Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Manchester United – Wolverhampton 0:1. Nadszedł nowy rok, wróciły stare demony

» 3 stycznia 2022, 20:26 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United nie zaczął udanie nowego roku. Czerwone Diabły w 21. kolejce Premier League zaprezentowały się słabo na tle Wolverhampton Wanderers. Gol Joao Moutinho dał Wilkom komplet punktów na Old Trafford.
Manchester United – Wolverhampton 0:1. Nadszedł nowy rok, wróciły stare demony
» Manchester United przegrał z Wolverhampton Wanderers 0:1 w 21. kolejce Premier League
Oceń zawodników:
David de Gea
Aaron Wan-Bissaka
Raphael Varane
Phil Jones
Luke Shaw
Scott McTominay
Nemanja Matić
Jadon Sancho
Mason Greenwood
Edinson Cavani
Cristiano Ronaldo
Bruno Fernandes
Marcus Rashford
Anthony Elanga

Oddano 141 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
712 dni – tyle czekał Phil Jones na powrót do wyjściowego składu Manchesteru United w Premier League. Anglik zagrał przeciwko Wolverhampton od pierwszej minuty, bo z powodu kontuzji niedostępni byli Harry Maguire i Eric Bailly, a dodatni wynik testu na obecność koronawirusa miał Victor Lindelof.

Powrót Jonesa był jednym z nielicznych pozytywów w Manchesterze United w pierwszej części meczu. Anglik już w pierwszej minucie zanotował dobrą interwencję po dośrodkowaniu Francisco Trincão. Główka defensora United została entuzjastycznie przyjęta przez kibiców Czerwonych Diabłów na Old Trafford.

Fani mniej zadowoleni mogli być z postawy pozostałych zawodników Manchesteru United. Czerwone Diabły dały się zepchnąć pod własne pole karne. W 12. minucie dwie dobre interwencje zanotował David de Gea. Hiszpan najpierw obronił zaskakujące uderzenie Daniela Podence’a, a chwilę później popisał się efektowną paradą po woleju Rubena Nevesa zza pola karnego.

De Gea nie mógł liczyć nawet na chwilę spokoju, bo w 18. minucie na jego bramkę groźnie uderzył Nelson Semedo. Hiszpan w dobrym stylu obronił strzał Portugalczyka w krótki róg.

Manchester United do przerwy miał problem ze stwarzaniem sobie sytuacji pod bramką Wolverhampton. Swoje szanse mieli Jadon Sancho i Edinson Cavani. Anglik został zablokowany, a Urugwajczyk tuż przed przerwą fatalnie przestrzelił, decydując się na uderzenie z dystansu. Kilka razy piłkę w szesnastkę posyłał Aaron Wan-Bissaka, lecz robił to niedokładnie i akcji strzałem nie mógł zamknąć żaden z jego kolegów.

Efekt niemocy strzeleckiej był taki, że obie jedenastki zeszły na przerwę z bezbramkowym remisem. Ralf Rangnick musiał inaczej widzieć grę swoich zawodników w pierwszej połowie, bo w szatni nie zdecydował się na żadną zmianę.

Drugą połowę Manchester United rozpoczął równie niemrawo, co pierwszą. W 51. minucie strzał zza pola karnego oddał Mason Greenwood. Anglik włożył w uderzenie mnóstwo siły, lecz posłał piłkę w trybuny. Kilka minut później 20-latek zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawił się Bruno Fernandes.

Fernandes był bliski otworzenia wyniku spotkania w 66. minucie. Portugalczyk dostał piłkę na jedenastym metrze po przytomnym wycofaniu jej spod linii końcowej przez Nemanję Maticia. Bruno uderzył mocno, lecz trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później futbolówkę do bramki Wolves wpakował Cristiano Ronaldo, ale zrobił to z pozycji spalonej. Nie minęła minuta, a Ronaldo stanął przed kolejną szansą – dostał podanie od Fernandesa, strzelił obok bramki. W grze Czerwonych Diabłów w końcu coś drgnęło.

W 75. minucie bliscy zdobycia pierwszej bramki byli gracze Wolverhampton. Nemanja Matić sfaulował przed polem karnym Adamę Traore. Do rzutu wolnego, około 20 metrów od bramki, podszedł Romain Saïss, strzelił technicznie nad murem i trafił w poprzeczkę bramki Davida de Gei.

Wilki dopięły swego w 82. minucie. Z prawej strony piłkę w pole karne posłał Adama Traore. Phil Jones wybił futbolówkę przed szesnastkę, gdzie nikt nie upilnował Joao Moutinho. Doświadczony Portugalczyk uderzył po długim rogu i De Gea po chwili musiał wyjąć futbolówkę z siatki. Wolverhampton objęło prowadzenie.

Po straconym golu nie obserwowaliśmy zdecydowanych ataków Manchesteru United. W doliczonym czasie gry dobry strzał z rzutu wolnego zanotował Bruno Fernandes, a jeszcze lepszą interwencją popisał się Jose Sa. Czerwone Diabły przegrały pierwszy mecz za kadencji Ralfa Rangnicka.

Manchester United – Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)
Bramki: Joao Moutinho 82’

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Elanga 84'), Varane, Jones, Shaw – McTominay, Matić – Greenwood (Fernandes 60'), Sancho (Rashford 76') – Ronaldo, Cavani

Wolverhampton: Sa – Kilman, Coady, Saiss – Trincao (Traore 66'), Neves, Moutinho, Semedo, Marcal – Jimenez (Silva 81'), Podence (Dendoncker 88')


TAGI


« Poprzedni news
Rangnick o nieobecności Maguire’a w meczu z Wolves
Następny news »
Statystyki: Manchester United - Wolverhampton 0:1

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (1383)


SkuzikRedDevil0: Trippier w Newcastle. My dalej z Bossaka xD
» 7 stycznia 2022, 11:07 #1382
mcscotyy: Jeszcze Korwin na bramkę i gitówa
» 7 stycznia 2022, 11:10 #1381
majk: I Sośnierz, dać mu słoneczne okulary i będzie wyglądał jak polski Edgar Davids
» 7 stycznia 2022, 11:34 #1380
SzarimMusty: Bardziej przerażające jest to, że podobno Trippier kosztował 12mln, a od nas chcieli ile? 40mln?
» 7 stycznia 2022, 11:41 #1379
majk: czyli rynek wie, że przepłacamy 4krotnie
» 7 stycznia 2022, 11:43 #1378
Blau: Panowie, wszystko wszystkim, ale żeby krytykować Rashforda za to, że za bardzo skupił się na działalności pozaboiskowej to już lekka przesada. Przypominam, że ta działalność nie opiera się na nowych samochodach, panienkach czy imprezach, tylko na pomaganiu dzieciom. Ciekawe czy osoby, które są w stanie napisać taki komentarz, byłyby też w stanie powiedzieć głodnemu dziecku, że więcej darmowego obiadu nie zje, bo przez to Rashford nie jest w optymalnej formie.
» 7 stycznia 2022, 10:46 #1377
majk: w sumie śmieszne to nawet było jak to przeczytałem xd
''co dzisiaj na obiad?''
''nic mały johny, Rashford bramki nie strzelił''
» 7 stycznia 2022, 10:55 #1376
GuteFrage: A ty majki pomogłeś komuś kiedyś bezinteresownie czy tylko umiesz śmieszkować bananowy chłopaku?
» 7 stycznia 2022, 10:58 #1375
majk: a ty GutaFago pomogłeś komuś kiedyś, czy w życiu kibica Chelsea nie ma na to czasu?
» 7 stycznia 2022, 11:11 #1374
radlu: Czyli mamy zaakceptować kiepską formę Rashforda bo zaangażował się w działalność charytatywną?
» 7 stycznia 2022, 11:23 #1373
mcscotyy: Ostatnio kupiłem bułki bezdomnemu mam szanse na gre w MU?
» 7 stycznia 2022, 11:26 #1372
majk: tyle szlugów co ja żulom dałem pod sklepem, to powinienem mieć miejsce w podstawowej 11 zagwarantowane
» 7 stycznia 2022, 11:30 #1371
mikiartur: nie powinniśmy łączyć jednego z drugim

to że Rashford pomaga dzieciom itd. - bardzo dobrze, bardzo fajna i dobra inicjatywa z jego strony

Ale nie możemy mówić, że nie można go krytykować za formę boiskową bo pomaga dzieciom.

A czy jego duże zaangażowanie w akcje charytatywne wpływa na jego formę boiskową? Całkowicie tego wykluczyć nie można. Bo jednak w sporcie skupienie się nie tylko w meczu ale też na treningach jest bardzo ważne.
Więc ja nie mówię że ma przestać udzielać się w akcjach charytatywnych. Ale musi ten problem ew. tak rozwiązać by jego działania pozaboiskowe nie wpłwały na formę na boisku. I odwrotnie
» 7 stycznia 2022, 11:35 #1370
majk: Może np. własną organizacje charytatywną założyć, dać tam jakiegoś prezesa i niech się hula, a sam być tylko twarzą projektu
» 7 stycznia 2022, 11:39 #1369
mikon70: Czy on przypadkiem jeszcze nie zaczął się bawić w pisanie książek dla dzieci?
» 7 stycznia 2022, 11:51 #1368
ArktoS: Akurat Aston Villa przed meczami z nami wzmacnia się Coutinho. My to mamy szczęście. Wiem, że to już nie ten zawodnik co kiedyś, ale jednak :D
» 7 stycznia 2022, 10:39 #1367
majk: szczęście to będziemy mieli jak wybiegnie przeciwko nam w podstawowej 11
» 7 stycznia 2022, 10:56 #1366
HarryBrown: Ja bym nie nazywał tego wzmocnieniem. Ponadto czy zagra przeciwko nam to jest niewiadoma z uwagi na angielskie przepisy sanitarne.
» 7 stycznia 2022, 10:58 #1365
kamtor: Wg mnie tylko ten hag albo amorim
» 7 stycznia 2022, 09:56 #1364
Blau: Żaden z nich nic tu nie zdziała, nie z obecnym stanem rzeczy. Przykład Ralfa dobitnie udowodnił, że w tym klubie rządzą piłkarze i dopóki taki stan będzie się utrzymywał, dopóty nic się nie zmieni. Najlepsze co mogłoby się przydarzyć temu klubowi to całkowite pozbycie się tych piłkarzy, którym nie chce się dostosować. Zostawić tych, którzy chcą słuchać trenera i w miejsce tych co odeszli dokupić kolejnych, którym się chce. Szkoda, że to raczej niemożliwe.
» 7 stycznia 2022, 10:51 #1363
DevoMartinez: Albo zmieniać trenerów co pół roku i czekać, aż któryś zafituje zawodnikom. ;) No ale sami sobie to zrobiliśmy, a raczej Glazerowie nam kiedy obrali stronę zawodników a nie Mourinho. Trzeba było wtedy pogonić Pogbe, Martiala i każdego innego grającego na zwolneinie. Ale w tym klubie liczy się hajs, marketing.
» 7 stycznia 2022, 12:28 #1362
kamtor: Słyszałem że zidan od nowego sezonu w PSG to znając świat pochettino przejdzie do nas
» 7 stycznia 2022, 09:47 #1361
kamtor: To że zawodnicy chcą odejść to wina zarządu ponieważ zatrudnili Ralfa jak trener tymczasowy a nic nie robią aby ogarnąć nowego od nowego sezonu wg mnie to już powinien być dogadamy Ten Hag
» 7 stycznia 2022, 09:14 #1360
artix206: Po pierwsze, skąd wiesz że nic nie robią?
Po drugie, Ralf może zostać na dłużej.
Po trzecie, naszym panienkom żaden trener nie będzie pasował.
» 7 stycznia 2022, 09:29 #1359
HarryBrown: Ale takich rzeczy nie robi się na rympał. W pierwszej kolejności to trzeba dogadać taką kwestię z Ajexem żeby nie popsuć sobie z nimi relacji. Ponadto nie ma pewności, że ten Hag w ogóle jest zainteresowany przenosinami na OT.
» 7 stycznia 2022, 09:30 #1358
DaredevilUtd: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2022 09:33

Bla, bla, bla. To, że chcą odejść to tylko dlatego, że ktoś od nich wymaga zaangażowania, a oni są leniami. Nie potrzebujemy takich miernot. To jest już 3 Menager który im nie pasuje, nic Ci to nie mówi o nich?
» 7 stycznia 2022, 09:32 #1357
GuteFrage: Ten Hag w 2023 idzie do City.Pochettino jest praktycznie klepnięty od lata.
» 7 stycznia 2022, 09:49 #1356
sztejner: Jestem ciekaw ilu z Was czeka na kolejny mecz United bo we mnie ten klub zabił chyba już wszystkie emocje i nadzieje na ten sezon.
Niby jest jeden rywal i mecz na który czekam
Z Atletico
Ale to jest takie "niby czekam,ale i tak strach będzie to oglądać "
» 7 stycznia 2022, 06:51 #1355
KubaUtd: Czekam ja, i odliczam godziny :)chodziłem za swoją ukochaną drużyną na mecze w 4 lidze aż do teraz gdzie są w ekstraklasie.Czym bardziej media wszytko nakręcają tym bardziej czekam na reakcję piłkarzy na murawie.
» 7 stycznia 2022, 07:25 #1354
axel52: Serio czekasz na reakcję piłkarzy? To chyba nie obserwowałeś zbytnio ich reakcji w ciągu ostatnich lat.
» 7 stycznia 2022, 07:46 #1353
DaredevilUtd: Ja nie czekam i nie odliczam, ale obejrzę. Wolę się pozytywnie zdziwić jeżeli wygraja, niż znowu zawieść, jak zagraja na swoim standardowym poziomie. Te pajace już po zwolnieniu Mourinho pokazały, że wszystko zależy od nich nie tyle od menagera.
» 7 stycznia 2022, 07:52 #1352
Seszele: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2022 08:01

Ja w tym sezonie nie obejrzałem jeszcze ani jednego meczu.

Nie czekam, nie będę oglądał.
» 7 stycznia 2022, 08:01 #1351
flt32705: To wróć za rok
» 7 stycznia 2022, 08:42 #1350
dzilu96: To po co się udzielasz Seszele?
» 7 stycznia 2022, 08:58 #1349
Stink3r: Zawsze czekam. Nawet jeśli człowiek sobie powie, że więcej tego dziadostwa nie oglądnie to i tak wraca i ogląda.
» 7 stycznia 2022, 09:05 #1348
Pops918: Obejrzę wszystkie mecze, jeśli tylko będę w stanie, ale oczekiwań na ten sezon nie mam już żadnych, więc trochę mniej nerwów mnie to będzie kosztować. Jedyne na co liczę, to że wcześniej czy później nastąpią jakieś zmiany w naszej grze.
» 7 stycznia 2022, 09:14 #1347
OldFasion: "Jeśli nie stać was na wsparcie, kiedy przegrywamy - nie macie prawa wspierać nas, kiedy wygrywamy". Sir Alex Ferguson
» 7 stycznia 2022, 09:33 #1346
DaredevilUtd: Oldfasion, "You'll Never Walk Alone" tobie najwyrazniej jednak nudno na LFC.pl samemu, że tutaj przychodzisz, bo nie masz z kim tam gadac XD
» 7 stycznia 2022, 09:39 #1345
DailySmoker: A ja czekam i oglądam. Mało tego! Nawet mam bilety na 3 następne:) kibicuję cały czas, a nie tylko od święta i tak już pół wieku
» 7 stycznia 2022, 10:02 #1344
Jong: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2022 10:48

Ja staram się oglądać wszystkie w miarę możliwości, ale próbuje to robić obiektywnie, żeby się niepotrzebnie nie denerwować. Porażka z wilkami nawet mnie nie zabolała bo po prostu należało im się to zwycięstwo. Myślę że większosci naszych piłkarzy też nie zależy za wynikach, ważne jest to żeby dostać kasę, nie zrobić sobie krzywdy podczas meczu czy na treningu i nie pracować do poznych godzin (treningu popołudniu) żeby mieć czas na rozrywkę
» 7 stycznia 2022, 10:46 #1343
Seszele: dzilu96 - a to trzeba oglądać mecze, aby się udzielać? Kolejna segregacja chodzi po głowie koledze?
Do tej pory nie skomentowałem naszej gry w bieżącym sezonie, tak więc nie mam sobie nic do zarzucenia.
Poza tym nie podałem powodu, dla którego nie oglądam meczów.
» 7 stycznia 2022, 11:23 #1342
Safik: Tak tak tak... Trzymajcie się
» 7 stycznia 2022, 00:58 #1341
nieeeeeeee: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 23:58

Cristiano Ronaldo is considering his #mufc future while he waits to discover who the next permanent manager is. He could leave United in the summer if he doesn't agree with the next managerial appointment #mulive [@DiscoMirror, @CrossyDailyStar]

Niech odchodzi.

Rangnick is said to feel that he simply doesn’t have enough time to make the changes he knows are needed before the end of the season. [Simon Jones,
@ChrisWheelerDM
]
» 6 stycznia 2022, 23:56 #1340
Jong: Jeżeli to prawda to niech odchodzi, szkoda bo mimo swojego wieku daje z siebie więcej niż te nasze żałosne młode gwiazdy, ale jeśli on odejdzie to za wszelką cenę powinni pozbyć się też zgniłych jabłek, trzeba zrobić porzadne czystki. A jeśli chodzi o RR to z góry wiedział że będzie miał tylko pół roku. Przeliczył się jak widać
» 7 stycznia 2022, 00:15 #1339
majk: w sumie, to ja się mu nawet nie dziwie, przeciez Varane też musi mieć mindfucka totalnego, pewnie są w szoku, że klub o takiej renomie jest totalnie rozwalony przez bande przepłaconych piłkarzyków, bez żadnych sukcesów i połowa z nich ma ego większe od nich xd
sam bym odchodził na ich miejscu, możliwe że poczuli się oszukani who knows
» 7 stycznia 2022, 00:59 #1338
robertbham: Właśnie tez to czytałem i miałem to napisać. Jeśli to prawda w co raczej wątpię to wyjazd już zimą. Teraz to już bzdury takie będą wymyślać że głowa mała.
» 7 stycznia 2022, 01:20 #1337
Radomirus: Raczej wątpię w transfer Ronaldo. Już mniejsza o kwotę odstępnego, która pewnie nie byłaby jakaś ogromna (pewnie byłaby na podobnym poziomie jak transfer Ronaldo do nas z Juve czyli okolice 15 mln) ale jest jeszcze kwestia tygodniówki a Ronaldo nie będzie zarabiał 100 tyś/ tydzień.

Dodałbym do tego, że w grę wchodzą tylko zespoły grające w LM i o odpowiedniej renomie (czyli raczej nie będzie to mistrz Turcji). Zawęziłbym sprawę więc do TOP5 lig.

- W Hiszpanii mówimy właściwe tylko o Realu... raczej odpada. Po pierwsze niezależnie od miłych słów na zakończenie przygody stolicy Hiszpanii, Perez pewnie nie był zachwycony sposobem odejścia Ronaldo, który w 2 minuty po wygranej LM oświadczył, że właściwe Real mu się już znudził i odchodzi. A po drugie mają Benzemę, starają się o Mbappe i Halaanda więc Ronaldo byłby tam trochę jak piąte koło u wozu...
Barca odpada w każdym aspekcie (sportowym i finansowym), Atletico odpada z uwagi na to, że Ronaldo był zawodnikiem Realu... gdyby przeszedł tam teraz to byłby chyba równie duży dym jak przejście Figo z Barcy do Realu. Dla mnie niewyobrażalne, choć z drugiej strony pół roku temu Ronaldo (ponoć) negocjował z City mimo wielokrotnie deklarowanego przywiązania do United... więc jakaś tam możliwość jest...

- We Włoszech powrót do Juve raczej wykluczony, pozostaje Inter ale wątpię by było ich na niego stać. Nie po to się pozbywali Lukaku by ściągać teraz jeszcze droższego w utrzymaniu Ronaldo.

- W Niemczech w grę wchodzi właściwe tylko Bayern, Borussia jest mimo wszystko zbyt małym klubem a Ronaldo jeżeli już miałby trafić do Niemiec to tylko po to by dodać sobie wygranie ligi niemieckiej do swojej kolekcji pucharów, pucharków i statuetek. Tylko Bayern po pierwsze ma Lewandowskiego a po drugie, gdyby ten się po latach hamletyzowania zdecydował jednak odejść, to znając politykę Bayernu raczej ruszą po jakąś młodą strzelbę a nie wymienią podstarzałego Lewego na jeszcze starszego Ronaldo ;)

- Zostaje jeszcze Francja i tu w grę wchodzi tylko PSG. Z jednej strony PSG jest już przeładowane gwiazdami w ataku, z drugiej strony po sezonie stracą pewnie Mbappe i być może Icardiego, więc miejsce dla Ronaldo by się znalazło. Duet Messi-Ronaldo, nawet na jeden sezon, to byłoby co świat pragnąłby zobaczyć... choć mam jakieś dziwne uczucie, że efekt byłby średnio na jeża - biorąc pod uwagę chociażby profil i zachowanie na boisku obu zawodników, nie wspominając, że byłby to trochę zlot tetryków... brakowałoby tam jeszcze ściągniętego jeszcze raz Buffona, może powrót Pirlo z emerytury... i może Puyol, żeby Messi nie czuł się samotny. Ronaldinho chyba też do dziś gdzieś tam amatorsko sobie gra po wyjściu z więzienia ;)

No i oczywiście zostaje jeszcze sentymentalny powrót do Sportingu.
» 7 stycznia 2022, 03:00 #1336
SirThomas1993: Robvan ideolo , co możemy zrobić ? Czekać nic więcej aż ktoś to ogarnie , nie miej jednak jak kto to ogarnie musi dużo zrobić .. wypierdzielic Harrego z obrony !!
» 6 stycznia 2022, 23:45 #1335
majk: Offtop. Po x latach kupiłem sobie Fifke najnowszą. Czyszczenie szatni nie było łatwe.
Wirusa nikt nie chciał długo kupić, w końcu Chelsea się zgłosiła i poszedł za 80mln.
Z Martialem podobnie, wymieniłem go na Lauataro Martineza z dopłatą 40 mln.
Jones poszedł na wypożyczenie do Hoffenheim, Lingard też do nich, transfer definitywny za jakieś 17.
Matic poszedł do Arsenalu za 10 mln. Cavani za 17 do Romy chyba.
Mata nie chciał odchodzić, woli rezerwy xd
Poza Lautaro kupiłem Nevesa i Milinkovicia-savica.
Gram 4-3-3 z Nevesem jako cofniętym pomocnikiem na środku, Bruno i Savic grają jako wysunięci pomocnicy.
W ataku dużo rotuje, Scott i Fred grzeje ławe, Maguire ława. W obronie gram Icemanem i Varanem.
Póki co meczu nie przegrałem, szatnie nieźle przewietrzyłem, jakby się rozglądali za kimś z tej części Europy to jestem chętny xd
» 6 stycznia 2022, 23:43 #1334
RobvanKlu5i: Odnośnie ostatnich doniesień nt. atmosfery panującej wewnątrz Manchesteru United takie moje prywatne przemyślenia :


Mam niespełna 32 lata, United kibicuję od roku 1998 a sympatię zaszczepił we mnie mój tata, który dużo wcześniej był ich zagorzałym kibicem a wszystko spotęgowało się po Potrójnej Koronie w 1999 roku. Pierwsze koszulki MU m.in Yorke, Cole, później Beckham kupowane na targu za 25 zł. Nadeszła później fascynacja grą Ruuda van Nistelrooya i każdy chciał być jak On ! Później nagrywane skróty LM na kasecie VHS u starszego kumpla, również kibica United który po 23:00 je nagrywał po każdej kolejce Ligi Mistrzów. Z czasem gdy byłem starszy i bardziej świadomy zacząłem jeszcze bardziej uwielbiać ten klub za porządek i hierarchię jaka tam panuje i za to, że nie zmieniają trenera jak rękawiczek, że mają wspaniałych wychowanków i to wszystko jest tak poukładane i każde odpadnięcie z Ligi Mistrzów czy też przegrana walka o Mistrzostwo Anglii było dla mnie bólem. Przeżywałem te mecze, przeżywałem każde spotkania United.

Później pamiętny sezon 2007/2008. Finał LM, który oglądałem z mieszanym humorem, bo tego samego dnia pochowałem dziadka ale jaka była moja radość gdy van der Sar obronił karnego Anelki i w geście triumfu wzniósł ręce do góry a ja skakałem i płakałem z radości i jednocześnie smutku, bo dzień taki jak wspomniałem...

Nie sądziłem, że w ciągu tych 14 lat tyle się zmieni. Nie sądziłem, że to wszystko o czym wcześniej pisałem i to co wzbudzało u mnie zachwyt i uwielbienie dla tego klubu tak na prawdę przestanie istnieć.
Jeżeli hipotetycznie to wszystko co jest napisane o tym, jak piłkarze United narzekają na Ralfa Rangnicka i chcą opuścić klub sprawia, że mój zachwyt i moje uwielbienie do tego klubu powoli gaśnie.

Nie takim klubem i nie taką drużyną był Manchester United, z którym się identyfikowałem. Obecny Manchester United to nic innego jak korporacja, w której panuje wyścig szczurów w pogoni za co raz większymi kontraktami, nie współmiernymi z osiągnięciami. To nie ten klub gdzie zamiast zbioru gwiazd była prawdziwa drużyna, o której sile stanowili piłkarze z krwi i kości, którzy chcieli umierać za ten klub, za trenera i za kibiców.

Emocje związane z meczami United powoli gasną ponieważ jeżeli to o czym piszą media jest prawdą, to zwyczajnie brzydzę się tymi piłkarzami (poza wyjątkami). Brzydzę się nimi dlatego, że ich oczy skierowane są nie na kibiców, nie na historię i wielkość tego klubu i nie na ciężką pracę jaką trzeba wykonać żeby być na szczycie ale na pieniądze, zabawę a przy okazji zaburzenie hierarchii jaka powinna panować w klubie. Hierarchii, która za czasów SAF-a sprawiła, że ten klub po prostu regularnie sięgał po najważniejsze trofea.

Przez najbliższe kilka lata nie ma szans na osiągnięcie jakiegokolwiek triumfu. Nie ma na rynku trenera, który byłby w stanie zmienić mentalność i nastawienie tego zbioru indywidualności i przeobrazić ich na prawdziwą drużynę i prawdziwych boiskowych kompanów, którzy będą grali w imię dewizy "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

Nie zrozumcie mnie źle ale po prostu nie sądziłem, że po tylu latach przyjdzie czas, że ten klub ze względu na to jacy mentalnie piłkarze go reprezentują zacznie być mi co raz bardziej obojętny. Mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli. Pozdrawiam.
» 6 stycznia 2022, 22:21 #1333
axel52: Nic dodać nic ująć. Pozdro
» 6 stycznia 2022, 22:43 #1332
rvn10: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 22:57

Serce krwawi ale co zrobić...Dalej mam w głowie słowa van Gaala o tym, że jesteśmy klubem komercyjnym a nie sportowym..I jak widać miał rację.
» 6 stycznia 2022, 22:54 #1331
mcscotyy: Jakie to prawdziwe ja zacząłem kibicować w 2006, a finał z Chelsea to coś co zostanie mi w pamięci na zawsze, przynajmniej ty się dłużej cieszyłeś „lepszym” United niż ja :,)
» 6 stycznia 2022, 22:56 #1330
GoForWin: No co zrobimy, jest jak jest. Możemy jedynie zaakceptować aktualny stan rzeczy i dalej żyć swoim życiem, z tą "wewnętrzną" nadzieją, że coś się zmieni na lepsze.
» 6 stycznia 2022, 23:04 #1329
Ragnar90: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 23:24

Nic dodać nic ująć. Niestety większość meczów gdzie grał Berbatov, Vidic, Ferdinand, Scholes itd oglądałem na steamach po japońsku czy turecku w beznadziejnej jakości, jednak oglądało się z pasją i zawziętością.
Teraz gdy jest dostęp do wszystkich meczów w jakości HD to oczy krwawią podczas oglądania tych kopaczy i miernot.
Jeśli prawdą jest ze ileś osób jest niezadowolonych z prowadzenia zespołu przez RR to oby te osoby odeszły z tego klubu jak najszybciej
» 6 stycznia 2022, 23:22 #1328
Ortega255: Jeśli po takim okresie jaki przechodzi klub staję Ci on obojętny to jesteś piz.. nie kibic.
» 6 stycznia 2022, 23:40 #1327
karmnik: A to całkiem zabawne patrząc na dzisiejsze czasy, jak kiedyś łatwo było takiego małego gnojka jak ja czymś chcąc nie chcąc czymś zarazić, zainteresować i to na 20 lat.. również przez ojca. wystarczyła "koszulka" Beckhama 98/99, van Nistelrooya 02/03, fifa 2003 i poszło. Piękny finał 07/08 wspólnie oglądany, jak szedł terry to nie patrzyłem, dopiero ojciec krzyknął słupek.. ale nostalgia.
Teraz może nie jest już tak kolorowo jak kiedyś, ale przeszłości nikt nie zmaże, co przeżyte to nasze, mogliśmy śledzić erę Fergusona i to jest rewelacyjne, a teraz cały czas trzeba wierzyć że się w końcu uda odbić bo w końcu to nastąpi.
Super wpis pozdrawiam
» 6 stycznia 2022, 23:49 #1326
RobvanKlu5i: @Ortega255

Może i jestem ale po tych 9 latach marazmu i kryzysu zawsze wierzyłem, że uda się dźwignąć, odbudować ten klub i drużynę.

Teraz jest pierwszy raz kiedy przestałem wierzyć, czuje niechęć i obojetność do tej drużyny za to co prezentują, za to jak traktują ten klub, kibiców i trenera o ile to wszystko co do Nas dociera jest prawda a w każdej plotce zawsze jest ziarenko prawdy.

Nie jestem kibicem sukcesu, po prostu inne United pokochałem, z inną mentalnością nawet w czasach gdy nie szło.
» 7 stycznia 2022, 07:22 #1325
Litosci: Gdyby taki Rashford czy Martial grali pod Fergusonem albo chociaż w United które coś znaczy w lidze, a nie jest średniakiem, to pewnie chodziliby jak przecinaki, a tak z Dzieviakow zrobili zbawców kolosa na glinianych nogach i psycha siadła. Wszyscy się spuszczają nad takim Fodenem tylko, ze on gra w świetnie ułożonej drużynie, która w ostatnich 10 latach zdominowała ligę. Tam wokół siebie ma świetnych piłkarzy i trzyma głowę nisko, bo w każdej chwili ktoś może wskoczyć na jego miejsce. U nas tak wyzywani rash i Martial byli jednymi z najlepszych wiec i tak nie miał ktoś ich usadzić na ławce.
» 6 stycznia 2022, 22:02 #1324
DaredevilUtd: Myślę, że tego typu slabi mentalnie zawodnicy już dawno by u SAFA nie grali.
» 6 stycznia 2022, 22:31 #1323
Litosci: W myśl zasady z kim przystajesz takim się stajesz raczej by im się ta mentalność udzieliła.
» 6 stycznia 2022, 23:30 #1322
brazylianwisnia: Martial jednak został usadzony po słabej grze.
» 7 stycznia 2022, 00:22 #1321
Fido: Polecam artykuł: "The Athletic: Frakcje w szatni i rozczarowani piłkarze. "
Fajnie opisane wszystko i składa się w jedną całość. Podsumowując przed Ralfem bardzo trudne zadanie, mało kto by się go podjął. Gość naprawdę musi mieć " jaja". Nie ma odwrotu to początek rewolucji. Tak mi się wydaje.
» 6 stycznia 2022, 22:00 #1320
brazylianwisnia: Ralf nie zdąży wiele zmienić i już będzie koniec sezonu i nowy gość.
» 7 stycznia 2022, 00:23 #1319
Radomirus: Czytałem - na konkurencyjnej stronie Diabłów ;)

W jakimś sensie przerażający jest ten artykuł... tzn. jeżeli chodzi o przedstawienie procesu decyzyjnego co do kontraktów i transferów. Czyli tego, że wszystko przechodziło tak właściwie przez Eda, który traktował piłkarzy po prostu jako wartościowe środki trwałe, które upycha w magazynie zwanym drużyną, licząc że będą zyskiwały na wartości. Bo tak rozumiem jego politykę przedłużania kontraktów ze wszystkimi i za wszelką cenę, niezależnie od tego czy w poprzednich sezonach w ogóle pojawiali się na boisku...

Fragment:
"Transfery Raphaela Varane’a, Edinsona Cavaniego i Cristiano Ronaldo zostały sprowokowane przez agentów. Woodward odebrał i wykonał te telefony..."

To też jest w jakimś sensie przerażające bo nawet jeżeli uznamy transfer Varane i Cavaniego za użyteczne i potrzebne (co do Ronaldo uważam, że nie jest ani użyteczny ani potrzebny ale nie chcę rozpoczynać tutaj kolejnej dyskusji) to pokazuje, że to nie klub miał plan na zakup konkretnych zawodników na konkretne pozycje tylko agenci wciskali nam zawodników a Ed podpisywał kontrakty, pewnie podniecony wartością transferową i marketingową nowych "środków trwałych".

Teraz popatrzmy na nasze transfery w ostatnich latach i zastanówmy się ilu tak naprawdę piłkarzy przyszło do nas bo były to propozycje działu scoutów bądź trenerów a ile z nich było takimi "Edowymi" decyzjami...

Aż się przypominają słowa Kloppa, który nas olał po rozmowie z naszym zarządem i poszedł trenować Liverpool... :/
» 7 stycznia 2022, 00:41 #1318
HarryBrown: @Radomirus
Dobrze zrozumiałeś politykę Eda. Niestety dla faceta ważniejsze były cyferki w dokumentach finansowych i to było główną determinantą jego decyzji.
Ale ten felieton pokazał też w jaki sposób Ed i reszta zarządu traktowała menedżerów. Menedżerowie chcieli piłkarzy ABC a dostawali XYZ. Menedżer chciał sprzedawać tych którzy mu nie pasowali a Ed i zarząd zero sprzedaży tylko jeszcze tygodnióweczkę w górę. I potem lista płac w 1ym zespole 30 chłopa.
Oby ta paranoja jak najszybciej się skończyła. Chociaż skoro u władzy są księgowi, to im ciężko będzie pozbywać się graczy nawet poniżej ich wartości rynkowej bo to się odbije na kwitach finansowych i cenie akcji na giełdzie.
» 7 stycznia 2022, 07:24 #1317
Zdzichu1: Tuanzebe w Napoli. Ciekawe ciekawe
» 6 stycznia 2022, 21:41 #1316
nowakman85: oni pija szampany i whisky z górnej półki na jachtach obracaja najlepsze babki na wyspsch a Wy dalej o taktyce hehe
» 6 stycznia 2022, 21:00 #1315
DaredevilUtd: Haha zobacz sobie zdjęcia z wakacji Rasha i Sancho jakie mieli najlepsze babki hahaha
» 6 stycznia 2022, 21:37 #1314
axel52: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 20:12

Z innej beczki. Wiadomo serwer DP stoi pewnie w Indiach lub na Madagaskarze i wczytuje się wszystko prawie żenująco szczególnie na telefonie, ale bez przesady do jasnej.
U mnie na tel android czy to korzystam z neta domowego ( ok 200 Mb/s) czy mobilnego ( 50-60 Mb/s ) wczytywanie szczególnie dłuższych artykułów takich jak ten, a w szczególności jego druga część wraz z komentarzami to męka pańska.
Używam przeglądarki Samsunga lub Chrome.
Macie jakąś lepszą przeglądarkę która daje radę w walce z DP?
» 6 stycznia 2022, 20:10 #1313
Chestnut: To nie wina przeglądarki.
» 6 stycznia 2022, 20:11 #1312
Radomirus: Napisz do Matheo aby założył nowy temat główny ;)

Zawsze zaczyna się wolne wczytywanie jak ilość komentarzy pod tematem przekroczy tysiąc... teraz zbliżamy się tysiąca trzystu więc nic dziwnego, że zaczyna się lagowanie.
Na innych podobnych forach zazwyczaj na jednej stronie pojawia się 20, 30 czy też 50 komentarzy naraz więc tam problem jak się użytkownicy rozpiszą jest zdecydowanie mniejszy.

Można też narzekać na to, że United ma zbyt dużo fanów oraz na to, że idzie nam kiepsko - bo jak idzie kiepsko to ilość komentarzy zawsze rośnie x4 :)
» 6 stycznia 2022, 20:15 #1311
GuteFrage: Na safari śmiga,aż miło,zmień telefon.
» 6 stycznia 2022, 20:20 #1310
axel52: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 20:26

Radomirus daruj sobie swoje głodne kawałki, ilość komentarzy nie ma u mnie znaczenia, czy jest 50 czy 1000 idzie tak samo. Jest ok tylko wtedy kiedy artykuł jest nie za długi.
Zmień tel dla Safari? No nie ma co zacna odpowiedź.
» 6 stycznia 2022, 20:24 #1309
PastaDoCiasta: W sierpniu mnie okradli i miałem przez pare dni jakiś stary telefon sprzed 8 lat, jeszcze 2 lata używany, co ledwo mi mapy Google ciągnął a Devilpage śmigało, wiec raczej coś masz źle ustawione xd
» 6 stycznia 2022, 20:44 #1308
motos8: Za to bany/ostrzeżenia od Mathouo szybko się wczytują. Tak samo usuwanie komentarzy.
» 6 stycznia 2022, 20:52 #1307
nowakman85: bez przesady zazwyczaj działa źle podczas straconej lub strzelonej bramki :)
» 6 stycznia 2022, 20:55 #1306
Chestnut: Jaki masz telefon? Bo mi na moim LG ładuje się praktycznie od razu.
» 6 stycznia 2022, 21:02 #1305
boro: Kup IPhone, nawet starszego to nie zatnie Ci się ani razu a i wczyta szybko.
» 6 stycznia 2022, 21:13 #1304
Diabelred: axel52,

Polecam sprawdzic te przegladarki: Brave/Chromium/Vivaldi. Sam najczesciej uzywam Chromiuma.
» 6 stycznia 2022, 21:14 #1303
Diabelred: Ok nie doczytalem, ze to o tel chodzi. U mnie w tel. chrome tez czasami dlugo wczytuje, ale u mnie ma to zwiazek prawdopodobnie z tym, ze mam otwarte bardzo dużo stron(ponad 100 xD). Zobacz na mozilli jak bedzie wczytywac..
» 6 stycznia 2022, 21:30 #1302
GoForWin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 21:57

Są ludzie, którzy mają Smartphony i mimo wszystko i tak używają ich głównie do dzwonienia i pisania sms'ów(czyli do tego, do czego służy telefon). Jakiś problem z tym masz?
PS Ja używam Androida. I uj ci do tego.
» 6 stycznia 2022, 21:54 #1301
GoForWin: A mi nie. Zamiast telefonu z NIE Androidem, wolałem sobie kupić RTX 3080 i to była jedna z moich najlepszych inwestycji w 2021 roku. Komputer > Telefon.
» 6 stycznia 2022, 22:28 #1300
kamtor: A na poniedziałek 14411 de gea dalot varan lindelof telles sancho van de beek Fred rashford Bruno greenwod
» 6 stycznia 2022, 20:06 #1299
Radomirus: i do przerwy 3:0 dla nas ;)

Bramki:
Rash, Fred i Sancho (Bruno 2x asysta, Donny x1 asysta)
» 6 stycznia 2022, 20:18 #1298
kamtor: Dokładnie tak
» 6 stycznia 2022, 21:02 #1297
skowron32: A prawda pewnie jest taka, że albo:
-Ralf na treningach daje im konkretny wycisk i 3/4 składu nie daje rady co pokazuje kto się nadaje na granie w piłkę na wysokim poziomie
-Ralf nie ma zielonego pojęcia co robi co chce przekazać piłkarzom. Nie ma pojęcia jak ustawić Nas taktycznie zawodnicy to widzą i mają dość amatorszczyzny i cofania się w rozwoju piłkarskim a widzą że to się dzieje.
-CR goni leniwych chlopaczkow i się buntuja że ciężko mają biedaczki
» 6 stycznia 2022, 19:52 #1296
vanantgaal: Ja obstawiam trzecią opcję
» 6 stycznia 2022, 20:01 #1295
kptWiaderko: Połączenie pierwszego i trzeciego. Niestety ale tyle syfu mamy w klubie że to nie jest kwestia jednej, dwóch czy trzech rzeczy do zmiany ale składanie wszystkiego praktycznie od zera.
» 6 stycznia 2022, 20:08 #1294
mikiartur: Wiem że wcześnie ale żeby tak minimalnie zmienić temat xd to takie coś na puchar Anglii bym wystawił:
Dean
Jones Varane Lindelof
Dalot Shaw
McTominay Donny
Fernandes
Greenwood Elanga

A ogólnie to uważam że jak jest możliwość to warto obniżyć liczbę graczy w 1 składzie. Diallo wysłać na wypożyczenie, Martiala dać na wypożyczenie/sprzedać, Lingarda sprzedać/wypożyczyć, Mata sprzedać
I tak nie grają a może trochę się szum zmniejszy. Zwłaszcza o trójkę Martial Lingard Mata mi chodzi
Ew. Deanowi też dać odejść. Heaton sobie poradzi jako 2 bramkarz.

A zdecydowałem się na trójkę śo bo podobno Rangnick to roważa (na tt ploty takie chodzą) McTominay i Shaw też teraz w składzie bo oni na pewno nie zagrają w lidze z nimi ze względu na zawieszenie. Jones natomiast musi grać by nabierać pewności siebie. Ew. dałbym Maguire'a zamiast Varane lub Lindelofa aby któryś z nich trochę odpoczął i jakoś mocno zdrowiem nie ryzykował w takim meczu.
» 6 stycznia 2022, 19:33 #1293
mikiartur: Dalot i Shaw na wahadła wiadomo
» 6 stycznia 2022, 19:35 #1292
AUDIoooo: Pewnie i tak wyjdzie Rash w podstawie bo mało pograł sobie z wilkami ;)
» 6 stycznia 2022, 19:52 #1291
axel52: Fani prowadzenia MU przez byłych piłkarzy nie martwcie się.
Fletcher już przebiera kopytami nie mogąc się doczekać czerwca, a nuż się uda?
Być może RR nie będzie miał wielkiego wpływu na wybór trenera bo niby ma mieć, ale biorąc pod uwagę kto siedzi w zarządzie i jakie podejmuje decyzje personalne to nie zdziwi mnie w ogóle, że oleją sugestie Rangnicka.
Przecież mają na miejscu gotowego kolejnego maga trenerki.
Co ważne z DNA, i co ważniejsze już pracował w akademii z której wypuścili co najmniej kilka przyszłych gwiazd.
» 6 stycznia 2022, 19:23 #1290
Anhel: Zawsze moga powiedzieć ze przez pol roku pracował z Ralfem i będzie kontynuował jego wizje budowy drużyny. I pol żartem pol serio może się okazać ze faktycznie Fletchera dają jako stałego co by tłumaczyło jego aktywność przy lini bocznej w ostatnich meczach
» 6 stycznia 2022, 20:48 #1289
Lisan: Najlepsze jak Guardiola puścił plotke że też chce Freda. Nasi od razu wyłożyli 65 mln za średniaka ligi ukraińskiej. Niestety działamy w amoku. Pep pewnie kiśnie z tego do dziś obserwując jego wyczyny
» 6 stycznia 2022, 19:12 #1288
mikiartur: 59 mln xd
» 6 stycznia 2022, 19:14 #1287
brazylianwisnia: Oj tam. My go lepiej z Grealishem zrobiliśmy.
» 7 stycznia 2022, 00:26 #1286
Ghostpl: Powinni odejść
Lingard
Pogba
Fred
Martial
DVB
Belli
Mata
Ci od razu powinni odejść
Reszta biegać mamy kadrę tylko są lenie
» 6 stycznia 2022, 19:02 #1285
Chestnut: Ten Belli to jakiś nowy? :o
» 6 stycznia 2022, 19:12 #1284
mcscotyy: Pewnie na wyspzyczeniu
» 6 stycznia 2022, 19:22 #1283
PastaDoCiasta: DVB-T od nowego roku już przestarzały
» 6 stycznia 2022, 20:15 #1282
Lisan: Transferowa lista hańby. Ten ranking przypomniał mi że płaciliśmy po 35mln za wynalazki typu Schneiderlen
» 6 stycznia 2022, 18:45 #1281
rizx: Gdy go kupowaliśmy wszyscy byli podekscytowani, że kupujemy jednego z najlepszych CDM w lidze i na świecie:)
» 6 stycznia 2022, 18:58 #1280
awe: Mane wtedy byl za podobne pieniadze do wyciagniecia, ale co z tego ? Niemal na pewno dzisiaj bylby zarabiajacym 200 tyg rezerwowy, bo tak wyglada zycie w United...
» 6 stycznia 2022, 19:48 #1279
Dexxter: My po prostu popełniamy błędy AC Milan.
Czyli zaczynamy drogo kupować i wysoko opłacać kontrakty średnich/słabych piłkarzy.
» 6 stycznia 2022, 18:11 #1278
rvn10: 1. Pogba - 105 mln
2. Maguire - 87 mln
3. Sancho - 85 mln
4. Lukaku - 84 mln
5. Di Maria - 75 mln
6. Bruno Fernandes - 63 mln
7. Martial - 60 mln
8. Fred - 59 mln
9. Wan Bissaka - 55 mln
10. Mata - 44 mln

Komentarz zbędny.
» 6 stycznia 2022, 18:30 #1277
Fido: Bruno moim skromnym zdaniem wart tych pieniędzy, mimo obecnej formy.
» 6 stycznia 2022, 18:32 #1276
Czerwony123: Rvn10. Kiedys mowiono,ze za pieniadze kupisz sukces! Jestesmy przykladem tego,ze pieniadze nie gwarantuja sukcesu....
» 6 stycznia 2022, 18:36 #1275
GoForWin: Poza pieniędzmi liczy się też ciężka praca, często pełna różnych wyrzeczeń. Tylko weź to wytłumacz tym gwiazdeczkom.
» 6 stycznia 2022, 18:40 #1274
wider: za pieniądze kupisz sukces tylko te pieniądze trzeba wydać mądrze
» 6 stycznia 2022, 18:56 #1273
Braks: Niestety jeśli nie możesz zagwarantować sukcesów z drużyną to musisz słono płacić żeby skusić niby dobrego pilkarza
» 6 stycznia 2022, 19:17 #1272
RedFox: United powinno pójść latem po tego Siergieja Milinković-Savicia. Naprawdę świetny grajek i przewyższa swoim poziomem resztę graczy w Lazio. Mocny, wysoko, a mimo to szybki, w defensywie mocny, ale i w ataku wykręca świetne liczby.
» 6 stycznia 2022, 18:10 #1271
Glory1878: Czy ja wiem, od tylu lat jakoś topowy klub sie po niego nie zgłosił. Błyszczy tylko w słabej Seria A
» 6 stycznia 2022, 18:26 #1270
awe: Dobrze, ze po takiego Freda bila sie cala Europa. Milinković-Savici to akurat bardzo dobry pomocnik, ktory zawsze trzyma poziom, uwazam ze obecnie nie jest nam potrzebny, a cena za niego tez w swoim czasie byla zaporowa, ale na pewno to nie gorszy pilkarz niz ci ktorych mamy.
» 6 stycznia 2022, 19:53 #1269
Fido: Teraz takie newsy mamy:
" Podobno 18 zawodników Manchesteru United było dziś nieszczęśliwych na treningu bo musieli dużo biegać, chcą odejść z klubu".
» 6 stycznia 2022, 18:01 #1268
rizx: Wczoraj 11, dzisiaj rano 17, teraz 18 - kto da więcej? Niebiescy 500?
» 6 stycznia 2022, 18:20 #1267
Kuntakinte: Ktoś się sprzedaje i coraz to lepsze newsy wypuszczają
» 6 stycznia 2022, 19:03 #1266
kamtor: To wychodzi na to że przyszedł Ralf i zaczął rządzić twardą ręką i panienki się przestraszyły i chcą uciekać z klubu to tak szczeze Cieszko będzie znaleźć kogoś od nowego sezonu
» 6 stycznia 2022, 17:09 #1265
Batigol222: Odwinąłem sobie pierwszą połowę meczu z Wolves i mam taką tezę, że gdyby dać Nevesa do United a Maticia/McTominay'a do Wolves, to United wygrałoby to spotkanie. Ta gra musi kuleć skoro dwóch środkowych pomocników aż tak kiepsko operuje piłką. W meczu Chelsea-Liverpool było widać, że pod względem technicznym Fabinho i Henderson wyglądają biednie przy Kante i Kovaciciu, a przecież Henderson to i tak jest półka wyżej, niż np. McTominay, więc o czym my tutaj gadamy. Lubię Szkota za charakter i fajnie mieć takiego grajka w kadrze, ale jednak klub aspirujący do wyższych celów musi mieć w środku pola zawodników znacznie lepszych piłkarsko
» 6 stycznia 2022, 16:50 #1264
szymc11: Jak to jest że Phil Jones, który nie grał od wiekow wygląda pewniej piłkarsko niż Maguire.
Wykopaliśmy się w te angielska defensywę.
Weźmy ogranych Anglików mówili. Beda jak skała i znają DNA mówili.
Przychodzi ledwo co opierzony Cancelo, Dias i zjadają Shawa,ABW i Maguaiera na śniadanie.
» 6 stycznia 2022, 16:08 #1263
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 16:18

Jeszcze sie nie zdziw jak przepłacimy za kolejnego Angola jakim jest Rice. Mysle ze to typowy transfer pasujący do naszego klubu i oczywiście my go kupimy za 80-100mln bo nikt inny tyle nie da. Jeszcze tygodniówka zeby odstraszyć konkurecje na poziomie 200-250 tys i bedzie cacy. Wydać 80-100 mln za jednego przereklamowanego Angola to w naszym stylu. Oczywiście nie twierdze ze jest gorszy niż nasi kopacze w środku pola. Aczkolwiek myślę ze są lepsi i duzo tańsze opcje. Miejmy nadzieje ze trasnfery Sancho, Maguire czy AWB coś ich nauczyły.
» 6 stycznia 2022, 16:18 #1262
wrobel1992: Dlabigt23 niby głupio nie piszesz, a na końcu do jednego wora wkładasz naszego kłócą defensywy i Jadona. Tu nie ma co porównywać
» 6 stycznia 2022, 22:55 #1261
Lisan: Ja się nie dziwię że Glazerowie kurek przykrecaja. Tyle kasy wpompowane a tu regres. VDB koszt ok 50 mln plus pensja. Kto zapłacił? Glazerowe. Po co był ten transfer? Nie wiadomo do dzies. W tabelce na czerwono strata. Piłkarsko lepiej też nie wspominać
» 6 stycznia 2022, 16:01 #1260
kckMU: Ale kto ten klub zrujnował? Ludzie zatrudnieni przez nich.
» 6 stycznia 2022, 16:45 #1259
kujawa: Już przestańcie pierdzielić bo każdy fan się cieszył gdy przychodził LvG czy Moirinho Czy Ogs czy teraz Ralf, każdy się cieszył gdy szła kasa na transfery, każdy był happy gdy przychodziły głośne nazwiska i każdy przed rozpoczęciem sezonu mówił że United będzie się liczyć a czemu nie wyszło? Chyba nikt nie zna odpowiedzi.
» 6 stycznia 2022, 17:49 #1258
kckMU: Ja tam nie trenerów miałem na myśli.
» 6 stycznia 2022, 18:30 #1257
NoLogo: Można pisać że Glazerowie płacili, a można też napisać, że to klub płacił który sam na siebie zarabia, Icki na klub, transfery itd. nie wydali ani centa. Klub upraszczając kupiony 'na kredyt', kredyt który po tylu latach jest nieruszony, płacone są tylko odsetki (akurat w takim biznesie norma), a to tylko jasno pokazuje w jakim celu został zakupiony, do pomnażania majątku, sukces sportowy jest drugorzędny. Oni nic za transfery nie płacą, po prostu dzielą się kawałkiem tortu. A teraz, w sumie od lat obserwujemy skutki tragicznego zarządzania.
» 6 stycznia 2022, 19:48 #1256
Hoccu: Tak obserwuję wydarzenia w naszym ukochanym klubie i mam jeden wniosek. Potrzebujemy gruntownej przebudowy. Od zarządu, przez sztab aż po piłkarzy. Nie obraził bym się gdybyśmy skończyli w dolnej części tabeli. Może wtedy coś by dotarło do Glazerów..
» 6 stycznia 2022, 15:33 #1255
AndreAndre: Zarząd i tak nie zostanie zmieniony wiec nie ma co się łudzić. Fakty są takie ze Glazerowie dali kasę na transfery i została zmarnowana. Maguire, Wan Bissaka, Van De Beek. 200 milionów przebimbane.
» 6 stycznia 2022, 15:50 #1254
GoForWin: Ja się obawiam, że dopóki Glazerowie będą właścicielami klubu, nic się nie zmieni.
» 6 stycznia 2022, 16:12 #1253
Hoccu: Czy ja wiem Panowie. Cytując klasyka "ale spójrzmy na taką Ekstraklasę Polską". Kibice w Manchesterze już pokazali że mają wpływ na klub i jeśli jego polityka się nie zmieni to po prostu piłkarze będą dostawać po mordzie.
» 6 stycznia 2022, 16:20 #1252
Hoccu: i tak, wiem że to nie jest do końca dobre zachowanie. Tym bardziej na wyspach. Jednak dalej będę twierdził, ze takie ludzkie, męskie dostanie po mordzie, czasami przestawia tryby i wychodzi się z całej sytuacji z twarzą.
» 6 stycznia 2022, 16:30 #1251
DaredevilUtd: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 16:46

Andre a jaka masz pewność, że wszystkie transfery były tymi jakich chcieli nasi Mnagerowie? Od czasów Mourinho mówiło, sie że kupujemy innych zawodnikow niż nam potrzeba i nic się nie zmieniło. Za Ole przyszedl Maguire, którego Jose chciał, albo Cr7 którego dostaliśmy zamiast ŚPD. Za Juzka przyszedl Fred, którego on nie chciał I tak można mnożyć przykłady.
» 6 stycznia 2022, 16:44 #1250
GoForWin: Ja doskonale pamiętam, że już za czasów LvG ten nie dostał tych graczy, których chciał - którzy według niego pasują najbardziej do jego wizji gry, jego taktyki, którą chciał wprowadzić. Dlatego te mecze były takie usypiające. Mou to samo. Jak pisałem zawsze, problem jest na górze, związany z dennym zarządzaniem klubem. Na ten moment, gorzej zarządzanym klubem od naszego jest tylko Barca. A to mówi chyba wiele.
» 6 stycznia 2022, 16:57 #1249
AndreAndre: Trzeba posprzedawać rozwydrzone gwiazdeczki i inżynierów rozpadu tego klubu. Wtedy dopiero będzie można coś budować.
Martial, Pogba, Lingard, Maguire, Wan Bissaka, McTominay, Bailly, nawet nad Rashfordem bym się zastanowił ale jemu dałbym ostatnia szanse.
Po sezonie wchodzi Ten Hag, jak media podają jest faworytem, i trzeba gruntownie przebudować zespół (to dla tych, którzy mówili ze Ogs zostawił świetny skład). Kupić, młodych, chętnych do rozwoju graczy i przede wszystkim - pasujących do koncepcji.
De Gea
Obrona - Varane Lindelof (ktoś nowy?)
Defensywna pomoc - no i tutaj potrzeba aż dwóch nowych, bo żaden z naszych środkowych pomocników się nie nadaje. Może Neves? Może Kamara? Haidara? Ktokolwiek kogo zakrzyczy sobie nowy trener
Skrzydła czy dwie 10 - Sancho Bruno
Napad - Ronaldo Greenwood

Obiektywnie patrząc potrzebujemy 3-4 transferów (bo wątpię by postawiono na Lairda już w następnym sezonie).
Dwóch pomocników, lewy obrońca i prawy obrońca.

Moje typy: ja bym widział - Kamara, Haidara/Neves, Borna Sosa albo Aaron Hickey, i. Prawa obronę Frimpong z Leverkusen.

Ale to tylko moje marzenia.
Pozbyć się zgniłych jabłek i dać możliwość następnemu trenerowi, oraz Rangnickowi budować skład według własnego uznania.
» 6 stycznia 2022, 15:15 #1248
zbyszek7: Rangnicka nie bedzie tu juz w czerwcu wiec moze se budowac ale domek z klockow! Powiedz kto np kupu Shawa? Jak kazdy wie ze to len milioner ktory kopie sobie w MU i czy sie stoi czy lezy tygodniowka sie nalezy
» 6 stycznia 2022, 15:50 #1247
AndreAndre: Rangnick będzie dwa lata konsultantem i będzie mieć decydujący wpływ na wybór trenera.

A co do sprzedaży, to jest chociażby Newcastle, które być może się skusi. Skoro na Lingarda się skusili to na Shawa to się skusi jakiś klub.
» 6 stycznia 2022, 15:52 #1246
rvn10: Nie ma piłkarza większego niż klub. Skoro nie pasuje im nowy trener to droga do odejścia jest wolna, nikt ich nie trzyma. Ja tęsknić za panienkami nie będe.
» 6 stycznia 2022, 15:11 #1245
Lisan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 15:09

Doczekaliśmy czasów gdzie zawodnicy nie są zwykłymi piłkarzami ale są celebrytami i to przez duże C. Pogba, Rashford itd nawet taki Lingard ma swoje biznesy, markę odzieżowa, insta etc. Granie w piłkę dla takiego Pogby to zbedny balast
» 6 stycznia 2022, 15:08 #1244
HarryBrown: Są piłkarze, którzy też sprzedają gacie czy inne pierdy pod swoją marką ale im nie przeszkadza to akurat w grze w piłkę.
» 6 stycznia 2022, 15:13 #1243
Quebambino: Tylko że Pogba bez piłki nożnej jest nikim, więc.. jemu właśnie powinno zależeć, aby być na poziomie Ronaldo czy Messiego.
» 6 stycznia 2022, 18:54 #1242
DaroMistrz5: Tak z innej beczki. W Angli przekładają mecze ale przynajmniej wszyscy o tym wiedzą.
Natomiast w Serie A jest kompletny cyrk. Dziś o 12:30 Inter miał grać na wyjeździe z Bologno. Jednak w drużynie gospodarzy wykryto sporą liczbę przypadków "strasznego wirusa". Władze ligi nie zgodziły się na przełożenie meczu w związku z czym Bologna zgłosiła gotowość do gry (prawdopodobnie uzupelnieni o juniorów). A więc piłkarze Interu udali się na mecz i zastali... pusty stadion ponieważ sanepid Włoski nie wyraził zgody na rozegranie spotkania. Bologni grozi teraz walkower...
» 6 stycznia 2022, 13:51 #1241
mcscotyy: Włochy to stan umysłu
Mam rodzine tam i żeby iść do restauracji nawet jak się jest zaszczepiony trzeba robić test :D
» 6 stycznia 2022, 13:56 #1240
Hoccu: Nie wiem czemu federacje przekładają mecze.. Początek tej całej po...anej sytuacji na świecie pokazał, że odwoływanie spotkań nie służy ani kibicom, ani klubom ani piłkarzom.
» 6 stycznia 2022, 13:57 #1239
Hoccu: Nie wiem czemu federacje przekładają mecze.. Początek tej całej po...anej sytuacji na świecie pokazał, że odwoływanie spotkań nie służy ani kibicom, ani klubom ani piłkarzom.
» 6 stycznia 2022, 13:58 #1238
d3zet: Tam to jest w ogóle kabaret. Napoli bez 12 zawodników podstawowego składu ma wyjść na mecz z Juve. :D

"Niezłe zamieszanie z Napoli. Najpierw pojawiły się informacje, że mogą lecieć do Turynu wszyscy dostępni. Następnie, że Zieliński, Rrahmani i Lobotka muszą iść na kwarantannę. Teraz nagłówki z wieloma wykrzyknikami: - „Muszą iść na kwarantannę, ale już odlecieli do Turynu!”

Po pozytywnym wyniku testu Elmasa z dzisiejszego poranka tak wygląda aktualna lista nieobecnych w Napoli na dzisiejszy mecz z Juve:

Mario Rui
Osimhen
Koulibaly
Anguissa
Ounas
Fabian Ruiz
Lozano
Meret
Malcuit
Lobotka
Zielinski
Rrahmani
Spalletti

8 z wyjściowej jedenastki."
» 6 stycznia 2022, 13:59 #1237
DEPE: w Hiszpanii sa wieksze cyrki.
dwa miesiace temu sedziowski klub z madrytu nie miał dostepnych dwoch pilkarzy bo akurat wracali z meczow w Ameryce Pld. Wroc: mial dostepnych ale mieliby "tylko" 30 godzin na "aklimatyzacje" bo wrocili w piątek rano (mecz w sobote). Federacja odwolala mecz.
W zeszlym tygodniu w Barcelona na mecz ligowy pojechala z 8 pilkarzami z pierwszej kadry. Niedostepnych: 16. Federacja meczu nie przelozyla.

W zeszlym sezonie podobna sytuacja była z Aston Villą ktora musiala grac juniorami z Kloppem. Teraz Klopp mogl mecz przelozyc.
» 6 stycznia 2022, 14:08 #1236
d3zet: Aubameyang i Mario Lemina w trakcie "przygotowań" do Pucharu Narodów Afryki postanowili udać się do Dubaju. Obaj otrzymali pozytywny wynik covid... (via Angielskie Espresso).



XDDD
» 6 stycznia 2022, 13:49 #1235
Quebambino: Widzę, że nagonka na Ronaldo i jego złego wpływu trwa w najlepsze.

Manchester United nie jest topową drużyną. To po pierwsze. United chce wrócić na TOP. W jaki sposób wraca się na TOP? Tworząc świetną drużynę. Takie drużyny to City, Liverpool i Chelsea. Sprawdźmy więc, ilu graczy Manchesteru United mogłoby grać w pierwszym składzie tych topowych klubów.

De Gea - z Nim jest problem, bo to świetny bramkarz, ale do określonej taktyki. Pep i Klopp nie chcieliby go mieć u siebie w zespole, bo oni preferują bramkarzy dobrze grających nogami i na przedpolu. Może Tuchel by się skusił, ale też wątpię. De Gea jest w formie, świetnie gra na linii, ale to jego jedyny atut.

Wan-Bissaka - nie grałby w żadnym z tych klubów i żaden z tych trenerów nawet by go nie chciał. Jednonożny obrońca, który fatalnie broni (wślizg jest dowodem na błąd w ustawieniu), fatalnie atakuje, ma słabą technikę i nie potrafi nawet lepszą nogą dośrodkować dobrej piłki.

Varane - zdrowy Raphael mógłby grać w każdej z tych drużyn i pewnie wszyscy trenerzy byliby zadowoleni.

Maguire - mało zwrotny, słaby w rozegraniu, powolny, przeciętnie broniący. Żaden z tych klubów nie chciałby mieć Harrego w swoich szeregach. On jest dobry by grać w Leicester lub West Ham, a nie w topowym klubie.

Shaw - zawodnik, który od 5 lat nie potrafi ustabilizować formy. Leniwy, przeciętny w obronie i dobry w ataku. Możliwe, że pod okiem dobrego fachowca byłby w stanie grać w takim City czy Chelsea, bo w Liverpoolu jest zawodnik przewyższający go o przynajmniej klasę. Ogólnie, może grałby w top klubie. Z naciskiem na MOŻE.

McTominay - myślę, że wszyscy trzej menago dopłaciliby z własnej kieszeni, żeby tylko pozbyć się takiego drewna ze swojej kadry. Scott nigdy nie grałby w klubie o takie renomie, gdyby nie był wychowankiem United. To jest jak sytuacja z Gibsonem i Cleverleyem, którzy po odejściu z United bujali się po Watfordach itp.

Fred - ponoć Pep chciał go w City. Klopp też lubi takich wybieganych walczaków, którzy mają też zmysł do gry kombinacyjnej. Fred ma duży potencjał. Świetna wytrzymałość i kondycja, kocha pressing, ma dobrą wizję gry i dobrze się ustawia na boisku. Problemem może być jego głowa i to, że jak brakuje mu pewności siebie to zaczyna popełniać proste błędy. Pod okiem Guardioli i Kloppa byłby pewnie jednym z lepszych pomocników w lidze, bo ma ku temu predyspozycje. Może grałby w tych klubach, pytanie jakby się rozwinął.

Pogba - i tu pewnie wielu zaskoczę, ale myślę że tylko Tuchel chciałby go w swojej kadrze. Biorąc pod uwagę jego połączenie z Kante z kadry, to mogłoby fajnie działać. Guardiola nie znosi leniwych pomocników, z resztą Klopp również, także do tych drużyn nie ma bata, żeby ktoś go sprowadził.

Bruno - Klopp nie potrzebuje ofensywnego pomocnika, a Guardiola i Tuchel mają lepszych od niego. Żaden go nie potrzebuje. Biorąc pod uwagę, że Bruno miał już 26 lat, gdy trafił do United, to może oznaczać, iż Pep, Klopp i Tuchel nie widzieli w Nim wielkiego pomocnika i nie są nim zainteresowani. Z resztą Bruno od 9 miesięcy jest beznadziejny, także.. może to był taki "efekt nowej miotły". Rywale nie wiedzieli kim jest, i jaki ma styl gry, więc nie potrafili się bronić, a jak go ogarnęli to chłop przestał istnieć. Kto wie.

Rashford - 5 lat temu pewnie każdy by go chciał. Obecnie.. nikt. Nie wiem czy Marcus po prostu jest kolejnym Welbeckiem, który jako dzieciak wyglądał super, ale uderzył o sufit i już go nie przebije, czy może potrzebuje jakiejś pomocy psychologicznej, żeby wrócić na dobre tory. Fakty są jednak takie, że obecnie jest słaby.

Sancho - myślę, że jego chciałby każdy z nich. Diament do oszlifowania.

Greenwood - podobnie jak Sancho. Diament do oszlifowania.

Ronaldo - Guardiola z pewnością chciałby go mieć w City, Tuchel w Chelsea również. Obaj mają problemy z napastnikami i obaj wolą takich, którzy potrafią grać kombinacyjnie, a nie tylko czekają w polu karnym. Klopp może by sobie odpuścił, bo on potrzebuje pracujących w pressingu napastników.. chociaż w BVB dobrze wykorzystał typową 9. Z pewnością Jurgen nie płakałby, gdyby miał go w zespole.

Rezerwowych United nawet nie opisuję, bo skoro u Nas siedzą to.. wiadomo.

Podsumowując. Ronaldo i Varane graliby od buta w pierwszym składzie. Sancho i Greenwood to diamenty do oszlifowania, ale w top klubie byliby zmiennikami, u Nas się wymaga że będą stanowić o sile drużyny. De Gea gra za słabo nogami, by grać w pewnych stylach taktycznych.

Ogólnie mamy 5 zawodników, którzy mogliby regularnie grać w TOP klubie. Problem w tym, że o żadnego z tych piłkarzy, nikt nie będzie się zabijał. To nie są piłkarze pokroju Haalanda, Mbappe czy Camavingi o których zabijają się największe kluby świata. Ronaldo wiadomo, z powodu wieku nie jest już priorytetem dla nikogo, ale o nasze młode talenty też nikt się nie zabija. Może ewentualnie o Sancho i Greenwooda kiedyś, ale na ten moment obaj zawodzą.

United ma słabą kadrę, która ma fatalny balans, źle dobranych zawodników i po czasie wyszło jeszcze, że i mentalnie to wszystko jest źle poskładane, bo mamy wielu leni, którzy nie lubią grać pressingiem i wracać do obrony. Wszystko to jest efektem częstej zmiany trenerów, jak i złego ich wyboru.
» 6 stycznia 2022, 13:45 #1234
mcscotyy: Ronaldo, Cavani i Ralf robia robotę, czlapakom Rashfordom, Martialom, Maguirerom i kilku innym nie chce się biegać a profesjonaliści ich gonią i stad tk miauczenie i płacz wśród naszych „gwiazd internetu” :D

Takich pogonić jak najdalej
» 6 stycznia 2022, 13:53 #1233
d3zet: XDDDDDD. Przecież Guardiola nawet nie chciał Ronaldo w City, więc skąd ta informacja? Sam powiedział, że nie gwarantuje mu nawet miejsca w pierwszej 11. Na resztę nawet mi się nie chce odpowiadać bo to jest mem. Nikt nie chciałby Bruno, Rash to w ogóle ekstraklasa max, żaden trener z niego nie wyciągnąłby tego co najlepsze, ale Freda to braliby z pocałowaniem rąk.

Bait 2/10 bo odpisałem.

Kiedy myślisz, że to forum osiągnęło już dno to pojawiają się nagle nowi ludzie którzy jednak potrafią dokopać niżej, a moderacja ma to w dupie.
» 6 stycznia 2022, 13:55 #1232
Quebambino: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 14:30

d3zet, proszę Cię, ty się nie wypowiadaj bo masz ze 2IQ, nie więcej. Po co w ogóle odpowiadasz, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia? Ty jesteś na tyle mało bystry, że w kilku zdaniach sobie sam zaprzeczasz. Jesteś jednym z tych, którzy taplają się w dnie tego forum. Właśnie Ty.

Skoro tak wszyscy chcą tego Bruno, to czemu miał 26 LAT, gdy odchodził z ligi portugalskiej? Nikt o nim nie mówił i nie słyszał, póki OGS nie sprowadził go do United. Na EURO siedział na ławce, a w pierwszym składzie grał.. Renato Sanchez. Bruno nie jest wielkim piłkarzem, ale takie osoby jak Ty nie znające się na piłce, uważają, że kilka miesięcy pokazuje że jest super zawodnikiem. Chłop wszedł do ligi, nikt go nie znał i zaskoczył przez chwilę. Skoro jest taki wybitny, to czemu chłop nie grał na EURO? W Belgii od De Bruyne zaczyna się ustalanie składu.

Rashforda oczywiście, że nie kupi żaden topowy klub. Z pewnością nie do pierwszego składu, on może na rezerwie sobie siedzieć. Kto miałby go kupić? Liverpool z Sane? City ze Sterlingiem i Grealishem? Czy może Real z Viniciousem? O lepiej. PSG za Neymara/Mbappe? A wiem! Bayern go kupi zamiast Sane/Gnabryiego. Człowieku jesteś odklejony, jeśli sądzisz, że ktoś z topowych klubów chce kupić Rashforda.

Fred to świetny piłkarz i Guardiola chciał go w City. Skoro Pep chciał go sprowadzić, to oznacza, że musiał w Nim coś zobaczyć. Z resztą ja wiem co on w Nim widzi, szybkość, wytrzymałość, pracowitość, dobry zmysł taktyczny, świetnie ustawianie, dobre rozegranie. Oczywistością jest, że taki piłkarz jest kręgu zainteresowań największych klubów na świecie. Tylko kibice United Twojego niskiego pokroju mogą mieć co do tego wątpliwości, bo oni wolą drewno z tartaku w postaci McTominaya, bo on ma DNA United, diabeł, który nie odpuszcza, hehe.. co prawda nie ma techniki, rozegrania i kreatywności, ale co tam. Ma DNA.

A i zapomniałem, co do Ronaldo. Ty jesteś na tyle mało bystry, że nie rozumiesz, że my rozmawiamy o SPORTOWYM aspekcie, a nie tego czy ktoś kogoś lubi czy nie. Oczywistą rzeczą jest, że Guardiola miał problem z Ronaldo, i obawiał się tego transferu, bo łączy ich wspólna niezbyt miła przeszłość w rywalizacji Barcy z Realem, ale.. sportowo, nigdy Pep nie podważał transferu Ronaldo. Przecież Pep zrobiłby z City taką maszynę, że CR obecnie miałby ze 20 bramek w samej lidze.
» 6 stycznia 2022, 14:18 #1231
Radomirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 14:44

Quebambino

Jak tak cię czytam i gdyby wziąć wszystko co piszesz na poważnie, to chyba nikt nie jest w stanie wytłumaczyć racjonalnie jakim cudem w zeszłym sezonie zajęliśmy 2-gie miejsce w lidze mając tak beznadziejny skład w dodatki z wuf-istą na ławce.... no i oczywiście bez Ronaldo...

Jakim cudem zanotowaliśmy sezon bez porażki (oczywiście w lidze) na wyjeździe...
Jakim cudem wyeliminowaliśmy Romę i Milan z UEFA... (Romie udało nam się strzelić nawet 6 bramek w jednym meczu! no cud! bez Ronaldo?)
Jakim cudem wygraliśmy w UEFA z Real Sociedad przełamując beznadzieną passę z hiszpańskimi drużynami...
Jakim cudem wywaliliśmy Liverpool z FA Cup...
Jakim cudem zdobyliśmy 73 bramki co było drugim najlepszym wynikiem w lidze (przecież Rash, Grenwood, Bruno itp. itd. to pętaki, których nikt by nie chciał... no i nie było Ronaldo? No cud!)

Przecież powinniśmy skończyć w okolicach Aston Villi (11 miejsce w zeszłym sezonie), która też miała pewnie z 5 piłkarzy, którzy byliby w kręgu zainteresowania klubów z TOPu. Jednego nawet sprzedali za 100 mln...

A no wiem... oczywiście... pozostałe drużyny miały fatalne sezony... pół ligi, która powinna nas rozjechać miała akurat dołek formy... tak... to oczywiście wyjaśnia dlaczego byliśmy w górnej części tabeli a nie w dolnej...
» 6 stycznia 2022, 14:41 #1230
Quebambino: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 14:48

A d3zet, bo bym zapomniał. Myślę, że Ty, jak i wielu ludzi na tym forum ulegliście pewnej.. hipnozie, i nie zauważacie, że lata mijają bardzo szybko.

Wiesz, że Rashford w tym roku będzie miał 25 lat?
Ten wielki talent McTominay już ma 25, a w tym roku będzie miał 26.
Shaw ma 26 lat, a w tym roku będzie miał 27.

Czy w zauważyłeś u któregoś z nich jakiś postęp w ostatnich 5 sezonach? Czy może w przypadku Rashforda widać tylko i wyłącznie duży regres? Scott jest stabilnie przeciętny, no ale drewno jest materiałem, które jest dość stabilne. Luke przez kilka miesięcy gra super, a potem przez kolejne ma nadwagę i gra słabo. Mówimy więc o 3 dorosłych i dojrzałych zawodnikach, którzy nie potrafią się rozwijać, ani ustabilizować formy. No.. idealny materiał na topowy klub.

"Quebambino, ależ zaleciało hipokryzją. I te ataki ad personam, kwintesencja. Trzymaj się cieplutko!" - podasz jakieś argumenty, czy zaczniesz używać trudniejszych określeń i będziesz udawał, że posiadasz jakiś intelekt? Typowe zachowanie człowieka, którego jedynym argumentem jest najpierw "XDDDDDDDDDDD", a potem udawanie, że się jest ponad to. Eh.. dyskusje z ludźmi w XXI wieku. Nie podałeś nawet jednego argumentu w dwóch postach, szanuję.
» 6 stycznia 2022, 14:43 #1229
mikiartur: Bruno Fernandes miał dobry okres.
104 mecze, 45 goli, 34 asysty - faktycznie krótki ten okres był.
Gościu uznawany przez 2 część sezonu sezonu 19/20 za najlepszego piłkarza w Premier league obok Salaha, a w sezonie 20/21 wszedł do 11stki sezonu.
Niektórzy piłkarze później wchodzą na wyższy poziom. To że w wieku 26 lat wszedł do topowego klubu NIC nie znaczy. Najwięcej znaczą jego statystyki. A z trzech drużyn PL chciałby go każdy z nich. Tylko go nie potrzebują. A chcenie i potrzebowanie to dwie różne rzeczy. Choć myslę że Pep spokojnie odnalazłby dla niego miejsce w zespole.
Co do Portugalii to trochę głupi przykład dałeś. Bo Bruno wypadł z 1 składu w momencie gdy w klubie miał gorszą formę. A skoro nie jest podstawowym ich grajkiem a Portugalia odpadła w 1/8 euro i ma baraże MŚ to to źle mówi o selekcji w reprezentacji przy takim doborze tam zawodników

I PROSZZEEEEEEEEE - nie prównujcie NIGDY WIĘCEJ Rashforda do Welbecka. Spójrzcie na ich statystyki!! Dodajcie do tego jeszcze że Welbeck grał jeszcze w końcówce Fergusona. Bo to jest po prostu kompromitacja takie porównanie. Gościu który za niedługo będzie w okolicy pierwszej 10tki najlepszych strzelców klubu (wg transfermarkt) do Welbecka który dla nas chyba z 20 goli max. strzelił. Do Welbecka to można szybciej porównać Januzaja albo Lingarda. Nie Rashforda xd

Co do McTominaya. To poczekamy i zobaczymy. Teraz nie ma formy na poziom tego klubu. Ale akurat to że gra tylko dlatego że jest wychowankiem nie jest prawdą. Grał w sezonie 19/20 bo był najlepszym grajkiem zespołu obok Rasha. A skoro i Mourinho na niego stawiał. I Ole i Rangnick na niego póki co stawia to też coś znaczy. A w MU wielu grało co nie mieli jakiegoś wielkiego talentu ale byli zadziorami i gryźli trawę: Keane, Carrick, Fletcher, Anderson, Cleverley, Butt i kilku by się jeszcze znalazło

A i dlaczego mówiąc o topowych dfrużynach. Mówisz tylko o tych 3. A Real Bayern PSG to nie topowe ekipy? Albo Barcelona pare sezonów wcześniej.
» 6 stycznia 2022, 14:50 #1228
Lisan: Smutne lecz po części prawdziwe podsumowanie
» 6 stycznia 2022, 14:51 #1227
mikiartur: Jeśli nie widzisz różnic w grze Shawa z 2014 roku do jego gry z sezonu 20/21 to już twoja sprawa. To samo Rashford jak wchodził w 2016
Scott także zrobił postęp od 2017 roku
» 6 stycznia 2022, 14:52 #1226
Radomirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 14:55

mikiartur

Bardzo cię lubię na tym forum, lubię twoje teksty, często się z nimi zgadzam (nie zawsze ale zazwyczaj tak, szczególnie że zawsze swoje zdanie logicznie argumentujesz)...

... ale z tym Andersonem jako przykładem zadziornego piłkarza to trochę popłynąłeś ;)
» 6 stycznia 2022, 14:53 #1225
HarryBrown: @Quebambino
A czy ty te twoje kocopoły konsultowałeś z Pepem, Kloppem i Tuchelem, że tak autorytatywnie napisałeś kogo by chcieli albo nie chcieli, czy raczej są to zapiski z twoich nocnych koszmarów?
A pisanie o zawodniku, który jest podstawowym zawodnikiem u 3 kolejnego menedżera, a także jest podstawowym zawodnikiem w reprezentacji kraju raczej niezbyt dobrze świadczy o twojej znajomości futbolu. Drewniana to jest twoja wiedza o piłce.
» 6 stycznia 2022, 14:58 #1224
d3zet: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 15:00

Quebambino, jak dyskutować z typem który nie potrafi czytać ze zrozumieniem? To, że napiszesz więcej niż 5 zdań nie znaczy, że warto w ogóle wchodzić z Tobą w jakąkolwiek dyskusję, bełkot nadal jest bełkotem. Masz do mnie coś personalnie? Zapraszam na priv, nie będę się z tobą przepychał na forum.

Radomirus, liga była słabsza, wszyscy byli słabsi, tylko United miało farta, czego nie rozumiesz?!
» 6 stycznia 2022, 14:59 #1223
lele1986: Z wszystkim się zgadzam tak na prawdę to tu jest na już do kupienia z 5 zawodników do podstawy .
» 6 stycznia 2022, 15:05 #1222
KalinaRIP: o jest i bambino najwiekszy fascynat CR7. Powinienes sobie zaczac powtarzac przed spaniem ze klub>pilkarz zawsze, moze cos jeszcze z ciebie bedzie
» 6 stycznia 2022, 15:51 #1221
Quebambino: Dyskusja z Wami jest bolesna. Naprawdę.

Radomirus - ty czytałeś te swoje argumenty? Bo są tak żałosne, że nie wierzę, że ktoś to napisał i że ktoś to w ogóle lajkuje.

1. Sezon bez porażki na wyjeździe - zwykły zbieg okoliczności. Równie dobrze ja mógłbym użyć argumentu na podbicie swojej tezy, że OGS był beznadziejny i powiedzieć. Przegraliśmy AŻ 6 MECZÓW na OT. Tylko że te argumenty o porażkach nie mają sensu, wiesz czemu? Bo nie było kibiców, więc cały ten argument nie ma sensu. Wyjazd-dom nie istniał bez kibiców na stadionach.

2. Roma i Milan to upadłe giganty tak samo jak United. Milan pierwszy raz od 7 lat dostał się do LM, a Roma w ostatnich 3 sezonach była poza top 4 w serie A i obecnie jest 6. Jeden upadły gigant ograł drugiego upadłego giganta. Coś w tym dziwnego? To świadczy o progresie?

3. Ograliśmy Real Sociedad.. Ty to naprawdę napisałeś? To jest DOWÓD na progres, bo udało się ograć REAL SOCIEDAD? Szkoda, że potem w finale nie udało się ograć kogoś innego. I tu w sumie też mógłbym użyć argumentu (równie głupiego jak Twój), że z Ronaldo w składzie ten zespół z finału pokonaliśmy 2x i to dzięki jego bramkom. Ajajaj, cóż za pech.

4. No wygraliśmy z Liverpoolem. Crystal Palace wygrało z City w lidze. Pojedynczy wygrany mecz jest dowodem na jakiś progres? Mourinho wygrał z City, gdy Ci wygrywali ligę zdobywając 100 punktów. Czyli United Mou to super zespół z progresem? Ja Ci podam lepszą statystykę, jak już tak mówisz o meczach z top zespołami. W sezonie 20/21 United wygrało takich meczów 3 na 15. To jest, jeśli dobrze liczę, całe 20%. Jak Ci się podoba ten stats?

5. Ilość bramek. Już Ci tłumaczę. W poprzednim sezonie były dwa mecze w których.. wszystko Nam wychodziło i strzeliliśmy w nich 15 bramek. 6:2 z Leeds i 9:0 z S'ton. Czyli w pozostałych 36 spotkaniach zdobyliśmy 58 bramek. Całe 1.5 bramki na mecz. Co, już tak dobrze to nie wygląda?
Ale w sumie, żeby te Twoje argumenty bardziej dojechać, to jeszcze powiem ile bramek strzelaliśmy przed tym WIELKIM PROGRESOWYM sezonem: 68, 65, 66. Czyli generalnie zdobyliśmy o 6-7 bramek więcej. Jak myślisz, ile razy w ciągu następnych kilku sezonów ogramy kogoś 9:0? Bo to głównie ten mecz spowodował, że ten wynik bramkowy jest nieco lepszy niż wcześniej. Ajajaj, co za pech.

6. Czemu zajęliśmy drugie miejsce? Liverpool zagrał najgorszy sezon w ostatnich 5 sezonach - a powiem Ci taką ciekawostkę, w tych pozostałych czterech mieli zawsze więcej punktów niż my, w tym WIELKIEM PROGRESOWYM sezonie. Chelsea, Tottenham i Arsenal, podobnie jak i my mają kryzys i wszystkie te zespoły grają w kratkę od kilku ładnych sezonów (choć wygląda na to, że Chelsea chyba znalazła odpowiedniego trenera i wróci na swoje miejsce). Więc w jednym sezonie to my będziemy wyżej, w innym Arsenal, a jeszcze w innym Tottenham. To nie dowodzi progresu.

Z kolei ja Ci mogę pokazać co dowodzi braku progresu. Wyniki punktowe United na przestrzeni ostatnich 9 sezonów, pod różnymi trenerami i różnymi składami personalnymi.

13/14 - 64 punkty
14/15 - 70 punktów
15/16 - 66 punktów
16/17 - 69 punktów
17/18 - 81 punktów
18/19 - 66 punktów
19/20 - 66 punktów
20/21 - 74 punkty

Te wszystkie wyniki (poza jednym Mourinho) zamykają się w różnicy 2-3 spotkań. OGS nie zrobił żadnego wielkiego progresu. Po prostu udało mu się czasem wygrać mecz, który powinien był tak naprawdę przegrać. Wystarczy wspomnieć derby z City. Wygraliśmy 2:0, bo w 2 minucie był karny i 1:0 dla Nas, a City potem Nas miażdżyło, ale pudłowali na potęgę i dostali kontrę i 2:0. Tam było 25-10 w strzałach i 70/30 w posiadaniu, oni praktycznie nie schodzili z naszej połowy.
» 6 stycznia 2022, 16:03 #1220
KalinaRIP: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 16:24

"Żebyście zrozumieli o czym mówię:
SEZON 20/21 - United jako wicemistrz ma 74 punkty
SEZON 19/20 - drugi zespół ma 81 punktów
SEZON 18/19 - drugi zespół ma 97 punktów
SEZON 17/18 - drugi zespół ma 81 punktów
SEZON 16/17 - drugi zespół ma 86 punktów

To jest przepaść. W swoim pierwszym sezonie ligowym, Mou zdobył 69 punktów. Miał zaledwie 5 punktów mniej niż OGS (w swoim najlepszym sezonie) i wszyscy mówili, że to jest bardzo słaby wynik. Gdyby nie wygrał wtedy LE to kto wie, czy nie pożegnałby się z posadą. Progres u OGS to była fikcja, iluzja, spowodowana tym, że sezon 20/21 to był jeden z najsłabszych sezonów w Premier League w ostatnich 10 latach."

Z wczoraj. Zdecyduj sie w koncu czy kwesta 2-3 spotkan to zadna roznica czy moze jednak "przepasc". Czy tak jak ci sie w danym momencie podoba?

"Sezon bez porażki na wyjeździe - zwykły zbieg okoliczności."

To dopiero trudny rozmowca
» 6 stycznia 2022, 16:23 #1219
Quebambino: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 16:34

Mój Boże.. Kalina Ty tak na poważnie, czy po prostu udajesz?

W tamtym poście rozmawialiśmy o różnicy między ZESPOŁAMI, a różnica 7 i więcej punktów, między zespołami w TOP4 to jest przepaść. Jeżeli ktoś wygrywa mistrzostwo z przewagą 7 punktów, to co wtedy mówisz? Że pewnie zdobył tytuł z bezpieczną przewagą.

W przypadku United mówimy o PROGRESIE na przestrzeni 9 sezonów. I nie mówimy United, które walczy o tytuł, tylko o zespole, który ledwo utrzymuje się w TOP4. Więc różnica 2-3 meczów w przypadku 9 SEZONÓW to chyba nie jest dobry i szybki progres? Co sądzisz? 2-3 mecze więcej wygrane, w kontekście straty 12 i więcej punktów do mistrzów, to chyba nie jest progres?

A co do sezonu bez porażki na wyjeździe - wytłumaczyłem Ci wyraźnie, dlaczego to zwykły zbieg okoliczności. OGS przegrał 6 meczów na OT, to nie świadczy o tym, że jest beznadziejny? A nie.. bo nie przegrał na wyjeździe. Co prawda nie było kibiców, i w sumie grali na boisku, jak każdym innym, ale okej. To jest wielki argument na progres.
» 6 stycznia 2022, 16:33 #1218
Killgor: Jesli ktos z trojki Klopp,Tuchel i Pep interesowali sie jakims pilkarzem to jest kocurem, jesli nie to jest slaby. Deprecjonowanie osiagniec Bruno... Niezly szarlatan z ciebie,bez pozdrowien.
» 6 stycznia 2022, 16:43 #1217
Radomirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 16:58

No jasne...

A to, że po przegranym meczu z Arsenalem (1.11) następny mecz przegraliśmy w lidze dopiero po 13 meczach (z Sheffield 27.01 - po prawie 3 miesiącach), a po tym beznadziejnym meczu z Sheffield (bo był on beznadziejny) następny mecz przegraliśmy dopiero po 14 meczach bez porażki (1:2 z Lisami 11.05 - czyli znowu po ponad 3 miesiącach) świadczy, że piłkarze byli rozkapryszeni, słabi piłkarsko i mentalnie, sztab szkoleniowy beznadziejny a trener nie wiedział co się dzieje...

Nie wspominając, że inne drużyny z czołówki nie wygrywały swoich meczów wysoko, tylko nam się trafiło wygrać tak dwa mecze niczym ślepej kurze ziarno (Liverpool np. wcale nie wygrał 7:0 z Crystal Palace... o nie - to byli Marsjanie!) i tylko dlatego mieliśmy tyle bramek

A co do punktów w zeszłym sezonie to porażki zaliczaliśmy głównie w dwóch okresach - na samym początku sezonu, kiedy wychodził brak przygotowania kondycyjnego z uwagi na brak okresu przygotowawczego (City na początku grało równie słabo jak my, gdyż mieli dokładnie ten sam problem) oraz w samej końcówce sezonu gdzie już wiadomo było, że nie dogonimy City i wiadomo było, że ani Liverpool ani Chelsea nas również nie dogonią...

Sezon wcześniej (19/20) był problem z kreacją w ataku... do momentu aż przyszedł Bruno (którego ty uważasz, że nikt by go nie chciał w drużynie). Od jego przyjścia w sezonie mieliśmy 14 meczów bez porażki wskakując na 3 pozycję w lidze...

No ale wszyscy są do wywalenia a najważniejsze żeby bramki strzelał Ronaldo... tylko, że przez 3 lata Ole w United właściwe nie czytaliśmy o jakiś kwasach w szatni (poza Lukaku i nieustającą sagą z wypowiedziami agenta Pogby)... kiedy United przegrywał mecz, wychodził Ole i mówił, że wrócimy silniejsi... to właściwe zawsze dotrzymywał słowa (co ci powyżej pokazałem)

... a od września, kiedy przyszedł pewien Portugalczyk, nagle w mediach zaczęło się pojawiać masa informacji o tym co się dzieje w szatni, nagle wszyscy są niezadowoleni, nagle nie jesteśmy wygrać dwóch meczów z rzędu (no RAZ się w tym sezonie udało od jego przyjścia - ostatni mecz Carricka 3:2 z Arsenalem i pierwszy mecz Ralfem na ławce z Crystal 1:0, zaraz potem zremisowaliśmy z Young Boys 1:1), nagle strzelamy jako zespół mniej bramek, kreujemy mniej sytuacji, gorzej bronimy i tylko czytamy o jakiś grupkach jakie się potworzyły w szatni...

No jasny gwint - na pewno nie ma to wszystko nic ze sobą wspólnego... przecież Ronaldo nastrzelał bramek i wszystko jest cacy a reszta drużyny to panienki, które w 4 miesiące oduczyły się grać i po prostu poraził ich niesamowity profesjonalizm Ronaldo i dlatego mają nogi jak z drewna...
» 6 stycznia 2022, 16:55 #1216
Quebambino: Killgor - to czemu ten wielki Bruno Fernandes mając 25 lat grał nadal w Portugalii? Przez 7 lat grał w piłkę w Serie A i Portugalii i nikt się po niego nie zgłosił. Dziwne. Ten Sporting Lizbona to musi być jakiś potężny gigant, skoro utrzymali go tak długo, mimo wybitności.
» 6 stycznia 2022, 16:59 #1215
Litosci: To gdzie był taki Salah, KDB czy Van Dijk chociażby w wieku Bruno skoro wyjeżdzasz z takim argumentem z d, ze Bruno grał w słabych klubach x lat i nikt go nie chciał.
» 6 stycznia 2022, 17:24 #1214
Quebambino: Radomrius, dżizas człowieku, jaki Ty jesteś... no nie mogę, bo mi ax1d znowu wlepi ostrzeżenie.

Ty mówisz, że United zrobiło PROGRES bo strzelili 74 bramki, po czym teraz napisałeś, że inni też nabijali bramki.. tylko co mnie obchodzą inni w tym wypadku? UDOWODNIŁEM CI, że nasz wynik bramkowy nie jest progresem, jest wynikiem jednego 9:0, który spowodował, że zamiast 65+ bramek (tak jak zawsze), mamy 70+. Ty uważasz, że ten sezon był dowodem PROGRESU, a Liverpool musiał rozegrać NAJGORSZY sezon w ostatnich 5, żebyśmy mieli o 5 bramek i 5 punktów więcej niż oni. Nie rozumiesz, że to wszystko jest dowodem na brak progresu? Inny klub musiał zagrać fatalny sezon, żebyśmy ich przeskoczyli (Liverpool miał o.. 30!! punktów mniej niż sezon wcześniej). To nie my zagraliśmy lepiej, tylko oni gorzej. Czego Ty nie kumasz? Powiem nawet więcej! Liverpool musiał mieć MASĘ KONTUZJI kluczowych zawodników, żebyśmy ich LEDWO przeskoczyli w tabeli i ilości strzelonych bramek.

Gdzie ja napisałem, że nikt by nie chciał Bruno? Napisałem, że żaden go nie potrzebuje i taka jest prawda. De Bruyne jest od niego dużo lepszy. Mount i Havertz to młode talenty i już są na jego poziomie, a są znacznie młodsi. Liverpool nie gra z ofensywnym pomocnikiem, więc Kloppowi byłby on po prostu zbędny. Bruno to nadal nasz najlepszy zawodnik w kreacji.. tylko że jeśli on jest najlepszy będąc bez formy, to strach pomyśleć, jacy są Ci gorsi. I do tego piję.

Co do przyjścia Ronaldo.. eh.. naprawdę muszę Ci tłumaczyć, czemu nagle tyle się pisze o United? Ronaldo ma 300 mln follow na insta. Dla pismaków każdy artykuł, gdzie w tytule będzie jego nazwisko to okazja do nabijania wyświetleń. Więc wymyślają na potęgę. Oni tylko czekają, aż United przegra mecz. Dla nich to jest złoty temat.

Co do kwasów w szatni.. czemu nie czytaliśmy? Bo OGS traktował ich jak dobry wujek. Zauważ jedną rzecz, był Mourinho było mnóstwo kwasów, był Van Gaal było mnóstwo kwasów, teraz jest RR i zaczynają się kwasy. Co łączy wszystkich trzech trenerów? Silna ręka w rządzeniu. OGS był idealny dla tej grupy piłkarzy, aby nie było syfu, ale czy ten trener coś z Nimi osiągnął? Czy zrobił wielki progres? Czy drużyna grała piękny i ofensywny futbol? Czy wygrała jakieś puchary? Nie.

Problemem są Ci piłkarze. Leniwi, przepłaceni, bez ambicji, skupieni na wizerunku, a nie na piłce. Swoją drogą tutaj leży też wina po stronie Ronaldo.. masz jednak rację, to wina Ronaldo. Wiesz czemu? Bo on wymaga od wszystkich innych zaangażowania, tak samo jak od siebie. On nie pasuje do tych dzieciaczków i to może im nie odpowiadać.
» 6 stycznia 2022, 17:28 #1213
Radomirus: Ja mam osobiście głęboko w... to ilu ma obserwatorów Ronaldo w mediach społecznościowych, ile generuje artykułów i ile jego koszulek sprzedaje klub. Media nie zaczęły się interesować United dopiero od września bo pojawił się tutaj Ronaldo, gdyby wcześniej były kwasy w szatni to by o tym pisały tak samo jak teraz. Może zamiast 10 artykułów w tygodniu pisałyby 8 - ot cała różnica.

Interesuje mnie to, że od jego przyjścia gramy totalne dno.
Ronaldo wymaga zaangażowania? A wcześniej go nie było?
Ilość powrotów po wcześniej straconej bramce to wynikała z czego?
Z braku zaangażowania?
Ze słabej psychiki?
O czym ty piszesz?

Tą rekordową liczbę powrotów mieliśmy właśnie za OGSa, którego uważasz za miękką faję. Jakby liczyła się tylko silna ręka to najlepszym trenerem świata byłby Roy Keane a Tuchel by zesłał Lukaku w piłkarski niebyt (no jaki słaby trener i miękka faja! Belg odwala taki numer a on z nim najpierw rozmawia a potem wstawia do składu na następny mecz).

Ronaldo wymaga od innych zaangażowania? Na razie to głównie macha rękami na boisku jak się wywróci i pokazuje pretensje, że ktoś mu nie podał. Ale prawdę mówiąc jego głównym efektem powrotu do United jest to, że wszyscy się w drużynie podzielili, udają że nie widzą się nawzajem i mamy największy kryzys wewnątrz drużyny od czasu schyłkowego Mou... o ile nie większy...
» 6 stycznia 2022, 17:46 #1212
Quebambino: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 18:15

Radomirus, Ty sam siebie orasz, to jest niebywałe.

Ciebie nie obchodzi ile Ronaldo ma obserwujących, ale dziennikarzy tak. Uwierz mi, to nie jest tak, że teraz piszą tylko o 2 artykuły więcej. Teraz piszą o 80% artykułów więcej o United. Nie masz zielonego pojęcia jaki wpływ ma ktoś tak popularny na ilość artykułów.

Dam Ci prosty przykład. O PSG pisano co jakiś czas, mimo że były tam wielkie nazwiska. Teraz od kiedy tam jest Messi, artykułów o PSG jest mnóstwo. Nagle cały świat się interesuje losem PSG.

Ilość powrotów świadczy tylko o tym, że drużyna musiała grać.. na stojąco, skoro co chwile odrabiali straty. Nie uważasz? Przecież gdyby grali tak ŚWIETNIE jak to sugerujesz, to chyba by prowadzili i kontrolowali mecze? No ale może ja się nie znam.

Wiesz, jak masz na imię np. Paul Pogba i przegrywasz 0:2 z Burnley, to wiadomo że nawet taka leniwa klucha jak on, zakasa rękawy i powie sobie. "Nie no bez jaj, nie mogę przegrać z Burnley". Tylko wiesz dlaczego przegrywamy? Bo są leniwi i nie mają zaangażowania, im się wszystkim wydaje, że jak zarabiają te miliony to im się wszystko należy, a piłkarze Burnley się przed Nimi położą i będą błagać o jak najniższy wymiar kary.

I to wynikało właśnie z traktowania ich przez OGS. Dobry wujek pogłaszcze jak ktoś słabo gra, dobry wujek weźmie winę na siebie, dobry wujek będzie mówił tylko o dobrych stronach gry. A takich gwiazdorów to trzeba trzymać krótko i nieustannie przypominać im, że są tylko ludźmi i muszą non-stop się rozwijać i wykazywać zaangażowanie.

Wiesz czemu Realowi udało się utrzymać te wszystkie wielkie gwiazdy w ryzach? Bo był Zidane wielki autorytet, to raz, a dwa.. większość piłkarzy Realu to mega inteligentni ludzie. Nikt nie musiał zmuszać Ronaldo, Marcelo, Modricia, Krossa czy Benzemy, do tego aby ciężko trenować i się rozwijać. Oni sami tego chcieli.
» 6 stycznia 2022, 18:10 #1211
Quebambino: LITOSCI:

Salah mając 21 lat trafił do Chelsea. Tam miał silną konkurencję, więc go wypożyczali do Serie A. Jednak nie do jakiegoś byle Udinese, tylko do Romy. W tej Romie grał tak świetnie, że ta Roma go wykupiła. Po roku kupił go Liverpool. Salah od początku kariery grał w topowych klubach.

De Bruyne mając 21 lat trafił do.. Chelsea. W której miał ogromną konkurencję na swojej pozycji bo był tam wtedy Mata w życiowej formie i wielki talent Oscar. Był wypożyczany do Bundesligi, i w końcu do niej trafił do Wolfsburga. W Bundeslidzie zachwycał i został w wieku 24 lat kupiony przez City. Nie zmienia to jednak faktu, że od początku kariery był w topowym klubie, a że akurat miał tam taką konkurencję, i lepiej było mu grać na wypożyczeniach, to już inna para kaloszy.

Van Dijk to trochę zły przykład, bo on gra na innej pozycji. Środkowi obrońcy o kilka lat później zaczynają grać na TOP poziomie, ale dzięki temu grają dłużej. Nie zmienia to jednak faktu, że Van Dijk miał wzorową karierę. Jak miał 20 lat to grał w Eredivisie, po dwóch latach przeszedł do Celticu, skąd po dwóch latach trafił do Premier League i po dwóch latach do Liverpoolu. Co widać u niego? Każdy kolejny klub był lepszy i wprowadzał go do najlepszej ligi świata.

Zaś z Bruno sprawa wygląda tak. Zaczynał w Serie A, więc super początek. W Udinese nawet grał, choć w pewnym momencie go wypożyczony (przypominam.. z Udinese) do Sampdorii. Tam grał, ale nie zyskał uznania we Włoszech u większych klubów i przeszedł do Sportingu. No generalnie dość dziwny rozwój kariery? Ostatecznie trafił do United i początek miał wyśmienity, ale pytanie brzmi.. co dalej. Póki co, od 9 miesięcy zawodzi na całej linii.
» 6 stycznia 2022, 18:43 #1210
Radomirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 19:44

Lubisz statystyki? To proszę:
Mou (sezony 16/17, 17/18 i część 18/19 - sama liga)
Mecze: 93 (w tym ostatni sezon - 17)
Punkty: 176 - czyli 1,89/mecz (ostatnie pół sezonu - 26 = 1,53 pkt/mecz)
Bramki: 151 - 1,62/mecz (29 - 1,71/mecz)
Stracone: 86 - 0,92/mecz (29 - 1,71/mecz)
Różnica bramek 65 - 0,70/mecz (0 - 0/mecz - tyle straconych co strzelonych)

Ole (część sezonu 18/19, 19/20, 20/21)
Mecze: 97 (52 - od pierwszego meczu Bruno 1.02.2020r.)
Punkty: 180 - 1,86/mecz (od przyjścia Bruno - 104 - 2,00/mecz)
Bramki: 175 - 1,80/mecz (103 - 1,98/mecz)
Stracone: 105 - 1,08/mecz (51 - 0,98/mecz)
Różnica bramek: 70 - 0,72/mecz (52 - 1,00/mecz)

Od przyjścia Ronaldo
Mecze: 16
Punkty: 24 - 1,5 /mecz
Bramki: 23 - 1,44 /mecz
Stracone: 25 - 1,56 /mecz
Różnica bramek: -2 czyli minus 0,13/ mecz

Od przyjścia Bruno zimą 2020r. poprawiło się właściwie wszystko co kluczowe dla zespołu. Strzelaliśmy więcej bramek, mniej traciliśmy a przede wszystkim zdobywaliśmy więcej punktów. Zdecydowanie brakowało większej kontroli w obronie (przyszedł Varane) i porządnego DM-a aby z tyłu wrócić do najlepszego okresu Mou, kiedy zespół tracił w okolicach 30goli na sezon. Ofensywa nie stanowiła problemu bo strzelanie średnio 2 goli/mecz przy szczelniejszej defensywie pozwalała serio myśleć o zbliżeniu się do najlepszych drużyn w lidze i może jeszcze nie zapewniałoby to mistrzostwa ale pozwalałoby je powąchać a nawet przy jakimś dobrym zbiegu okoliczności nawet o nie na serio powalczyć.

No ale przyszedł twój Bóg - Ronaldo, mistrz presji, motywacji, maszyna do strzelania goli - i nagle wszystkie nasze statystyki poszły w dół do poziomów najgorszych od 5 lat... nawet jak Mou poleciał w połowie sezonu to miał lepsze statystyki niż United z Ronaldo... może wtedy tylko więcej bramek traciliśmy (1,71/ mecz) niż w tej chwili od września (1,56/mecz)... ale i tak trochę lepiej punktowaliśmy.

Podstawowa różnica między odejściem Mou a odejściem Ole i dzisiejszą zawieruchą jest taka, że wtedy to sam trener skonfliktował się z zespołem a teraz to zespół skonfliktował się sam ze sobą. Ci trzymają z jednymi, tamci trzymają z innymi, Portugalczycy podają między sobą, nikt nie podaje Portugalczykom.
I w centrum tego wszystkiego jest Ronaldo. Bo będąc zafiksowanym na własnych statystykach zwyczajnie rozwalił tą drużynę. Bruno trzyma się z nim, na boisku szuka głównie jego i efekt jest taki, że może i sam Ronaldo ma znośną ilość strzelonych bramek (też jakąś nie wybitną) a reszta przestała grać na 100%... bo po kiego grzyba mają grać na 100% skoro i tak nie dostaną podania, jeżeli podejmą ryzyko - Ronaldo będzie machał łapkami, jeżeli podadzą do kogoś innego - Ronaldo będzie machał łapkami itp. itd.

No ale wg. ciebie winnych jest kilkunastu zawodników, którzy z roku na rok jako drużyna zdobywali coraz więcej bramek, zdobywali coraz więcej punktów, tracili coraz mniej bramek i którzy ogólnie jako drużyna szli powoli do przodu, a nie jeden zawodnik, który rozwalił tą drużynę od środka... i który tak naprawdę ani przez chwilę nie był jej potrzebny bo zamiast niego należało sprowadzić DM-a by dalej rozwijać tą drużynę...
» 6 stycznia 2022, 19:42 #1209
mikiartur: Tymczasem klub 20 min. temu ogłosił że od 1 lutego nowym dyrektorem generalnym zostaje Richard Arnold
» 6 stycznia 2022, 13:21 #1208
Fido: Wiesz może coś więcej o tym Gościu?
» 6 stycznia 2022, 13:24 #1207
mikon70: Podobno miał jeszcze większy wpływ, niż Ed na spory bum finansowy przez kontrakty sponsorskie.
» 6 stycznia 2022, 13:33 #1206
NoLogo: Oficjalne to o czym wiadomo od ponad pół roku ale chyba nie będzie to miało jakiegoś znaczącego wpływu na działanie klubu, chodzi mi o jakąś zmianę względem poprzednich lat gdzie klub był nastawiony na marketingowe zyski, a drużyna na dalszym planie, chociaż możemy szybko się przekonać po tym jak zostanie opanowany ten domniemany konflikt w drużynie.

Jeśli wierzyć informacjom w mediach to Arnold był odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów nie Ed, Evra go zachwalał w temacie nowych kontraktów, że niby taki z niego świetny magik. Możliwe, że to tylko kolejny 'bankier'.
» 6 stycznia 2022, 14:21 #1205
mikiartur: Nasze transfery od odejścia SAFa (chronologia wg ceny):
Pogba - 105
Maguire - 87
Sancho - 85
Lukaku - 84
Di Maria - 75 mln
Fernandes - 63 (mi się kojarzyło koło 55)
Martial - 60
Fred - 59
AWB - 55
Matić - 44
Mata - 43mln
Mkhitaryan - 42
Varane - 40
Donny VDB - 39
Bailly -38
Shaw - 37,5
Herrera - 36mln
Lindelof - 35
Schneiderlin- 35
Depay - 34
Sanchez - 34
Fellaini - 32 mln
Dalot - 22
Diallo - 21,3
Rojo - 20
Darmian - 18
Daniel James - 17,8
Blind - 17,5
Ronaldo -15
Telles - 15
Schweinsteiger - 9
Pellistri - 8,5
Grant - 1,7
Teraz patrząc oddzielnie na transfery bezgotówkowe: Romero,Ibrahimovic, Cavani
I teraz taka ciekawostka. Na graczy na w/w liście których już nie ma w klubie wydaliśmy 454,3 mln czyli 34% tego co wydaliśmy ogólnie w tym okresie. Sprzedaliśmy tych grajków razem za 264 mln. Jest to 58% kwoty którą na nich wydaliśmy. Jedyny zawodnik chyba którego ściągnęliśmy za mniej i sprzedaliśmy za więcej to Daniel James.
A obstawiam że tego będzie ciąg dalszy. Pogba możliwe że odejdzie za darmo, za Donnyego i Baillego nie uzyskamy raczej 39 i 38 mln jakie za nie zaplacilismy. To samo z Maticiem i Matą choć oni się w miarę jeszcze spłacili.
Trzeba diametralnie zmienić politykę transferową. Nie chodzi o same kwoty a o dokładność rekrutacji i mieć jakiś plan przy kupowaniu tych graczy a nie kupowania dla samego kupowania.
I kolejna rzecz to promowanie młodych. Nie umiemy wycvhowanków którzy się nie przebijają sprzedawać za niezłe kwoty. To też jest spory problem
» 6 stycznia 2022, 13:13 #1204
ax1d: Za LvG kupowaliśmy jakichś szczawików, po LvG kupowaliśmy głównie marketingowo. I to się mściło. Więc po zwolnieniu Mourinho i przyjściu Ole zaczęło to nabierać sensu... Aż do Ronaldo, gdzie ktoś stwierdził, że to jednak zbyt łakomy kąsek.

Nie twierdzę, że Ronaldo odpowiada za tę sytuację. Twierdzę, że brak klasowej szóstki za to odpowiada. Twierdziłem to na POCZĄTKU ZESZŁEGO sezonu, że bez transferu szóstki nie ugramy trofeów. To samo powiedziałem po zeszłym sezonie, jeszcze zanim klepnęli Ronaldo, że bez tego nie wskoczymy na wyższy poziom.

Jeśli teraz kupimy jakiś półśrodek, żeby było, i ten półśrodek będzie odrobinę lepszy od np. Freda, ale dalej będzie potrzebował drugiej szóstki, to dalej będzie to samo. Zapominając na chwilę o bagnie w głowach, przecież gołym okiem widać, że w tym zespole nie ma kreatora gry. Gdy grał Bruno, grał częściej drugą szpicę. Z kolei kiedy nie grał szpicy, to przed sobą miał jednego zawodnika. A za sobą nikogo, kto mógłby coś dograć. Jeśli gramy Pogbą, który może to zrobić, to cierpimy po dwakroć. Jeśli nie gramy Pogbą, to jesteśmy (choćby w teorii) bezpieczniejsi z tyłu, ale wówczas z przodu tylko kontry. Niezmiennie mnie śmieszy krytykowanie tych kontr za Ole. No OK, to kto miał nam kreować tę grę, grać klepki, rozrzucać piły i puszczać prostopadłe podania? Fred? McTominay? Graliśmy piłkę, która dała się grać w takim składzie osobowym. Jestem pewien, że następnym krokiem było ściągnięcie takiego Rice'a czy Nevesa, który podciągnie grę, rozrzuci piłki, uderzy zza 16 albo chociaż zrobi przewagę. No ale nie było nam dane tego zobaczyć.
» 6 stycznia 2022, 15:05 #1203
sisinho: ax1d

Więc po zwolnieniu Mourinho i przyjściu Ole zaczęło to nabierać sensu...

No tak, wydanie 80 mln na angielskiego klocucha bez koordynacji ruchowej to był taki sens jak trzymanie Pogby do końca kontraktu.
» 6 stycznia 2022, 15:35 #1202
ax1d: sisinho, ale ten transfer miał idealny sens. Tzn. nie był kupnem trzeciego lewego skrzydłowego, kiedy nie mamy prawego skrzydła. Potrzebowaliśmy stopera. I powiedz szczerze - jak ściągaliśmy Maguire'a, to też tak myślałeś? Bo dziś to każdy się z Tobą zgodzi, na czele ze mną, ale wtedy graliśmy Smallingiem, wyszydzanym Jonesem, szalonym Rojo, szklanym Baillym i Lindelofem. Już Mourinho upominał się o stopera i wielu wspominało Maguire'a. I na przykład ja miałem wielkie nadzieje, że angielski klocuch rozwiąże chociaż część naszych problemów.
Tak się nie stało, dziś to wiemy i wielu z nas najchętniej sprzedałoby go w te pędy, ale nie sądzę, żeby wielu było takich, którzy przewidzieli to już na etapie transferu.
» 6 stycznia 2022, 16:01 #1201
sisinho: @ax1d

Ten transfer miałby sens gdyby Maguire przyszedł za 40 baniek a nie za 80+

Nie, nie byłem zwolennikiem Maguire, wolałem Skriniara, De Vrija czy Koulibaly'ego. Problem był w tym że Harry to Anglik a OGS chciał ściągać głównie brytyjczyków do tego klubu, przepłacając ich niemiłosiernie. Dla mnie nigdy Harry nie był wyznacznikiem jakości, widziałem to już w Leicester że jego technika i "szybkość" to kpina jak za taką kwotę. Gdyby można było zobaczyć wcześniejsze posty to mógłbyś to zauważyć że byłem na nie. Jako wzmocnienie ławki za 40 mln? Owszem, jako priorytet transferowy za 80? Nigdy w życiu.
» 6 stycznia 2022, 16:43 #1200
sisinho: @ax1d

O dziwno nawet to znalazłem - devilpage pl/index/news/komentarze/60422/manchester-united-zaproponowal-70-milionow-funtow-za-maguire-a/2/maguire mój komentarz na samym dole odnośnie najdroższego, mało zwrotnego "drewna" za 70 mln. Oczywiście byłem obrzucany błotem bo wolałem Diasa :)
» 6 stycznia 2022, 16:51 #1199
ax1d: Transfer miał sens, bo potrzebowaliśmy jak tlenu stopera, który miał umieć wyprowadzić piłkę i strzelić kilka główek w sezonie. Nie mieliśmy nikogo takiego, a Maguire był solidnym kandydatem. Duży, ograny w lidze, dobrze spisujący się w Leicester, strzelający te główki, grający niezłe piłki. Do tego Anglik, więc nie powinien myśleć o słonecznej Hiszpanii. Nie był transferem "z kapelusza".

O ile pamiętam, też nie byłem zwolennikiem tego transferu, ale też nie sądziłem, że jest to idiotyzm jak np. ściągnięcie Sancheza. Natomiast kwota to już inna kwestia, bo Solskjaer wielokrotnie zaznaczał, że on na takie rzeczy nie wpływał.
» 6 stycznia 2022, 17:15 #1198
sisinho: Wiadomo że Anglik = 2x tyle, natomiast jego wady było widać gołym okiem i niestety opieranie całej obrony na nim to była głupota, za którą zapłaciliśmy raz i zapłacimy kolejny raz gdy będziemy dalej ulepszać obrone.
» 6 stycznia 2022, 22:48 #1197
loczek1986: Jeśli wcześniej mówiono że był burdel w klubie to jak nazwać sytuację która ma teraz miejsce w United, nie chce się wierzyć że coś takiego naprawdę się dzieje.
» 6 stycznia 2022, 12:46 #1196
Anhel: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 12:27

Im więcej się czyta o odejściach zawodników (np meczyki podają ze już 17) tym bardziej mysle ze może czas zrobić nowe porządki w klubie i tyle, być może Ci zawodnicy przywykli do stagnacji i odbija się to na wynikach. Trzeba zbudować coś od nowa- znowu

Zacznijmy kupować zawodników pod konkretny styl, który będzie preferował trener a nie jak dotychczas wszystkich którzy robia liczby w innych klubach lub są w większym stopniu medialni. Nasza kadra to misz-masz Rasfhord to już nie wiadomo czy jest skrzydłowym, Greenwood czy jest napastnikiem czy skrzydłowym itd. Zacznijmy od podstaw. Stawiamy na jakis styl i pod ten styl kupujmy zawodników- wiadomo nie można mieć tylko anonimowych graczy wiec ściągniemy jakiegoś piłkarza z topu który będzie twarzą nowej ery w United lub zróbmy kogoś takiego z naszej aktualnej kadry
» 6 stycznia 2022, 12:21 #1195
Stink3r: Myślałem, że nikt nie bierze na poważnie meczyków
» 6 stycznia 2022, 12:33 #1194
mcscotyy: Na meczykach to sam sobie mogę napisać post ze piłkarze Manchesteru po meczu z Wolves wstali i zjednoczeni odśpiewali Rotę
» 6 stycznia 2022, 12:35 #1193
Anhel: Było to napisane prześmiewczo jakby coś o tych meczykach.
» 6 stycznia 2022, 13:39 #1192
mcscotyy: Kurde ale płacz o tego Ronaldo XD

Szkoda, ze nie poszedł do City i by zgw@lcil cała ligę i wtedy byłby płacz czemu nasi przespali transfer takiego piłkarza, szkoda gadać i tłumaczyć takim amebom
» 6 stycznia 2022, 12:19 #1191
mikiartur: Dokładnie

Choć z drugiej strony jak nie masz pomysłu na danego gracza to nie wiem czy powinno się go ściągać. A OGS w pewnych momentach sprawiał wrażenie, że nie miał na niego do końca pomysłu.

Choć i tak nie widzę największych naszych problemów w osobie CR7
» 6 stycznia 2022, 12:22 #1190
mcscotyy: OGS to inna historia chłop był wpatrzony w swoje święte krowy, McFred, Maguire, Rash to byli pewniaki do składu nawet jeśli mieliby nogi zagipsowane to i tak wyjściowa 11 im się należała
» 6 stycznia 2022, 12:25 #1189
atotrikos: Cris u łysego... Chryste
» 6 stycznia 2022, 12:33 #1188
Quebambino: OGS to sprawiał wrażenie, że w ogóle nie miał pomysłu na nic. Tylko że przez kilkanaście miesięcy jako dobry wujek, kupił sobie zaufanie piłkarzy, którzy mogli się obijać, trenować na pół gwizdka i uzyskiwać wyniki, które nijak pasują do United. Przecież na tej stronie mówi się, że WICEMISTRZOSTWO to był postęp i sukces. 3 lata z drużyną, ani jednego pucharu, zero progresu, styl gry oparty na "bruno zrób coś plis", a ludzie i tak go popierali. To był hit.
» 6 stycznia 2022, 12:34 #1187
GuteFrage: W City niemiałby wyłączności na pierwszy skład i Guardiola nie ustawiałby taktyki pod niego.I dlatego międzyinnymi City zrezygnowało z jego transferu.
» 6 stycznia 2022, 12:41 #1186
mcscotyy: Guardiola w przeciwieństwie do OGSa znalazłby rozwiązanie i Ronaldo teraz biłby sie z Salahem o króla strzelców i najlepszego piłkarza w lidze
» 6 stycznia 2022, 12:44 #1185
d3zet: Ale Wy jesteście odklejeni...
» 6 stycznia 2022, 12:46 #1184
Ortega255: Jakieś 2,3 lata temu to może by i to zrobił....Jak on marnej Serie A nie mógł wyjaśnic :)
» 6 stycznia 2022, 13:39 #1183
mcscotyy: No tak gruby Kulaku wyjaśnił :D

Tez płacz był ze sprzedaliśmy Kulaku bo taki fajny piłkarz i tyle bramek w interze strzelił :D
A tu się okazało ze to kret i dzban :D nie ośmieszajcie się już
» 6 stycznia 2022, 13:42 #1182
HarryBrown: @Quebambino
Co ty dziś brałeś człowieku, że tak niemiłosiernie bredzisz? Zawodnicy nic nie robili, obijali się na treningach, zero taktyki i schematów, pewnie jeszcze chlali i ćpali. I jakimś cudem w lidze było 3 miejsce a rok później 2. To pewnie reszta ligi jeszcze więcej nic nie robiła, jeszcze bardziej się obijała, jeszcze mniej taktyki i schematów oraz chlali i ćpali do upadłego.
» 6 stycznia 2022, 15:10 #1181
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 12:19

Nikt tutaj nie uważa ze Ronaldo rozwalił szatnię czy coś bo napewno to nie w jego stylu. Natomiast to jest do czasu. Zmierzam do tego poprostu że sama jego osobowość źle wpływa na reszte. Tacy zawodnicy są przydatni jesli przyjmą sobie do wiadomości ze najwazniejszy jest klub i posadzenie takiej osoby na ławce nie wiąże sie własnie z bulwersem czy problemem z jego strony. Ściągnij raz Ronaldo po upływie 70 minut, a w drugim meczu posadz go na ławce by w nastepnym ( trzecim ) wszedł z ławki w okolicach 70 minuty. Jak wy to widzicie? bo ja widzę to tak ze taki Ronaldo bedzie obrażony na wszystkich i bedzie się burzył juz nawet za pierwszym podejściem. Ot tak taka moja diagnostyka. Cavani przychodząc do nas wiedział ze nie zawsze bedzie grał i ważniejszy jest klub i się z tym pogodził. Niestety Ronaldo to inna para kaloszy i nie mówcie mi że nie mam racji. Mimo ze jest pod formą to i tak musi grać. Koniec kropka.
» 6 stycznia 2022, 12:17 #1180
Lingardiho9: Ja uważam, że Ronaldo rozwalił szatnię.
Nawet nie tyle co Ronaldo , co sam fakt pojawienia się go.
» 6 stycznia 2022, 12:39 #1179
dlabigt23: Lingardinho dokładnie o tym mówię. Nie twierdzę ze on sam ale jego obecność sama źle na to wpłynęła.
» 6 stycznia 2022, 12:42 #1178
mcscotyy: Bo czlapakom się nie podoba ze ktos wymaga od nich więcej, zaangażowania czy wyników :D

Grajmy dalej tancerzami, Rashfordami, Martialami i Maguajerami to świat się skończy nim coś ten smieszny klub osiągnie :D
» 6 stycznia 2022, 13:12 #1177
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 13:24

mcscotyyy to nie zmienia faktu ze niektorzy są do odstrzału z tego klubu. Tak jak piszesz przedewszystkim Martial i Rash do ktorego też juz straciłem cierpliwość. A po ostatnim meczu gdzie chcial skrecić 3 obrońców Wolves po czym zatrzymał się, źle podał i zaczął machać łapami i pretensje do wszystkich i spuszczony łeb bo mu nie wyszło. Przecież to jest żenada. Gość powinien czym prędzej gnać za gościem i starać się odebrać mu piłkę a nawet sfaulować przeciwnika zeby było widać tę złość a nie on spuszcza łeb i ma wszystko gdzieś. To nie zawodnik na nasz klub, tak samo jak Martial. Prawda jest taka ze mamy ci*** w ataku i potrzeba tam też świeżości i gości typu Lucas Moura czy Son. Dan James był jaki był ale gość zasuwał po całym boisku i miał tę waleczność w sobie. Teraz chciałbym zeby to on był na boisku aniżeli ta panienka Rashford.
» 6 stycznia 2022, 13:21 #1176
majk: Jedno jest pewne, Mourinho miał rację 3 lata temu. Trzeba mu było dać zrobić porządek, no ale ugięliśmy się przed Pogbą i Martialem. Dzisiaj mamy 11, 12 Pogbów i Martiali.
» 6 stycznia 2022, 12:13 #1175
mcscotyy: Wirus się rozprzestrzenił przez ten czas :D
» 6 stycznia 2022, 13:27 #1174
Diabluk8686: Kogo by nie kupili w zimowym okienku sezon poszedł się jeb...
» 6 stycznia 2022, 12:04 #1173
0listonoszpat: Każdy bez wyjątku któremu nie pasują nowe porządki w United niech pakuje manatki. Dość już tego. Szefem jest trener który odpowiada przed dyrektorem a nie przed piłkarzami. Żaden piłkarz nie jest większy niż klub.Oczyścimy to bagno,albo w nim utoniemy.
» 6 stycznia 2022, 11:54 #1172
ax1d: Gdyby to jeszcze było takie łatwe. Spakuje manatki i co? Trzeba znaleźć kogoś, kto będzie chciał za nich i im zapłacić. A jak nie, to będziemy płacić te krocie połowie składu za granie na playstation?
» 6 stycznia 2022, 12:00 #1171
atotrikos: Myślę, że jest wiele ciekawych ale odważnych rozwiązań niż stać po uszy w bagnie z tymi kasztanami.
» 6 stycznia 2022, 12:08 #1170
ax1d: Ja absolutnie nie mówię, żeby stać po uszy w bagnie. Nikomu chyba nie pasuje aktualna sytuacja. Tylko zastanawiam się właśnie nad tymi realnymi rozwiązaniami. Bo chyba nikt realnie nie rozważa, że posadzimy za karę na trybunach grupę zawodników, którym na koniec tygodnia wypłacimy za to kilka milionów funtów.
» 6 stycznia 2022, 12:12 #1169
mcscotyy: Nikt nie da 12baniek Martialowi, mamy za swoje za takie płace, kolejny Shaw, pol sezonu zagrał bardzo dobrze dostał nowy kontrakt i już forma spadła, jak to jest ze u mas każdy z buta dostaje 6baniek, taki Foden który zjada naszych asów Rasha, Martiala, Masona zarabia niecały milion
» 6 stycznia 2022, 12:14 #1168
0listonoszpat: Jak nasze gwiazdy poczują kto tutaj rządzi to rura zmięknie. Największego prowodyra lub dwóch ukarać dla przykładu.
» 6 stycznia 2022, 12:43 #1167
vanantgaal: Właśnie dlatego, że nikt nie bierze pod uwagę odstawienia gwiazdeczek na trybuny będziemy dalej tkwić w bagnie po uszy przez najbliższych kilka lat. Jak nie lubiłem LvG tak sposób w jaki nauczył pokory DDG był wzorowy.
» 6 stycznia 2022, 12:47 #1166
Radomirus: 0listonoszpat

No ale kto rządzi? Ralf?

Jakby Ralf rządził to sam by przeprowadził rozmowy z piłkarzami a nie zrzucał sprawy na Phelana. To dla mnie strasznie słabe. Na asystentów możesz zrzucić gaszenie jakiś małych ognisk, ale jak jest pożar, który ogarnia właściwie całą drużynę to TY, jako SZEF, musisz wziąć się za gaszenie.

Asystenci mogą służyć w tym wypadku tylko jako posłańcy coś w stylu, że idzie Phelan do np. Martiala i mówi: Ralf zaprasza cię do gabinetu na rozmowę...

Jeżeli wysyła do takich rozmów Phelana to dla mnie jest to sygnał, że jest mur między nim a zawodnikami. On ma ich przekonać do grania wg. własnej wizji a nie zmusić. Jeżeli ich zmusi a oni będą grali bez przekonania to będą grali wtedy na siłę. Bez wiary, bez polotu, na alibi, wiecznie obrażeni i z pretensjami do trenera i innych zawodników... właśnie tak jak teraz.
» 6 stycznia 2022, 13:57 #1165
ax1d: #giveittorooney
» 6 stycznia 2022, 11:34 #1164
Lingardiho9: O tym samym ostatnio myślałem.
Rooney mógłby przywrócić ten klub na dawne tory.
Ma facet charakter
Renomę
Poszanowanie
I przede wszystkim talent do trenerki.
Ale przede wszystkim myślę, że na treningu mógłby wiele nauczyć nasze panienki z ofensywy a do tego nikt nie śmiałby mu się postawić
» 6 stycznia 2022, 12:37 #1163
vanantgaal: A do tego po treningu mógłby zabrać zawodników na piwo i kebaba
» 6 stycznia 2022, 12:52 #1162
atotrikos: Jeśli ktoś taki jak Ronaldo rozwalił już teraz tych rozwydrzonych, mentalnych dzieciaków to tylko bić brawo. Winić gracza, że wymaga od innych tyle co od siebie jest conajmniej śmieszne.
» 6 stycznia 2022, 11:14 #1161
DeadheadChemist: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 12:04

To jak u mojego kumpla w handlu.

Przyszedł covid, sprzedaż spadła i nagle okazalo się, że w sumie to nikt nigdy nic nie mierzył, a handlowcy po prostu se sprzedają, bo mieli kontakty i w sumie zawsze jakoś to szlo.

Przyszedł nowy manager, podszedł do handlowca i pyta: ile robisz telefonów dziennie?
Nie wiem, tyle ile zrobię to zrobię.
To od dziś robisz 50.

A Tobie ile zajmuje odpisanie klientowi na zapytanie?
No jak mam czas, to odpisze.
To od dziś odpisujesz w max 30 minut. Będzie to monitorowane.

No i się zwolniło kilka osób, firma zatrudniła innych i wychodzi na prostą.

Jak całe życie klepaliscie głupiego Jasia na treningu a nagle trzeba zrobić 100 pompek, 200 przysiadów i 75 uderzeń z wolnego i jesteś za to rozliczany, to robi się mało przyjemnie.

Ja jakoś wierzę w Ralfa. Może właśnie to chciał pokazać OGS jak pozyskiwał Ronaldo. Sam nie wiedział jak pokazać ciężką pracę, albo za głęboko wszedł z ludźmi na stopie prywatnej. Ronaldo miał to zrobić.
» 6 stycznia 2022, 12:00 #1160
sturmik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2022 11:02

Jak tak słucham co poniektórcyh ,że pół składu do wymiany to się zastanawiam ile razy można budować wszystko od nowa.Od 10 lat każdy tu przychodzi budować:
- był Moyes - nikt go nie traktował poważnie,
- był van Gaal - nakupował zawodników na pęczki ,ale taktykę miał jakby prowadził drużynę szachową a nie piłkarską,
- był Mou - przyszły lepsze gwiazdy, wygrał jakieś pomniejsze puchary - skłócił szatnię i wyleciał,
- był Ole - największa nadzieja fanów United, znana twarz, dobry kumpel - dostał pieniędzy ile chciał, budował sobie powoli progress, już byliśmy prawie w ogródku (2-gie miejsce w tamtym sezonie), kupił Varane, kupił Sancho , miał jeszcze dokupić tylko defensywnego pomocnika.........

Nagle wskakuje jak filip z konopii Ronaldo i w ciągu jednego wieczoru staje się zawodnikiem United.
Wszyscy są oszołomieni - teraz to już na pewno pociśniemy na mistrza. Słupki finansowe w górę , skonsorzy klepią się po plecach - jesk OK.
Niestety - przyjście Ronaldo - po pierwszym zachwycie rozwala drużynę, tworzą się kliki lepszych i gorszych. Christiano jest niezmienialny -bo inaczej rzuca koszulkami i złorzeczy na trenera.
Atak który działał na zasadzie wysiłku poszczególnych jednostek i wysiłku wszyskich nagle przesuwa swój ciężar drastycznie na stronę jednostki - bo jak tu nie podać człowiekowi ,który prawie co mecz strzela? Jak nie dograć do legendy która zdobyła wszystko ?
Przez to niektórzy piłkarze po prostu się obrażają (Martial) albo przestają grać jak przyzwyczaili w tamtym roku (Rashford, Greenwood).
Greenwood łąduje parę bramek w pierwszych meczach United - wygląda że będzie mieć sezon życia. Przychodzi Christiano - z balonika schodzi połowę powietrza.
Bruno ma zjazd formy - już nie jest bogiem na boisku i widać że zdjęcie części odpowiedzialności za wyniki drużyny za bardzo go zdemotywowało.
Maguire -pomijając fakt że nigdy nie powinien zostać kapitanem - gra co mecz mimo że mamy kliku innych równie dobrych obrońców czekających na szansę. Błąd niezmienialnego kapitana Maguire był jednym z gwozdzi do trumny Ole jako trenera.
Cavani ,który był jak torreador w końcówce sezonu i bohatersko ciągnął nas za uszy - prawie nie znajduje miejsca na boisku i myśli o odejściu.
Nagle nasza pomoc -Fred, Matic, McTomek - która grała już kilka ładnych sezonów - stabilnie i bez większych tragedii i zachwytów - nie wie jak kopnąć piłkę, wszyscy wieszają na nich psy i obarczaja winą nawet za głód w Afryce.
Pan Pikarz Pogba także nie pomaga - widzi co się dzieje - wie że wszyscy ocenili go że nie umie pressować - dlatego też trzyma się z daleka od burdelu - bierze swoje 250k na tydzień i czeka do wakacji. Niestety kazali mu wrócić z Dubaju...
Donny - piłkarz zagadka - kupiony chyba jako podgrzewacz ławki, co sezon kłamany o swojej roli- drużyna to widziała i wstawiała się za nim tworząc jeszzce większy zamęt.

Śmiem twierdzić że byliśmy juz blisko celu - gdyby nie Ronaldo to Ole wciąż by tu jeszczce pracował, drużyna by się nie rozkleiła i pewnie obyłoby się bez dramatu w środku sezonu.

Teraz Ralf- myślę że ma dobre zamiary - nie wiem tylko czy 20 lat później po tym jak jego metody były rewolucyjne -to zrobia na kimkolwiek jakieś wrażenie. Ta drużyna to nie pokorna i pracowita ekipa Niemców z zaplecza europejskiej piłki - to grupa ,często przypadkowych, indywidualności, aspirujących gwiazdek + mega gwiazdy ,która póki co narobiła więcej bałaganu niż pożytku. Klopp i Tuchel może zaczerpnęli z pomysłu ralfa -ale rozwinęli go o kilka poziomów i dostosowali do potrzeb wielkich drużyn we współczesnej piłce.
A mówienie że zawdzięczmy Ronaldo lige mistrzów- gdyby go nie było i drużyna grałaby jak jeden team to także byśmy awansowali bez problemu.
» 6 stycznia 2022, 10:57 #1159
skowron32: Wiesz powiem Ci że ja już nawet nie mam chęci na kombinacje myślowe. Wydaje mi się, że odbudowa Naszego już nie zespołu a całego klubu łącznie z całą górą potrwa jeszcze dobrych kilka lat, o mistrzostwie to można realnie myśleć przy dobrych wiatrach trenerze i zarządzaniu od samej góry za 5 lat może za 6. Przez ten czas musimy się jakoś bujać w TOP6-TOP8. Najbliższe lata to musi być porządkowanie szatni, zarządu dosłownie wszystkiego. Od nosze wrażenie, że na Old Trafford to nawet sprzątaczki nie wiedzą co mają robić i nie wiedzą czym i gdzie robić.
» 6 stycznia 2022, 11:16 #1158
vanantgaal: Tak trzeba wywalić część składu, dokładnie tę, która powinna być wywalona kilka lat temu. Pogba, Martial, Shaw itd. Do tego trzeba przemyśleć grupę angielskich gwiazdeczek, które zostały okrzyknięte objawieniem tysiąclecia gdy tylko kilka razy kopnęli prosto piłką. Bez tego ten klub nie ruszy z miejsca. Tu musi przyjść rewolucja. Co z tego, że OGS zrobił dużo zmian skoro największe zgniłe jaja zostawił na swoich miejscach? Efekt widzimy.
Drużyna nie zepsuła się przez Ronaldo ale przez to, że połowa składu to rozwydrzone panienki a druga połowa to miękkie faje. Do tego mieliśmy OGS (którego zawsze wspierałem i dobrze mu życzyłem) otoczonego stażystami. Z perspektywy czasu to nie miało prawa zadziałać i tak też się stało.
» 6 stycznia 2022, 11:45 #1157
ax1d: Dużo w tym prawdy lub rozsądnych domniemywań, tylko pozostaje pytanie - co dalej?
Ole już nie ma, więc mleko się rozlało. Ralf nie dość że nie wygląda na geniusza, to chyba sprawdza się lepiej w teorii niż praktyce, pojawił się kompletnie znikąd, nie ma żadnych dokonań, nie ma historii z klubem, nie umie pracować z charakterami (skoro wyznaczył Phelana do "posklejania szatni"), a nade wszystko jest nadal "tymczasowy", przez co mam wrażenie, że wielu zawodników dodatkowo nie chce iść na całość za jego wizją, bo przecież to tylko na dogranie sezonu. A kandydatów na stałą posadę jakby brak.

W ogóle mam wrażenie, że wszystko tu działa na zasadzie panic button. Przyszedł kryzys, Ralf dostanie pieniądze na transfery. Tylko po co? Przecież on nie będzie menedżerem za rok. Nie lepiej teraz grać tym, co mamy, a te pieniądze wsadzić do skarpety i dać o tyle więcej nowemu menedżerowi latem? Wydaje mi się, że lepiej, ale to tylko moje zdanie.

Gołym okiem widać, że my nie potrzebujemy tak bardzo taktyka, co motywatora. Tu nie chodzi już o słynny "brak schematów", tylko o to, że ci zawodnicy nie biegają. Nie chce im się. Tak jak nie chciało im się, jak zwalniali Mourinho. Przyszedł Ole, poprawił atmosferę, podniósł morale i mieliśmy fenomenalną serię. Kto teraz wznieci w nich ten ogień? Phelan? Nie sądzę. Ralf nawet nie podejmuje rękawicy, cedując to na kogoś innego. To tu leży największy problem. Nie tylko największy, ale też chyba najtrudniejszy do rozwiązania, bo schematów czy taktyki można nauczyć, a jak nauczyć kogoś, żeby mu się chciało...? I przede wszystkim jak udowodnić, że mu się nie chce?
» 6 stycznia 2022, 11:54 #1156
dlabigt23: Trasnfer Ronaldo wszystko rozwalił. Było kupić Nevesa lub innego Defensywnego pomocnika w te miejsce bo bardziej potrzebny był nowy pomocnik aniżeli Napastnik. Przez ten transfer wszystko się zepsuło i nikt mi nie wmówi ze tak nie jest. Zobaczcie ilu piłkarzy straciło swój blask. Nawet Bruno próbuje na siłę grać na niego i nie widzi juz innych tak samo jest z resztą piłkarzy. Stracili poprostu wiarę w siebie. Ronaldo to nadal świetny piłkarz ale rozwalił to wszystko co było budowane i mamy znów lagę do przodu i może coś strzelę. Mnóstwo dośrodkować bo tam jest przecież CR7. Tak nie gralismy w zeszłym sezonie. Mielismy dobrych skrzydłowych i atakujących i można było zostawić jak jest. Środek pola wymagał wzmocnienia a nasz zarząd znów postawił na swoim. Marketingowo i finansowo słupki poszły do góry i o to w tym wszystkim chodzi. Dopóki nie zmieni się zarządzanie na górze to nadal bedzie kicha. Kominy płacowe to juz w ogole przesada. Wystarczy ze piłkarz rozegra kilka dobrych meczy i juz ma przygotowany nowy kontrakt i podwyżkę o 100-200%. Rozumiem podwyżki są spoko no ale my juz dajjemy zbyt wiele i później to też działa źle na piłkarzy.
» 6 stycznia 2022, 10:34 #1155
mikon70: W Polsce - wszystko wina Tuska
W United - wszystko wina Ronaldo
» 6 stycznia 2022, 10:41 #1154
kujawa: Uważaj bo ja zostałem wyśmiany w delikatnym znaczeniu jak napisałem, że Ronaldo nie jest potrzebny, że sam zawodników pewnie narobi statystyk a cała drużyna będzie kuleć.
» 6 stycznia 2022, 10:42 #1153
dlabigt23: kujawa również od początku mówiłem ze to moze nie być zbyt dobry pomysł sprowadzając go tutaj. Cały czas miałem mieszane uczucia co do tego trasnferu. A nawet spodziewałem się tego ze niektorzy bedą przyblokowani przez trasnfer Portugalczyka. Wiedziałem ze problem mamy w środku pola dlatego dziwiło mnie to ze przychodzi kolejny napastnik i to jest typowa gwiazda ktora bedzie patrzała tylko na swoje statystyki.
» 6 stycznia 2022, 10:47 #1152