49' Darren Fletcher
90' Marouane Fellaini
Rodrigo 70'
Godzina: 20:30
Data: 12.08.2014 r.

Manchester United: De Gea - Jones, Smalling (M. Keane 62'), Blackett - Young (Kagawa 62'), Fletcher (Cleverley 62'), Herrera (Fellaini 76'), James - Mata (Lingard 62') - Rooney, Hernandez (Januzaj 76').

Valencia: Alves - Barragan, Vezo, Otamendi, Gaya - Parejo, J.Fuego, André Gomes (Guardado 73') - Feghouli (Piatti 57'), Alcacer (De Paul 57'), Rodrigo (Araujo 89').

Debiutanckie spotkanie Louisa van Gaala w roli menadżera Manchesteru United na Old Trafford zakończyło się zwycięstwem 2:1. Czerwone Diabły długo prowadziły po bramce Darrena Fletchera, trafienie Rodrigo dało Nietoperzom wyrównanie, ale ostatnie słowo należało do Marouane‘a Fellainiego.

Holenderski szkoleniowiec przy wyborze wyjściowej jedenastki musiał mieć na uwadze fakt, iż Manchester United już za cztery dni rozpocznie zmagania w Premier League potyczką ze Swansea.

Pierwsze minuty spotkania nie przyniosły groźnych sytuacji podbramkowych. Manchester United dłużej utrzymywał się w posiadaniu piłki, jednak nie potrafił zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Diego Alvesa.

W 13. minucie Darren Fletcher został sfaulowany przez Antonio Barragána niedaleko linii pola karnego Valencii. Do futbolówki podszedł Juan Mata, lecz jego dośrodkowanie wylądowało w rękach bramkarza.

Dziesięć minut później szczęścia spróbował Ander Herrera. Hiszpan uderzył piłkę wybitą przez defensorów gości, lecz jego próba w żaden sposób nie sprawiła kłopotów Alvesowi.

W 27. minucie Valencia wyprowadziła sprawny kontratak, który zakończył się celnym uderzeniem Sofiane‘a Feghouliego.

Niedługo potem Czerwone Diabły miały kolejną dogodną okazję z rzutu wolnego po nieprzepisowym zagraniu gracza Nietoperzy. Tym razem odpowiedzialność wziął na siebie Wayne Rooney, ale futbolówka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

W 32. minucie Rooney został sfaulowany w polu karnym przez Barragána i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale trafiła ona jedynie w słupek.

Sędzia doliczył do pierwszej połowy zaledwie minutę, ale żadna z drużyn w tym czasie nie otworzyła swojego konta bramkowego.

Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Darren Fletcher. Futbolówka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazła się pod nogami Szkota, który oddał strzał wewnętrzną częścią stopy, a futbolówka po odbiciu się od jednego z obrońców gości zakończyła swój lot w bramce.

Czerwone Diabły już w 54. minucie mogły zadać drugi cios. Świetne podanie Ashleya Younga wyprowadziło Wayne‘a Rooneya na czystą pozycję. Anglik mógł sam zakończyć całą akcję, lecz zdecydował się podać do Javiera Hernándeza, ale ostatecznie całą sytuację wyjaśnili obrońcy Nietoperzy.

Po upływie godziny David de Gea musiał zachować czujność w bramce, ponieważ mocny strzał z dystansu oddał Rodrigo de Paul.

Chwile później Louis van Gaal przeprowadził aż cztery zmiany. Boisko opuścili: Darren Fletcher, Ashley Young, Chris Smalling oraz Juan Mata, a pojawili się na nim: Tom Cleverley, Shinji Kagawa, Jesse Lingard i Michael Keane.

Tuż po tych rotacjach na wysokości zadania stanął Phil Jones, który ofiarnym wślizgiem fantastycznie uchronił swój zespół przed stratą gola.

W 71. minucie przyjezdni zdołali wyrównać. Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zostało skutecznie wybite przed Toma Cleverleya, a futbolówkę z bliskiej odległości do siatki wpakował Rodrigo.

Valencia niemal od razu mogła wyjść na prowadzenie, lecz futbolówkę niemal z linii bramkowej United wybił Chicharito.

Na kwadrans przed końcem na placu gry zameldowali się Adnan Januzaj i Marouane Fellaini. Udział w meczu zakończyli Javier Hernández oraz Ander Herrera.

W 78. minucie Januzaj fenomenalnie wypatrzył niepilnowanego Rooneya tuż przed polem karnym gości. Kapitan Czerwonych Diabłów próbował zaskoczyć Alvesa, ale jego strzał okazał się niecelny.

Odpowiedź Valencii była błyskawiczna. David de Gea na raty obronił potężne uderzenie z dystansu Daniego Parejo.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w ostatniej minucie Diego Alves popełnił fatalny błąd. który bezbłędnie wykorzystał Marouane Fellaini.