Data: 29.07.2013 r.
Stadion: Hong Kong Stadium

Kitchee: Wang (Guo 89) - Tsang (Cheung 62'), Comi (Tsang 83'), Rehman, Rodriguez - Alex (To 81'), Huang, W.Lam (Chan 69'), Chu (M.Lam 31' (Gao 87')), Annan (Xu 52') - Belencoso (Paramo 73')

Manchester United: Amos - Evra (Buttner 46'), Smalling, Keane, Fabio (Rafael 72') - Young (Januzaj 46'), Carrick (Jones 72'), Anderson, Cleverley, Zaha (van Persie 80') - Welbeck (Lingard 46')

Manchester United pewnie pokonał zespół FC Kitchee 5:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Hongkongu. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Danny Welbeck, Chris Smalling. Fabio da Silva, Adnan Januzaj i Jesse Lingard. Ekipa United wraca teraz do Europy, gdzie w ramach Tournee 2013 czeka ją jeszcze spotkanie z AIK Fotboll.

Pierwszą dobrą okazję wypracował Wilfried Zaha w 3. minucie. Anglik ruszył z kontratakiem prawą flanką mają bardzo dużo miejsca. W okolicy pola karnego mocno zagrał po ziemi do nabiegającego Andersona. Pomocnik United zdołał oddać mocny strzał, jednak jego uderzenie zostało w porę zablokowane.

Od pierwszych minut meczu było wyraźnie widać różnicę klas obu zespołów. Czerwonym Diabłom momentami brakowało jednak zgrania i dokładności, a gospodarze starali się nadrabiać wszelkie bramki walecznością i zaangażowaniem. Stan murawy w Hongkongu natomiast pozostawiał wiele do życzenia. W 13. minucie Anderson próbował strzelać zza pola karnego. Piłka jednak nieznacznie minęła światło bramki.

Chwilę później Carrick posłał ze środka boiska piłkę do Ashleya Younga. Anglik uderzył mocno wolejem. Piłka po rykoszecie odbiła się od słupka bramki FC Kitchee i szczęśliwie spadła pod nogi Danny'ego Welbecka. Napastnik United bez problemów umieścił ją w siatce, otwierając tym samym wynik meczu.

Niedługo potem Zaha stanął przed okazją podwyższenia wyniku. Po lekkim zagraniu z prawej flanki od Welbecka, Wilfried opanował piłkę w środku pola karnego, minął jednego obrońcę i przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył z całej siły. Zawodnik United nie mógł uwierzyć, że przestrzelił bramkę Zhenpenga.

21. minuta to kolejna 100% sytuacja dla United. Evra szarżując lewą flanką skupił na sobie całą uwagę, po czym delikatnie przerzucił piłkę na długi słupek. Tam niepilnowany był Young, który strzelił z bliskiej odległości. Rodriguez jednak w ostatniej chwili zablokował uderzenie.

Drugi gol dla Manchesteru United przyszedł minutę później. Cleverley dośrodkował piłkę wysoko z prawego skrzydła, a jako jedyny wyskoczył do niej Chris Smalling. Piłka zanim wpadła do siatki rywali odbiła się jeszcze od ręki bramkarza i poprzeczki.

Worek z bramkami szybko się rozwiązał. W 26. minucie Zaha zgarnął w narożniku boiska zbyt mocne dośrodkowanie Welbecka, po czym posłał świetną piłkę między dwoma obrońcami do zbiegającego Fabio. Brazylijczyk bez namysłu uderzył piłkę w kierunku długiego słupka, nie dając szans bramkarzowi FC Kitchee.

W 30. minucie Smalling był bliski zdobycia swojej drugiej bramki. Obrońca tym razem jednak nieznacznie chybił, strzelając głową po dośrodkowaniu z lewej flanki. Do końca połowy Czerwone Diabły przeprowadziły jeszcze kilka obiecujących ataków, jednak nie zakończonych dobrymi strzałami. Rywale natomiast przez całą połowę nie zdołali realnie zagrozić bramce Bena Amosa.

Po przerwie David Moyes wprowadził kilka zmian. Januzaj zmienił Welbecka, Lingaard wszedł za Younga, natomiast Buttner zastąpił Evrę. Nowi zawodnicy nie kazali nam długo czekać na czwartą bramkę. Buttner znalazł się z piłką po lewej stronie pola karnego, mając wiele miejsca i czasu. Holender wypatrzył Januzaja między zawodnikami FC Kitchee, dograł do niego piłkę, a ten bez problemów skierował ją do siatki głową.

W 53. minucie fani lokalnego FC Kitchee poderwali się z siedzeń na stadionie. Lam, po ominięciu Carricka zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka ułożyła się idealnie na stopie zawodnika, dzięki czemu wpadła w samo okienko bramki Amosa. Bramkarz United nie miał najmniejszych szans przy tak pięknym strzale.

W ciągu kolejnych kilku minutach Adnan Januzaj dwukrotnie znajdował sobie miejsce do oddania groźnego strzału w trudnych i ciasnych sytuacjach. Po obu strzałach sytuację gospodarzom ratował bramkarz - Zhenpeng. W 64. minucie Januzaj przejął piłkę blisko pola karnego rywali i ruszył do ataku. Nagle wystawił dobrą piłkę Andersonowi. Brazylijczyk jednak mocno przestrzelił bramkę FC Kitchee.

68. minuta to kolejna dobra akcja gospodarzy, która zakończyła się bramką. Tym razem Alex, jedyn prostym zwodem w polu karnym wyprowadził w pole Buttnera oraz Keane'a, po czym natychmiast uderzył piłkę po ziemi w stronę długiego słupka bramki Amosa. Przewaga United nagle stopniała, a gospodarze nabrali nieco wiatru w żagle. Chwilę później Moyes dokonał kolejnych zmian. Rafael wszedł za Fabio, a Jones za Carricka.

Na 10 minut przed końcem spotkania Jesse Lingard otrzymał podanie z głębi pola od Andersona. Wydawało się, że młody zawodnik United, osaczony przez 3 obrońców, nie wypracuje już z tego nic groźnego. Pomimo to, Lingard zdecydował się na strzał z miejsca, i wpakował piłkę w okienko bramki FC Kitchee. Bramkarz mógł jedynie śledzić lot piłki wzrokiem. Po tym golu na murawie pokazał się Robin van Persie, zmieniając Wilfrieda Zahę.

Już w doliczonym czasie gry Robin van Persie posłał długą piłką spod linii bocznej w pole karne. Tam dobrze ją przyjął Chris Smalling, a następnie uderzył mocno na długi słupek. Anglik niestety chybił, choć miał jeszcze sporo czasu, aby lepiej zaplanować ten strzał. Chwilę później arbiter odgwizdał koniec meczu.