LIGA EUROPY

6' Edinson Cavani
17' Paul Pogba
90' Jesus Vallejo [sam.]
Roberto Soldado 19'
Germán Sánchez 61'
Carlos Neva 73'
Data: 15.04.2021 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Williams 83'), Tuanzebe, Lindelof, Telles – Fred, Matić – Greenwood (Amad 83'), Fernandes (Mata 72'), Pogba (Van de Beek 46') – Cavani (James 60')

Granada CF: Silva – Neva (Diaz 74'), German (Perez 82'), Vallejo, Folquier – Gonalons (Molina 31'), Montoro – Machis, Herrera, Kenedy (Puertas 46') – Soldado (Suarez 46')

Manchester United pokonał Granadę 2:0 (1:0) w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy i zapewnił sobie przepustkę do najlepszej czwórki turnieju. Na listę strzelców w czwartkowy wieczór wpisał się Edinson Cavani, a samobójcze trafienie zanotował Jesus Vallejo. Czerwone Diabły w półfinale Ligi Europy zagrają z AS Romą, która wyeliminowała Ajax Amsterdam.

Ole Gunnar Solskjaer nie zlekceważył Granady i wystawił mocny skład. Taka decyzja szybko przyniosła korzyści. Manchester United objął prowadzenie już w 6. minucie spotkania. Dobrą wrzutką w pole karne popisał się Alex Telles. Piłkę tyłem głowy sprytnie zgrał Paul Pogba, a z jedenastu metrów efektownym wolejem popisał się Edinson Cavani.

Granada mogła doprowadzić do wyrównania chwilę później. Goście mieli rzut rożny, strzał głową oddał Yangel Herrera, lecz pomylił się o dobry metr. Kilkanaście minut później Wenezuelczyk urwał się defensywie Manchesteru United przy rzucie wolnym, znów uderzył głową, ale i tym razem posłał piłkę obok bramki Davida de Gei.

Manchester United nie forsował tempa, co przekładało się na niewielkie zagrożenie pod bramką Andaluzyjczyków. W 34. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły natomiast efektowną akcję. Nemanja Matić zauważył wbiegającego w szesnastkę Bruno Fernandesa, posłał górną piłkę, a ten nie namyślając się długo oddał strzał z woleja po długim rogu. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

Komfortowa sytuacja pozwoliła Ole Gunnarowi Solskjaerowi na dokonanie zmiany w przerwie. Donny van de Beek zastąpił Paula Pogbę. Francuz, który występował z opaską kapitana, w pierwszej połowie wyłapał żółtą kartkę i stąpał po kruchym lodzie. Funkcję kapitana przejął Bruno Fernandes.

W 50. minucie dobrą okazję wypracowali sobie przyjezdni. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do sytuacji strzeleckiej doszedł Jorge Molina. Hiszpan oddał strzał głową, piłka jednak odbiła się jeszcze od wracającego Aarona Wana-Bissaki i padła łupem De Gei. Po chwili akcja przeniosła się na drugą połowę. Van de Beek zanotował dobre dośrodkowanie w szesnastkę, piłkę głową trącił Mason Greenwood, ale nie sprawił kłopotów bramkarzowi gości.

Dziesięć minut później bliski podwyższenia prowadzenia był Van de Beek. Akcję dobrym odbiorem zainicjował Wan-Bissaka, a piłkę pod pole karne Granady błyskawicznie podprowadził Greenwood. Futbolówkę spod nóg Anglika wybił obrońca gości, ale ta trafiła do Van de Beeka. Holender uderzył mocno z szesnastu metrów, pomylił się o kilkanaście centymetrów.

W kolejnych minutach Manchester United kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, choć nie zagrażał poważnie bramce Granady. Szansę od Ole Gunnara Solskjaera dostał długo niewidziany Juan Mata. Hiszpan zmienił Bruno Fernandesa i zakończył mecz z opaską kapitana.

Mata miał swój udział przy drugiej bramce Manchesteru United. W doliczonym czasie gry dobre dośrodkowanie w szesnastkę Granady posłał Alex Telles. Mata wyskoczył do piłki w szesnastce, a pechową interwencję zanotował Jesus Vallejo, który głową pokonał własnego bramkarza, ustalając wynik meczu na 2:0.