Henrich Mychitarian 59'
Eric Bailly 82'
19' Gonzalo Castro
36' Pierre-Emerick Aubameyang [K]
38' Sokratis Papastatopulos
57' Ousmane Dembélé
86' Gonzalo Castro
Godzina: 14:00
Data: 22.07.2016 r.
Stadion: Shanghai Stadium

Manchester United: Johnstone (Romero 46') - Valencia (Pereira 75'), Bailly, Jones (Rojo 46'), Shaw - Blind (McNair 66'), Herrera, Mata, Mychitarian (Januzaj 66'), Lingard (Young 46') - Depay (Rashford 46')

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Bender (Merino 63'), Dembélé (Hober 63'), Aubameyang (Pulisic 63'), Rode (Sahin 63'), Ramos (Mor 63'), Kagawa (Leitner 63'), Sokratis (Bartra 63'), Castro, Schmelzer (Burnic 63'), Passlack (Larsen 46')

Manchester United doznał bolesnej porażki 1:4 (0:2) z Borussią Dortmund w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju International Champions Cup. Piłkarze Jose Mourinho w Szanghaju nie zaprezentowali ciekawej gry. Jedynego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Henrich Mychitarian.

Pogoda na stadionie w Szanghaju od początku nie sprzyjała wysokiemu tempu spotkania. Mimo 35 stopni Celsjusza gracze Jose Mourinho zaczęli nieźle i próbowali przejąć inicjatywę. Z przodu próbował pokazywać się Memphis Depay, który został ustawiony przez Jose Mourinho na szpicy.

Im dłużej trwało spotkanie, tym coraz bardziej zaznaczała się przewaga wicemistrzów Niemiec. W 19. minucie zespół Thomasa Tuchela objął prowadzenie, a wszystko to za sprawą nienajlepszej postawy Sama Johnstone'a. Anglik nieudolnie odbił piłkę po strzale Aubameyanga z ponad 30 metrów z rzutu wolnego. Rezerwowy bramkarz United zdołał obronić dobitkę Ousmane'a Dembélé, ale przy błyskawicznej poprawce Gonzalo Castro z pięciu metrów był już bezradny.

W 23. minucie dobrą szansę na doprowadzenie do remisu miał Jesse Lingard. Anglik dopadł do piłki po błędzie Schmelzera, zdecydował się jednak na lekkie techniczne uderzenie w krótki róg i nie zaskoczył tym Weidenfellera.

Przewaga Borussii Dortmund była wyraźna, co Niemcy udokumentowali w 36. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za przypadkowe zagranie ręką przez Antonio Valencię, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Pierre-Emerick Aubameyang.

Do końca pierwszej połowy Borussia kontrolowała przebieg gry i mogła podwyższyć wynik po sprytnym lobie Rode. Na szczęście w tej sytuacji z dobrej strony pokazał się Johnstone. Piłkarze Manchesteru United rozgrywali swoje akcje bardzo nieporadnie i bez większego pomysłu.

W ekipie United konieczne były zmiany i tych w przerwie dokonał Mourinho. Na placu gry zameldowali się Sergio Romero, Marcos Rojo, Ashley Young i Marcus Rashford.

W 57. minucie ośmieszony został wprowadzony po przerwie Rojo. Argentyńczyk został z dziecinną łatwością ograny przez Dembélé, który strzałem w krótki róg nie dał żadnych szans Sergio Romero.

Odpowiedź Manchesteru United była błyskawiczna. Blind zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Maty, po drodze przeskoczył nad nią Rashford, Hiszpan wyłożył futbolówkę Mychitarianowi, który skierował ją następnie do pustej bramki.

W 62. minucie Thomas Tuchel całkowicie przeorganizował swój zespół i zdecydował się aż na osiem zmian. Kilka minut później w ekipie United pojawili się Adnan Januzaj i Paddy McNair.

Zmiany nie przyniosły ożywienia w zespole United. Piłkarze Czerwonych Diabłów byli wyraźnie zmęczeni. W 86. minucie dostali kolejny cios – potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Gonzalo Castro, a piłka poszybowała w okienko bramki Romero. Gol na 4:1 ostatecznie ustalił stan rywalizacji na stadionie w Szanghaju.

Manchester United kolejny przedsezonowy sprawdzian rozegra w poniedziałek. Rywalem ekipy Jose Mourinho będzie Manchester City.