49' Robin Quaison Angelo Henriquez 68'
Godzina: 19:30
Data: 06.08.2013 r.
Stadion: Friends Arena

AIK: Stamatopoulos (Carlgren 46') - Backman (Sundberg 85'), Milosevic (Lorentzson 46'), Johansson (Karlsson 46'), Ofori (Owusu 77') - Kayongo-Mutumba (Goitom 69'), Bahoui (Lundholm 59'), Quaison (Kouakou 59'), Moro (Saletros 73') - Borges (Persson 46'), Igboananike (Kamara 46')

Manchester United: Lindegaard (Amos 46') - Rafael, Vidic, Evans (Smalling 53'), Evra - Zaha (Welbeck 78'), Carrick, Anderson, Giggs (Bebe 78'), Nani (Henriquez 31') - van Persie

Podopieczni Davida Moyesa zremisowali swój ostatni występ w tegorocznym tournee ze szwedzkim AIK Fotboll 1:1. Jedyną bramkę dla Manchesteru United zdobył Angelo Henriquez. Dla rywali przepięknym trafieniem w okienko popisał się Robin Quaison. Z powodu urazu pachwiny Nani musiał opuścić boisko w 30 minucie meczu.

Zawodnicy Manchesteru United od pierwszych minut narzucali wysokie tempo gry. Już w 5 minucie meczu Wilfried Zaha był bliski strzelenia gola. Anderson bardzo dobrze zagrał do Naniego na skrzydle, Portugalczyk minął obrońcę AIK i wystawił piłkę do Zahy na czystą pozycję. Skrzydłowy United nie przyłożył się do strzału, co poskutkowało bardzo niecelnym uderzeniem z bardzo dobrej sytuacji.

W 17. minucie Robin van Persie po podaniu od Rafaela zbiegał z narożnika pola karnego rywali w stronę środka. Po chwili oddał mocny strzał po ziemi. Zabrakło kilkunastu centymetrów, aby Holender świętował zdobycie pierwszego gola w tym sparingu.

Niedługo potem w sytuacji sam na sam stanął zawodnik AIK - Mutumba, który uwolnił się spod opieki Rafaela. Bardzo dobrze spisał się jednak Lindegaard, który wybronił strzał. W odpowiedzi Czerwone Diabły zaatakowały lewą flanką, Evra podał świetną piłkę w środek pola karnego do Robina. Van Persie uderzył z pierwszej piłki, lecz trafił prosto w goalkeepera.

Po około pół godziny gry boisko został zmuszony bardzo aktywny w tym meczu Nani. Portugalczyk doznał niegroźnego urazu pachwiny. W jego miejsca wszedł Angelo Henriquez.

Drugą połowę śpiewająco rozpoczęli zawodnicy lokalnego AIK. W 47. minucie Vidiciowi uciekł Quasion, który mając dużo wolnego miejsca przed polem karnym United oddał przepiękny strzał, umieszczając piłkę w okienku bramki Bena Amosa. Nowowprowadzony na boisko bramkarz nie miał żadnych szans.

Niedługo potem United musiało dokonać drugiej zmiany spowodowanej kontuzją. Chris Smalling zmienił Jonny'ego Evansa. W 54. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Nemanja Vidić. Piłka uderzona przez Serba odbiła się najpierw od ziemi, a następnie od poprzeczki, ratując drużynę gospodarzy przed stratą gola.

Chwilę później AIK mógł prowadzić już 2:0. Z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzał Bahoui. Piłka szybko zmierzała w kierunku okienka bramki Amosa. Tym razem na szczęście minęła słupek po zewnętrznej stronie.

Manchester United straty zdołał odrobić dopiero w 68. minucie meczu. Michael Carrick świetnie rozciągnął grę na prawa flankę po nieudanym rzucie wolnym. tam Zaha przyjął futbolówkę po czym mocnym podaniem skierował ją w pole karne. Tam dużo miejsca miał Henriquez, który z bliskiej odległości z łatwością umieścił piłkę w siatce.

Na ostatnie 20 minut na boisku pojawili się Danny Welbeck oraz Bebe. Młodzi zawodnicy zmienili Ryana Giggsa oraz Wilfrieda Zahę. Niedługo potem po dośrodkowaniu Bebe powstało ogromne zamieszanie w polu karnym AIK. Strzelać próbowali Anderson, Welbeck oraz Van Persie. Piłka niestety ugrzęzła w gąszczu zawodników i nie udało się zagrozić bramce Szwedów.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania. Czerwone Diabły zremisowały swoje spotkanie w ramach tegorocznego tournee.