9' Wayne Rooney
30' Roy Keane
49' Ruud van Nistelrooy
63' Cristiano Ronaldo
Peter Mate 10'
Dragan Vukmir 63'
Blazas Nikilov 73'
Godzina: 20:15
Data: 09.08.2005 r.

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Silvestre, O'Shea - Keane (Park 66'), Fletcher, Scholes - van Nistelrooy (Rossi 82'), Rooney, Ronaldo (Smith 66')

Debreczyn: Csernyanszki - Nikolov, Eger, Mate, Szatmari, Dombi (Boor 85') - Sandor, Vukmir, Halmosi -Kerekes (Sidibe 51'), Bogdanovic (Kiss 60')

Dzisiejszego wieczora meczem z VSC Debreczyn Manchester United oficjalnie otworzył sezon 2005/2006. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21.05, a na trybunach Old Trafford zasiadło między innymi trzech Glazerów: Joel, Avi i Bryan.

Trybuny Old Trafford wydawały się świecić pustkami, bowiem na dzisiejszy mecz nie sprzedano wszystkich biletów! Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko, tym bardziej, że wejściówki można było nabyć w klubowych kasach na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem. Jakim wynikiem zakończyły się zmagania w Manchesterze? Zapraszam do przeczytania poniższego raportu.

Mecz Manchester United rozpoczął obiecująco. Już w czwartej minucie spotkania Ruud van Nistelrooy umieścił piłkę w siatce. Radość kibiców zgromadzonych w "Teatrze Marzeń" była jednak przedwczesna. Arbiter główny odgwizdał bowiem spalonego.

Co nie udało się Holendrowi w czwartej minucie udało się w 8 minucie młodemu Anglikowi – Wayne Rooneyowi. Napastnik Czerwonych Diabłów nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w bramce strzeżonej przez Csernyanszki.

W dziesiątej minucie spotkania sędzia został zmuszony wyciągnąć pierwszy żółty kartonik. Otrzymał go Peter Mate za brzydki faul na Cristiano Ronaldo w okolicach połowy boiska.

Akcji w pierwszej połowie meczu było wiele, lecz najbliżej zdobycia bramki był w 20 minucie meczu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po świetnej akcji pomiędzy Scholesem, a van Nistelrooyem otrzymał podanie. Nie zastanawiając się dłużej uderzył, lecz golkiper Debreczyna z najwyższym trudem wybił piłkę na róg.

Po pół godzinie gry arbiter był zmuszony wyciągnąć pierwszy kartonik dla gracza Czerwonych Diabłów. Ukarany został charyzmatyczny Roy Keane, który nieprzepisowo zatrzymywał Dragana Vukimira.

Do końca pierwszej części meczu nic się już nie zmieniło. Manchester United miał kilka sytuacji podbramkowych, lecz w większym stopniu nie zagroził bramce Debreczyna VSC. Trzeba jednak przyznać, że podopieczni Sir Alexa byli stroną dominującą oddając na bramkę gości sześć strzałów, z czego trzy były skierowane w światło bramki.

Wola walki w zespole Debreczynu była tak wielka, że Halmosi zaraz po gwizdku sędziego oznaczającego rozpoczęcie drugiej połowy meczu próbował pokonać van der Sara. Wysiłek Węgra nie zdał się jednak na wiele.

O wiele lepszym kunsztem strzeleckim popisał się natomiast Ruud van Nistelrooy. Holender w 49 minucie spotkania po podaniu Waynea Rooneya ładnie przymierzył z 16 metrów i podwyższył stan rywalizacji na 2-0!!!

Czerwone Diabły po zdobyciu bramki kontrolowały przebieg gry, lecz nadal stwarzały akcję podbramkowe. W 51 minucie spotkania doszło do pierwszej zmiany w zespole Debreczyna. Zsombora Kerkesa zastąpił Ibrahim Sidibe.

Gracze gości przeprowadzili jedną z nielicznych akcji w 60 minucie spotkania. Van der Sara próbował powstrzymać Csaba Szatmari, lecz strzelił wysoko i piłka powędrowała w trybuny. Dwie minuty później żółtym kartonikiem ukarany został Dragan Vukmir za faul na Rooneyu.

Trzecią bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył w 64 minucie meczu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po świetnym dograniu piłki od Waynea Rooneya musiał tylko dołożyć nogę. Tak też uczynił i mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. Anglik zrewanżował się zatem Crisowi za asystę przy pierwszym golu.

W 66 minucie meczu doszło do dwóch zmian w zespole Manchesteru United. Za Roya Keanea wchodzi Park Ji-Sung, a Cristiano Ronaldo zostaje zmieniony przez Alana Smitha. W rzeczywistości obowiązki Portugalczyka przejął jednak Park, a Keanea – Smith.

Manchester United nadal dominował w meczu. Sytuacji podbramkowych było wiele, lecz żaden z zawodników nie potrafił ich wykorzystać. W 82 minucie spotkania dochodzi już do ostatniej zmiany w drużynie Czerwonych Diabłów. Ruuda van Nistelrooya zmienia Giuseppe Rossi.

Młody Włoch choć zapał do gry miał wielki na listę strzelców się nie wpisał. Szansę miał natomiast w końcówce meczu Park Ji-Sung. Koreańczyk ładnie przymierzył, lecz jego strzał został obroniony przez Norberta Csernyanszki. Mecz zakończył się wynikiem 3-0!

Rewanżowe spotkanie na Węgrzech powinno być już tylko formalnością. Rewanż odbędzie się jednak nie w Debreczynie, a na stadionie w Budapeszcie. Najbliższym celem jest jednak inauguracja sezonu w Premiership i sobotni mecz z Evertonem.