LIGA EUROPY

84' Kévin Malcuit Henrich Mychitarian 16'
Eric Bailly 60'
Eric Bailly 63'
Godzina: 18:00
Data: 22.02.2017 r.
Stadion: Stade Geoffroy-Guichard

AS Saint-Étienne: Ruffier - Malcuit, Théophile-Catherine, Perrin, Pogba - Veretout (Lemoine 68'), Pajot - Hamouma, Saivet (Intima 54'), Monnet-Paquet - Berić (Roux 59')

Manchester United: Romero - Young, Bailly, Smalling, Blind - Carrick (Schweinsteiger 61'), Pogba, Fellaini - Mata (Rojo 64'), Mychitarian (Rashford 25'), Ibrahimović

Czerwone Diabły wygrały rewanżowe spotkanie z zespołem Saint-Etienne na Stade Geoffroy-Guicharda 1:0 po bramce Henricha Mychitariana z pierwszej połowy. Manchester United przypieczętował tym samym awans do 1/8 finału Ligi Europy. Gracze Mourinho kończyli spotkanie w "10' po tym, jak Eric Bailly otrzymał dwie żółte kartki.

W 16 . minucie meczu udało się praktycznie przypieczętować awans Manchesteru United do 1/8 finału Ligi Europy. Czerwone Diabły zaatakowały lewą flanką, Juan Mata zdecydował się na dogranie piłki przed bramkę, za plecy obrońców. Tam pojawił się Mychitarian, który delikatnie strącił piłkę i umieścił ją w siatce.

Niedługo potem Zlatan Ibrahimović rozciągnął grę dograniem do Maty na skrzydło. Hiszpan próbował wbić futbolówkę na szósty metr, piłka odbiła się od Perrina i zmierzała do bramki. Świetnie interweniował bramkarz Saint-Etienne, który instynktownie wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

31. minuta to podobna akcja United. Zlatan podał na skrzydło do Younga, ten zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, lecz niestety nikt nie zamknął tej akcji. Podanie Ashleya mogło być nieco dokładniejsze.

W pierwszej połowie gospodarze zdołali jeszcze zagrozić bramce Romero. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową z naprzeciwka bramki uderzył kapitan Zielonych - Perrin. Zawodnik Saint-Etienne trafił jednak prosto w Romero.

Swojego szczęścia strzałem z dystansu próbował w 40. minucie. Szwed uderzył potężnie z narożnika pola karnego, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Po przerwie, w 58. minucie świetną okazję zmarnował Marouane Fellaini. Belg znalazł się w polu karnym po podaniu Blinda. Pomocnik Manchesteru United zwlekał z oddaniem strzału i finalnie jego uderzenie trafiło w siatkę boczną bramki Ruffiera. Fellaini mógł dograć piłkę do lepiej ustawionego Zlatana.

W odstępie zaledwie 3 minut dwie żółte kartki po spóźnionych wślizgach zaliczył Eric Bailly. Iworyjczyk musiał opuścić murawę. Mourinho od razu zareagował zmianą defensywną, wprowadzając Rojo w miejsce Juana Maty.

W 74. minucie Ashley Young posłał celne dośrodkowanie w pole karne rywali. Do główki doszedł Paul Pogba. Francuz niestety delikatnie chybił i piłka minęła słupek bramki Saint-Etienne po zewnętrznej stronie.

Chwilę potem Rashford otrzymał idealne podanie w tempo za plecy obrońców od Daleya Blinda. Anglik oddał strzał, lecz Ruffier instynktownie trącił piłkę nogą, wybijając ją na korner.

Pomimo gry w 10 zawodników, Manchester United wcale nie został zepchnięty pod własną bramkę w ostatniej fazie meczu. Podopieczni Jose Mourinho mieli jeszcze kilka niezłych sytuacji podbramkowych. Warto wspomnieć o ładnej sztuczce Pogby, który odbiciem podeszwą piłkę, przerzucił ją nad rywalem, po czym podał do Schweinsteigera. Niemiec próbował technicznym strzałem umieścić piłkę w górnym rogu bramki przy długim słupku. Niestety nie przymierzył zbyt dokładnie.