76' Alex Taison Danny Welbeck 18'
Marouane Fellain 61'
Nemanja Vidić 64'
Data: 02.10.2013 r.
Stadion: Donbas Arena

Szachtar Donieck: Pjatow - Szewczuk, Kucher, Rakycki, Srna - Hübschman, Fernando (Ilsinho 84') - Douglas Costa, Alex Teixeira, Taison (Bernard 90+) - Luiz Adriano (Ferreyra 90+)

Manchester United: De Gea - Rafael, Smalling, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Fellaini (Giggs 66'), Cleverley - Welbeck (Jones 90+), Van Persie

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów Szachtar Donieck zremisował na Donbas Arenie z Manchesterem United 1:1 (0:1). Prowadzenie Czerwonym Diabłom dał Danny Welbeck. Wyrównał w drugiej połowie Taison. Z przebiegu gry podopieczni Davida Moyesa powinni być zadowoleni z jednopunktowej zdobyczy.

Spotkanie stało na dość przeciętnym poziomie, a sytuacji bramkowych pomimo dość szybkiej gry obu drużyn było jak na lekarstwo. W siódmej minucie jedną z takich sytuacji stworzył sobie Robin van Persie. Holender znalazł się z piłką za polem karnym i spróbował zaskoczyć Pjatowa uderzeniem. Futbolówka poszybowała jednak wyraźnie nad bramką gospodarzy.

W 18. minucie grający do tej pory bezbarwnie Manchester objął prowadzenie. Marouane Fellaini mając Hübschmana, na plecach zdołał dośrodkować w pole karne. Tam błąd popełnił Rakycki, który nie wybił piłki. Na jego błąd czekał już Danny Welbeck i z bliskiej odległości, uprzedzając Dario Srnę zdobył gola na 1:0. 20 minut później niezłą sytuację zdołał stworzyć sobie Szachtar Donieck. Wówczas to Alex Teixeira zdecydował się na strzał z lewej nogi. Próba Brazylijczyka była jednak słaba. Pomocnik drużyny z Doniecka uderzył za lekko i w środek bramki strzeżonej przez de Geę.

Do przerwy zatem było 1:0 dla słabo grającego, ale skutecznego Manchesteru United.

Druga część gry miała podobny przebieg jak pierwsza. Więcej z gry mieli gospodarze, ale długo nie potrafili specjalnie zagrozić bramce Davida de Gei. Manchester czekał zaś na swoje szanse grając z kontry. W 71. minucie bardzo bliski szczęścia był van Persie, który będąc w polu karnym zdołał odwrócić się z piłką i uderzyć na bramkę Pjatowa. Gdyby nie ofiarna interwencja Rakyckiego to futbolówka z pewnością po raz drugi w tym meczu ugrzęzłaby w siatce. Gospodarze mieli w tej sytuacji sporo szczęścia.

Wcześniej dużo więcej z gry mieli piłkarze Mircei Lucescu, ale ich próby przypominały bicie głową w mur. Gracze z Donbas Areny byli stroną przeważającą, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nijak nie potrafili zaskoczyć obrony United. Tę indolencję zdołał przerwać Taison w 76 minucie meczu. Najpierw Rakycky zrobił przewagę na skrzydle i dośrodkował w pole karne. Tam błąd popełnił Nemanja Vidić, który za krótko wybił futbolówkę. Nadbiegający zaś pomocnik Szachtara Donieck Taison huknął jak z armaty pod poprzeczkę dając wyrównanie graczom z Doniecka. Bez szans był w tej sytuacji David de Gea.

Trzeba przyznać, że Górnicy w pełni zasłużyli na minimum punkt w tym meczu, gdyż byli dużo lepszym zespołem na tle bezbarwnie grających gości z Manchesteru United. W 85. ukraińska drużyna mogła objął prowadzenie. Po ostrej centrze Alexa Teixeiry piłka odbiła się od Chrisa Smalllinga i zmierzała pod poprzeczkę bramki Czerwonych Diabłów. Refleksem wykazał się jednak de Gea i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Więcej ciekawych sytuacji w tym meczu już nie było. Po dość słabym spotkaniu stojącym na niskim poziomie meczu Szachtar Donieck zremisował na Donbas Arena z Manchesterem United 1:1.