Bryan Mbuemo 77'
Data: 28.07.2021 r.

Manchester United: Heaton – Wan-Bissaka, Tuanzebe, Mengi, Williams (Dalot 46’) – Pereira (Garner 61’), Matić (Shoretire 75’) – Mata (James 61’), Lingard (Van de Beek 75’), Elanga (Pellistri 61’) – Greenwood (Hannibal 75’)

Brentford: Martin – Rasmussen, Goode, Pinnock, Thompson – Janlet, Baptiste, Fosu-Henry, Haygarth, Canos – Toney

Manchester United zremisował z Brentford 2:2 (1:1) w trzecim meczu kontrolnym przed startem sezonu 2021/2022. Ozdobą spotkania na Old Trafford były piękne bramki Anthony’ego Elangi, Andreasa Pereiry i Shandona Baptisty.

Już pierwsze minuty sparingu z beniaminkiem Premier League pokazały, że Manchester United chce dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Na Old Trafford zasiadało ponad 30 tysięcy kibiców. Piłkarze Czerwonych Diabłów większą publikę po raz ostatni widzieli w Teatrze Marzeń w marcu 2020 roku.

Manchester United pierwszą godną odnotowania akcję stworzył tuż po rozpoczęciu spotkania. Strzał zza pola karnego oddał Jesse Lingard, lecz było to za lekkie uderzenie, aby zaskoczyć bramkarza Brentford.

W 10. minucie Czerwone Diabły skonstruowały kolejny dobry atak. Tym razem Anthony Elanga podał do Masona Greenwooda. Anglik przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę, strzelił w swoim stylu po ziemi, ale zdecydowanie za lekko.

Manchester United dopiął swego dwie minuty później. Precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Brentford posłał Aaron Wan-Bissaka. Do futbolówki dogranej z prawego skrzydła znakomicie na 11. metrze doszedł Anthony Elanga. Anglik efektownym wolejem zaskoczył Davida Rayę.

Czerwone Diabły miały mecz pod pełną kontrolą. W 20. minucie typową „bramkę z niczego” zdobyli natomiast goście. Piłki z pola karnego najpierw nie wybił Teden Mengi, a następnie Juan Mata. Futbolówka spadała pod nogi Shandona Baptisty. Ten huknął potężnie z woleja zza pola karnego – piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Tom Heaton był bez szans.

W kolejnych minutach tempo sparingu na Old Trafford nieco spadło. Wpływ na to miał coraz intensywniej padający deszcz. Manchester United częściej gościł na połowie rywali, ale nie zagrażał poważnie bramce.

W 41. minucie Czerwone Diabły wyprowadziły charakterystyczną dla siebie kontrę. Akcję zapoczątkował Aaron Wan-Bissaka. Anglik zagrał do Anthony’ego Elangi, a ten podał do lepiej ustawionego Masona Greenwooda. Napastnik Czerwonych Diabłów wyłożył futbolówkę do Jessego Lingarda. Strzał 28-latka został zablokowany, ale sama akcja mogła się podobać kibicom zgromadzonym na Old Trafford.

Manchester United drugą połowę zaczął od mocnego uderzenia i to dosłownie! W 50. minucie Czerwone Diabły objęły prowadzenie za sprawą fantastycznego strzału Andreasa Pereiry. Najpierw piłkę po uderzeniu Jessego Lingarda zza szesnastki odbił bramkarz Brentford, a następnie futbolówkę przed pole karne wybił Ethan Pinnock. Andreas Pereira nie zastanawiał się długo i uderzył z woleja w stylu legendarnego Paula Scholesa. Piłka powędrowała w samo okienko, odbijając się jeszcze od poprzeczki bramki Brentford. Gdyby Pereira zdobył takiego gola w Premier League, to śmiało mógłby on kandydować do trafienia sezonu!

W 61. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na potrójną zmianę w szeregach Manchesteru United. Na boisku pojawili się Facundo Pellistri, Daniel James i James Garner. Cel dla norweskiego menadżera był jasny – dać jak największej liczbie zawodników cenne minuty przed startem nowego sezonu.

W drugiej połowie Manchester United nie atakował bramki Brentford tak często jak w pierwszej części. W 71. minucie Pellistri sprytnie naciskał na bramkarza gości. Ten wybił piłkę pod nogi Jessego Lingarda. Anglik próbował wrzucić golkiperowi piłkę za kołnierz, nie przymierzył jednak dokładnie i wynik na Old Trafford nadal był bez zmian.

Na kwadrans przed końcem na boisku pojawili się kolejni piłkarze Manchesteru United. Pierwsze spotkanie po dojściu do siebie po kontuzji pachwiny zaliczył Donny van de Beek. Holender otrzymał nawet opaskę kapitańską od Nemanji Maticia.

Spora liczba zmian zaowocowała dekoncentracją w szeregach Manchesteru United. W 77. minucie Brentford doprowadziło do remisu. Błąd na lewej stronie defensywy popełnił Diogo Dalot. Portugalczyk został łatwo minięty przez Bryan Mbeumo. Francuz ściął akcję do środka i mocnym strzałem w długi róg nie dał szans Heatonowi.

Do końcowego gwizdka sędziego obserwowaliśmy mocno sparingowe tempo spotkania. Żaden z zespołów nie zagroził już poważnie bramce rywala i mecz zakończył się remisem 2:2.

Manchester United kolejny sparing rozegra 31 lipca. Rywalem Czerwonych Diabłów na wyjeździe będzie Preston North End.