznawia grę. Druga połowa rozpoczyna się od akcji United, ale piłka przelatuje obok bramki i rozpoczyna Sylva. Chwilę później Carrick ostro fauluje, ale bez konsekwencji. W 47 minucie słupek ratuje United. Uderza Odemwingie. Duże zamieszanie pod bramka Van der Sara. Następne minuty to słabe strzały w wykonaniu obu drużyn.

W 62 minucie kartonik za faul na Rooney’u zobaczył Nicolas Plestan. Wiele fauli z obu stron. Teraz Obraniak faulowany przez Nevillea i wznowią grę gracze Lille. W 64 minucie Odemwingie uderzał na bramkę gospodarzy, ale Van der Sar nie daje się zaskoczyć. Nudny okres gry.

72 minuta, rajd lewą stroną Ronaldo, który wyprowadził w pole dwóch zawodników drużyny przyjezdnej, dośrodkował w pole karne, a tam reszty dopełnił Henrik Larsson kierująć głową piłkę do siatki rywali! 1:0 dla United!

W 73 minucie odpowiada Lille, ale strzał Odemwingie przelatuje obok słupka. Chwilę później Smith zmienia Larssona. Alan Smith w swojej pierwszej akcji w 74 minucie fauluje rywala. To jego pierwszy występ od długiego okresu czasu, wymuszonego kontuzją. W międzyczasie dochodzi do zmiany w Lille. Dumont zmieniony przez Fauvergue. Na boisku pojawia się również Mirallas za Odemwingie.

W 79 minucie Edwin van der Sar rozpoczyna grę od bramki po nieudanej akcji gości. Chwile później Scholes fauluje Makouna. Rzut wolny dla gości. W 81 minucie Park zmienia przeciętnie grającego dzisiaj Rooney’a. Boisko opuszcza także Ronaldo. W jego miejsce wchodzi Richardson. Dwie zmiany taktyczne Sir Alexa Fergusona.

W 85 minucie Richardson dostaje żółtą kartkę za faul na Chalme. Aż do 89 minuty na boisku nic się nie dzieje. Nagle piłkę dostaje Smith. Kapitalnie się zastawia. Strzela na bramkę, ale jego uderzenie paruje Sylva. Już w doliczonym czasie gry kontuzji doznaje Silvestre. Niestety boisko opuszcza na noszach. Sędzia kończy spotkanie. United w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!!!