LIGA EUROPY

15' Emmanuel Bonaventure
40' Álvarez Balanta
53' Hans Vanaken
90' Brandon Mechele
Anthony Martial 36'
Andreas Pereira 69'
Godzina: 18:55
Data: 20.02.2020 r.
Stadion: Jan Breydel Stadion

Club Brugge: Mignolet – Deli, Mechele, Kossounou, Mata – Vanaken, Balanta (Vormer 46'), Rits – De Cuyper (Schrijvers 73'), Tau (De Ketelaere 62'), Bonaventure

Manchester United: Romero – Lindelof, Maguire, Shaw – Dalot (Fernandes 81'), Pereira (Fred 71'), Matić, Williams – Mata, Lingard – Martial (Ighalo 67')

Manchester United w meczu 1/16 finału Ligi Europy zremisował 1:1 (1:1) w wyjazdowym starciu z Club Brugge. Gospodarze otworzyli wynik spotkania za sprawą Dennisa, a gola na wagę remisu jeszcze w pierwszej połowie zdobył Anthony Martial. Rewanż zostanie rozegrany 27 lutego na Old Trafford.

Manchester United do spotkania przystąpił w mocno zmienionym składzie względem ostatniej ligowej potyczki z Chelsea. Norweg zdecydował utrzymać jednak ustawienie z trzema środkowymi defensorami.

Groźnie pod bramką United zrobiło się już w 2. minucie starcia. Przy krótkim słupku znalazł się Dennis, który zagrał piłkę przed bramkę. Po nieczystym wybiciu Lindelofa, sytuację uratował Nemanja Matić. Serb wykopał futbolówkę tuż sprzed bramki. W starciu ucierpiał napastnik Brugge, ale po szybkiej interwencji lekarzy wrócił do gry.

Pierwsze uderzenie Czerwonych Diabłów miało miejsce w 14. minucie. Był to strzał Andreasa Pereiry zza pola karnego. Brazylijczyk uderzył po ziemi przy słupku. Mignolet zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny.

Minutę później gospodarze wykorzystali szybki i daleki wykop bramkarza. Stoperom Manchesteru United uciekł Dennis i przelobował Sergio Romero, który zbyt pochopnie wybiegł daleko przed pole karne. Piłkarze United domagali się jeszcze sprawdzenia sytuacji przez VAR, gdyż przy wykopie Mignoleta piłka się toczyła się po murawie. Sędzia główny jednak tego nie zauważył, a zgodnie z przepisami VAR w tej sytuacji nie mógł interweniować.

Gracze Brugge po bramce znacznie się ożywili i ochoczo atakowali ekipę z Anglii. Kolejna sytuacja warta odnotowania miała miejsce w 28. minucie. Przy słupku bramki Romero ponownie znalazł się Dennis, który z łatwością minął Diogo Dalota i oddał strzał z prawie zerowego kąta. Uderzenie nogami wybronił Romero.

Wynik spotkania Manchesterowi United udało się wyrównać w 36. minucie. Strzelcem gola został Anthony Martial. Francuz wykorzystał błąd Mechele po wrzucie piłki z autu, ruszył na bramkę i w sytuacji sam na sam strzelił obok Mignoleta.

Brandon Williams miał niezła okazję w 41. minucie. Młody defensor zamykał akcję Pereiry, który zagrał kąśliwie wzdłuż bramki Belgów. Brandon niestety nie trafił czysto w futbolówkę i posłał ją wysoko w trybuny.

Czerwone Diabły mogły wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 43. minucie Anthony Martial zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłkę delikatnie trącił Mignolet i to pozwoliło, aby ta odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki.

Sergio Romero zaprezentował się z bardzo dobrej strony w 50. minucie. Dennis wpadł w pole karne Manchesteru United, strzelił z ostrego kąta w krótki róg bramki Czerwonych Diabłów, ale Argentyńczyk zanotował bardzo udaną interwencję.

Niestety kolejne 20 minut na stadionie w Brugii nie należało do interesujących. Ole Gunnar Solskjaer aby ożywić ofensywę i powalczyć o zwycięstwo w tym wyjazdowym starciu, zdecydował się na wprowadzenie Freda oraz Ighalo.

W 78. minucie meczu upiekło się piłkarzom United. Dennic zagrał piłkę w pole karne, tam przepuścił ją jeden z graczy gospodarzy, do podania doszedł Kossounou i fatalnie spudłował. To powinna być druga bramka dla gospodarzy.

Na ostatnie minuty na murawie pojawił się Bruno Fernandes. Gracze z Old Trafford wyraźnie się ożywili. Portugalczyk posłał świetne podanie do Juana Maty w 83. minucie. Hiszpan niestety był na pozycji spalonej.

Kilka minut później Bruno miał okazję na bezpośredni strzał z rzutu wolnego po faulu na Fredzie. Tym razem jednak pomocnik United trafił prosto w mur belgijskich zawodników.

W doliczonym czasie gry celnym strzał z linii pola karnego zanotował jeszcze Jesse Lingard. Piłka jednak trafiła spokojnie w objęcia Mignoleta. Wynik spotkania utrzymał się do końca meczu i Czerwone Diabły wracają do Anglii tylko z remisem.