Ayoze Perez 32'
Data: 09.03.2023 r.

Manchester United: De Gea – Dalot (Wan-Bissaka 46'), Varane, Martinez, Shaw (Malacia 65') – Casemiro, Fred (McTominay 81') – Antony (Pellistri 81'), Weghorst, Fernandes – Rashford (Sancho 65')

Real Betis:Bravo – Vinicius, Felipe, Pezzella, Sabaly – Rodriguez (Guardado 66'), Carvalho – Juanmi (Jose 80'), Joaquin (Canales 59'), Henrique (Ruibal 59') – Perez (Iglesias 66')

Manchester United pokonał Real Betis 4:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Czerwone Diabły na Old Trafford zrobiły duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinałów. Rewanż za tydzień w Sewilli.

Erik ten Hag nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów w porównaniu do starcia z Liverpoolem. Zawodnicy dostali szanse odkupienia win za klęskę w Bitwie o Anglię. Początek spotkania był imponujący i obiecujący.

Manchester United objął prowadzenie już w 6. minucie. Piłkę w pole karne zagrał Bruno Fernandes, a tę pod nogi Marcusa Rashforda wybił Luiz Felipe. Anglik skorzystał z prezentu, ograł defensora Realu Betis i posłał potężną bombę pod poprzeczkę. Claudio Bravo był bez szans!

Czerwone Diabły chciały iść za ciosem. Kilka minut później celny strzał głową zanotował Wout Weghorst. Holender w 17. minucie znów był bliski wpakowania piłki do siatki. Tym razem dostał dobre podanie z lewego skrzydła od Antony’ego, dołożył nogę, lecz po rykoszecie futbolówka wyszła poza linię końcową.

W 27. minucie znów oglądaliśmy akcję duetu Antony – Weghorst. Brazylijczyk, który tymczasowo zszedł na lewe skrzydło, dograł na szósty metr do holenderskiego napastnika, a ten fatalnie spudłował. Gdyby Weghorst trafił do siatki, to i tak sytuację musiałby analizować VAR.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 32. minucie. Real Betis przeprowadził szybką akcję. Juanmi zagrał sprytną piłkę nad linią obrońców na prawą stronę pola karnego, tam futbolówkę przyjął Aroze Perez i mocnym strzałem po długim rogu nie dał szans Davidowi de Gei.

Po stracie bramki nie było reakcji Manchesteru United, a kibice obserwowali dobrą grę Betisu. Ekipie z Sewilli pomagał głośny doping swoich fanów.

Tuż przed przerwą bliski wpuszczenia Czerwonych Diabłów na minę był De Gea. Hiszpan fatalnie zagrywał piłkę nogami w czwartkowy wieczór, a w 44. minucie posłał ją prosto przed szesnastkę do Juanmiego. Ten odegrał do Pereza, który strzelił po długim rogu, ale futbolówka, po rykoszecie od Bruno Fernandesa, na szczęście tylko odbiła się od słupka. Erik ten Hag w szatni musiał powiedzieć kilka mocnych słów swoim zawodnikom.

Manchester United nie zaczął drugiej połowy od szaleńczych ataków, ale w 52. minucie znów objął prowadzenie! Ładnie na środku boiska z piłką odwrócił się Bruno Fernandes. Portugalczyk wypatrzył na prawej stronie Antony’ego. Brazylijczyk w swoim stylu ustawił sobie futbolówkę na lewej nodze przed polem karnym, uderzył po długim rogu i nie dał szans Claudio Bravo! To było piękne trafienie brazylijskiego skrzydłowego!

Czerwone Diabły poszły za ciosem i w 58. minucie było już 3:1! Manchester United miał rzut rożny, a dobre dośrodkowanie na krótki słupek posłał Luke Shaw. Defensorzy Realu Betis nie upilnowali Bruno Fernandesa, ten oddał strzał głową z sześciu metrów i podwyższył prowadzenie!

W 63. minucie Manchester United powinien zdobyć czwartego gola. Gospodarze przeprowadzili kapitalną akcję na jeden kontakt. Antony zagrał do Fernandesa, dostał piłkę zwrotną w polu karnym i przelobował Claudio Bravo. Uderzył piłkę za mocno i ta poszybowała nad poprzeczką... Brazylijczyk powinien dokonać lepszego wyboru, jakim byłoby podanie do niepilnowanego Freda lub Wouta Weghorsta.

Holenderski napastnik swoją okazję dostał w 76. minucie. Choć szansa była wyborna, to Weghorst trafił piłką w Luiza Felipe. 30-latek nadal czekał na swoje pierwsze trafienie na Old Trafford.

79. minuta to kolejna świetna sytuacja pod bramką Realu Betis. Tym razem Weghorst wystąpił w roli podającego, a Antony stanął oko w oko z Claudio Bravo. Niestety przegrał ten pojedynek.

W 82. minucie Manchester United dopiął swego i nie było bardziej szczęśliwego człowieka na Old Trafford niż Wout Weghorst. Holender w końcu otworzył swoje konto bramkowe w Teatrze Marzeń. Kapitalną akcję w polu karnym zrobił wprowadzony chwilę wcześniej Facundo Pellistri. Urugwajczyk po udanym dryblingu zagrał spod linii końcowej do Scotta McTominaya, który oddał mocny strzał z sześciu metrów. Bravo strącił futbolówkę przed siebie, a Weghorst pospieszył ze skuteczną dobitką! Czerwone Diabły prowadziły 4:1!

Manchester United do samego końca szukał kolejnych bramek, ale te już nie padły. Piłkarze Erika ten Haga są jednak w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem, który za tydzień odbędzie się w Sewilli.