61' Hernan Crespo Quinton Fortune 58'
Data: 08.03.2005 r.
Stadion: San Siro

AC Milan: Dida - Cafu, Nesta, Stam, Maldini - Gattuso (88' Costacurta), Pirlo, Seedorf, Rui Costa (85' Dhorasoo) - Kaka, Crespo (77' Ambrosini)

Man Utd: Howard - Brown (85' Smith), Ferdinand, Silvestre, Heinze - Ronaldo, Keane, Scholes, Giggs (58' Fortune) - Rooney, van Nistelrooy

We wtorek 8 marca na San Siro AC Milan podejmował Manchester United w ramach piłkarskiej ligi mistrzów. W pierwszym spotkaniu padł niekorzystny wynik dla podopiecznych Sir Alexa. Wtedy to United polegli 0:1 co przybliżyło graczy Milanu do wygranej. Dziś obie drużyny wystąpiły w najmocniejszych składach. Oto relacja z tego spotkania.

Obie drużyny spokojnie rozpoczęły mecz. Dobrze i co najważniejsze pewnie grał cały blok defensywny. W 5 minucie Silvestre powstrzymał Crespo. W porównaniu z poprzednim spotkaniem tych drużyn lepiej prezentował się też Ronaldo który dziś umiejętnie dryblował między kilkoma graczami gospodarzy. W 9 minucie dobra akcja Crespo ale na szczęście Howard broni. Dwie minuty później strzelał Rui Costa ale i tym razem górą Howard.

Wiele razy w pierwszych minutach meczu na spalonym był Crespo. W 28 minucie chyba najlepsza sytuacja Manchesteru United w pierwszej części gry. Ruud van Nistelrooy świetnie dograł do wychodzącego na wolne pole Giggsa. Walijczyk uderzył ale zabrakło kilku centymetrów. Piłka uderzyła w słupek bramki Milanu. Manchester za ciosem ale triki Ronaldo nie wystarczały na Seedorfa.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry Keano próbował prostopadłego zagrania do Ruuda ale czujnie obrońcy gospodarzy. Chwilę później dobra akcja dla Milanu. Kaka uderza obok lewego słupka Howarda. W 39 minucie rzut rożny po którym Rooney cudownie zagrał do van Nistelrooya a ten uderza trochę nad poprzeczką.

Po tych dwóch dobrych do zdobycia bramek akcjach gra nieco zwolniła tempa i obie drużyny próbowały atakiem pozycyjnym przejść na połowę rywala. Do końca pierwszej części gry nic już się nie zmieniło i zawodnicy obu zespołów schodzili do szatni z wynikiem 0:0

Druga część gry rozpoczęła się bez zmian kadrowych w obu zespołach. Trzy minuty po rozpoczęciu gry Ronaldo dość niebezpiecznie w polu karnym United ale wszystko kończy się rzutem wolnym od bramki Howarda. W 50 minucie strzał Cafu w stronę bramki Howarda ale bardzo niecelny.

W 53 minucie starcie Gattuso z Giggsem, ucierpiał Walijczyk który musiał zejść z boiska. Dwie minuty później strzał Crespo ale zablokowany przez Silvestre. W 58 minucie pierwsza zmiana w zespole Manchesteru United. Ryana Giggsa zastąpił Quintion Fortune.

Niestety w 61 minucie meczu prowadzenie dla Milanu zdobywa Crespo który zdobywa bramkę po pięknej wrzutce Cafu z prawej strony boiska. Howard był bez szans. Od tej chwili szanse Manchesteru United na awans do ćwierćfinałów są już bardzo małe.

Jednak Diabły nie tracą nadziei, kilka minut po rozpoczęciu strzał Rooneya przelatuje obok bramki Didy. Tymczasem Milan spokojnie próbował kontratakiem. W 67 minucie dobre podanie Kaki do Crespo ale ten drugi na spalonym.

W 76 minucie kolejny strzał Kaki ale po raz kolejny obok bramki. Chwilę później błąd Howarda który źle podaje do Heinze i aut dla Milanu. W 77 minucie zmiana w szeregach gospodarzy. Zmiana w Milanie. Zszedł Crespo a w jego miejsce Ambrossini.. W 80 minucie fantastyczna akcja pomiędzy Gattuso a Kaką. Dwa krótkie zagranie i mogło być 2:0. Na ostatnie dziesięć minut wszedł Alan Smith zastępując Wesa Browna.

W końcówce zmiana w Milanie, Costacurta za Gattuso. Dobra gra Stama przez cały mecz skutecznie zatrzymywała każdy atak United. Do spotkania zostały doliczone dwie minuty. Niestety nic już się nie zmieniło i Manchester United poza Ligą Mistrzów.