90' Paul Scholes Luis Alberto 56'
Mário Felgueiras 90+
Data: 05.12.2012 r.

Manchester United:De Gea - Jones, Smalling, Wootton, Büttner - Giggs (Fletcher 86'), Cleverley (Scholes 45'), Powell (Macheda 73') - Rooney, Chicharito, Welbeck

CFR Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Piccolo, Rada - Muresan, Alberto, Pedro (Aguirregaray 71'), Camora - Bastos (Maftei 78'), Sougou (Kapetanos 90+)

W ostatniej kolejce grupy H Manchester United po bardzo słabym i nudnym spotkaniu uległ mistrzowi Rumunii CFR Cluj 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył przepięknym uderzeniem z ponad 25 metrów Luis Alberto.

W szóstej minucie pełniący rolę kapitana Ryan Giggs dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Danny’ego Welbecka, którego strzał o centymetry minął bramkę CFR Cluj. Chwilę później błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Chris Smalling. Piłka po podaniu Anglika trafiła wprost pod nogi Rui Pedro ,który oddał strzał w środek bramki. Niespodziewanie jednak David de Gea zamiast łapać futbolówkę w ręce wybił ją nogami na rzut rożny.

Kwadrans później po ładnej dwójkowej akcji Modou Sougou z Rafaelem Bartosem ten pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam z de Geą. Senegalczyk już składał się do strzału, ale z ofiarną interwencją zdążył Scott Wootton i zablokował uderzenie skrzydłowego Cluj. W 26. minucie fatalnie piłkę pod własnym polem bramkowym wyprowadzili piłkarze mistrza Rumunii. Futbolówkę przejął Welbeck i odegrał do Toma Cleverleya, który popędził na bramkę i w sytuacji sam na sam…strzelił prosto w bramkarza.

W następnej akcji po dośrodkowaniu Camory wzdłuż pola karnego do piłki niemal doskoczył Sougou. Niemal, ponieważ ofiarna interwencja Woottona znowu zapobiegła niebezpieczeństwu pod bramką de Gei. 5 minut później zza pola karnego uderzał Gabriel Muresan, ale strzał Rumuna poszybował wysoko nad bramką. W 40. minucie po rzucie rożnym głową strzelał Welbeck, piłka zmierzała niechybnie do siatki, ale z linii bramkowej zdołał ją wybić Mario Felgueiras. Chwilę później przelobować bramkarza Cluj próbował Rooney, ale golkiper zdołał wybić piłkę do boku. Dopadł do niej jeszcze Javier Hernandez i wrzucił wprost na głowę Smallinga, którego strzał głową o milimetry minął bramkę Portugalczyka.

W końcówce pierwszej połowy z boiska zszedł kontuzjowany Tom Cleverley, którego zastąpił Paul Scholes. Prawdopodobnie młody Anglik nabawił się urazu uda. W ostatniej akcji w tej części spotkania dobry strzał z 17 metrów oddał Rui Pedro, ale minimalnie się pomylił. Do przerwy zatem Manchester United remisował z CFR Cluj 0:0.

W 54. minucie Wayne Rooney zmarnował świetną okazję po bardzo dobrym podaniu w pole karne Nicka Powella. Roo chyba chciał odgrywać jeszcze do lepiej ustawionego Hernandeza, ale nie trafił czysto w piłkę i skończyło się tylko na strachu dla Cluj. Chwilę później niezłym strzałem z około 40 metrów popisał się Muresan. Na szczęście David de Gea nie musiał w tej sytuacji interweniować.

Chwilę później było 1:0…dla mistrza Rumunii. Piłkę w środku pola otrzymał Luis Alberto, który niekryty przez nikogo podbiegł do 30 metra bramki de Gei i oddał rewelacyjny strzał. Piłka po uderzeniu pomocnika Cluj nabrał dziwnej rotacji i wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Hiszpana. Trzeba przyznać, że Luisowi Alberto wyszedł strzał życia.

10 minut później powinno być 1:1. Po ładnej akcji na prawym skrzydle Rooney wycofał piłkę na szesnasty metr do Giggsa, który powinien zdobyć bramkę wyrównującą. Niestety Walijczyk zamiast posłać piłkę obok bramkarza trafił prosto w nadbiegającego obrońcę.

W 71. minucie po podaniu Hernandeza ,,torpedę” odpalił Paul Scholes. Uderzenie rudowłosego pomocnika było jednak tyleż mocne, co niecelne. Osiem minut później z rzutu wolnego z narożnika pola karnego uderzał Giggs, ale Felgueiras nie miał żadnych problemów z tą próbą Walijczyka. Chwilę potem zza pola karnego celnie próbował Rooney, ale golkiper Cluj nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W końcówce dwoił się i troił Rooney, ale jego wysiłki niewiele przynosiły ekipie sir Alexa Fergusona. Ostatecznie po słabym meczu Manchester United przegrał z CFR Cluj 0:1. Wicemistrzowie Anglii mieli jednak już wcześniej zapewniony awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, więc nie musieli wkładać w to spotkanie wszystkih sił. Inna sprawa, że Manchester United grał w dość niezłym (przynajmniej na papierze) zestawieniu.