Sanli 60'
Data: 28.09.2004 r.

ManUtd: Carroll - G. Neville, Heinze ( P. NEville 82' ), Ferdinand, Silvestre - Bellion, Djemba-Djemba, Kleberson, Giggs ( Fletcher 62' ) - Nistelrooy ( Miller 82' ), Rooney

Fenerbahce: Rustu - Baris, Luciano, Ozat, Akyel ( Akin 61' ) - Balci, Aurelio, Nobre, Sanli - Alex, van Hooijdonk

Dziś kibice w całej Europie emocjonowali się drugą kolejką piłkarskiej Ligi Mistrzów. Nas oczywiście najbardziej interesował mecz Manchester United – Fenerbahce. Po remisie 2-2 w pierwszej kolejce piłkarze Manchesteru z każdym grali co raz pewniej a na ich grę znacznie wpłynął powrót Rio Ferdinanda. Dziś w barwach United zobaczyliśmy także nowy zakup – Wayne’a Rooney’a. Nie wystąpił zaś Cristiano Ronaldo któremu najwidoczniej odpocząć pozwolił Sir Alex po ostatnich ciężkich meczach z Liverpoolem i Tottenhamem.

Spotkanie rozpoczęło się dość agresywnie, w pierwszych minutach faulował Heinze a także Pierre van Hooijdonk. Pierwszy zaś strzał na bramkę Rustu oddał Ruud van Nistelrooy, jednak uderzenie zostało pewnie złapane przez Truka.

Na gola nie trzeba było długo czekać. W 5 minucie po dośrodkowaniu Klebersona piłkę w siatce Fenerbahce umieścił Ryan Giggs. Walijczyk pokonał Rustu strzałem głową. 1-0 dla United.

W 13 minucie po serii niedokładnych zagrań przed szansą stanął Ruud van Nistelrooy jednak Holender nie zdołał pokonać bramkarza gości. Chwilę później dzisiejszy debiutant, Wayne Rooney uderza tuż nad poprzeczką.

18 minuta i Wayne Rooney podwyższa na 2:0. Anglik lobuje Rustu po podaniu Ruuda van Nistelrooya.

W kolejnych minutach dominowały faule, ponownie w wykonaniu Heinze a także Garego Neville’a. W 25 minucie kontratak gości zatrzymał Bellion który dziś zastąpił Ronaldo na prawym skrzydle. Minutę później pierwszy korner dla gości jednak obrona MU przechwytuje piłkę.

Swoją drugą bramkę w barwach United a zarazem drugą w tym spotkaniu zdobył w 28 minucie Wayne Rooney. Asystował Giggs.

Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Marco Aurelio. Powód – niesportowe zachowanie. W 36 minucie z bardzo dalekiej odległości Rustu chciał zaskoczyć Bellion. Minutę później na spalonym złapany został Van The Man.

Do końca pierwszej części gry nic już się nie zmieniło i Manchester United pewnie i zasłużenie prowadził z Fenerbahce 3-0. Dobrze zagrał Wayne Rooney.

Już na początku drugiej połowy bo w 47 minucie jest 3-1 a strzelcem gola dla Fenerbahce jest Norbe.

W 50 minucie kolejny strzał Rooneya jednak zbyt lekko i łapie Rustu. 60 sekund później na spalonym złapany został Hooijdonk.

W 53 minucie spotkania Wayne Rooney zdobywa hattricka. Roo strzałem z rzutu wolnego z 22 metrów zdobywa efektowną bramkę.

Cztery minuty później defensywa Fenerbahce nie dopuszcza Rooneya do piłki, Anglik faulowany.

Kilka minut później drugą bramkę dla Turków zdobył Sanil. W 59 minucie było 4-2.

W 62 minucie żółta kartka dla Heinze za przewinienie na Tuncayu. W tym samym czasie zmiana w szeregach United, Fletcher zastępuje Giggsa. Chwilę po wejsciu Darrena akcja gości ale piłkę pewnie przechwytuje Carrol. Po zdobyciu drugiego gola dobrze radzili sobie nasi przeciwnicy, w 66 minucie Luciano strzela z 20 metrów ale uderzenie zablokował Silvestre.

W 77 minucie Ruud van Nistelrooy pokonuje Rustu po raz piąty. Asystował Fletcher.

Turcy po raz kolejny musieli rozpocząć od bramki i ponownie stracili piłkę.

To nie był koniec pokazu umiejętności United. W 81 minucie na 6-2 podwyższa Bellion. Tym razem głową podawał Rooney.

I dopiero teraz nastąpiły dwie ostatnie zmiany w MU. Phil Neville za Heinze i Miller za Ruuda. Mimo wysokiego prowadzenia gracze z Old Trafford nie tracili zapału, na pięć minut przed końcem faulował Fletcher. Na koniec spotkania mocno uderzał gracz zespołu gości ale obok bramki a także Hooijdonk z 28 metrów nad poprzeczką.