Data: 05.08.2018 r.
Stadion: Allianz Arena

Bayern Monachium: Neuer – Alaba (Bernat 56’), Suele, Hummels (Boateng 46’), Kimmich (Rudy 72’) – Thiago (Rafinha 60’), Martinez, Gnabry (Koman 60’), Robben, Ribery (Goretzka 46’) – Mueller (Lewandowski 46’)

Manchester United: De Gea (Grant 78’) – Darmian (Jones 65’), Lindelof (Tuanzebe 78’), Bailly (Smalling 50’), Shaw (Mitchell 78’) – Fred (Chong 78’), Herrera (Garner 82’), A. Pereira – Mata (McTominay 65’), Rashford (Fosu-Mensah 65’), Alexis

Manchester United przegrał z Bayernem Monachium 0:1 (0:0) w ostatnim meczu towarzyskim przed startem sezonu 2018/2019. Czerwone Diabły na Allianz Arenie nie pokazały ani chęci, ani pomysłu na grę. Przez 90 minut piłkarze z Old Trafford oddali tylko jeden, w dodatku niecelny, strzał.

Jose Mourinho wystawił do gry mocny skład i z dużym prawdopodobieństwem taką samą jedenastkę zobaczymy w starciu z Leicester City, które już 10 sierpnia otworzy nowy sezon w Premier League. Swoje pierwsze występy po przerwie wakacyjnej zanotowali Marcus Rashford i Victor Lindelof.

Bayern Monachium w niedzielny wieczór nie miał zamiaru pełnić roli gościnnego gospodarza i szybko narzucił swoje warunki gry. Piłkarze Manchesteru United swój występ w pierwszej połowie ograniczyli do defensywy i nie zanotowali ani jednego strzału na bramkę Manuela Neuera. Solidnie na środku obrony prezentowali się Eric Bailly i Victor Lindelof.

Dużo więcej działo się pod bramką Davida de Gei. Hiszpan już w 6. minucie zanotował bardzo dobrą interwencję po mocnym strzale zza pola karnego w wykonaniu Thiago Alcantary. Równie pewnie De Gea obronił także uderzenie Serge’a Gnabry’ego z 19. minuty spotkania.

Z kolei w 40. minucie De Gea musiał zachować dużą czujność, aby się nie dać zaskoczyć. Zza pola karnego mocno uderzył Niklas Süle. Piłka najpierw odbiła się od Erica Bailly’ego, następnie od Andera Herrery, ale De Gea zanotował skuteczną interwencję. Kilka minut później Bawarczycy mieli kolejną dogodną okazję do objęcia prowadzenia, lecz fatalnie skiksował Franck Ribery.

W przerwie Jose Mourinho nie zdecydował się na żadne zmiany, ale szybko musiał zrewidować swoje plany, bo już w 50. minucie urazu nabawił się Eric Bailly. W ekipie Bayernu mieliśmy natomiast kilka nowych twarzy. Na placu gry zameldował się m.in. Robert Lewandowski.

W 59. minucie ataki Bayernu Monachium przyniosły efekt w postaci bramki. Gospodarze egzekwowali rzut rożny z lewej strony boiska. Precyzyjną piłkę na szósty metr posłał Thiago, najwyżej w szesnastce wyskoczył Javi Martinez i strzałem głową w długi róg nie dał szans De Gei.

Kilka minut po stracie bramki na murawie zameldowali się Scott McTominay, Timothy Fosu-Mensah i Phil Jones. Czerwonym Diabłom cały czas brakowało pomysłu na rozegranie akcji i wyglądało to tak, jakby Jose Mourinho nakazał swoim zawodnikom wyłącznie ćwiczenie wariantów defensywnych.

W 74. minucie swoją szansę miał Robert Lewandowski. Polak znakomicie obrócił się z piłką w kierunku bramki na szesnastym metrze, zwiódł Chrisa Smallinga, strzelił natomiast wysoko nad bramką. Siedem minut później bliski podwyższenia prowadzenia dla gospodarzy był Goretzka, który dostał dobre podanie od Komana, ale trafił tylko w boczną siatkę bramki De Gei.

W 88. minucie kibice na Allianz Arenie poderwali się z krzesełek, aby świętować drugiego gola dla gospodarzy. Piłkę do siatki skierował Arjen Robben. Sędzia słusznie zauważył jednak pozycję spaloną holenderskiego zawodnika Bawarczyków. Była to ostatnia akcja godna odnotowania w niedzielnym spotkaniu.

Teraz piłkarze Manchesteru United muszą skoncentrować się na piątkowym meczu z Leicester City. Tam, taka postawa jak w spotkaniu z Bayernem Monachium, zaowocuje niestety brakiem punktów.