LIGA EUROPY

44' Diogo Dalot
65' Marcus Rashford
81' Cristiano Ronaldo
84' Harry Maguire
Rasheed Akanbi 21'
Renan Guedes 64'
Data: 27.10.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot (Shaw 62'), Lindelof, Martinez (Maguire 46'), Malacia – Eriksen, Casemiro (McTominay 62') – Antony (Rashford 46'), Fernandes, Garnacho (Van de Beek 79') – Ronaldo

Sheriff Tyraspol: Kowal – Kpozo, Radeljić, Kiki, Guedes – Rasheed (Pernambuco 79'), Mudasiru, Kyabou, Diop (Hatman 79'), Badolo – Atiemwen (Covali 89')

Manchester United pokonał Sheriffa Tyraspol 3:0 (1:0) w 5. kolejce Ligi Europy. Czerwone Diabły nadal mają szansę, aby wygrać rywalizację w grupie E. Za tydzień decydujące starcie z Realem Sociedad w Hiszpanii.

Erik ten Hag w dotychczasowych meczach Ligi Europy wystawiał do gry mocny skład i nie inaczej było w czwartkowy wieczór. Holender dokonał czterech zmian w porównaniu do ligowego starcia z Chelsea (1:1). Szansę od pierwszych minut dostał Alejandro Garnacho, a do podstawowej jedenastki wrócił Cristiano Ronaldo.

Manchester United od początku narzucił Sheriffowi Tyraspol swoje warunki gry. Mołdawska ekipa przyjechała się na Old Trafford bronić i dość długo robiła do skutecznie. Czerwone Diabły pierwszą próbę zanotowały w 11. minucie – strzał Antony’ego w środek bramki pewnie obronił Maksym Kowal. Chwilę później dobry strzał głową oddał Casemiro, a piłkę sprzed linii bramkowej wybił Stjepan Radeljić.

Sheriff Tyraspol bronił się bardzo głęboko i Czerwone Diabły miały problem z rozerwaniem defensywy przeciwnika. Piłkarze Erika ten Haga zaczęli więc próbować strzałów z dystansu. W 26. minucie bliski szczęścia był Bruno Fernandes. Mocny strzał zza linii szesnastu metrów minął bramkę Sheriffa.

W 28. minucie gospodarze zawiązali ciekawą akcję. Victor Lindelof wypatrzył długim podaniem Bruno Fernandesa w polu karnym Sheriffa. Portugalczyk zgrał pod nogi Cristiano Ronaldo na szósty metr. 37-latek zdołał oddać lekki strzał, a piłka odbiła się od bramkarza gości.

Kolejne minuty to kolejne strzały Manchesteru United. Na swoim koncie zapisali je Christian Eriksen, Bruno Fernandes i Tyrell Malacia. Wynik spotkania pozostawał bez zmian.

Sheriff Tyraspol w pierwszej połowie tylko raz zapuścił się pod bramkę Manchesteru United. W 40. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy posłał Patrick Kpozo, a bliski sfinalizowania akcji strzałem głową był Rasheed Akanbi. Minął się z futbolówką nieznacznie.

Manchester United dopiął swego tuż przed przerwą. W 44. minucie Czerwone Diabły miały rzut rożny. Precyzyjne dośrodkowanie na krótki słupek posłał Christian Eriksen, na szóstym metrze dobrze znalazł się Diogo Dalot i strzałem głową otworzył wynik spotkania!

Erik ten Hag w przerwie zdecydował się na dwie zmiany. Holenderski menadżer postanowił dać odpocząć Lisandro Martinezowi i Antony’emu. Miejsce byłych zawodników Ajaxu Amsterdam zajęli Harry Maguire i Marcus Rashford.

Manchester United po zmianie stron nie forsował tempa i nie szukał drugiego gola za wszelką cenę. W 59. minucie prowadzenie gospodarzy powinien podwyższyć Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ładnie wypracował sobie sytuację strzelecką przed polem karnym, minął dwóch rywali, ale uderzył po długim rogu niecelnie. Chwilę później Ronaldo wpakował piłkę do siatki, ale zrobił to z pozycji spalonej. CR7 był wściekły i wykopał ze złością futbolówkę w trybuny.

Co nie udało się Cristiano Ronaldo, zrobił Marcus Rashford. W 65. minucie Czerwone Diabły zawiązały bardzo składną akcję. Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego na jedenasty metr posłał Luke Shaw, tam piłkę głową skontrował Marcus Rashford i strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza Sheriffa Tyraspol. Manchester United prowadził 2:0.

Anglik był bliski zdobycia kolejnego gola w 77. minucie. Rashford oddał kąśliwe uderzenie zza pola karnego, ale dobrą interwencję zanotował bramkarz Sheriffa. Minutę później swoją okazję miał Alejandro Garnacho, lecz z dogodnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.

W 81. minucie szczęście uśmiechnęło się w końcu do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dostał dobre dośrodkowanie od Bruno Fernandesa i oddał świetny strzał głową. Bramkarz Sheriffa zdołał odbić piłkę, ale CR7 pospieszył z natychmiastową dobitką i z bliskiej odległości podwyższył na 3:0!

W doliczonym czasie gry szansę na bramkę miał Scott McTominay. Uderzenie Szkota efektownym pajacykiem obronił bramkarz Sheriffa.