Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Jose Mourinho zwolniony z Manchesteru United

» 18 grudnia 2018, 10:56 - Autor: matheo - Źródło: manutd.com, BBC
Jose Mourinho został zwolniony z funkcji menadżera Manchesteru United. Portugalczyk pracował na Old Trafford 2,5 sezonu.
Jose Mourinho zwolniony z Manchesteru United
» Jose Mourinho został zwolniony z Manchesteru United
Czy zwolnienie Jose Mourinho z funkcji menadżera Manchesteru United to dobra decyzja?
Mourinho wygrał z Manchesterem United Tarczę Wspólnoty, Puchar Ligi i Ligę Europy. W ostatnim sezonie zdobył z klubem wicemistrzostwo Anglii.

Kiepski start sezonu 2018/2019 zaważył na przyszłości Mourinho na Old Trafford. Czarę goryczy przelała porażka z Liverpoolem (1:3) na Anfield.

– Manchester United ogłasza, że menadżer Jose Mourinho opuścił klub z natychmiastowym efektem – czytamy w oświadczeniu wydanym przez klub z Old Trafford.

– Klub chciałby podziękować Jose za jego pracę w czasie spędzonym w Manchesterze United i życzy mu sukcesów w przyszłości.

– Do końca obecnego sezonu zostanie zatrudniony tymczasowy menadżer, a w tym czasie klub przeprowadzi dokładny proces rekrutacji nowego etatowego menadżera – głosi oświadczenie klubu.

Klub nie podał na razie nazwiska tymczasowego menadżera, ale ma to zrobić w ciągu najbliższych 48 godzin. Najbliższe sesje treningowe poprowadzą Michael Carrick i Kieran McKenna, dotychczasowi asystenci Jose Mourinho.

« Poprzedni news
Ince: Piłkarze United grają na zwolnienie Mourinho
Następny news »
Neville: Pochettino jest idealnym kandydatem


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (971)


RoniAKAr10: a mi szkoda Siwego :/
» 20 grudnia 2018, 08:10 #967
Buba: Zwolnienie Mourinho to dobry pomysł bo zespół pod jego wodzą pikował w dół.Ciekawe czy OGS ogarnie ten chaos jaki pozostawił po sobie Jose?Oby
» 19 grudnia 2018, 22:14 #966
Alley: To była właściwa decyzja zarządu ale potrzeba jeszcze wielu innych zmian aby walczyć o najwyższe trofea. Uważam że Liverpool, Manchester City są dwa poziomy wyżej od nas.
» 19 grudnia 2018, 10:53 #965
Kamil01GGMU: Podobno klub postara się w zimie sprowadzić Coste z Juve, który mało gra od przyjścia CR7 + ŚO ale niewiadomo czy Toby
» 19 grudnia 2018, 10:18 #964
rvn10: Ludzie słowo klucz to tymczasowy trener. Ole da radę wierze w to, po Mou trzeba posprzątać ten bałagan. Gorzej być niemoże i to jest pozytyw.
» 19 grudnia 2018, 10:14 #963
fiszbin: To jest powoli droga schyłkowa United. Nie chodzi, ze zwolniono Mou, bo podstawy były, ale to ze plan naprawczy jest bez pomysłu. Mamy nadal szanse na top 4, jestesmy w fazie pucharowej LM, wiec zwalniajac trenera trzeba mieć kogoś ugadanego za kulisowo kto ma na to pomysl i ma na to papiery ze mu sie uda. Problem w tym, ze duze nazwiska nie chca do nas przyjsc, bo widza jedno. Brak kasy. United nie ma kasy na transfery, na profesjonalistow na lawce trenerskiej. Jesli dopiero latem wyloni sie trenera to znaczy,ze nikt z dobrych trenerow i dostepnych nie chce do nas przyjsc.
» 19 grudnia 2018, 10:11 #962
Alley: Mamy na co szanse? Na top4? Haha :)
» 19 grudnia 2018, 10:52 #961
Buba: TOP 4 poza zasięgiem,PSG raczej nie przejdziemy ogólnie uważam,że powinniśmy skupiać się wyłącznie na lidze aby zająć miejsce gwarantujące udziałem w LE i celować w zdobycie FA Cup jako furtki do tych rozgrywek gdyby w PL nie pykło.Zawodnicy zaczynają z czystą kartą i zobaczymy czy rzeczywiście są tak słabi czy grali na zwolnienie Mou
» 19 grudnia 2018, 22:20 #960
Diablo2018: Wróci do Porto, taka prawda. W Realu go nie chcą, Inter ma Spalettiego, Tuchel fajnie prowadzi PSG, Bayern wątpie że go weźmie a do Milanu nie pójdzie jako człowiek Interu.

Wróci do Porto i to będzie dla niego najlepsze wyjście. Podwórko będzie miał w kieszeni (tytuł za tytułem plus krajowe pucharki) a sukcesem będzie jak wyjdzie z grupy Ligi Mistrzów. Żyć, nie umierać.
» 19 grudnia 2018, 09:58 #959
AFC07: To trochę śmieszne, że wyśmiewany Mourinho zdobył więcej trofeów i miał lepszy procent zwycięstw niż wychwalany wciąż Klopp.
» 19 grudnia 2018, 09:05 #958
Me89v2: Tylko mecze pod wodzą klopa dają kibicom dużo pozytywnych emocji, dumy i frajdy z oglądania piłki. U nas 3 lata katowaliśmy oczy. A do tego nie mamy zbudowanej zadnej drużyny i nowy manager znów musi od zera. A te trofea.... analizując okoliczności itp to nie były wynikiem jakości piłkarskiej. Taka LE... drabinka mega łatwa, a i tak z wielkim fartem i w bólach. Dla United LE w gablocie to t ylko furtka do ligi mistrzów, sam puchar średnio pasuje do takiej marki.
» 19 grudnia 2018, 09:29 #957
matizek92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 10:01

Pod względem statystyk wypada ok, pod względem gry było słabo, ale gra się tak jakich piłkarzy się ma (Porto, Chelsea, Inter, Real, United - każda z tych drużyn prezentowała inny sposób gry w piłkę). Teraz się przekonamy kto był problemem - Mou czy piłkarze, kto miał rację Pogba czy Mourinho. Ciekawi mnie w jaki sposób będzie prezentowała się nasza drużyna w najbliższych meczach. Pewnie najbliższe spotkanie wygramy, zobaczymy co będzie dalej, oby do przodu, a jakim stylem to już nie ważne, byleby punktować :)
» 19 grudnia 2018, 10:00 #956
Lokator23: Bo Mou nie zabily przegrane mecze tylko remisy. Zobacz w tym jaka bedzie statystyka
» 19 grudnia 2018, 10:29 #955
Devil88: Jezeli solskjaer zostanie tymczasowym trenerem to szalu nie bedzie i ligi mistrzow rowniez....obym sie mylil....
» 19 grudnia 2018, 08:55 #954
dev13: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 07:47

Bardzo jestem ciekaw postawy druzyny w sobotnim meczu z Cardiff/ dobrze ze jest C+S2/ i nie ukrywam ze Ole byl jednym z mich ulubionych pilkarzy nigdy nie kwestinowal decyzji trenera pracowal dla druzyny zawsze dawal z siebie maxa a nawet wiecej i tak powinni grac panowie pilkarze dzis bo to jest Manchester United ;)
» 19 grudnia 2018, 07:46 #953
dzilu96: Jeśli Ole to prawda, to jestem zadowolony. Zobaczyć tego gościa na ławce trenerskiej United, fajnie dożyć takich czasów, chociaż wolałbym Ryana. Mam nadzieję, że wprowadzi do zespołu Greenwooda.
» 19 grudnia 2018, 06:50 #952
vanantygaal: Wg mnie nie udźwignie tego ciężaru ale mam nadzieję, że się mylę. Dobrze że ktoś związany z MU ale nie sądzę żeby mógł poukładać w głowie takim półgłówka jak Pogba.
» 19 grudnia 2018, 07:08 #951
ManUtdFan94: Właśnie Ole jak przyjdzie to tylko do końca sezonu, więc może będzie sobie bez presji pracował ;) moim zdaniem fajnie bo gość ma w sobie DNA tego klubu i jeśli jeszcze weźmie Phelana na asystenta to może być całkiem ciekawie
» 19 grudnia 2018, 07:13 #950
czesiu2018: No jasne niech sobie bez presji gra, niech bez presji zajmuje 10 miejsce, a z PSG baty, bo nowy trener...myślisz, że jak wroci i ma DNA, to nagle bedzie aura i wszyscy zaczna grac jak kiedys?, nie, bo ci pilkarze nie maja ani charakteru ani umiejetnosci...taki Lingard,Rojo i Pogbus, to zwykle pajace,nie maja w sobie mocnego charakteru...Pogba wyzej niz klub brswo.
» 19 grudnia 2018, 07:42 #949
ManUtdFan94: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 07:55

No cóż trzeba być na to przygotowanym zwalniając trenera w trakcie sezonu, że może być straconym, nie? różnie może być tak na prawdę, jednak żadne uznane nazwisko w świecie trenerów nie przyjdzie do United w trakcie sezonu bo każdy raczej woli zacząć nowy sezon i mieć czystą kartę. Myślę jednak, że jeśli Ole weźmie dobrych ludzi wokół siebie tzn. np. Phelan to źle nie będzie to wszystko wyglądać ;) Jeśli chodzi mi o presję to dobrze że taki trener przyjdzie bo on nic nie musi, on może. Na pewno to będzie nieporównywalnie mniejsza presja w porównaniu do tego co miał Mourinho, a że to klubowa legenda to będzie dodatkowy smaczek, romantyczna myśl przypominającą dawna wielkość klubu, co mnie cieszy i jestem tym podekscytowany. Co do Pogby i reszty to różnie może być. Cóż zobaczymy i potem będziemy oceniać. Może akurat Ole będzie impomowal i jak wprowadzi ofensywny styl pozwalając piłkarzom na trochę swobodny to może być dobrze ;)
Marzę żeby klub po sezonie pozyskał Pochettinho nawet kosztem wydania dużych milionów, innego kandydata na stałe nie widzę póki co ;)
» 19 grudnia 2018, 07:50 #948
DjTED: Akurat Rojo ma charakter. Jako jeden z niewielu
» 19 grudnia 2018, 08:45 #947
adriann1986: wydaje mi sie ze głownym powodem slabych wynikow po odejsciu Fergusona jest zla polityka klubu, wydawanie mln na pilkarzy pokroju matica czy freda jest bledem, wysokosc tygodniowek tez jest przesada, nie ma konkretnego planu na przyszlosc, bledem bylo sprzedaz Evansa, Rafaela i kupowanie szrotu przez Van Gaala, klub sie szybko nie podniesie, taki Woodward nie jest zadnym footballowym eskpertem i dla niego liczy sie marketing, przychody a nie rozwoj klubu, praktycznie nikt nie stawia na mlodziez, po co sa te szkolki, te druzyny juniorskie, skoro tylko nieliczni sie przebija do pierwszego zespolu napchanego sredniej klasy pilkarzami za grube mln, pilkarze sa rozpieszczani kasa, taki Pogba jest teraz wazniejszy niz klub, i przyjdzie taki Pochetino i myslicie ze zrobi porzadek? watpie
» 19 grudnia 2018, 06:05 #946
dzilu96: Co jeśli Ci powiem, że klub wydawał pieniądze na tych piłkarzy, których chciał trener?
» 19 grudnia 2018, 06:36 #945
vanantygaal: Pewnie nic bo tęsknota za Mou przesłania wielu osobom pogląd na rzeczywistość. Żaden klub na świecie nie pozwoliłby na to co się ostatnio działo w MU. O ile wiele jest osób winnych obecnemu stanu to jednym z nich jest Mou i patrząc przez pryzmat czysto sportowy to słusznie poleciał.
» 19 grudnia 2018, 07:04 #944
adriann1986: kpisz ? z tego co slyszalem Pogba nie byl wyborem Mourinho, chcial innych dostal innych,
» 19 grudnia 2018, 07:05 #943
adriann1986: winny jest zarząd i zła organizacja w klubie, najlepszym przykladem prawidlowego rozwoju klubu jest Bayern czy Borussia, teraz liczy sie marketing, sponsorzy = kasa a nie wyniki, i niech ktos powie ze nie, wystarczy spojrzen na wyniki z ostatnich paru lat, przychody i wartosc klubu potezne a wyniki slabe, jaki sens wydawac wielkie pieniadze na sredniakow i ich wielkie pensje jak mozna sprowadzic w ich miejsce mlodych zdolnych i uzupelnic sklad wychowankami, ewentualnie dokupic co jakis czas gwiazde pokroju Dybali. Ferguson potrafil robic gwiazdy
» 19 grudnia 2018, 07:11 #942
vanantygaal: Tak, tak oczywiście wszyscy winni a Mou jest bez winy. Zarząd jest winny ale za to co obecnie prezentowaliśmy bezpośrednio odpowiada Mou. W której normalniej firmie za złe wyniki nie odpowie kierownik/prezes? Winny jest szatniarz czy osoba która za wielkie pieniądze podejmuje się jakiegoś zadania?
» 19 grudnia 2018, 07:33 #941
adriann1986: winny jest zarzad wlacznie z mourinho,
» 19 grudnia 2018, 08:31 #940
iMarMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 06:02

OFICIALNE :

Solskjear nowym tymczasowym trenerem MU . !!


Jakiś nie jestem przekonany co do niego ale chyba gorzej już być nie może bo spaść noe spadniemy ;)
» 19 grudnia 2018, 06:00 #939
DjTED: sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/794833/tomasz-skrzypczynski-upada-mit-mourinho-komentarz


A tu fajny obiektywny artykuł o Siwym. Przeczytajcie sobie
» 19 grudnia 2018, 03:04 #938
kckMU: Jose już nie ma. Śpij spokojnie misiek.
» 19 grudnia 2018, 04:15 #937
Snakus: jak artykuł może być obiektywny? jest napisany przez robota?
» 19 grudnia 2018, 06:30 #936
Hoodys: Nie zgodzę się tylko z tym, że Sanchez nigdy nie był piłkarzem z najwyższego topu, bo 3 lata temu byk najlepszym lewoskrzydłowym świata , ale całość o Jose to nic odkrywczego ale wszystko to niestety prawda
» 19 grudnia 2018, 08:50 #935
DjTED: facebook.com/Arsenal/videos/281384992573998/UzpfSTEwMzU3MjQ3ODgzNjoxMDE1NTk3MDE2NzgwMzgzNw/ tych asów zobaczcie :D
» 19 grudnia 2018, 02:55 #934
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 01:37

@Diabered

napiszę tutaj, by za dużo nie scrollować.

może po kolei:

"Czy na prawde nie widzisz tego w jakiej sytuacji sie obecnie znajdujemy?"

Tak, widzę. Ale czy sądzisz, że wywalenie Mou teraz a nie wraz z końcem sezonu pomoże United? Myślisz, że Solskjaer w magiczny sposób uratuje sezon i top 4? Paradoksalnie to Jose miał większe szanse na to, bo chociażby w poprzednim sezonie po porażce z Chelsea (sorry, łomocie) wyciągnął zespół, a w perspektywie było jeszcze zimowego okienko i okazja dla rehabilitacji dla Edka. A tak Edek załatwił sobie, że zimą już nie będzie musiał przepłacać jeszcze bardziej za piłkarzy.


"- bilans 0, a jeszcze niadawno ujemny jest niegodny naszego klubu, nawet za Moyesa i van Gaal az tak zle nie bylo"

To jest wynikiem fatalnej gry w defensywie, a to z kolei jest wynikiem braku wzmocnień latem. Myślisz, że taki Pep tolerowałby Jonesa walącego samobóje?

"- prymitywny styl gry rodem z polskiej ligi"

Z takiego stylu jest znany Żoze od lat i wiadomo było jak przychodził, że nagle nie zaczniemy grać niczym Barca czy City. Zresztą po usypiającej grze za van Gaala tak źle nie było.

"Poprzednie dwa sezony 29 i 28 bramek straconych i nagle teraz okazuje sie dysponujemy obrona na poziomie Stoke?"

W poprzednich dwóch sezonach fenomenalnie bronił de Gea i to on nam uratował wiele goli. To po pierwsze, po drugie: piłkarze się starzeją i widać to po naszych bokach obrony. O ile Young jeszcze daje jakoś radę, tak Valencia już się skończył i to nie jest bez znaczenia w kontekście większej ilości straconych bramek. Finalnie: Jose w tym sezonie chciał pograć trochę bardziej ofensywnie i to się na nim zemściło.

"Domyslam sie, ze chodzi o Pogbe, czy Sancheza, no to powiedz mi czym obecnie oprocz kasy mozemy przyciagnac topowych grajkow? Tez mi sie nie podoba tygodniowka Sancheza, jednak potrafie zrozumiec sytuacje w jakiej sie znajdujemy od odejscia SAFa."

W dzisiejszej piłce chodzi głównie o pieniądze, nawet jak jesteś Barceloną to i tak przyciągasz najemników. Ale są pewne granice. Pogba i Sanchez zarabiają więcej niż połowa składu Liverpoolu czy Chelsea. Widzisz, takie City przed Pepem też nic wielkiego nie miało do zaoferowania poza pieniędzmi, a ściągnęli wówczas de Bruyne czy też Silve, z których do teraz mają pożytek.


"Matic, Lukaku, Ibra, Miki, Pogba, Sanchez, jesli to nie sa wzmocnienia z topu, to tym topem sa chyba tylko grajki pokroju Messiego, Neymara, Ronaldo, Modricia, Suareza..."

Ibra? Przecież gość już w momencie dołączenia do PSG był dziadkiem, do nas doszedł w charakterze chwilowego wzmocnienia, ale topem to on już kilka lat temu przestał być. Miki to człowiek jednego sezonu. To tak, jakbyś krytykował SAF-a za Kagawę, bo syt bliźniaczo podobna. Co Pogby, to już wiele zostało napisane, odnośnie Sancheza to samo. Matica bez żalu pozbyto się ze Stamford, dobrze, że chociaż jeden sezon miał u nas udany. W kwestii Lukaku to nie mam pojęcia co jest z nim nie tak, ale tu się zgodzę: to był transfer na miarę topowego. Ważniejszą jednak kwestią jest to, że klub kupował głośne nazwiska zapominając o obronie - to pogrążyło Mou. Ja się pytam: jak to możliwe, że taki klub od odejścia SAF-a nie potrafił kupić choćby jednego cracka na miarę Rio czy Vidy?

"Jesli bylby konflikt Pogby z Portugalczykiem, ale jednak bylyby te wyniki i mimo to, teraz Mourinho zostalby zwolniony, wtedy mialbys racje."

Ale to piłkarze grają i to oni mają robić wyniki. Nie bardzo więc rozumiem co masz na myśli. Pogbuś w tym sezonie nie rozegrał ANI JEDNEGO świetnego meczu. Myślisz więc, że to się nie przełożyło na wyniki? Wystarczy, że było kilku takich Pogbusiów i efekt jest widoczny.

"Pochettino dostal cale 0 pilkarzy latem, a jakos im sie caly swiat orzez to nie zawalil i nawet ciagle sie licza w walce o majstra. Da sie? Poza tym patrzac na to, ze malo, ktory grajek kupiony za ery Mourinho gra na miare mozliwosci i tak nie ma gwarancji, ze nagle po kupnie obroncy tracilibysmy tych bramek zdecydowanie mniej."

Błagam Cię, nie porównuj naszej kadry do kadry Tottków, bo to brzmi równie śmiesznie, co porównania Kanoniera (aka Tymczasowo) zeszłorocznej ekipy Arsenalu do naszej kadry z zeszłego sezonu. Pochettino wiele nie stracił na braku wzmocnień, bo jego ekipa od kilku sezonów bije naszą na głowę. To inny kaliber piłkarzy, a co więcej, duża część z nich to Koguty z krwi i kości, u nas prawdziwych Diabłów na palcach jednej ręki policzysz. Odnośnie straconych goli, to przeanalizuj sobie nasze mecze z tego sezonu i zwróć uwagę ile bramek straciliśmy po świetnych akcjach rywali, a ile było efektem indywidualnych wielbłądów. Dobrym przykładem niech będzie mecz z Valencią, której w pojedynkę wina załatwił DŻONS.
» 19 grudnia 2018, 01:33 #933
Diabelred: Jak cos to pod nowym glownym newsem odpowiedzialem juz. :)
» 19 grudnia 2018, 15:06 #932
Kilerek7: Rozwikłałem zagadkę, Ole przychodzi za Lukaku a nie trenować:)
» 19 grudnia 2018, 01:25 #931
ax1d: hahah, śmiechłem ;D
» 19 grudnia 2018, 09:00 #930
Saberem47: Ehh Mou robił progres z sezonu na sezon. Rok temu nawet 2 miejsce było. Dopiero w tym gra się załamała, bo Ed sam nawet powiedział, że nie będzie kupował graczy którzy jego zdaniem nie są lepsi od naszych. No tylko że Ed to ciemniak i się nie zna. Mou powiedział, że sezon będzie ciężki i trzeba wzmocnić obronę, ale zdaniem eda, to smalling jest World class i trzeba mu przedłużyć kontrakt....
Dzięki Mou za wszystko. To nie jest tylko twoja wina, że wyszło jak wyszło.

PS. Ed to szkodnik
» 19 grudnia 2018, 01:16 #929
Kilerek7: Tylko, że gra nie powalała od dawna. To nie wiedzieli, że Jose stawia na doświadczenie a nie młodych? On wolał grać tu i teraz i wygrywać niż czekać aż młodzi dojrzeją. Tutaj nawet z resztą nie chodzi o wyniki, a raczej o zachowanie Jose, krytyka, marudzenie, miarka się przebrała.
» 19 grudnia 2018, 01:18 #928
Me89v2: Progres z sezonu na sezon :D na pewno nie sportowy :) A chyba tylko taki sprawia że klub na lata wraca do walki o duże cele :)
» 19 grudnia 2018, 06:44 #927
Kilerek7: Samo to, że zna klub i był piłkarzem to trochę mało, trzeba mieć jednak warsztat i wiedzę, samym motywowaniem to się dużo nie zdziała, tak wiem Zidanowi się udało ale on miał gotowy produkt.
» 19 grudnia 2018, 01:07 #926
wider: Ciekawe czy nagle Sanchez cudownie wyzdrowieje i wróci na OT :D
» 19 grudnia 2018, 01:06 #925
mikon70: Skoro to ma być Ole to jestem ciekaw jak to będzie wyglądać do końca sezonu. W przeszłości nic wielkiego nie zrobił jako trener. Ale jest czerwonym diabłem, może będzie miał Mikea przy sobie. Przed nim ogromne wyzwanie, bo musi przygotować drużynę na ciężkie boje z PSG i walczyć o 4 miejsce z 11 punktowa strata. Mam nadzieje ze jednak w tej drużynie będzie znowu mentalność zwycięzców. Luis Enrique tez jak przychodził do Barcelony jako trener nic wielkiego nie miał osiągniętego wcześniej. Będę trzymał kciuki jeśli rzeczywiście okaże się, ze to Ole będzie tym tymczasowym trenerem
» 19 grudnia 2018, 01:05 #924
Advm: A nie uważacie, że Solskjaer przychodzi tutaj żeby zaszczepić grajkom wartości Manchesteru United?
Może z tego powodu biorą byłego gracza MU a za pół roku ktoś z zewnątrz dostanie ekipe nabuzowaną chęcią wygrywania?

//śmiesznie się czyta jak w 9/10 przypadków poniżej jest błędnie pisane nazwisko "Solskjerna" :D
» 19 grudnia 2018, 01:01 #923
Kilerek7: Zamiast Solskjaer lepiej pisać its Solszaj:) a co on im zaszczepi w 5 miesięcy? Połowa składu ma za nic ten klub to zwykli najemnicy, gang Pogby poprostu. Oli jest naszą legendą ale nie wiem czy gwiazdeczki go uszanują. Równie dobrze Carrick też mógł im zaszczepić wartości MU, wielu gra od lat tutaj, inny to wychowankowie. Taki Young, Smalling, Jones pamiętają grę za SAFa więc ich chyba uczyć nie trzeba.
» 19 grudnia 2018, 01:05 #922
Advm: Tylko że nie od Younga, Smallinga i Jonesa oczekujemy czegoś więcej ;)
To jakie widzisz inne wytłumaczenie takiego ruchu?
» 19 grudnia 2018, 01:08 #921
Kilerek7: Właśnie nie wiem jakie, dla mnie to bez sensu. Nawet nie skupi się za bardzo, bo i tak za kilka miechów odejdzie, może Carrick odmówił pracy i chcieli kogoś z dna klubu co spróbuje, a przy okazji wzbogaci sobie CV? Pewnie wzieliby Giggsa ale ten zajęty. Nie sądzę by zarząd i piłkarze traktowali Ole poważnie.
» 19 grudnia 2018, 01:16 #920
Advm: Pożyjemy zobaczymy. Trzeba tylko na starcie uświadomić sobie, że nie ma co na gościu psów wieszać w przypadku niepowodzenia, bo nie przychodzi tutaj żeby zbawić ten klub.
» 19 grudnia 2018, 01:19 #919
Kilerek7: O to to spokojnie, Ole zostanie przywitany jak bohater, kibice go uwielbiają i każdy wybaczy mu potknięcia, on ma tylko zrobić przejście dla nowego menago w lecie.
» 19 grudnia 2018, 01:22 #918
rizx: Ole już raczej oficjalnie, skoro w ostatnim filmie z jego bramką w finale LM (3h temu wrzucony) napisano "becomes out interim manager"
» 19 grudnia 2018, 00:59 #917
RedsFan: Artykuł z przed miesiąca :D

"Nie jestem aż tak naiwny, aby twierdzić, że na pewno dam sobie radę, w życiu trzeba mieć jednak wielkie marzenia i ambicje" - powiedział Solskjaer.
Norweg zaznaczył, że będzie dążył do celu, jakim jest praca w Premier League krok po kroku. Przyznał, że miał już kilka propozycji od angielskich zespołów, zdecydował się jednak je odrzucić, uznając, że nie jest jeszcze gotowy na takie wyzwania.

"Dopiero zacząłem trenerską karierę. W Norwegii pracuję od mniej więcej dwóch lat. Na wszystko przyjdzie czas. Rozmawiałem z kilkoma klubami z Anglii i wyjaśniłem, że na razie jest na to za wcześnie. Nie chcę zaczynać od wielkiego wyzwania już na samym początku" - zaznaczył.

To tak troxhe zaprzeczy swoim słowom jak przyjdzie do nas. No, ale trafila mu sie okazja.
» 19 grudnia 2018, 00:57 #916
MiSt: Gdyby był to inny klub w Anglii to pewnie by nie odmówił. Poza tym nawet jak pójdzie mu kiepsko to kibice mu to wybaczą ;)
» 19 grudnia 2018, 01:34 #915
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 00:50

A mnie zastanawia co da ten trener tymczasowy? 5 miesięcy może coś poprawi, ale przyjdzie nowy latem i będzie robił swoją filozofię. Czy nie lepiej było już dograć Mourinho albo zostawić klub Carrickowi do lata? Przyjdzie Ole i pytanie czy odrazu go poinformują, że tylko na pół roku, czy jednak wstępnie na pół roku ale jak się sprawdzi to na stałe? Jeśli opcja pierwsza to, raczej bez sensu, bo co on ma zrobić w 5 miesięcy? Motywować piłkarzy do gry i pucować gabinet dla Pochettino? Jeśli ma robić tylko 5 miechów to zapewne nie dadzą mu kasy na wzmocnienia w styczniu. Dziwne to, najlepiej byłoby zaklepać już na lato Pochettino a Ole robiłby transfery i robotę pod niego, ale to oczywiście bzdurne myślenie. Jaka więc ma być rola Ole skoro będzie dosłownie chwilę, nie wiem.

PS: A już wiem, pewnie chcą by nauczył Lukaku strzelać bramki:D
» 19 grudnia 2018, 00:49 #914
RedsFan: Jak sie sprawdzi to pewnie zostanie na dłużej :)
» 19 grudnia 2018, 00:50 #913
ruffnecky: Zamiast zakupow bedziemy pewnie grac mlodziezowka, ktora Ole swego czasu trenowal, taka gorsza wersja Arsenalu
» 19 grudnia 2018, 00:51 #912
Magik1990MU: Jak to co da? Edek nie będzie musiał przepłacać zimą i w klubie zostanie ciężarówka gotówki.
» 19 grudnia 2018, 00:53 #911
Kilerek7: No dobra ok, ale to w takim razie musiałby zostać przyjęty jako stały trener a nie tymczasowy. Podobna sytuacja co z Solarim w Realu. Z resztą on ma kontrakt z Molde i teraz jest przerwa z tego co wiem, więc i tak w maju musiałby wrócić. Teoretycznie okres jest dobry, bo nowy trener do stycznia poznałby drużynę i zrobił trochę czystek i transferów, a tutaj nie wiadomo czy wogóle dostane kasę skoro jest na chwile.
» 19 grudnia 2018, 00:53 #910
ro7: Zatrudnianie "tymczasowego" trenera na ponad pół sezonu to dość dziwna inicjatywa. W tym momencie gramy jeszcze w LM i FA Cup, możemy wciąż skończyć sezon w pierwszej czwórce, ale możemy też spaść z ligi. Wszystko jest w grze...

Rozumiałem Giggsa po Moyes'ie, musieliśmy dograć sezon i o nic nie graliśmy. Ale teraz?
» 19 grudnia 2018, 00:54 #909
Kilerek7: ro7 no właśnie mam podobne odczucia. Co innego, gdyby Ole został trenerem stałym i mógł dostać już zimą gotówkę na jakieś poprawki i pracować normalnie a tak to będzie takie zaleczenie rany szwami aż przyjdzie pora je zdjąć.
» 19 grudnia 2018, 00:56 #908
ruffnecky: Nie zdziwie sie jak w miedzyczasie Glazerowie sprzedadza klub Arabom
» 19 grudnia 2018, 19:04 #907
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 00:51

W ogóle ile nowych nickow sie pokazało na stronie po zwolnieniu Juzka :D
» 19 grudnia 2018, 00:49 #906
Alley: Po prostu ludziom odechciało się tutaj udzielać jak i oglądać mecze, bo na to nie dało się patrzeć.
» 19 grudnia 2018, 10:54 #905
LearningtoFly: Soljskaer to juz chyba mozna bylo dac do konca sezonu Mourinhio, imo nic w naszej grze nie specjalnie sie zmieni. Gosc slaby w lidze norweskiej dostaje powazny klub..., choc czy my jestesmy jeszcze powazni?, quo vadis Manchester United?
» 19 grudnia 2018, 00:38 #904
RememberMe: Solskjaer mówił, że zespół powinien być budowany wokół Pogby. Może być bardzo ciekawie
» 19 grudnia 2018, 00:35 #903
ro7: No to teraz wszyscy będą musieli dopasowywać fryzury.
» 19 grudnia 2018, 00:38 #902
LearningtoFly: A co mial powiedziec xD?, bedzie sie podlizywal Pogbie, szybko straci szatnie, pilkarze pograja 2-3 mecze niezle i wroci wszystko do kopaniny jak za Jozka. Takimi wyborami osmieszamy sie, no ale coz chyba zdazylem juz przywyknac
» 19 grudnia 2018, 00:39 #901
Kilerek7: Jak ja mam dość Pogby, to on przyczynił się w dużej mierze do odejścia Jose, nie grał nic, jakieś bunty, mam wrażenie, że jak Messi dyryguje całym MU, tylko, że Messi to jest Messi a on co? Nie spodoba mu się Ole to zacznie znowu cudować, naprawdę człowiek wirus i najbardziej przehajpowany facet w piłce.
» 19 grudnia 2018, 01:01 #900
rvn10: Solsjkier to jedyny słuszny wybór na trenera tymczasowego. Ma doświadczenie trenerskie i dobrze zna ten klub. Po co zatrudniać kogoś z topu skoro van Gaal i Mou to były lekkie niewypały.
» 19 grudnia 2018, 00:29 #899
Krzyk: Tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego czy piłkarze zaakceptują go jako trenera, czy pójdą za nim. Jeśli tak to przez te pół roku wcale nie trzeba wielkiego kunsztu trenerskiego, ten zespół ma potencjał i pójdzie siłą rozpędu. Jeśli nie to będzie taka sama padaka jak dotychczas. Faktem jest, że gorzej już być nie może, bo nie wierze, że Ole będzie przegrywał wszystko jak leci z ogórkami, a z drużynami z topu i tak graliśmy padake
» 19 grudnia 2018, 00:34 #898
rreddevilss: Jest tu ktoś kto ogląda ligę norweska i mógłby się wypowiedziec jaki styl preferuje OGS? XD chyba napisze na jakimś fanpejdzu do kibiców Molde xD
» 19 grudnia 2018, 00:28 #897
MiSt: Patrząc na flashscore to Molde ma najwięcej strzelonych bramek w lidze i ostatnie 10 spotkań bez porażki(tylko dwa remisy, reszta wygrane)
» 19 grudnia 2018, 00:36 #896
kckMU: Jest gdzieś fajny reportaż na temat tego, jak Ole zrewolucjonizował piłkę w Norwegii. Zdobył lata temu dla Molde pierwsze mistrzostwo kraju w historii i je obronił. Szaleli na punkcie jego stylu.

Potem było m.in. Cardiff. Graliśmy przeciwko niemu. Zespołu nie utrzymał, ale na defensywę to on nie naciskał, bo o to wszystkim chodzi. I tu też tak nie będzie. Był napastnikiem, lisem do bólu i zna United jak mało kto.
» 19 grudnia 2018, 00:39 #895
kckMU: Ole miał ponadto w sezonie 15/16 naprawdę niezły epizod w Lidze Europy. Wygrał dwukrotnie z Celticiem, zremisował z Ajaxem, po czym wyszedł z grupy i odpadł z Sevillą (w jednym meczu pokonując ich 1-0).

Trzeba sobie jeszcze uświadomić warunki w Molde. To nie Rosenborg.
» 19 grudnia 2018, 01:07 #894
ro7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 00:31

Słaby ten pomysł z Solskjaerem. Jako piłkarza zawsze go lubiłem, ale jako trener? Co my chcemy spaść do drugiej ligi? To niewiele lepiej niż Neville i Valencia ;-) To, że kiedyś Giggs był trenerem było bez znaczenia, miał wtedy 5 czy 6 meczów do rozegrania, gdzie wynik nie grał żadnej roli, więc mi to nie przeszkadzało. A teraz jest ponad pół sezonu i do tego LM!

A jeśli chodzi o Molde, to dajcie spokój. Everton był lepszy i co wyszło z Moyesa?
» 19 grudnia 2018, 00:28 #893
Brontozaur: Wczorajszy dzień był wyjątkowy, zwolnienie Mou i Wisełka znalazła kasiastych kambodżańskich właścicieli, wreszcie zmiany 🤣🤣
» 19 grudnia 2018, 00:25 #892
pilchu: Najlepszym strażakiem byłby Jupp Heynckes. Wiadomo, że to ruch nierealny, ale pokazał swój warsztat w Bayernie.

Tak całkiem serio, to wątpię w powodzenie trenera do czerwca. Jaki sens ma zimowe okienko, jeśli w czerwcu przyjdzie nowy trener z inną wizja i nowy nabytek/nabytki mogą znowu nie grać. Takie półśrodki wg mnie nie mają sebsu. Zwolnili Jose bez planu awaryjnego.

Jeśli wybiorą Solskjera to ja chciałbym zapytać, co on nauczy lub jak ma zamiar wpłynąć na zmianę postrzegania footballu naszych kopaczy. Jaki on ma warsztat żeby Pogba, Lingard, Lukaku i reszta zaczęła grać lepiej. Jaki styl gry preferuje.
Klopp czy Pep mają swój rozpoznawalny styl. Pytanie jak grają zespołu Ole, czy ten ruch ma sens ?
» 19 grudnia 2018, 00:24 #891
RedsFan: No to zobaczymy na jakim miejscu i z jakimi rezultatami United ukończy sezon, gdy u steru bedzie Solskjaer :D
Na koniec sezonu bedzie wiadomo jak dobrą decyzja bylo zwalnianie Jose w srodku sezonu.
» 19 grudnia 2018, 00:12 #890
Widziwoj: Nikt United nie kazał zatrudnić Solskjaera. Ten klub to coraz większy cyrk. Sami sobie wbijają samobóje
» 19 grudnia 2018, 00:17 #889
tracer11: Czyli wedlug ciebie Solskjaer ma w kilka miechow naprawic bagno zrobione przez trzech managerow?
To super masz oczekiwania.
» 19 grudnia 2018, 00:20 #888
Krzyk: Mieli do wyboru zostawić Mou i spisać ten sezon całkowicie na straty albo zaryzykować i liczyć, że nowy trener da tej drużynie impuls i coś uda się ugrać. Jeśli to się nie powiedzie to nic nie tracą, w lecie przyjdzie jakiś konkretny trener, a gorzej ta drużyna już grać nie może. Jak się poszczęści to możemy na tym sporo ugrać.
» 19 grudnia 2018, 00:23 #887
KnabrnyGad: Jeśli jeszcze masz wątpliwości, to odpal sobie mecz z Liverpoolem, który wyglądał jakby grał z III ligowcem.
» 19 grudnia 2018, 00:34 #886
RedsFan: Ale jestes ograniczony tracer11, Nigdzie nie napisalem tak i sam mi te slowa w usta wpychasz. Moim zdaniem zwalnianie trenera w środku sezonu nie było genialnym posunieciem. Licze jednak ze Solskjaer ogarnie ta bande slabiakow ktora jest w szatni. On lubi grac ofensywnie jak byly napastnik i preferuje 4-3-3 zobaczymy czy w tym ustawieniu Pogba pokaże sie jak na mistrza świata należy :)
Ps. Krzyk mielismy dużo remisow w tym sezonie, wiec Tak da sie grać gorzej :), ale ja licze że bedzie lepiej.
» 19 grudnia 2018, 00:40 #885
Krzyk: Miałem na myśli, że nie wierzę by ta drużyna, z tymi zawodnikami mogła grać jeszcze gorzej ;D
» 19 grudnia 2018, 00:43 #884
tracer11: dokładnie tak napisałeś OGRANICZONY człowieku i fanboju murarza.
Gadka w stylu no to zobaczymy na jakim miejscu ukończy sezon Ole i z iloma pkt świadczy o czym?
Ty piszesz i nie wiesz o czym, a później odpisujesz, że ktoś ci napisał źle.
Zaraz i tak znikniesz z tej strony i pójdziesz na stronę klubu gdzie zatrudnią Mou razem z walentosami non stop banowanym następnym fanbojem.
Bye
» 19 grudnia 2018, 07:18 #883
SiYamabushi: No i super koniec sezonu będzie w drugiej dziesiątce, kompromitacja z PSG, a wystarczyło dać szansę do końca sezonu i kupić obrońcę bo to i tak nie uniknione, skoro i tak stwierdzili że sezon stracony, a może by wyciągnął to czwarte miejsce i ugral coś w LM bo ma doświadczenie, ale coś czuję że nie będzie obrońcy w styczniu więc było prościej zwolnić Jose i postawić na tymczasowego trenera.
» 19 grudnia 2018, 00:09 #882
rvn10: Jasnowidz czy co?
» 19 grudnia 2018, 00:15 #881
Krzyk: Człowieku Mou pokazywał każdym kolejnym meczem, że nie ma żadnych szans powalczyć o top4. Widziałeś jakiś zwrot akcji, nagłe przebudzenie tej drużyny? bo ja nie. Na czym opierałeś nadzieje, że Mou jest w stanie doprowadzić zespół do top4?
Zarząd liczy na efekt nowej miotły, co jest jedyna szansą na jakaś spektakularna passe i powrót do czołówki. Nie raz i nie dwa już to sie w footballu zdarzało. A co do zasady to pewnie są już po słowie z nowym trenerem albo zaraz będą i przygotowują sie na solidne zakupy w czasie letniego okna transferowego
» 19 grudnia 2018, 00:16 #880
SiYamabushi: Solidne zakupy, dobre :), problemem nr 1 była obrona, ciągle kontuzje, w meczu z Liverpoolem grał jeden zdrowy obrońca Bailly, Lindelof jeden dzień trenował to samo Darmian i Dalot, dlatego uważam gdyby został kupiony obrońca który by trzymał cała linie w ryzach, to mogło być różnie, ponieważ w tamtym sezonie Mourinho potrafił grać z top drużynami, a na wiosnę większość mamy u siebie, teraz też mamy cztery mecze które spokojnie mógł wygrać a to by pomogło. Ale zobaczymy efekt nowej miotły, oby się udało choć nie jestem przekonany, że tak będzie.
» 19 grudnia 2018, 00:37 #879
Krzyk: Problem w tym, że do wiosny to mogliśmy już mieć co najwyżej jakieś abstrakcyjne matematyczne szanse na top4. Jest grudzień, cała masa meczy do rozegrania. Jeśli nowy trener zaliczy dobry start, wygra dwa, trzy mecze z rzędu to jest nadzieja, że to wszystko nabierze rozpędu.
» 19 grudnia 2018, 00:41 #878
tracer11: Pytanie brzmi czy nowy trener nie bedzie sie bal zaczac choc wyprzedaz szrotu?
Jak bedzie kolejnym ktory trwa z Youngami, Smallingami, Lingardami to ukreci bicz na samego siebie.
Nawet figo fago Mou nie sprzedal za zbytnio nic, a ci ktorych sprzedal na bank nie byli najmniej przydatni w zespole.
» 19 grudnia 2018, 00:09 #877
ruffnecky: Manchester Woodward FC
» 19 grudnia 2018, 00:08 #876
MiSt: Ktoś może orientuje się jaki futbol preferuje Solskjaer(defensywny czy ofensywny)?
» 19 grudnia 2018, 00:07 #875
Blau: Też mnie to zastanawia. Ogólnie dosyć dziwna kandydatura nawet jak na tymczasowego trenera.
» 19 grudnia 2018, 00:14 #874
RememberMe: Jego Molde strzeliło najwięcej bramek w lidze
» 19 grudnia 2018, 00:26 #873
MiSt: Skoro mamy być poza top4 w tym sezonie to chciałbym chociaż zobaczyć trochę wesołej piłki :p
» 19 grudnia 2018, 00:31 #872
ponczok: to mi wyglada na stworzenie podstaw nowemu trenerowi w lato, ofensywne podejscie do futbolu i wiedza czym jest Manchester United, to na pewno serwować będzie duet Solskjaer Phelan, jednak nie jestem przekonany czy to wypali, pożyjemy zobaczymy.
» 19 grudnia 2018, 00:00 #871
Kilerek7: Fajnie, że legenda MU poprowadzi naszą drużynę, ale zastanawiam się, czy dostanie pieniądze na jakieś transfery w styczniu?
» 19 grudnia 2018, 00:00 #870
rvn10: Podobno Phelan asystentem jeszcze nieoficjalnie.
» 18 grudnia 2018, 23:58 #869
sixmonitor: generelanie było info że pele albo mardona może zostać trenerem united ja ogólnie to bym widział nawałkę w united zrobił by rewolucje jak w naszej kadrze może jeszcze by boruca sprowdził na zmiane z de geą
» 18 grudnia 2018, 23:53 #868
Kilerek7: Solskjaer oficjalnie trenerem na pół roku ! :)
» 18 grudnia 2018, 23:51 #867
ponczok: chyba byłem szybszy
» 18 grudnia 2018, 23:55 #866
Kilerek7: Haha ale nikt tu się nie ściga:)
» 18 grudnia 2018, 23:56 #865
ponczok: Solskjaer oficjalnie
» 18 grudnia 2018, 23:51 #864
Widziwoj: Biedny Mourarz dziś zwolniony. Sotnelaw jest przygnębiony. Taką postać mu zabrali. Przecież nasi dobrze grali. Tylko żal, że znów się gdera. W MU trenerem chcą Solskjaera. Bo United w tym wypadku będzie kandydatem do spadku
» 18 grudnia 2018, 23:45 #863
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 23:47

Ed Woodward consulted #mufc players before sacking Mourinho, to gauge the feeling of the dressing room #mulive [mirror]
It is understood the majority of #mufc players felt they were not progressing under Mourinho. Matic and Lukaku are believed to have pledged their allegiance to him #mulive [mirror]


#mufc are already making plans to appoint Pochettino in the summer. The club have been aware of the Argentine's desire to join the club #mulive [mail]
#mufc see Pochettino as the ideal coach to take their squad forward with his 'brand of progressive, vibrant football' #mulive [mail]
» 18 grudnia 2018, 23:42 #862
SiYamabushi: Do póki manager nie będzie miał pełnego wsparcia i wyboru piłkarzy to nic z tego nie będzie. Pep po pierwszym sezonie wiedział że musi wymienić cała obronę i Bramkarza, Klopp po trzecim sezonie wiedział że musi kupić bramkarza i obrońcę klasy światowej żeby walczyć o mistrzostwo, skrzydłowego i dwóch pomocników środkowych i dostał co chciał. Jose po drugim sezonie, także wiedział że potrzebuję lewego obrońcę bo Shaw wielka niewiadomą, na środek obrony kozaka, prawo skrzydłowego, napastnika do rotacji z Lukaku bo zlatan odszedł i dobrego środkowego pomocnika, dostał Freda Dalota i Bramkarza i cieszył się że fela przedłużył kontrakt bo nie dostanie kasy na nowego pomocnika. W tym klubie muszą zrozumieć, że jest dużo szrotu i potrzeba 4 lub 5 graczy klasy światowej aby zdobyć mistrzostwo. Oby nowy trener nie miał tych problemów.
» 18 grudnia 2018, 23:38 #861
kckMU: Poniekąd rozumiem Eda, który wydał tyle kasy i pyta sam siebie - jak to kadra jest słaba? Jak to tylu piłkarzy nie jest na naszym poziomie? Za co ja płacę 350k co tydzień dla Sancheza, po co ściągam Freda (który de facto odbiłby się nawet od własnego cienia) za 50 baniek? Słyszałem, że ten tam ten Mati Darmian był najlepszym w Serie A? Patrz tu na listę. W rubryce środkowych obrońców za mojej kadencji przyszedł jeden, drugi, trzeci. Sporting Lizbona, Villarreal, Benfica. Nawet za sporą kasę. Mimo to, czytam gazety, które krytykują naszą obronę i sugerują kupno jakiegoś Senegalczyka za 100 milionów, lub każą mi się kłócić z Levym z Tottenhamu o gościa, którego nazwiska nie wypowiem. Słucham też trenera, który krytykuje mnie za brak transferów na te pozycje. Koniec końców, ten Portugalczyk mnie oszukiwał, czy to ja się nie znam?

Dyrektor sportowy. To jest klucz wszystkiego. A jeśli mamy do czynienia z dyrektorem sportowym światowej klasy, to klub jest w domu. Taka postać zna się przede wszystkim na piłce oraz tym, co jest związane z jej kopaniem. Nie finansach, reklamach, ale na tym, co dzieje się na boisku. To jest nieocenione w dłuższej perspektywie.

Naprawdę, Ed może być legendą tego klubu na swoim stanowisku, ale musi sobie i drużynie pomóc. Jest maszynką do zarabiania kasy i raz, że sam ją przepuszcza przez swoją niewiedzę, a dwa - tym samym rujnuje zespół. Brak dobrych transferów, spiny w szatni, kłótnie o płace, etc.
» 18 grudnia 2018, 23:50 #860
Kilerek7: A jednak Solskjaer, Ole Ole nie damy się:) czyli czekamy pół roku a potem Pochettino, szkoda, że w styczniu nikogo raczej nie kupimy:/
» 18 grudnia 2018, 23:35 #859
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 23:41

Co by nie mowic to szok jest i to nie maly, bo myslalem, ze Portugalczyk chociaz wytrzyma do czasu az stracimy matematyczne szanse na top 4. Z drugiej strony patrzac na to ja wyglada jak ten sezon w pigulce:

- bilans 0, a jeszcze niedawno ujemny jest niegodny naszego klubu, nawet za Moyesa i van Gaal az tak zle nie bylo
- prymitywny styl gry rodem z polskiej ligi
- strata 11 pkt do top 4 (a w praktyce 12 pkt by wskoczy na to 4 pozycje )
- nie liczac 1 kolejki przez te pozostale 16 kolejek ani razu nie bylismy w top4
- strata 19 pkt do lidera i to nawet nie do City, ale LFC, ktory przed Kloppem byl dokladnie w tym
samym biagnie co my po van Gaalu
- pomimo kupna topowych grajkow za Mourinho(na lepszych nie mozemy sobie pozwolic, patrzac na to jakim klubem stalismy sie po odejscia SAFa) nasza gra praktycznie niczym sie nie rozni od zespolow z dolu tabeli
- meczymy sie praktycznie z kazdym rywalem. Mecz z ostatnim Fulham, gdzie w koncu pewnie wygralismy najlepiej pokazuje co my prezentujemy w tym sezonie

to zwolnienie nie powinno zbytnio dziwic, bo ten topor nad glowa Mourinho wisial od dluzszego juz czasu. Sam Portugalczyk z pewnoscia tez zdawal sobie sprawe w jakiej sytuacji sie znajduje od dluzszego czasu i czym to sie moze skonczyc.

Coz, kazda cierpliwosc zarzadu do trenera ma swoje granice, a szale goryczy przelal mecz z LFC, gdzie nie chodzilo tu juz pewnie o sama porazke(gdzie powiedzmy sobie szczerze tylko optymisci liczyli na cos wiecej), ale to jak wygladal sam mecz, gdzie po 2,5 roku pracy Mourinho na tle Liverpoolu, odwiecznego rywala wygladalismy jak jakies Dudelange. W bagnie jestesmy praktycznie od poczatku sezonu, Portugalczyk dostal 5 miesiecy(to i tak dosc sporo) na poprawe, takze nie moze narzekac, ze nie dostal czasu na poprawe wynikow.

Szkoda, ze kariera Portugalczyka potoczyla sie u nas tak, a nie inaczej. Po przyjsciu Mourinho(w koncu topowego trenera), a potem przyjsciu Mikiego, Ibry i Pogby na prawde, wierzylem w to, ze nawet jesli nie wygramy majstra w tym pierwszym sezonie to chociaz o niego realnie powalczymy. Rzeczywistosc okazala sie jednak dla nas bardzo brutalna 6 miejsce(gorzej niz za van Gaala...) i az 24 pkt straty do Chelsea, ktora w sezonie 15/16 tez mocno cieniowala, nawet po zwolnieniu Mourinho. Honor nasz i Portugalczyka uratowala wygrana w meczarniach Liga Europy. Drugi sezon w miare dobry, jednak pozostal niedosyt patrzac na to w jak zalosnym stylu odpadlismy u siebie z Sevilla w LM no i ze przegralismy final FA Cup, ze bardzo slaba w tamtym sezonie Chelsea. No i ten obecny sezon, ktory jest praktycznie kopia pierwszego, kiedy tez przez prawie caly sezon balansowalismy na tych miejscach 5-6, z ta roznica, ze wtedy mielismy jeszcze to kolo zapasowe w postaci LE. Teraz mozna tylko gdybac, czy nie lepszym rozwiazaniem bylo spasc po fazie grupowej LM do LE. Co prawa w tym sezonie poziom bylby znacznie wyzszy i duzo ciezej byloby wygrac ta edycje, ale zawsze to jednak bylaby jakas alternatywa do walki o gre w LM w kolejnym sezonie.

Rozstanie z Mourinho bedzie korzystne zarowno dla Porugalczyka(ktory powien zrobic sobie roczna przerwe jak Guardiola, zresetowac sie, przeanalizowac co poszlo nie tak w Chelsea i u nas i pozniej wyciagnac jakies wnioski przed praca w nowym klubie) no i dla nas, gdzie bedzie mozna zaczac nowy projekt.

Mimo wszystko mozna podziekowac Mourinho za te 2 wygrane puchary i to, ze podjal sie wyzwania i probowal przywrocic nas do topu.

Pytanie teraz kto nastepca? Marzy mi sie Pochettino, tylko pytanie czy bedzie chcial opuscic swoja strefe komfortu? Mam nadzieje, ze nie siegniemy po zadnego Conte czy innego Zidana...

Licze, ze wraz ze zwolnieniem Mourinho Woodward zrobi drugi krok, czyli czystki w skladzie. Na pierwszy ogien powinni pojsc tacy pilkarze jak Fellaini, Jones, Rojo. Ciekaw jestem co nasz klub zrobi z Pogba, ktory powiedzmy sobie otwarcie od poczatku sezonu gral na zwolnienie Portugalczyka. Jezeli udalo by sie sprzedac Francuza do Juve, a w jego miejsce kupic Eriksena(kontrakt do 2020), to bralbym w ciemno taka opcje. Byc moze Francuz odzyje u nowego trenera, czas pokaze.
» 18 grudnia 2018, 23:34 #858
Micci: Solskjaer !! ;)
» 18 grudnia 2018, 23:31 #857
Diablo2018: Najbardziej mnie boli to że do nas Guardiola nigdy nie trafił... zobaczcie, on nawet jakiegoś MURICIA przerobił na bohatera.
» 18 grudnia 2018, 23:28 #856
Gallacher: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 23:27

morderca z twarzą dziecka - czyli w każdym szaleństwie jest metoda by nastraszyć piłkarzy.Mowa o Solskjaerze
» 18 grudnia 2018, 23:26 #855
kielbasior: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 23:25

Solskjear oficjalnie?
https:// ww w.manutd.com/en/videos/detail/highlights-of-the-1999-champions-league-final-and-ole-gunnar-solskjaer-winner?fbclid=IwAR0-MHIi5Ct4a3Zsec4HAD3InbgMqo8uY2cqov_HR_IUvBZ57ZU2NU9Q9h0
» 18 grudnia 2018, 23:24 #854
Widziwoj: Sprzedać Pogbe, Sancheza i już będzie dużo siana na transfery. Do tego Woodward wydebi jeszcze trochę kasy i zrobimy okienko w lecie jak Liverpool w tym roku. Zostawić Martiala i Rashforda, dokupić im paru kolesi do klepki. Z tyłu Toby z Tottenhamu. Cztery konkretne transfery ( jeszcze przydałby się prawy obrońca)
» 18 grudnia 2018, 23:15 #853
jamaj05: Teraz tylko liczyc, ze zadziala efekt nowej miotly

Co do zimowych transferów, moim zdaniem sie odbeda, zeby pokazac wsparcie nawet dla tymczasowego szkoleniowca, tylko bardziej na zasadzie sprowadzenia pilkarzy, ktorzy przydadza sie kazdemu nastepnemu szkoleniowcowi (jak to wiele razy robil np Perez - transfery bez trenera)

Najbardziej sie boje, ze nowy- domyslnie na lata trener nie wywali ze skladu tych pilkarzy, ktorzy nie powinni tu grac, tylko znowu da im szanse na rok (Jones Rojo Darmian Mata)

No ale zobaczymy, Mou zaczynal w United dobrze, szkoda, ze tak sie potoczylo
Bronilem go do listopada tego roku, pozniej stracilem nadzieje. Wypalil sie chyba jużpodczas oatatniej kadencjiw Chelsea

Co do nowego szkoleniowca chyba Blanc byłby najlepszym wyborem, bo mialby szanse zostac na dluzej
» 18 grudnia 2018, 23:05 #852
Danutd11: Najgłupsze rozwiązanie w połowie sezonu. Zarząd do wywalenia . Gwiazdeczki typu Pigba do wymiany nic dziwnego że SAF puścił go niegdyś za paczkę fajek. Mou potrzebuje grajkow a nie najemników. Zle transfery podjęte latem.
» 18 grudnia 2018, 23:02 #851
NexaT: Puścił go bo popełniał błędy, nie raz i nie dwa.
» 18 grudnia 2018, 23:32 #850
wojtinho: Dla mnie sezon nie jest jeszcze stracony. Grudzień to ciężki miesiąc a my gramy z teoretycznie słabszymi ekipami więc punkty są mega potrzebne. Trener tymczasowy? Wolalbym żeby nowy trener prowadził zespół w co najmniej 2 ostatnich miesiącach. Moim zdaniem zobaczy jaki ma materiał, jakie mają zaangażowanie na treningach i ile dla nich znaczy ten klub. A na lato konkretna lista transferowa z klubu i do klubu bez marudzenia Eda. Daje kwotę X na transfery a nowy trener ma się w niej zmieścić i to on będzie miał ostatnie zdanie czy dany piłkarz tu trafi czy nie bo to on będzie rozliczany za wyniki. Wierzę w ten klub bo już nie raz podnosił się z kolan i liczę że znowu to zrobi. GGMU
» 18 grudnia 2018, 23:02 #849
Gallacher: Mourinho dzięki swoim osiągnięciom piłkarskim,uczynił futbol dziedziną nauki,zresztą nie tylko on,ale gimbaza wie jak się cieszyć ze zwolnienia i udawania "ekspertów" internetowych.Rozegrałem w B klasie prawie 100 meczy,grywałem przeciwko amatorskim jak i zawodowym piłkarzom.Widziałem graczy bardzo ambitnych w klubach amatorskich,byłem świadkiem też meczy gdzie zawodowcy przegrali z amatorami,sam grałem przeciwko zawodowym piłkarzom którzy podczas meczu zamiast zapierniczać mimo że to była b Klasa tylko stała i nic nie robiła a kasa wlatywała.Do czego zmierzam ? jeśli komuś nie zależy mając kasy to wołem ich nie zmusi się,człowiek biedny i ambitny zawsze będzie bardziej głodny sukcesu bo jego bieda spowoduję większą motywację do sukcesów.Jeśli taki Pogba woli robić sobie filmy aniżeli skupić się na grze to macie przykład zmiany pokoleniowej.Mourinho to człowiek twardej ręki ,ale nie aż tak twardej jak Ferguson,ale taktycznie geniusz,ale piłkarze są żałośni.Jeśli piłkarz ma 300 k na tydzień to mu to wisi bo nikt w klubie go nie wyrzuci ani mu pensji nie obetnie bo zagrał słabo,dlatego oni mają wy... na to gdzie grają.
» 18 grudnia 2018, 23:02 #848
Widziwoj: A Solskjaer to czy przypadkiem nie spuścił Cardiff City z Premier League? Piękna kandydatura. W maju polecimy z Premier League i to dopiero będzie wstyd
» 18 grudnia 2018, 22:54 #847
rizx: Owszem spuścił :)
» 18 grudnia 2018, 23:05 #846
bestija: Woodward robi zagranie pod publiczke i musi być były piłkarz. A że nie bardzo jest z czego wybrać to już inny problem.
» 18 grudnia 2018, 23:09 #845
DailySmoker: Roy Keane ma papiery i charakter, a do tego diabel w diable xd
» 19 grudnia 2018, 00:02 #844
Vaxiu: Jakie papiery?
» 19 grudnia 2018, 00:11 #843
bestija: Te papiery od średniaków w których sobie nie poradził ?
» 19 grudnia 2018, 00:27 #842
pawelisto2: Co by nie było...futbol prędko nie będzie miał takiego szkoleniowca jak Mourinho.
Nikt nie zbliży się choć troche do sukcesów jakim były wygrane z Porto i Interem(tutaj kompletna deklasacją taktyczna).

Ja jako kibic jestem dumny, że The Special One byl częścią naszego klubu, ale niestety futbol się zmienia, Mourinho już nie zrobi z piłkarzyków prawdziwych mężczyzn, nie stworzy żelaznej defensywy zbudowanej z wojowników. Teraz jest takie pokolenie, że trzeba głaskać po głowie, jak najczęściej chwalić, z krytyką radzą sobie tylko według ich opisów na instagramie, a w rzeczywistości nie dają rady. Mam dwójkę synów i w klubie u młodszego widzę wiele takich sytuacji gdzie rodzic nie jest w stanie pojąć jak trener mógł krzyknąć na jego dziecko.
» 18 grudnia 2018, 22:49 #841
czesiu2018: Zidan odmowił, bo on chce Juventus, gdzie jest ułozna ekipa, jest cieniasem, a nie trenerem...3 Lm, go nie bronią, ale jak poprowadzi Juve, to nie zrobi mistrza i beda pikować na doł. Ronaldo gdyby nawet dowodził sam Realem, to rozumie...statystyki go bronią, strzelał bramki, gdzie inni kopali by się w czoło...Messi, drugi kompletny, gdzie potrafił zrobić wszystko...minac 5 i wsadzic lobem gola...ok...Pogba? nawet w Juve nie błyszczał, był średni przy świetnym składzie...mylę sie? ok, był gwiazda w Juve...wrocił i co? jest zerem i zwykłym pozerem, a robi najwiekszy szum w klubie, a gówno zrobił...jego filmik z żółwiem,to jego najlepszy wystep...nie broncie go, gra gówno, biega jak paralityk, robi z siebie gwiazde...jak poda dobrze 3 podania do nogi, to głowa w chmurach jakby był mega rozgrywajcym...dno i kasa w błoto.
» 18 grudnia 2018, 22:47 #840
Gallacher: Manchester United jest jak dziecko u boku mamy która całe życie go wspierała i była obok,gdy odchodzi ,chłopak nie wie co robić i jego życie jest kompletnie bez sensu.Utrata bliskiej osoby powoduję że jest się zagubionym,traci sens życia,tak samo jest z klubem.Ferguson odszedł i klub ma problem wrócić na szczyt.
» 18 grudnia 2018, 22:47 #839
sauerlandevent7: Najlepiej największy krytykant i koleś Scholes . Niech pokaże co potrafi.
» 18 grudnia 2018, 22:42 #838
kamtor: A po co tymczasowy brac blanca i jedziemy o allegrim i pochetino mozemy zapomniec zidan tez odmowil
» 18 grudnia 2018, 22:39 #837
Damian54321: Albo pogba
» 18 grudnia 2018, 22:36 #836
sauerlandevent7: a moze Cherchesov ?
» 18 grudnia 2018, 22:35 #835
sauerlandevent7: Keane na trenera , a wszystkie pipki w szatni zostaną zdeptane.
» 18 grudnia 2018, 22:31 #834
BajtiMU: Trener takiego pokroju właśnie został zwolniony ;) widocznie potrzebujemy takiego samego trenera pipke, jakich mamy piłkarzy.Noo ale cóż,takie czasy.
» 18 grudnia 2018, 23:20 #833
tracer11: Haha Mou nawet noe stal obok Keana w tych kwestiach.
Zapewniam cie, ze za Keana nie byloby dreptania po boisku.
» 19 grudnia 2018, 00:15 #832
Damian54321: Też bym chciał gigsa z carickiem
» 18 grudnia 2018, 22:27 #831
sauerlandevent7: Brać Giggsa jako tymczasowego . Jak nie teraz to kiedy.

Carrick dobry wybór ale za wcześnie.
» 18 grudnia 2018, 22:24 #830
bestija: Nie zgodzi się i słusznie.
» 18 grudnia 2018, 22:31 #829
sauerlandevent7: Jeżeli zwolnieni zostali zarówno Moyes jak i Van Gaal oraz Mourinho za popełnione błędy , to dlaczego Woodward za taki wybór trenerów nie zostanie zwolniony . Przecież to są jego błędy.
» 18 grudnia 2018, 22:22 #828
Hoodys: Bo nie ma kto go zwolnić. W normalnych klubach prezesi itd śledzą wyniki, styl gry, oglądają mecze itd . A tutaj oni tylko liczą kasę i raz na rok przyjdą na mecz, Woodward kontroluje cały klub. Ma wywalić siebie z nieoficjalnego stołka szefa klubu?
» 18 grudnia 2018, 22:46 #827
bestija: Nie wierze w cudotwórców. Nagle nie będziemy wszystkiego wygrywać. Jose nie podołał. Decyzje zarzadu rozumiem. Ale moment jest idiotyczny. Zwolnienie po meczu z Liverpoolem. 5 meczy w 2 tyg. Szukanie kandydata. Wszystko pełna tajemnica. Już widze te transfery dla Solskjera. Nie mogli go zwolnić po meczu z Reading, mając gotowego kandydata. 2 tyg na ogarnięcie. Ewentualna porażka z Totkami łatwa do wybaczenia. 2 trener z rzędu odchodzi z niesmakiem. Ps. Jeśli Pogba założy kiedykolwiek opaske kapitana ten klub pogrąży się w hańbie, oby odszedł jak najszybciej.
» 18 grudnia 2018, 22:22 #826
luki1852: Sky sports podaje, że Solskjaer jest faworytem na posadę na trenera tymczasowego.

Ja wiem, że legenda, sam bardzo go lubię no ale trenerem to wybitnym delikatnie mówiąc nigdy nie był. Aż tak bardzo zarząd spisał obecny sezon na straty?
» 18 grudnia 2018, 22:19 #825
ManUtdFan94: A kogo byś wziął ? Na tymczasowego Ole byłby git. Blanc raczej nie przyjdzie na kilka miesięcy
» 18 grudnia 2018, 22:29 #824
Romek1981: Serio ludzie myślą, że jak przyjdzie nowy manago to Lukaku nagle zacznie przyjmować dobrze piłki, obrona nie będzie się łamać, pomocnicy zaczną tworzyć sytuacje a pan pogba przestanie gwiazdorzyc? Głupotą jest zwalnianie managera co 2 lata. W tym klubie nie ma żadnej stabilności. Najpierw trzeba było sprzątać po luju teraz nowy będzie chciał zastąpić ludzi po mou bo nie sądzę że te parodie piłkarzy nagle zaczną coś grać. Mou wyszedł w tym sezonie odważniej i skończyło się na tym ze straciliśmy prawie tyle samo bramek co w zeszłym sezonie. To pokazuje na jakimi poziomie stoi cały blok defensywny w MU. Mi naprawdę jest szkoda Mou. I to nie chodzi o całokształt jego pracy u nas bo wiadomo jak gramy. Ale to nie jest tylko i wyłącznie jego wina. Oby każdemu to wyszło na dobre.
» 18 grudnia 2018, 22:12 #823
karol100: Nasi zawodnicy nie roznia sie niczym od tych z Liverpoolu czy Chelsea czy innych poza tym ze tamci sa w formie I wygladaja dobrze a nasi nie sa I wygladaja jak frajerzy. Dalbys Klopowi naszych zawodnikow I grali by super, Pogba by w liverpoolu zjadl wszystkich ich pomocnikow. Nie wiem wymienil bys Jesusa na Martiala czy Rashforda to by wymiatali w city, Lukaku juz w wielu druzynach pokazywal ze umie grac w pile, zobacz co robi w reprezentacji Belgii, tak mozna wyliczac dalej. Chodzi o forme a nie o jakosc zawodnikow. Oczywiscie wzmocnienia zawsze sie przydadza. Nawet jakbysmy kupili Messiego to by u nas I przy mou stracil forme. Bedzie nowy menago bedzie nowa motywacja
» 18 grudnia 2018, 22:23 #822
bestija: Smalling nasz najlepszy obrońca jest lepszy od Van Dijka albo Luiza ?? Lingard od Mane ? Pogba od Hazarda?? Rashford od Mahreza?? Pogba który nie ma pojęcia o presingu to by się u Guardioli na ławke nie łapał.
» 18 grudnia 2018, 22:29 #821
Romek1981: Nie wiem czy oglądasz jak gra Belgia. Kdb Hazard i reszta. Tam mu też piłka odskakuje na parę metrów ale ma więcej sytuacji. Ja nie mówię że on jest złym piłkarzem ale pewnych rzeczy nie przeskoczy. Skąd wiesz co by robili w City i Liverpoolu? Martial nie załapał się na mistrzostwa. Czas pokaże. Ja jestem zdania że tymczasowy trener nic nam nie da.
» 18 grudnia 2018, 22:31 #820
karol100: Aha czyli uwazasz ze nasi wszyscy zawodnicy sa do bani I mamy takie szczescie ze zawsze kupujemy cieniakow, a inne kluby kupuja tylko super grajkow. Matic gral w Chlsea batdzo dobrze, Pogba wby Juve to samo, Sanchez to samo, Lukaku to samo. Depay po transferze od nas tez wymiata. To u nas wszyscy traca moce, dobry Menago i je odzyskaja
» 18 grudnia 2018, 22:39 #819
matizek92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 22:46

Matic grał dobrze w Chelsea? grał co najwyżej poprawnie - jak u nas. Depay sobie zwyczajnie z ligą nie poradzi, drugi z niego Quaresma. Sanchez w Arsenalu cieniował w ostatnim sezonie, Lukaku rok temu grał dobrze, teraz spójrz na tego kloca i zastanow sie czemu tak gra. Probujesz bam wmowic ze jeden trener załatwił 22 osoby w skladzie - dobre sobie. Co najlepwze wszyscy eksperci twierdzą ze w City to z naszego skladu moze z 3 mialoby szanse na gre, ale dalej sobie wmawiac mozna syf. Pogbie sciagnieto 3 graczy, aby pokazal swojego skilla - no to kopie po autach. Mourinho ma duzo za uszami i dobrze ze to sie juz skonczylo, ale takie gadanie...

Inna sprawa - kiedy oni mieli złapać forme, jak oni ciągle są kontuzjowani? Mam nadzieję, ze juz bedzie lepiej i kazdy wskoczy na jakis tam swoj poziom, ale ich poziom to podloga w City czy Liverpoolu. Oby chociaz atmoafera sie poprawila.
» 18 grudnia 2018, 22:43 #818
bestija: Uważam, ze mamy 6 skład w Anglii a na płace wydajemy najwięcej więc coś jest nie tak. Depay wymiata w słabej Francji (transfer van Galla, Pogba mógł błyszczeć w Juve gdzie trzeba pobiegać 2 razy w sezonie. Matic grał dobrze u nas rok, młodszy nie będzie. Lukaku rok tez, brak zmiennika. Sanchez brak aklimatyzacji, wypadek losowy. Naprawde uważasz, że przyjdzie Zidane czy Klop i nagle Jones przestanie sie łamać, Rojo łapać czerwone kartki a Smalling stanie sie Maldinim ?
» 18 grudnia 2018, 23:07 #817
karol100: Wlasnie tak uwazam. Dobry ofensywny trener i nasi beda czarowac.
» 18 grudnia 2018, 23:12 #816
Romek1981: Ja nic nikomu wmawiać nie muszę. Jones jest cały czas w szpitalu, Shaw podobnie (choć w tym sezonie na początku grał poprawnie) Valencia i młody to nie są obrońcy A i tak są już wiekowi. Bailly szklanka, lindelof jest bardzo niepewny (u boku lidera może grać) smalling gra równo po prostu żaden z niego Rio. Dalej pomoc Fellaini... no właśnie. Herrera walczak umiejętności nie ma wysokich. Matic dziwne że jak grał to każdy go wyzywal, pogba grał super jak Pirlo i reszta robili robotę w lidze gdzie jego drużyna jest O mile przed reszta stawki. Mata ma fajne wolne i klepke. Ale jest wolny A często grał na skrzydle... Rash jest młody chociaż bliżej mu do welbecka niż do Rooneya. Martial gość który truchta jak ma wrócić i bronić. Lukaku w zeszłym sezonie grał dobrze. Ale mi nie wmówisz że to mou go nauczył tego przyjęcia piłki, czy pogbie kazał walić piłki na aut. Zresztą zobaczymy co mu pokaże z nowym trenerem obym się mylił dla mnie dalej będzie ta sama kaszanka. 3 trener w ciągu 6 lat porażka.
» 18 grudnia 2018, 23:14 #815
bestija: Dobry ofensywny trener zrobi cuda. Skoro tak uważasz to nie masz pojęcia o czym mówisz i na tym dyskusja się kończy.
» 18 grudnia 2018, 23:20 #814
Konradex97: Klopp wymienił cały skład w Liverpoolu. W Manu transfery to niewypały. Pytanie czy Pogba, Sanchez, Lukaku i Fred to pomysły Edka czy Mourinho. Po konferencjach w wakacje gdzie wprost okazywał swoją irytację polityką transferową klubu można się domyślić, że jednak Edka. Dziwne, że 3 trener z rzędu (w tym 2 klasy światowej z sukcesami w wielu klubach) nagle się odbija jak od ściany w United i wychodzi coraz większa irytacja. Nie ma co się łudzić, do wymiany jest zarząd i 3/4 składu
» 18 grudnia 2018, 23:47 #813
Blau: Rudzielec wrócił po kontuzji i od razu brama marzenie. Kiedy coś takiego zrobił nasz Pogba? (chyba jak grał w Juve)
» 18 grudnia 2018, 22:09 #812
JudoHonor: Moim zdaniem united powinien przejąc jakiś swieży trener z pomysłem. Starzy wyjadacze w stylu Van Gaala i Mouriniho ( musicie przyznać, że kiedy do nas przychodzili byli w ścisłej czołówce najlepszych trenerów) nie dała rady. Pochettino byłyby idealny, ale Zidanem bym tez nie pogardził. Ciekawie wygląda tez Machin z Sevilli, w tym sezonie radzi sobie znakomicie. Wcześniej wciągnął Girone do La Liga i ostatnie dwa sezony z tak małym klubem trzymał solidną pozycje w środku tabeli. Ze starszych gości do wyjęcia ciekawy jest np. Hecking z MĂśnchengladbach, ostatnie jego wyniki z bundesligi to 2 miejsce z Wolsfburgiem, 4 z Monchen i na te chwile 2 miejsce - czyli nie z druzynami z kosmosu potrafi powalczyc z Bayernem czy Dortmundem
» 18 grudnia 2018, 22:08 #811
DanyDET: Pamiętam jak się cieszyłem jak go zatrudniali. Dzisiaj jest mi smutno, ale smutno też dlatego że piłkarze stali się ważniejsi niż Manager. Ten klub gdzieś zabłądził. Ferguson miał wolną rękę i mógł robić co chce, zarząd powinien pozwolić na to samo Mourinho. Sir Alex chciał się pozbyć gwiazdy która psuła mu szatnię to go wyrzucał, a tu jest pobłażliwość. Niestety ale to nie jest dobra wiadomość, że nasz klub zwalnia jednego z najlepszych... głupio mi i przykro jak p atrzę na to co się dzieje z tym klubem... :(
» 18 grudnia 2018, 22:00 #810
karol100: Za bardzo sie wczuwasz. Mourinho dostal bardzo duzo czasu zeby w koncu cos sie ruszylo, a wszystko ciagle stalo w miejscu. Nie mozna czekac w nieskonczonosc, przedewszyskim zabraklo perspektyw, gdyby byly to by zarzad poczekal. To ze klutnia z Pogba byla powodem zwolnienia to jest bzdura I nie powielaj takich bredni bo robisz z nas posmiewisko. Mourinho ewidentnie nie dogadywal sie z nikim poza Maticem ,Fellainim , Lukaku no to chyba cos z tym trzeba zrobic, nie mozna wyrzucic 90 % druzyny. Zreszta to czy sie dogadywal czy nie to jest jeszcze inna sprawa, bo przedewszystkim zabraklo wynikow potem perspektyw, potem stylu I na koncu atmosfery.
» 18 grudnia 2018, 22:09 #809
pelzebiusz: W 100% się zgadzam, klub powinien opuścić Pogba Sanchez i Ed
» 18 grudnia 2018, 22:10 #808
karol100: Za co klub powinien opuscic Pogba i Sanchez? Co takiego zrobili?
» 18 grudnia 2018, 22:12 #807
Blau: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 22:25

No właśnie nic nie zrobili i dlatego powinni odejść. Sanchez już jest u nas praktycznie rok, a w lidze strzelił "aż" 3 bramki i często był najgorszym na boisku. Od Pogby dużo się wymagało, miał być naszym liderem i motorem napędowym, a w praniu wyszło, że jest królem strat i zagrań w aut.

EDIT:
Oczywiście nie wspominając o tygodniówce Sancheza, która zniszczyła już i tak słabą hierarchie płac. Teraz jak chcemy żeby ktoś u nas został, to z miejsca podwyżka minimum 50%.
» 18 grudnia 2018, 22:23 #806
bestija: Obaj za fatalną postawe sportowa. Pogba za otwarty brak zaangażowania, szacunku do przełożonych i klubu.
» 18 grudnia 2018, 22:24 #805
karol100: A kto u Mournho gral dobrze? Tym tokiem myslenia powinnismy wyrzucic cala druzyne. Nie rozumiesz ze skoro wszyscy graja zle to nie ich wina tylko menagera? Jak 1 na 100 oblewa mature z matmy to jest sam sobie winny ale jesli oblewa 100/100 to winny jest nauczyciel. Wlasnie wyrzucilismy nauczyciela, brawo.
» 18 grudnia 2018, 22:43 #804
bestija: Young, ingard, Fellaini, Rash, Valencia pewnie nic Mou nie zawdzięczają ?
» 18 grudnia 2018, 23:17 #803
DanyDET: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 23:22

Wczuwam sie w ten klub od paru nastu lat. SAF od zawsze wyrzucał piłkarzy których strasznie lubiłem, ale mimo wszystko to on był najważniejszy. w tym momencie najważniejsze są gwiazdy. Dlaczego za SAf'a Pogba odszedl. Bo widział co ma w głowie. Nie mów mi że nie mam racji. obecnie 3-4 piłakrzy w składzie ma duszę "diabłów" reszta to instagram. dziekuję
» 18 grudnia 2018, 23:20 #802
Konradex97: karol100 Mourinho dostał dużo czasu? Poleciał po 2.5 roku mając 3 trofea i wicemistrzostwo. SAF pierwszy puchar zdobył po 3 latach, mistrzostwo po 6, a LM po 13 latach. I też na początku przez te 3 lata nic się nie kleiło, też domagali się zwolnienia, a historia pokazała, że warto było mu zaufać. Gdzie by teraz było United gdyby wtedy SAF poleciał? Kto wie gdzie by było gdyby Moyes, Van Gaal czy Mou mieli tyle czasu na budowę i tak wspierający zarząd co SAF.
» 19 grudnia 2018, 00:01 #801
rad2005: Po co te żale ? Nie wyszło i koniec. Tabela nie kłamie. Gra dziadowska, perspektyw brak. Po co się męczyć ?
» 18 grudnia 2018, 21:57 #800
Ekspertinio: To musiało się wydarzyć. Mourinho stracił szatnie i ten sezon od początku był spisany na straty. Dziwię się, ze facet tak długo wytrzymał, bo już jego wypowiedzi na tournee były karygodne i okazał brak szacunku swoim podopiecznym. Nie oszukujmy się, nie ma nic do stracenia (tymczasowy trener chyba z ligi nie spadnie), a może zostaniemy pozytywnie zaskoczeni? Teraz dostaniemy trochę więcej odpowiedzi na pytanie czy z tego składu można skleić coś ciekawego.
» 18 grudnia 2018, 21:52 #799
is200second: Ja na miejscu Mourinho łapie następna posadę z klubem w Chinach rok dwa kompletnie resetujac emocje i uwagę mediów. Po czym wracam do Włoch. Liga angielska już chyba nie dla niego. Chyba że musiałby mieć jakiś skład Marzenie typu Real Barca.

Swoją drogą może on już nie ma cierpliwości do mozolnego budowania drużyny ale zobaczycie jak przyjdzie i jeśli przyjdzie jakiś ogarnięty szkoleniowiec ile dobrego jednak zrobił Mou.
» 18 grudnia 2018, 22:03 #798
matizek92: Mou kiedyś wspominal ze do Chin nigdy nie pójdzie. Jego rodzina mieszka w Londynie, wiec Włochy, Niemcy, Francja, Hiszpania i Anglia, może Portugalia? Zapewne w tym sezonie już na ławkę trenerską nie wróci. Co by mu pomogło wie tylko on sam, to pierwsze jego takie niepowodzenie w karierze i jak zna przyczyny porażki to sobie poradzi. W wielkich klubach jest raczej spalony, ale kto wie jak skończy Tuchel w PSG. W reszcie lig raczej jakieś sredniaki z aspiracja do walki o najwyższe cele. Jak będzie miał zawodników odpowiednich do swojej filozofii to sobie poradzi. Inna sprawa ze pole manewru ograniczone. We Włoszech Milan, Napli, odpada ( o juve nie wspominam), w Anglii hmm smialbym sie jakby Poche przeszedl do nas a Jose do Tottenhamu, ale to mało realny scenariusz. W Hiszpanii moze Valencia? W Niemczech i Bayern i BVB odpadaja.
» 18 grudnia 2018, 22:12 #797
is200second: Zaraz będzie info o zainteresowaniu Realu
» 18 grudnia 2018, 22:25 #796
matizek92: Nie ma szans aby tam wrócił. Nie do tej szatni. Zresztą już było dementi (w jakiejś prasie), że Real nie jest zainteresowany. Niestety po tej wtopie w United i jemu bedzie ciężko znaleźć klub z elity i nam będzie ciężko pozyskać topowego trenera.
» 18 grudnia 2018, 22:36 #795
WloskiDynamit: Ciekawe czy rzeczywiście był tajnym agentem Chelsea który miał za zadanie zniszczyć nasz klub. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.
» 18 grudnia 2018, 21:48 #794
rizx: Wysłannikiem kosmicznych nazistów z drugiej strony księżyca, których celem była zemsta na żydowskiej rodzinie Glazerów..

Bądźmy poważni..
» 18 grudnia 2018, 21:56 #793
Damian54321: Gorzej napewno nie będzie he
» 18 grudnia 2018, 21:48 #792
rreddevilss: A przestańcie z tym że będziemy żałować, czego niby? Że baliśmy się podejmować walki z czołówka?
Że podczas meczów można było usnąć jak za czasów Pulisa w Stoke? Jak mamy przegrywać to ja wolę mieć przyjemność z oglądania piłki nożnej a nie co tydzień oglądać taka tragedię i zachowawczy styl gry, od 5 lat nie wygrywamy więc nie wiem skąd zdziwienie że teraz po zmianie trenera znowu nie będziemy przez jakiś czas
» 18 grudnia 2018, 21:43 #791
adrianr27: Maurico Pochettino,albo Marcelo Bielsa i ruszymy do przodu😈
» 18 grudnia 2018, 21:33 #790
is200second: Bielsa jest półkę wyżej od Guardioli jeśli chodzi o pojęcie gry bez piłki. Świetnie uruchamia zespół pod kontem pressingu i motoryki natomiast:
Nigdy nie prowadził wielkiego klubu oprócz reprezentacji Argentyny ale to lata temu nie pamiętam. Nie poradzi sobie z presją i jest egocentrykiem. W Lazio robił 2 dni bo coś mu nie spasowalo? :D
» 18 grudnia 2018, 21:47 #789
Blau: Mnie ciekawi czy Ferguson i Charlton mieli coś wspólnego ze zwolnieniem Mourinho. Dawno nie widziałem tak wkurzonego Alexa jak podczas meczu z Liverpoolem, a Charlton w tym samym momencie szeptał sobie z równie wkurzonym Edkiem.
» 18 grudnia 2018, 21:14 #788
ax1d: To samo pisałem sporo niżej ;]
» 18 grudnia 2018, 21:21 #787
vanantygaal: ten mecz to był gwóźdź do trumny Mou. Bitwa o Anglię a my wychodzimy bez jakiegokolwiek pomysłu i nawet nie próbujemy. A najlepsze, że po meczu Mou mówi, że miał mecz pod kontrolą. Jesli tak ma wyglądac kontrola to chyba każdy powie, że nie tędy droga
» 18 grudnia 2018, 21:21 #786
is200second: Taa Charlton napewno ma pojęcie o współczesnej ideologii piłki. Pierd.. Od rzeczy że nie ma gry w piłkę tylko kopanie piłki że strony United a to widzi nawet 6 latek.
» 18 grudnia 2018, 21:27 #785
vanantygaal: no własnie dlatego, że pewnie nie ma pojecia o wspólczesnej ideologiii piłki (podobnie jak Edek i własciciele) to Mou musiał polecieć. Bo dla osoby, która chce obejrzeć ciekawy mecz, atrakcyjny dla oka MU obecnie był najgorszym wyborem. Ludzi nie interesuje genialna taktyka, obrona itp. Chcą po porostu zobaczyć ciekawy mecz.
» 18 grudnia 2018, 21:33 #784
Blau: is200second
W takich okolicznościach i w takich nastrojach o pogodzie chyba nie rozmawiali :) Zresztą wiek nie ma tu znaczenia, SAF jest tylko 5 lat młodszy, a raczej pojęcie o piłce ma - nawet tej współczesnej.
» 18 grudnia 2018, 21:34 #783
Ekspertinio: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 21:43

Ogólnie to Ferguson i Charlton nie byli zwolennikami zatrudnienia Mourinho. Był on wyborem Woodwarda. Ferguson chciał Pochettino (stąd wspólny obiad i wypowiedź Fergiego, ze Mauricio jest najlepszym trenerem w lidze), ale od wyboru Moyesa, razem z Charltonem mają mniejszą siłę przebicia.
» 18 grudnia 2018, 21:39 #782
is200second: Dobra wszystko ok. Ale Pochettino moim zdaniem też tu nic nie zmieni. Tu trzeba gościa z ułożona taktycznie wizja gry do przodu jak Guardiola albo charyzma jak Simeone. Blanca tu widzę bo może mieć dobry wpływ na Pogbe a on naprawdę w tym sezonie miał takie mecze że jego gra dla mnie to top 3 środkowych pomocników. Naprawdę nie warto go sprzedawać.
» 18 grudnia 2018, 21:55 #781
primasort: Solskjear to kolejny półśrodek,niby jak taki świeżak ma wyśjść na PSG,już nie wspomnę że to żaden autorytet dla naszych cracków Pogby,Lukaku czy Sancheza lub charyzmatycznego Lingarda
» 18 grudnia 2018, 21:06 #780
dlabigt23: No ja tez tak mysle . To chyba cos ala Moyes czyli zero respektu dla piłkarzy i takie jest moje zdanie . Nie ma co tutaj isc na łatwizne to juz chyba lepiej zostawić Carricka i McKenna . Zreszta Solskjear trenuje klub i on nagle go porzuci zeby byc 5 miesiecy w Manchesterze ? Jakos mi to nie pasuje ze tak by zrobił ...
» 18 grudnia 2018, 21:08 #779
ManUtdFan94: Tam jest przerwa i ponoc mialby wrocic do klubu Molde jak skonczy sie sezon w Anglii. Sam osobiście na tymczasowego trenerwa wolałbym Blanca, ale on raczej nie pójdzie na 5 miesięczny staż.
» 18 grudnia 2018, 21:19 #778
snatch: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 21:02

Podobnie było w RM, to samo w Chelsea, wiec nie ma co się dziwić, że u nas skończyło się podobnie. Ciągle temu człowiekowi towarzyszą jakieś konflikty. To pokazuje, że nie jest już wstanie prowadzić klubu dłużej niż 2 lata, wiec nie jest to dobry kandydat na długoletniego trenera.
.
Szacun za to co kiedyś osiągnął, bo tego nie da się kwestionować, ale obiektywnie trzeba spojrzeć, że projekt Mou w Man United nie wypalił. Po 2,5 roku mamy tylko De Gea. Czas na kolejne zmiany i przebudowę, oby tym razem została podjęta dobra decyzja co do wyboru trenera i dalszej przyszłości klubu.
» 18 grudnia 2018, 21:01 #777
is200second: Ja rozumiem że zwolnienie Mou dla wielu to wiadomość dobra. Natomiast chciałbym uświadomić że z dnia na dzień tu nie będzie Barcelony. A Jose powiedział wprost kiedys: gram czym mam a że mam takie jak mam to są marne wyniki.

Być może klub potrzebuje tak gruntownej przebudowy składu że zajmie to z 10 lat. Real też przez to przeszedł i ile to trwało...
» 18 grudnia 2018, 21:00 #776
tracer11: ale po jakims czasie grał już tym co kupił i nikt mu nie bronił sprzedawać szrotu
» 18 grudnia 2018, 21:06 #775
vanantygaal: Nikt o zdrowych zmysłach nie oczekuje sukcesu już. Ja nie wierzę w sukces nawet w przyszłym sezonie. Wg mnie jedynym trenerem, u którego liczyłem na sukces był właśnie Mou ale jak skończył widzimy. Trzeba spokojnie budować zespół, pajaców typu Pogby się pozbyć i inwestować w młodych, którzy będą walczyli za MU. Każda inna droga z tymi gwiazdeczkami nie wypali...
» 18 grudnia 2018, 21:07 #774
AnotheReDevil7: Nikt nie oczekiwał od niego mistrzostwa.
On nawet nie jest w stanie powtórzyć ubiegłorocznego wyniku punktowego choć i w tamtym sezonie powinien zebrać dwa czy trzy oczka więcej.
Gram czy mam u niego nie bardzo pasuje bo piłkarzy, którzy zaliczyli progres w obecnym sezonie nie ma, regres prawie każdy. A obecnie ma skład wzmocniony o Perriera,Freda i Sanchez.
Dam uciąć sobie rękę że będzie jak w Chelsea: w sezonie Mourinho połowa składa do wywalenia nawet Hazard a po przyjściu Conte mówi po 4:0 że Chelsea ma lepszy zespół. Chcoisz Włoch po 0:3 z Kanonierami też mówił że z mąki nic nie będzie.

Co do Realu: no to ile trwała przebudowa składu? Ja wiem a Ty ?? United powinno być w się końcówek obecny skład jest wystarczająco dobry na wice mistrza czy ćwierćfinał LM. Elo
» 18 grudnia 2018, 21:09 #773
is200second: Ja też wiem i być może tak właśnie będzie.

Trener jest zawsze winny bo jest odpowiedzialny za wyniki. A jak Mou poszedł do zarządu powiedział chce Neymara Krosa Varana i Bonucciego. Zarząd mówi nie ma mowy zyt drodzy. No to gramy Lingardem Fellainim i Smallingiem. Mou też człowiek i napewno ma swoje ego. Zobaczył że mu gwiazdeczki chodzą naburmuszone to gra Lingardem co jest cienkim piłkarzem ale za to słucha.
» 18 grudnia 2018, 21:24 #772
SiYamabushi: "To jest Manchester United, największy klub na świecie" jest częścią problemu. Klub gnije od głowy w dół z Glazerem, a pozycja, w której się znajdują, jest wynikiem komercyjnego sukcesu, któremu przyznano wyższy status niż sukces futbolowy. Stan klubu jest bezpośrednim wynikiem decyzji podjętych na najwyższym szczeblu organizacji.
» 18 grudnia 2018, 20:52 #771
wrobel1992: 100% prawdy. Całe zarządzanie klubem leży!
» 18 grudnia 2018, 21:32 #770
tracer11: trener tymczasowy to mega błąd.
Mam nadz. ze to zasłona tylko bo tu nie ma czasu na takie szopki jak tymczasowy trener.
A jeżeli nie nagrali nikogo do dziś to tylko świadczy o tym co tam sie dzieje.
» 18 grudnia 2018, 20:52 #769
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:43

Nie no ten Solskjaer jakos mnie nie przekonuje . Moze to byc cos ala Moyes ... Wiadomo ze to tylko trener tymczasowy no ale ludzie my musimy wziasc na powaznie reszte sezonu bo moze uda sie go jakos uratowac . Mozliwe ze nikt niechce pełnić roli trenera tymczasowego i dlatego tak moze byc ze Solskjaer z nami bedzie ...
» 18 grudnia 2018, 20:43 #768
Wirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:41

Tak a chłodno parę godzin po tej szokującej informacji.

Mourinho to jeden z najlepszych trenerów w historii i nikt mu tego nie może zarzucić. Myślę jednak, że nie wyszło mu u nas z paru przyczyn:
1) Jego system gry jest cały czas taki sam, nie ewoluował tak jak system gry Pepa, który cały czas polepsza grę swoich drużyn.
2) Wygrał w Anglii już wszystko z Chelsea wcześniej i nie miał aż takiego parcia na sukcesy.
3) Myślał jak wszyscy zresztą, że kupuje graczy z TOPu (Pogba, Alexis, Lukaku) i zbuduje na nich kręgosłup drużyny, ale jednak okazały się te transfery nie udane.

Bardzo lubię Mourinho, życzę mu dalej udanej kariery i wg mnie powinien iść do Interu Mediolan, gdzie szło mu najlepiej i liga włoska jest w jego stylu.
» 18 grudnia 2018, 20:40 #767
vanantygaal: Myślę, że parcie na sukces akurat miał, gdyby wyciągnął z kryzysu MU to stałby się prawie legendą. Główny błąd popełnił na samym początku, tzn uwierzył, że tymi zawodnikami coś można ugrać a tu trzeba było od pierwszego dnia konsekwentnie dążyć do wymiany najsłabszych ogniw (czyli połowy składu). Do tego doszły transfery niewypały, choć nikt nie mógł przypuszczać że pogba, Sanchez czy Lukaku tak go zawiodą. Został niestety ofiarą zbyt delikatnego obchodzenia się z podwładnymi. Dodatkowe dni wolne dla Pogby i innych wyszły mu bokiem. Dyscyplina musi być w zespole, a tu panienki doszły do głosu i balon pękł
» 18 grudnia 2018, 20:54 #766
Gallacher: Czyli Mourinho miał rację nie dawno twierdząc że w klubie może być "szczur"
» 18 grudnia 2018, 20:25 #765
Spadkobierca: On wszędzie widzi szczury.
» 18 grudnia 2018, 20:30 #764
Turinturambar69: Tak to był on sam!
» 18 grudnia 2018, 20:32 #763
dev13: W zadnym razie on ma probowac ratowac tylko co sie da ;)
» 18 grudnia 2018, 20:24 #762
Kilerek7: Jeśli faktycznie nowy trener ma być tymczasowy, to nie ssądzę by dostał hajs na zimowe transfery.
» 18 grudnia 2018, 20:23 #761
RedRevolta: No Shit Sherlock.
» 18 grudnia 2018, 20:42 #760
dev13: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:23

Byl tu 2,5 roku wydal na transfery kupe kasy i nie ma efektow nie dziwi mnie ze czara goryczy sie przebrala i polecial.
Czy nowy manager bedzie lepszy niewiadomo ale jak mowi przyslowie "po starym panie jeszcze lepszy nastanie " czy bedziemy sie cieszyc czy nadal przezywac smutki niedlugo boisko i panowie pilkarze pokaza oby pozytywnie nas zaskoczyli ;)
» 18 grudnia 2018, 20:23 #759
vanantygaal: Za najgorsze wyniki od 25 lat musiał polecieć, nie było wyjścia. Z tego jest rozliczany i tu postawa zawodników nie ma nic do tego. Mial 2,5 roku żeby to poukładać a on zrobił jeszcze większy burdel. Jesteśmy w gorszej sytuacji niż po odejściu LvG.
Pytanie tylko czy to odpowiedni moment na zmiany ale stało się. Myślę, że jemu też teraz ulży bo miał pewnie świadomość że nie podołał zadaniu. Teraz ma wakacje.
Zwyczajnie po ludzku jest go szkoda bo poniósł tu klęskę, nie spełnił oczekiwań. Żal go tym bardziej że taki bezmózg pogba może teraz świętować i wklejać swoje idiotyczne uśmiechu na Twitterze. Ale trudno, skończyć się tak musiało i nie jest zaskoczenie
» 18 grudnia 2018, 20:16 #758
czapens: gorzej niż za LvG? :( #brainlet
» 18 grudnia 2018, 20:19 #757
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:21

za jakie najgorsze wyniki od lat? Cieszyć się wam wolno, ale nie siejcie fermentu i nie podawajcie fałszywych informacji! Mou miał najlepszy procent zwycięstwo od czasu odejścia SAF-a. Zresztą zbliżony do Szkota.
» 18 grudnia 2018, 20:20 #756
vanantygaal: Sprawdź sobie ile mieliśmy pkt na tym etapie za LvG? Kiedy przegraliśmy ligę i top 4. Było nudno ale umieliśmy zagrać przynajmniej z czołówką, teraz w bitwie o Anglię wychodzimy z taktyka polegającą na wykonywaniu do przodu każdej piłki. Tak źle nie graliśmy od 30 lat
» 18 grudnia 2018, 20:22 #755
kckMU: twitter.com/Football__Tweet/status/1075078740311445504

W dyskusji, statystyki zawsze można ustawić pod siebie.
» 18 grudnia 2018, 20:23 #754
jassaj: No to super wyniki jak Moyes miał więcej punktów i lepszy bilans od niego a przynajmniej nie przepierdział 400 mln na transfery
» 18 grudnia 2018, 20:23 #753
dawid27154: Poważnie porównujesz średnią za 25 lat do 2,5 roku?
» 18 grudnia 2018, 20:25 #752
Walnuts: Fergusonowi to ten % liczyli chyba od początku, gdy przez kilka sezonów słabo mu szło, bo budował na nowo zespół, który od ćwierćwieku nic nie wygrał.
» 18 grudnia 2018, 20:28 #751
vanantygaal: Panowie!! Przecież jak osoba niezwiązana z MU oglądała nasz ostatni mecz albo wcześniejsze to mogła się tylko śmiać. Za LvG przynajmniej mieliśmy posiadanie piłki i staraliśmy się realizować jakaś taktykę. Wprawdzie idiotyczna ale coś próbowaliśmy. Obecnie nie było w naszej grze nic, zero taktyki, zero pomysłu, zero zaangażowania, zero schematów, zero progresu.
Jak się domyślacie nie byłem fanem LvG
» 18 grudnia 2018, 20:31 #750
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:55

@dawid, Walnuts

ja nie porównuje Mou z Fergiem, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie porówna kogokolwiek z obecnych menadżerów z SAF-em. Szkot to inna liga. Natomiast ja porównuję i zwracam na fakt, że za Mou mieliśmy więcej zwycięstw od czasu odejścia sir Alexa na emeryturę. A że ten sezon jest słaby? Jeszcze zostało ponad połowa do końca. Przypominam, że rok temu też dostaliśmy łomot od topowej drużyny (Chelsea), a potem Józek wyciągnął United na 2 pozycję. Ale do progresu potrzebne były zimowe transfery. No to Edek sprytnie zachował pieniążki.
» 18 grudnia 2018, 20:54 #749
DevoMartinez: Mityczne posiadanie piłki za van Gaala. Na własnej połowie. A jak przeciwnik podszedł wyzej do presingu to laga na Fellainiego. Skończie te bzdury wygadywac o styluz a van Gaala bo pewnie g widzieliscie boscie połowe meczy przespalli tak nudne toto było do oglądania.
» 18 grudnia 2018, 21:24 #748
vanantygaal: DevoMartinez
dokładnie to samo sadze o taktyce LvG. Ale teraz nawet na własnej połowie nie umielismy wymienić podań.
» 18 grudnia 2018, 21:30 #747
dev13: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:16

W konflikcje zawodnicy manager z reguly ten ostatni traci prace to jest ryzyko wpisane w ten zawod.
Mourinho jest dobrym szkoleniowcem nie wyszlo mu z United ale jest napewno trenerem ze scislego topu.
Jezeli nowy manager nie podniesie United z zapaści to bedzie znaczylo ze nasi pikarze są niewiele warci i najlepszy manager tym materialem nic nie zwojuje czas niedlugi pokaze ;)
» 18 grudnia 2018, 20:15 #746
vanantygaal: W ciemno można powiedzieć, że są niewiele warci i nic wielkiego nowy trener nie zwojuje. Do końca sezonu ma być jakiś progres, musimy zejść z równi pochyłej
» 18 grudnia 2018, 20:19 #745
czapens: Gdzieś tutaj przewinął się komentarz, który wskazywał, że błędem było zwolnienie LvG. Naprawdę??

Dla mnie bez porównania lepiej (choć i tak to nie były widowiska wysokich lotów) oglądało się United Mourinho. Co sądzicie?
» 18 grudnia 2018, 20:13 #744
QsQs: Włącz sobie van gaalowskie mecze z Liverpoolem City, Arsenalem, Tottenhamem, Chelsea. To może wtedy doceniasz lujego. Za mou bylo murowanie z mocnymi (co Jeszce bym zrozumial) Ale było też murowanie z ogorkami. A to było nie do przyjęcia.
» 18 grudnia 2018, 20:22 #743
kckMU: Ale dlaczego QsQs nie jesteś obiektywny? Trzeba ci przypomnieć, z jakim City i jakim Liverpoolem grał van Gaal, a z jakim City i Liverpoolem grał Mourinho?

Ok, widzisz subiektywnie, że Mourinho jest gorszy od vG. Nie widzisz już tego, że dwójka rywali których podałeś jest teraz, delikatnie pisząc, 50x mocniejsza.

Z Chelsea jak kto woli. Mourinho przegrał 2 mecze na wyjeździe, a z drugiej strony 2 razy poskładał ich w domu. vG zaliczył aż 3 remisy.
» 18 grudnia 2018, 20:30 #742
Walnuts: To wina Mourinho, że przez tyle czasu nie zrobił nic, aby dorównać di poziomu City i Liverpoolu. A czekaj, przecież tutaj mieliśmy klasyczny regres i kłótnie z zawodnikami.
» 18 grudnia 2018, 20:33 #741
czapens: Faktycznie mecze z czołówką były mocną stroną LvG i z tym nie mam zamiaru dyskutować (chociaż z tego co pamiętam Mou w zeszłym sezonie też miał porządne statystyki).

Murowanie za Mou z ogórkami? Gra była otwarta i my dawaliśmy dużo szans oponentom, a i my mogliśmy tworzyć też więcej szans. To, że ogórki często miały dużo okazji nie wynika wyłącznie z tego, że za Mou byliśmy tak beznadziejni, a z tego, że pozwaliliśmy na otwartą grę i atak z kontry (oczywiście zazwyczaj z mizernym skutkiem).

Tak potwornie nudnych meczów jak za LvG to w czołówce futbolu europejskiego nie oglądałem nigdy (!). Większość podań, które szło wtedy do tyłu można nazwać czymś karygodnym i zupełnie nienaturalnym. Nigdy więcej nie chce patrzeć na United Van Gaala, to było tragiczne.
» 18 grudnia 2018, 20:34 #740
JakNiejoseTOkto: Błagam wy chyba nie pamiętacie jak my graliśmy za Van Gala. Ja mecze wyłączałem, zasypiałem. Oglądać się tego nie dało...Pan Blind, Darmian, Snaderlęeee i Dipajjjjjj.....tryliard podań na swojej połowie w tempie 4 razy wolniejszym niż barcelona.
» 18 grudnia 2018, 21:24 #739
Magik1990MU: Dopisze tutaj, bo już nie mogę edytować:

poczytajcie sobie komentarze Mou na temat United sprzed kilku lat. Poczytajcie sobie o tym, z jakim szacunkiem wypowiadał się o sir Alexie, o klubie. Widać było, że jemu na prawdę zależy na wejściu w buty sir Alexa do tego stopnia, że ewidentnie się zmienił Dawny Mou jechał po wszystkich, obecny brał w obronę piłkarzy nawet jeśli ci dawali ciała po całości. Można też rzec, że w pewien sposób wszedł, bo Fergie początki też miał złe. Ale sir Alexa nikt nie wywalił, Szkot miał pełne wsparcie przez cały czas, chociaż swoje piętno w United odcisnął po bodaj siedmiu latach. Teraz jednak nikt nie pozwolił dotrwać Mourinho choćby do końca sezonu. Idioci w zarządzie zwalniając go całą winę zrzucili na niego. Wywalili go w sposób, którego nie powstydziłby się Roman Abramowicz albo Szejki. Ale dzieci się cieszą. Nieważne, że ten klub rozmienia się coraz bardziej na drobne.
» 18 grudnia 2018, 20:11 #738
czapens: też mam wątpliwości do tego czy stało się dobrze.

Decyzja nie należała do nas. Ktoś ją podjął. Pozostaje wiara, że najlepsze jest jeszcze przed nami:)
» 18 grudnia 2018, 20:14 #737
dawid27154: A jaki to był sposób tego wywalenia którego nie powstydziliby się szejki?
» 18 grudnia 2018, 20:27 #736
Kilerek7: Mourinho ładnie gadał na początku a potem co? Krytyka piłkarzy, sędziów, ogólnie wszystkiego, kiedy SAF mowilby źle o swoich zawodnikach?
» 18 grudnia 2018, 20:30 #735
Magik1990MU: @Kilerek7

Ty chyba nie pamiętasz wypowiedzi dawnego Mou. To, że raz na jakiś czas kogoś z naszej kadry skrytykował to nic w porównaniu do tego, co mówił wcześniej. W Real nie owijał w bawełnę i jak np. Real przepchnął Cakir w meczu z United to nie omieszkał powiedzieć, że wybrał złą 11 i, że przegrała drużyna lepsza. SAF natomiast dopiero opierniczał piłkarzy. Historie suszarek są dobrze znane.

@dawid

Wywalenie menadżera chociaż jeszcze kilka miesięcy wcześniej mówiono publicznie o zaufaniu, kiedy przedłużono z nim kontrakt, kiedy to Woodward zawalił okienko transferowe - to wszystko ośmiesza przede wszystkim zarząd.
» 18 grudnia 2018, 20:37 #734
dawid27154: Kilka miesięcy temu czyt. na początku sezonu czy przed jego startem byliśmy po wicemistrzostwie Angli, zaufanie jak najbardziej słuszne, walka z beniaminkiem o miejsce w tabeli brak zaufania słuszny, cały piłkarski świat zwalnia w trakcie sezonu, także następnym razem pisz, że zwolniony w stylu jakim zwalnia cały piłkarski świat nie tylko szejki...
» 18 grudnia 2018, 20:51 #733
Magik1990MU: cały piłkarski świat nie daje trenerowi piłkarzy, których ten chce, a potem zwala winę na niego? Cały piłkarski świat staje po stronie komika udającego piłkarza, który za nic ma szacunek do klubu - w przeciwieństwie do menadżera?
» 18 grudnia 2018, 21:01 #732
dawid27154: Nie dostaje piłkarzy których chce? "Wywalili go w sposób, którego nie powstydziłby się Roman Abramowicz albo Szejki." To sa twoje słowa, poraz kolejny piszesz coś czego potem nie potrafisz obronić. Pisząc, że nie dostał piłkarzy po czym został zwolniony sugerujesz, że tak samo dzieje się w City i Chelsea, no ciekawe, i jeszcze i jeszcze jakieś stawanie po stronie piłkarza? Dopisz jeszcze że został zwolniony nie dlatego że notujemy najgorszy sezon od 20 lat tylko zwolnił go Pogba i będzie to kwintesensja twojej wypowiedzi.
» 18 grudnia 2018, 22:19 #731
Magik1990MU: @dawid

Argumenty są, ale dalej nie czytasz ze zrozumieniem. W kwestii wcześniejszej dyskusji o Pocettino wrzuciłem link z jego wypowiedzią sprzed miesiąca, w kwestii tej dyskusji: wszystko wyżej napisałem.
» 19 grudnia 2018, 01:35 #730
dawid27154: No ale o czym Ty mówisz twoje argumenty sa takie same do wszystkich twoich kometarzy. Wina zarządu, nie dostał piłkarzy których chciał, Pogba wszystkiemu winien. Link z Pochetino, chłopie to uważasz za argument co miał powiedzieć bedąc trenerem Tottenhamu tak chce dołączyć do United przeciez 10 latek wie że to nie możliwe, żaden trener tego nie powie w kierunku swojego rywala ligowego, a podawałeś informcje że nikt nie przyjdzie tu pracować argumentując to tym czymś. wypisujesz rzeczy na które nie masz potwierdzenia, nie dostał piłkarzy? jakich w takim razie dowody, konkrety. Tylko nie rośmieszaj mnie Tobym czy Perisicem o których pisały każde szmatławce szukające sensacji z The Sun na czele bo jeśli to twoje źródło i informacje na których się opierasz to gratuluje. Jeśli takowa sytuacja miała miejsce to wie o niej Mourinho i Ed plus kilka osób w klubie. Wyciekła kiedykolwiek jakaś lista nazwisk cokolwiek? Nie ale Ty wiesz wszystko nie dostał tego czy tamtego, ten nie przyjdzie trenować do szamba ten murzyn zwolnił trenera. No żal czytać, dowody, dowody i jeszcze raz dowody, powiesz mi że zdjecie Pogby z instagrama to dówd że On go zwolnił na którym jedynie co widnieje to wizerunek piłkarza. Bez odbioru kolego.
» 19 grudnia 2018, 03:17 #729
razzor91: Brawo dla zarządu! Właśnie wbito ostatni gwóźdź do trumny w której spocznie United :(
Zarząd po raz drugi po chamsku zwalnia trenera, tym razem m.in. dlatego, że postawił wyżej JEDNEGO piłkarza nad menadżera. Na dodatek w środku sezonu.
Jak zobaczyłem tego newsa przypadkiem w necie, to nie mogłem uwierzyć, wbijam tu i proszę, jednak prawda.
Mógłbym się rozpisać i napisać to, co niżej napisał Magik1990MU, ale szkoda klawiatury.
Nie wierzę w to, że jakikolwiek poważny menadżer zdecyduje się teraz prowadzić United. Nie wierzę w to, że tymczasowy menadżer, czy to będzie Carrick i Ole20 będą w stanie utrzymać United w górnej połowie tabeli, nie mówiąc o miejscu do pucharów.
Po prostu, aż żal cokolwiek więcej pisać. Wstyd mi za to w jaką stronę poszło United i sądzę, że sporo piłkarzy w przeciągu roku odejdzie, albo będą się byczyć za astronomiczne w stosunku do jakości wynagrodzenia...
» 18 grudnia 2018, 20:10 #728
nikhatlak: Ja powiem tak: po meczu z Live przestałem wierzyć, że Mou coś osiągnie z United, ale myślałem, że do końca sezonu wytrwa w roli managera. Coś czuję, że niezależnie kto obejmie rolę trenera, to lepiej nie będzie. Powód jak dla mnie jest jasny: banda panienek zamiast piłkarzy. Wiele można Mou zarzucić, ale forma strzelecka Lukaku, Pogba mający wszystko w D.... I padający piłki częściej na aut niż do piłkarzy, obrona na poziomie B klasy itd. itp., to w moim odczuciu kompletnie nie była jego wina. Coś czuje, że dopóki nie będzie wymiany 90% składu, I nie chodzi mi o ściąganie wielkich nazwisk za chore pieniądze, to klub daleko nie zajdzie.
» 18 grudnia 2018, 20:08 #727
Magik1990MU: Brawa dla zarządu, ale równie wielkie dla wszystkich, którzy naiwnie wierzą, że wszystko się obróci o 180 stopni. To nie jest zwycięstwo logiki nad wynikami, to przede wszystkim zwycięstwo pewnego czarnoskórego śmieszka, który nie omieszkał okazać radości po zwolnieniu trenera. Teraz każdy już wie, kto w tym klubie rządzi. Nowy szkoleniowiec będzie musiał więc zmierzyć się z:

- brakiem należytego wsparcia od zarządu. Edek z Glazerami zapewniali, że mają pełne zaufanie dla Jose, a potem wywalili Portugalczyka w trakcie sezonu, relatywnie krótko po przedłużeniu z nim umowy.
- brakiem jakości w kadrze, bo tutaj przedłuża się kontrakty z kim się da, a potem oczekuje cudów od menadżera, który finalnie dysponuje obroną na poziomie Stołk.
- chorymi tygodniówkami, które rozleniwiają piłkarzy i przyciągają niczym lep na muchy najemników. Oczywiście następnie jest wielkie halo i kolejne pretensje do menadżera, że piłkarze nie gryzą trawy.
- brakiem odpowiednich wzmocnień z topu. Edek kupuje pod kątem wartości marketingowej, a nie piłkarskiej. Mou się to nie podobało, więc poleciał. Teraz pan Woodward ma czyste ręce, bo zwolnieniem Jose wszystko zwalono na Portugalczyka.
- chorą hierarchią. Pogba miał konflikt z Mou, więc kto poleciał? Menadżer. Teraz nowy szkoleniowiec będzie wiedział kto tu rządzi. Niech przyszedłby i sam Guardiola i musiałby się podporządkować panu piłkarzowi.
- I finalnie: traktowaniem menadżera jak śmiecia. Historię zwolnienia van Gaala wszyscy znają, teraz dołóżmy zwolnienie menadżera w trakcie sezonu, przed startem którego EDEK NIE KUPIŁ MOURINHO PIŁKARZY, KTÓRYCH TEN CHCIAŁ! Przecież wgl nasze letnie okienko to był dramat, ale kto za to oberwał? Nawet nie dano mu dotrwać do końca sezonu.

Wstyd, że klub z taką tradycją tak potraktował najbardziej zasłużonego obecnie menadżera w PL. Ale radujmy się, już widzę kolejkę chętnych po tych cyrkach, które się tu odwalają.
» 18 grudnia 2018, 19:55 #726
JakNiejoseTOkto: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.12.2018 20:09

Ty tu chłopie pogbe na boku zostaw. Lepiej iść w zaparte za trenerem który niedługo by nam miejsce w pierwszej 10 nie zapewnił. Zostawiając konflikt obu panów na boku( myśle że pogbę też już niedługo pożegnamy) to nie mów że zarząd go opuścił w transferach bo co Mourinho zmarnował pieniędzy to dawno żaden trener tyle nie zmarnował. Mikitarjan, Baily, Pogba, Fred, Lukaku. 40,40,110,50,90 = 340 mln euro w błoto!
» 18 grudnia 2018, 20:08 #725
Walnuts: Kup Freda Flinstone'a za 50mln i ten siedzi na trybunach.

Kup kogokolwiek i gra gorzej niż w poprzednim klubie.

Doprowadz do sytuacji, w której szanse na top 4 są minimalne. Niby 21 kolejek do końca, ale tutaj trzeba wygrywać seriami. 11pkt do Chelsea oznacza, że muszą minimum przegrać 4 mecze, a jest jeszcze Arsenal.

A potem płacz i narzekaj, że go zwolnili. Jedyne do czego doprowadził, to do rozbicia grupy. Przeciętniacy grali dla niego, a inni mieli go dość.
» 18 grudnia 2018, 20:10 #724
Magik1990MU: nie no serio? Ile to trzeba razy przypominać: to nie trener decyduje, kto finalnie zostanie kupiony! Jose domagał się od dawna doświadczonych piłkarzy do obrony. Kogo dostał?
» 18 grudnia 2018, 20:14 #723
matizek92: Mow przed sezonem ze bez wzmocnien w obronie bedzie lipa i dostań Freda...Mou nie jest idealny, ale to 3 trener ktory tu sobie nie radzi. Jest tylko jeden wspolny czynnik prz,y tych 3 katastrofach i ten łącznik dalej jest w klubie.
» 18 grudnia 2018, 20:14 #722
Walnuts: Czemu pomijacie, że w jego stylu KAŻDY gra gorzej?

Nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy, jeśli on marnuje potencjał tego co dostał.
» 18 grudnia 2018, 20:21 #721