32' Carls Tevez
Data: 29.04.2009 r.

Manchester United: Van der Sar - Evra, Ferdinand (Evans 88'), Vidić, O'Shea - Fletcher, Carrick, Anderson (Giggs 67') - Ronaldo, Rooney, Tevez (Berbatow 67')

Arsenal: Almunia - Sagna, Gibbs, Silvestre, Toure - Diaby, Song, Fabregas, Nasri - Walcott (Bendtner 71'), Adebayor (Eduardo 83')

Manchester United po bramce Johna O'Shea pokonał 1:0 Arsenal Londyn w półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany 5 maja na Emirates Stadium.

Manchester United ruszył do ataków od początku. Już pierwsza akcja "Czerwonych Diabłów" mogła przynieść bramkę. Z prawej strony boiska dośrodkował Darren Fletcher, w polu karnym najwyżej wyskoczył Wayne Rooney i tylko ofiarna interwencja Manuela Almunii zapobiegła utracie gola.

W kolejnych minutach gospodarze mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Arsenal bronił się jednak bardzo umiejętnie. Niegroźny strzał zdołał oddać w 10. minucie Cristiano Ronaldo, ale Almunia bez problemu złapał futbolówkę.

W 17. minucie Manchesterowi United udało się w końcu sforsować obronę "Kanonierów". Po zagraniu Michaela Carricka z lewej strony i po błędzie defensywy piłkę do siatki Almunii wpakował John O'Shea. Chwilę wcześniej hiszpański bramkarz uratował swój zespół po strzale Carlosa Teveza, ale przy uderzeniu irlandzkiego obrońcy był już bez szans.

Arsenal pierwszą groźną akcję zakończoną strzałem wyprowadził w 26. minucie. Obrońcy gospodarzy pozostawili trochę miejsca Ceskowi Fabregasowi, ten mocno uderzył piłkę, ale lecący w środek bramki strzał pewnie złapał Edwin van der Sar.

Odpowiedź Manchesteru United była błyskawiczna. Dwukrotnie "Kanonierów" ratował jednak Almunia. Najpierw w świetnym stylu obronił uderzenie Cristiano Ronaldo głową, a chwilę później równie skutecznie odbił strzał Portugalczyka.

"Czerwone Diabły" do końca pierwszej części starały się podwyższyć prowadzenie. Z dystansu w kierunku bramki Arsenalu strzelał w 43. minucie Wayne Rooney, lecz futbolówka, choć mocno podkręcona, przeleciała obok prawego słupka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal Londyn pozwalał Manchesterowi United na długie rozgrywanie piłki. Gospodarze mieli jednak problem ze strzałami na bramkę rywala. Dopiero w 60. minucie bardzo niecelne uderzenie odnotował Anderson. Chwilę później potężnym strzałem z woleja popisał się Emmanuel Adebayor. Napastnik "Kanonierów" uderzył ze skutkiem podobnym do Brazylijczyka.

W 67. minucie Old Trafford się ożywiło. Olbrzymie poruszenie nie było spowodowane bramką, a wejściem na murawę Ryana Giggsa. Walijczyk po raz osiemsetny pojawił się na boisku w trykocie Manchesteru United. Sir Alex Ferguson desygnował również do gry Dymitara Berbatowa.

Chwilę po wejściu Giggsa bliski podwyższenia na 2:0 był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów, piłka leciała z zawrotną prędkością, ale trafiła tylko w poprzeczkę. W kolejnej akcji z podobnej odległości uderzał Michael Carrick. Tym razem futbolówka nieznacznie minęła światło bramki.

"Czerwonym Diabłom" obronę Arsenalu udało się rozmontować w 77. minucie. Ryan Giggs otrzymał piłkę z głębi pola, wyszedł sam na sam z Almunią i wpakował futbolówkę do siatki. Old Trafford podskoczyło z radości, ale ta okazała się przedwczesna. Arbiter liniowy uznał bowiem, że Walijczyk w momencie podania był na pozycji spalonej.

Mistrzowie Anglii do końca meczu starali się podwyższyć prowadzenie. Z dystansu mocno, aczkolwiek niecelnie strzelał Ronaldo. Wynik się nie zmienił i sprawa awansu rozstrzygnie się 5 maja w rewanżowym meczu w Londynie.