INNE ROZGRYWKI

[Relacje]

34' Tal Ben Haim
45' Florent Malouda
64' Ricardo Carvalho
90' John Obi Mikel
Ryan Giggs 35'
Wayne Rooney 45'
Godzina: 16:00
Data: 05.08.2007 r.
Stadion: Wembley

Chelsea: Cech - A Cole (Diarra 68'), Ben Haim, Carvalho, Johnson (Sidwell 78') - Lampard, Essien, Mikel - Wright-Philips, J Cole (Sinclair 82'), Malouda (Pizarro 52')

United: Van der Sar - Silvestre (Nani 68'), Ferdinand, Vidic, Brown - Evra, O'Shea, Carrick, Ronaldo - Giggs (Fletcher 81'), Rooney

Tegoroczny mecz o Tarczę Wspólnoty mamy już za sobą. Na legendarnym stadionie Wembley w Londynie zmierzyły się czołowe drużyny angielskiej ligi - Manchester United oraz Chelsea Londyn. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 po bramkach Giggsa i Maloudy oraz wspaniaymi rzutami karnymi, których niekwestionowanym bohaterem został Edwin van der Sar.

Diabły rozpoczęły bez swoich nowych nabytków. W kadrze nie pojawił się Anderson jak i Hargreaves. Na ławce rezerwowych zasiadł za to Nani. Poza tym skład United bardzo zbliżony do tego z pojedynku z Interem Mediolan. Ekipa Jose Mourinho wystąpiła również w bardzo silnym składzie, co zapowiadało bardzo emocjonujące spotkanie, mimo, że obie ekipy traktują Tarczę Wspólnoty jako przedsezonową rozgrzewkę.

Już w 3. minucie Wayne Rooney nieźle wyczuł podanie do Petera Cecha, próbując go wyprzedzić, jednak bramkarz Chelsea zachował przytomność i pierwszy doskoczył do piłki. Parę minut później groźnie zrobiło się w polu karnym Edwina van der Sara. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Holender minął się z piłką pozostawiając pustą bramkę. Na szczęście piłkarze Chelsea nie zdołali wykorzystać tej sytuacji.

Bardzo dobrą akcję zapoczątkował Cristiano Ronaldo w 21. minucie rajdem lewą flanką. Po zablokowaniu strzału przez obrońców piłka trafiła do Ryana Giggsa, który oddał dobry strzał. Petr Cech zdołał jednak wybić piłkę za linię końcową boiska. Po dośrodkowaniu strzału próbowali Rooney i Carrick, niestety - obaj niecelnie.

Nieustanne ataki United wreszcie przyniosły oczewikany efekt. W 31. minucie spotkania Tal Ben Haim faulował Waynea Rooneya przed polem karnym. Otrzymał za to żółtą kartkę. Do piłki podszedł Ronaldo, oddał mocny strzał w mur. Następnie piłkę przejął Evra i zagrał do Giggsa, który pewnie wykończył akcję. United objęło prowadzenie!

Na odpowiedź Chelsea nie trzeba było długo czekać. Podopieczni Mourinho chcieli szybko wyrównać i zdołali wpakować Diabłom bramkę "do szatni". W 45. minusie Malouda poradził sobie z dwoma obrońcami United i pokonał Edwina van der Sara. Przed końcem pierwszej połowy Wayne Rooney dostał jeszcze żółtą kartkę za faul na Cechu.

Pierwsza połowa była ciekawa i w miarę udana dla Diabłów, nie licząc niepotrzebnej straty gola w samej końcówce. Jednak Ferguson uznał, że żadne zmiany nie były potrzebne i na drugie 45 minut na murawę wybiegła ta sama jedenastka.

Gra od początku toczyła się na wysokich obrotach. Najpier groźnie dośrodkował Shaun Wright-Phillips. Następnie Diabły przeszły do szybkiej kontry. Najpierw Evra został zablokowany przez defensorów. Potem Rooney próbowal jeszcze strzelać, ale jego spotkał ten sam los. W 52. minucie Pizarro zastąpił Maloude na boisku.

61. minuta to kolejna szybka i groźna akcja Londyńczyków. Po ładnym rajdzie Joe Cole próbował dośrodkować, lecz Wright-Phillips nie zdołał sięgnąć piłki. Chwilę potem Carvalho ukarany żółtym kartonikiem za faul na Evrze. Rzut wolny dla United i Ronaldo na rozbiegu. Lecz i tym razem Petr Cech nie dał się zaskoczyć Portugalczykowi.

W 69. minucie na boisku pojawił się Nani, który zastąpił Silvestre'a. W drużynie Chelsea Diarra zastąpił Cole'a. Gra w kolejnych minutach układała się róźnie. Raz atakowali piłkarze Chelsea, raz United, lecz bez większego polotu. Na około 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry dokonano kilka zmian. Sidwell wszedł za Johnsona, Fletcher za Giggsa i Sinclair za Cole'a. Gra się zaostrzyła a zmęczeni zawodnicy grali już na czas.

Sędzi techniczny doliczył dwie minuty. Jednak nie wniosły one nic nowego do meczu oprócz żółtej kartki dla Obi Mikela. Po 90 minutach spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co oznaczało, że zwycięzcę Tarczy Wspólnoty wyłonią rzuty karne.

- Wayne Rooney - Gol - 3:0

Po wsapniałym wyczynie Edwina van der Sara Czerwone Diabły wygrywają 3:0 w rzutach karnych i tym samym wygrywają rywalizację o Tarczę Wspólnoty! Wspaniały początek sezonu w wykonaniu Czerwonych Diabłów. Problem teraz może mieć tylko Tomasz Kuszczak z wbiciem się do pierwszego składu, bo Edwin przez długi czas będzie teraz na ustach fanów, a przede wszystkim sir Alexa Fergusona.

Bramki: Florent Malouda 45' - Ryan Giggs 35'.
Żółte kartki: Tal Ben Haim 34', Ricardo Carvalho 64', John Obi Mikel 90' - Wayne Rooney 45'.