LIGA EUROPY

21' Diego Carlos
26' Suso
78' Luuk de Jong
86' Munir El Haddadi
Stadion: RheinEnergieStadion

Sevilla: Bounou – Reguilon, Diego Carlos, Kounde, Navas – Jordan (Gudelj 87'), Fernando, Banega – Ocampos (Munir 56'), En-Nesyri (De Jong 56'), Suso (Vazquez 75')

Manchester United: De Gea – Williams (Fosu-Mensah 87'), Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka (James 89') – Pogba, Fred – Rashford (Mata 87'), Fernandes, Greenwood (Ighalo 90+) – Martial

Manchester United przegrał z Sevillą 1:2 (1:1) w półfinale Ligi Europy. Czerwone Diabły szybko objęły prowadzenie, miały swoje okazje bramkowe, ale nie zagrają w finale. Andaluzyjczycy bezlitośnie wykorzystali błędy popełnione przez defensywę drużyny Solskjaera.

Spotkanie w Kolonii rozkręciło się bardzo szybko. Ani Manchester United, ani Sevilla nie zamierzały czekać na ruch rywala, tylko od razu przystąpiły do zdecydowanych ataków. Czerwone Diabły okazję bramkową miały już w 1. minucie. Najpierw zablokowany został strzał Masona Greenwooda, a chwilę później Bruno Fernandesa.

W 8. minucie mieliśmy już 1:0 dla Manchesteru United. Sędzia Felix Brych podyktował rzut karny za faul na Marcusie Rashfordzie. Anglik został wycięty przez Diego Carlosa. Choć zdołał oddać strzał po pięknej akcji z Anthonym Martialem, to sędzia wrócił do przewinienia defensora Sevilli. Do piłki podszedł Bruno Fernandes i z wielką klasą zamienił jedenastkę na bramkę – uderzenie z naskokiem, pod poprzeczkę, i bramkarz był bez szans.

Mecz rozkręcał się z każdą minutą. Strata gola wyraźnie poirytowała Andaluzyjczyków, którzy atakowali zdecydowanie. W 16. minucie interweniować musiał David de Gea. Hiszpan w dobrym stylu powstrzymał mocne uderzenie Lucasa Ocamposa z ostrego kąta.

W 26. minucie Sevilla doprowadziła do remisu. Andaluzyjczycy wyprowadzili akcję z własnej połowy boiska, choć po błędnie przyznanym wrzucie z autu. Defensywa United nieco się zdrzemnęła. Ocampos zagrał dobrą piłkę na lewe skrzydło do Reguilóna, ten zagrał wzdłuż linii bramkowej, a akcję na dalszym słupku zamknął Suso.

Czerwone Diabły mogły i powinny objąć prowadzenie w 33. minucie. Przed wielką szansą stanął Anthony Martial. Piłka dobrze krążyła między zawodnikami United – Mason Greenwood zagrał do Paula Pogby, ten wyłożył futbolówkę na szesnasty metr do Martiala, który huknął mocno, ale nieznacznie nad poprzeczką.

W końcówce pierwszej połowy Manchester United pokazał się z dobrej strony. Dwie świetne okazje miał Rashford. Anglik najpierw groźnie uderzył zza pola karnego z rzutu wolnego – jego strzał wypiąstkował bramkarz Sevilli. Kilka minut później Rashford ściął akcję ze skrzydła do środka, uderzył natomiast niecelnie.

Przed zejściem do szatni swoją szansę miał jeszcze Bruno Fernandes. Portugalczyk uderzył mocno z półwoleja, a Yassine Bounou zdołał odbić piłkę przed siebie. W pierwszej połowie oglądaliśmy naprawdę dobre i żywiołowe spotkanie. Zawodnicy obu zespołów nie odstawiali nogi, ale sędzia Brych nie pozwalał na angielskie granie i bardzo często używał gwizdka.

Druga połowa mogła rozpocząć się idealnie dla Manchesteru United. Fantastyczną piłkę do Masona Greenwooda zagrał Bruno Fernandes. Anglik dobrze przyjął futbolówkę, miał przed sobą tylko bramkarza Sevilli, ale ten zanotował świetną interwencję.

Chwilę później długo kotłowało się w polu karnym Sevilli. Strzał z bliskiej odległości, z ostrego kąta oddał Martial, kolejną znakomitą paradę zanotował Bounou. Po chwili z dobitką pospieszył Rashford, ale został zablokowany. Następnie swoją szansę miał Fernandes, ale mocny strzał Portugalczyka również został przyblokowany. Ławka rezerwowych Manchesteru United przecierała oczy ze zdumienia w jaki sposób piłka nie wpadła do bramki.

Czerwone Diabły „dokręcały śrubę”. W 53. minucie Martial odebrał piłkę Everowi Bandedze, rozegrał akcję z Pogbą, miał przed sobą tylko bramkarza Andaluzyjczyków, a ten po raz kolejny niedzielnego wieczoru obronił strzał Francuza.

Nieustanne ataki Manchesteru United w kolejnych minutach nieco wyhamowały. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera nie dochodzili już z taką łatwością do sytuacji strzeleckich, jak zaraz po wznowieniu gry. W 69. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Paul Pogba, ale była to bardzo nieudana próba.

Sevilla nie gościła często pod polem karnym Manchesteru United, ale w 78. minucie zaskoczyła defensywę Czerwonych Diabłów. Z prawej strony boiska dobrą piłkę na piąty metr posłał Jesus Navas. W polu karnym Victor Lindelof i Aaron Wan-Bissaka pozostawili niepilnowanego Luuka de Jonga. Holenderski rezerwowy skorzystał z tego prezentu i z bliskiej odległości pokonał Davida de Geę.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera musieli gonić wynik, ale szaleńczej pogoni na stadionie w Kolonii nie obserwowaliśmy. Sevilla miała korzystny rezultat i pewnie dowiozła go do samego końca. Manchester United sezon 2019/2020 zakończy więc bez żadnego trofeum na koncie.